Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21
23 minutes ago, SpiRos said:

Θα κριθούν μετά τις μεταγραφές λέει... Δηλαδή θα τους αφήσουμε να καταστρέψουν ακόμα μια μεταγραφική περίοδο. Μόνο εγώ είμαι που δεν καταλαβαίνει αυτό το πράμα;

Άκουσα λίγο κεφτέ στο sportfm, από τα λεγόμενά του θα ζήσουμε αυτό τον χειμώνα ό,τι ζήσαμε το καλοκαίρι. Άντε να πάρεις κανά Κονέ, όπου κι αυτό δεν το κόβω. Θα τον είχες πάρει ήδη και θα έκανε προπονήσεις έστω. Ο Μαρίνος δεν φεύγει και η χρονιά στο μυαλό του τίγρη σύμφωνα με τον κεφτέ πάντα έχει τελειώσει οριστικά. Ούτε για κύπελλο  θα πας, ούτε για τίποτα παραπάνω από την 3η θέση.

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστευόμαστε τύπο που μέχρι και πορτοκαλαδα πίνει μόνο απο το χωριό του, για να μας φέρει παίκτες απο το εξωτερικο.

Come on που λέει και ο Αννιβας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Θα κριθούν μετά τις μεταγραφές λέει... Δηλαδή θα τους αφήσουμε να καταστρέψουν ακόμα μια μεταγραφική περίοδο. Μόνο εγώ είμαι που δεν καταλαβαίνει αυτό το πράμα;

Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς; Μουνόπανα είναι που δεν σκοπεύουν να κάνουν μεταγραφές οπότε μετά έχουν την καβατζα ότι έφυγε ο Λυμπερόπουλος που ξεραμε ότι είναι για τον πούτσο αλλά τον φέραμε γιατι δεν περιμέναμε ότι είναι για τον πούτσο. Μας δουλεύουν με λίγα λόγια

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ζητάμε τώρα να φέρει νέο προπονητή και καλούς παίχτες λίγο πριν φας δύο χρόνια αποκλεισμό από την Ευρώπη ξέρω γω.

Εδώ δεν τα έδωσε το καλοκαίρι που έπρεπε δηλαδή.

Και από την άλλη. Ποιός ΣΟΒΑΡΟΣ προπονητής θα δεχτεί να έρθει σε ομάδα που θα παίξει ξανά στη Ευρώπη το 2021?

Ποιός ΣΟΒΑΡΟΣ παίχτης θα έρθει σε ομάδα που αφήνει στη εξέδρα για οκτώ μήνες ποδοσφαιριστές που ζητάνε για να ανανεώσουν περισσότερα από όσα τους προσφέρονται?

Α?

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Δεν υπάρχει πιθανότητα να φάμε αποκλεισμό στην Ευρώπη χωρίς αναστολή. Έχουν γίνει πολύ χειρότερα πράγματα. Εκτός κι αν στην κατάθεσή μας γράψαμε τιμωρείστε μας ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Καποτε,λεγαμε,οτι ομαδα που παιζει τσαμπιονς λιγκ ειναι κινητρο για καποιον καλο παικτη να ερθει στην ελλαδα,εμεις παιξαμε ομιλους και ολες οι καλες περιπτωσεις μας φτυσανε καταμουτρα.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Fadrhonc21 said:

Δεν υπάρχει πιθανότητα να φάμε αποκλεισμό στην Ευρώπη χωρίς αναστολή. Έχουν γίνει πολύ χειρότερα πράγματα. Εκτός κι αν στην κατάθεσή μας γράψαμε τιμωρείστε μας ξέρω γω.

Υπάρχει κάπου αλλού να πέφτει μολότοφ σε αγώνα ChL να το δω κι εγώ?

Προφανώς και υπάρχει περίπτωση αποκλεισμού για παραδειγματισμό.

Και σιγά δηλαδή που θα χάσει το προϊόν ChL αν χάσουν την ΑΕΚ για δύο χρόνια.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπήρχε η μολοτωφ και σε δεύτερο βαθμό το πανό θα ειμασταν οκ.... Τώρα δυσκολα

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Geologos said:

Εμπιστευόμαστε τύπο που μέχρι και πορτοκαλαδα πίνει μόνο απο το χωριό του, για να μας φέρει παίκτες απο το εξωτερικο.

Come on που λέει και ο Αννιβας

Εγώ για καλό και για κακό ζήτησα να μου αυξήσουν τις δόσεις. Δεν την παλεύω μέχρι το Μαϊο. Θα κρεμαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Στο Λυόν Μπεσίκτας είχε γίνει πανικός, είχαν μπει στον αγωνιστικό χώρο, φωτοβολίδες, λοστοί  και βαράγανε ο ένας τον άλλον, το ματς ξεκίνησε με 45 λεπτά καθυστέρηση και φάγανε και οι 2 2 χρόνια με αναστολή. Θα είναι σκάνδαλο να σε τιμωρίσουν παραπάνω, εκτός κι αν το επιδιώξεις.
Εντάξει εδώ η ουέφα κλείνει τα μάτια σε άτομα που μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο με όπλα, ποιο image της να χαλάσει και τι παραδειγματισμό να δώσει δηλαδή; Θα φας ένα ωραίο πρόστιμο για το πανό και κανά 2 ματς χωρίς οπαδούς για τα επεισόδια και αν θέλουν να το τραβήξουν θα φας και με αναστολή. Δηλαδή αν τιμωρήσουν εμάς σοβαρά δεν θα τιμωρήσουν σοβαρά και τον Άγιαξ; Μόνοι μας τα κάναμε τα επεισόδια; Έχει και ματς με Ρεάλ αυτός τώρα.
Και στην τελική αν η ΑΕΚ δεν συμμετέχει πιο πολλά λεφτά θα χάσει η Ουέφα από το να συμμετάσχει μια ομάδα από την Εσθονία ξέρω γω.
Θα δούμε τι θα γίνει. 'Ετσι κι αλλιώς ο πρόεδρος ξέρει τι εστί να μην παίζεις Ευρώπη. Το επιδίωξε με το έτσι θέλω και μια χαρά εργολάβος ήταν και τότε. Κι από τα σημερινά που στηρίζει Λύμπε η διοίκηση δεν περιμένω πολλά. Τι με Ευρώπη, τι χωρίς, το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2018 at 3:01 PM, ASYLO said:

Εγώ για καλό και για κακό ζήτησα να μου αυξήσουν τις δόσεις. Δεν την παλεύω μέχρι το Μαϊο. Θα κρεμαστώ.

Μείωσε καλύτερα τις δόσεις της Α.Ε.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Να αρχιζει διαπραγματευεις με τον καλαιτζιδη,αφου σε αυτα τα λεφτα που δινουμε μονο καλαιτζιδη μπορουμε να φερουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ας ευθυμήσουμε και λίγο.

Τίποτα λιγότερο....PAULO MANUEL CARVALHO SOUSA ένας ψιλοβάζελος που θέλω.

Οι υπόλοιποι βάζελοι...στο Δαφνί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Στη λίστα των Μασρ ελ Μάκσα και Ισμαίλι βρίσκεται ο Μαρίνος Ουζουνίδης σύμφωνα με πληροφορίες από την Αίγυπτο.  
Η έκτη του αιγυπτιακού πρωταθλήματος Μασρ Ελ Μάκσα και η έβδομη της βαθμολογίας Ισμαίλι βρίσκονται στη διαδικασία ανεύρεσης νέου προπονητή.

 

ΟΚΑΛΥΤΕΡΟΣΕΛΛΗΝΑΣΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα αρχισει να αναφερεται στον εαυτο του σε τριτο προσωπο, τοτε θα ειναι ο καλυτεροςελληναςπροπονητης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Mπουλο παπατζη,απετυχες και συ,βρηκες καμμενη γη αλλα μαλακιστηκες ασυστολα.

Link to comment
Share on other sites

Φταις Μανόλο γιατι στηρίχτηκες στο ότι θα το πάρουν οι παίκτες και δεν κοιταξες να το παρεις με τακτική. φταις γιατι δεν έκανες κατι για να αλλαξεις την εικόνα του παιχνιδιού, πιστευοντας ότι στη μια απο τις 3-4 ευκαιρίες που θα βγαλεις στο 2ο, θα το βάλεις(οι φασεις βγήκαν αλλα φυσικά δεν το βαλες).

Μα πάνω από όλα, όταν έβαλε αγγελία "ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΑΛΑΚΑ", φταίς γιατι απάντησες.

Link to comment
Share on other sites

εχει ευθυνες και ο Μανολο οπως ολοι για χτες, εμενα προσωπικα μου εκανε εντυπωση το οτι δεν ξεκινησε με 3 πισω το οποιο ειναι το μονο συστημα που μας πηγαινε για φετος τουλαχιστον που δεν εχουμε εξτρεμ.
Και το ειπε και ο ιδιος στη συνεντευξη τυπου "" Οταν έχεις παίκτες ικανούς στον άξονα, όπως οι Μπακασέτας και Μάνταλος, αφήνουν χώρους για να μπορέσουν να ανέβουν τα μπακ και τόσο ο Μπακάκης όσο και ο Χουλτ το προσπάθησαν. Και με την ποιότητα του Γκάλο το προσπάθησαν ακόμη περισσότερο. Με τους παίκτες που έχει η ΑΕΚ, υπήρξε μια αλλαγή που μας έκανε ζημιά. Βγάζω τον Μπακασέτα και τρία λεπτά μετά μου ζητάει αλλαγή ο Μπακάκης. Εγώ πιστεύω ότι με τα τρία στόπερ και τους Γκάλο-Χουλτ θα προκαλούσαμε πρόβλημα στον ΠΑΟΚ, αλλά χρειάστηκε να επιστρέψουμε σε άμυνα τεσσάρων και ναι, υπήρξε πρόβλημα με τα εξτρέμ "

Γενικα για προπονητη παντως οπως εχω ξαναπει, οσο θα υπαρχει τετοιος σχεδιασμος με μπακασετα-μανταλο στα ακρα και με παικτες στα χαφ που στερουνται δημιουργιας (γαλανο αλλα και ο σερβος δεν ικανοποιει) οποιοσδηποτε προπονητης και να ερθει θα καει

Link to comment
Share on other sites

Με παιχνίδια σαν το χθεσινό δε βρίσκω τον λόγο να μείνει ο Μανόλο. Μόνο αν η εναλλακτική είναι ο δελλας. Για άλλον έναν τελικό ήταν τραγικό το στήσιμο. Προκλητικό αυτό με μπακασετα και μανταλο στις πλευρές. Μέχρι το 70 μυρωδιά δεν πήρε. Ήθελε αλλαγή από το 45 και μετά.... 

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι να τα γράφω ξανά και ξανά.

Η ΑΕΚ πρέπει να κοιτάξει για βορειοευρωπαίο (Γερμανό, Αυστριακό, Δανό κτλ) κόουτς που ή θα χει θητεία σε μεγάλο πρωτάθλημα (Αγγλία, Γερμανία, Γαλλία) ή θα χει σηκώσει κούπες (όχι μία) σε δευτεροκλασάτο πρωτάθλημα (Αυστρία, Δανία, Σουηδία, Ελβετία, Βέλγιο).

Επιμένω στο θέμα βορειοευρωπαίος κόουτς γιατί η ομάδα πρέπει να αλλάξει λογική από τους τάχαμου τεχνίτες (της πούτσας) μεσοεπιθετικούς παίχτες που δημιουργούν ένα δήθεν fluidity (επίσης της πούτσας) πίσω από τον επιθετικό και να το γυρίσει σε ποδόσφαιρο δύναμης, φυσικής κατάστασης και ταχύτητας ακόμα και αν αυτό συνεπάγεται κατά βάση κοντρόλ με τα καλάμια (που ούτως ή άλλως βλέπουμε).

Επειδή όμως δεν θα γίνουν αυτά, αλλά θα έρθει ο Τεννές, ο Παράσχος ή ο Ελευθερόπουλος που είναι Ολυμπιακός με φιλοΑΕΚτζήδικα αισθήματα ας συνεχίσουμε με Μανόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×