Jump to content

Jose Morais καλώς ήρθες στην ΑΕΚ


moukie
 Share

Recommended Posts

Εχω καψει τοσο πολυ το κεφαλι μου με την επιλογη που εβαλα σπορ εφεμ να ακουσω Κετς μετα απο εν ξερω κι εγω ποσο. ? ραγματικα περιμενω να ακουσω τι σκατα θα βρει να πει για την επιλογη της διοικησης να φερει αυτον τον τυπο στην ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω καψει τοσο πολυ το κεφαλι μου με την επιλογη που εβαλα σπορ εφεμ να ακουσω Κετς μετα απο εν ξερω κι εγω ποσο. ? ραγματικα περιμενω να ακουσω τι σκατα θα βρει να πει για την επιλογη της διοικησης να φερει αυτον τον τυπο στην ομαδα.

Η φτηνια τρωει τον παρα μαγε μου...

Link to comment
Share on other sites

Εχω καψει τοσο πολυ το κεφαλι μου με την επιλογη που εβαλα σπορ εφεμ να ακουσω Κετς μετα απο εν ξερω κι εγω ποσο. ? ραγματικα περιμενω να ακουσω τι σκατα θα βρει να πει για την επιλογη της διοικησης να φερει αυτον τον τυπο στην ομαδα.

Εχει και Χαλυ Μπερι - Μπρους Γουιλις στο μεγκα και ειμαι σε διλημμα.

 

Θα προτιμησω γελιο με Κωστα, εστω για λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εβαλα και εγω σπορτ φμ να ακουσω κιοφτετζογλου :lol: Θα του στειλω και σχολια

Link to comment
Share on other sites

sto episimo FB tis omadas , exei pio polles foto tou mourinio 

 

 

hahahahahha

Ξες ε; ? αγωμαρα στην ? ΑΕ. ? εριμενανε οτι θα γινει χαμος "φεραμε το βοηθο του Μουρινιο, τσιμπουκια θα μας παιρνουνε". 

Και το τι ειναι ο τυπος το βρισκεις σε τρεισημισι δευτερολεπτα στο γκουγκλ. ? ραγματικα ζουνε στο 1990 και δεν τους ξυπνησε κανεις οπως με εκεινο τον απιθανο στο σπτο του ? οταμιου που ξυπναει απ το κωμα και του λενε οτι εχουμε ακομα ? απανδρεου κοντρα σε Καραμανλη. 

Δεν αντεχω αλλο με τους τυπους, μιλαμε τον εχουνε για παρα πολυ μαλακα τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και Χαλυ Μπερι - Μπρους Γουιλις στο μεγκα και ειμαι σε διλημμα.

 

Θα προτιμησω γελιο με Κωστα, εστω για λιγο.

Ειχα δουλεια, μετα μια κηδεια, ξανα γραφειο, σπιτι κομματια, στεναχωρημενο φαι λογω διατας και μπαινω ΚΜ να χαλαρωσω και βλεπω οτι εφυγε ο Τιμουρ και φερανε καποιον Μοραις. Μπαινω να ψαξω να δουμε εστω ποιος ειναι ο τυπος, κανω και 3-4 τηλεφωνα και ξεκιναω χαπια. Μιλαμε για τρομερα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Mας σώζει το χιούμορ, πολύ πετυχημένα αρκετά σχόλια.

 

Στο μεταξύ αν ο Μοραις δεν αποδώσει δεν ξέρω αν προλάβει και Χριστούγεννα.

Απο την άλλη αν κανει την έκπληξη ο άνθρωπος και αποδειχθεί καλός, πάλι θα φύγει αφού θα βρεί καλύτερες προσφορές απο την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ξες ε; ? αγωμαρα στην ? ΑΕ. ? εριμενανε οτι θα γινει χαμος "φεραμε το βοηθο του Μουρινιο, τσιμπουκια θα μας παιρνουνε".

Και το τι ειναι ο τυπος το βρισκεις σε τρεισημισι δευτερολεπτα στο γκουγκλ. ? ραγματικα ζουνε στο 1990 και δεν τους ξυπνησε κανεις οπως με εκεινο τον απιθανο στο σπτο του ? οταμιου που ξυπναει απ το κωμα και του λενε οτι εχουμε ακομα ? απανδρεου κοντρα σε Καραμανλη.

Δεν αντεχω αλλο με τους τυπους, μιλαμε τον εχουνε για παρα πολυ μαλακα τον κοσμο.

Κουτοπονηρια. Χωρις λεφτα να κανουν ο,τι περισσοτερο γινεται για να κοροιδεψουν.

 

 

Στην αρχη "το δικο μας παιδι ο Τραι".

Μετα "ονοματακι απο Αγγλια". μεχρι το καλοκαιρι ομως (και μετα βλεπουμε αν μπορουμε, που μαλλον δεν μπορουμε αλλα εχει ο θεος).

Μετα "ενα δικο μας παιδι ακομα". φθηνο και υπακουο, ο Τιμουρ,

Και τωρα "βοηθος του Μουρινιο".

 

Ο,τι πιο φθηνο που να πουλαει οσο περιςςοτερο γινεται. Νομιζει προφανως ο Νικαιωτης οτι αυτος ειναι εξυπνος κι εμεις τρωμε σανο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Δεν αντεχω αλλο με τους τυπους, μιλαμε τον εχουνε για παρα πολυ μαλακα τον κοσμο.

Αδικο εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Κουτοπονηρια. Χωρις λεφτα να κανουν ο,τι περισσοτερο γινεται για να κοροιδεψουν.

 

 

Στην αρχη "το δικο μας παιδι ο Τραι".

Μετα "ονοματακι απο Αγγλια". μεχρι το καλοκαιρι ομως (και μετα βλεπουμε αν μπορουμε, που μαλλον δεν μπορουμε αλλα εχει ο θεος).

Μετα "ενα δικο μας παιδι ακομα". φθηνο και υπακουο, ο Τιμουρ,

Και τωρα "βοηθος του Μουρινιο".

 

Ο,τι πιο φθηνο που να πουλαει οσο περιςςοτερο γινεται. Νομιζει προφανως ο Νικαιωτης οτι αυτος ειναι εξυπνος κι εμεις τρωμε σανο.

Καθρεπτακια στους Ιθαγεννεις προσπαθει να πεταξει ο κουτοπονηρος 4 χρονια τωρα αλλα δεν του βγαινει τιποτα και γινεται ΡΟΜ? Α καθε φορα. Ο ΚΕΛΦΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΨΕΥΤΗΣ τον ? ΡΩΤΟ χρονο χαιροντε....! ? λεον και ο τελευταιος αισιοδοξος ΑΕΚτζης λυγισε και αρχιζει να παιρνει πρεφα οτι ο μεγιστανας της Σχολης Οδηγων τον βλεπει ως πολιτη ΥΕΜΕΝΗΣ και ακομα χειροτερο....! 26 Νοεμβρη την αδεια μην ξεχασεις να μας δειξεις ? Α? ΑΤΖΗ.....!

Αρχιζω παντως να βλεπω οτι μαλλον ο ? Α? ΑΤΖΗΣ δεν θα κανει αλλη χρονια τον ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΕΣΟΔΩΝ στην ΑΕΚ. Δεν μπορει δεν τον παιρνει αλλο....αυτο ηταν οτι ειχε να δωσει το εδωσε....μεχρι εκει ειναι το ταβανι του τελος.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαζω το αρθρο του Τσωχου γιατι συμφωνω σε πολλα σημεια

 

 

Είχαν δύο εβδομάδες να βρουν αντικαταστάτη Τιμούρ, τον άφησαν να πάει στη Λάρισα, νίκησε, τον διώχνουν και παίρνουν τεράστιο ρίσκο με τον Ζοσέ Μοράις...

Οι προπονητές είναι σε αρκετές περιπτώσεις λαχείο. Η επιλογή προπονητή είναι πάντα η πιο δύσκολη δουλειά για μία ομάδα και αυτή για την οποία όσο και να το ψάξεις έχεις τα λιγότερα εχέγγυα.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις μία λογική στην επιλογή που κάνεις. Τι θες να κάνει για εσένα ο προπονητής; Να φτιάξει ομάδα, να αναδείξει νέους, να παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, να παίρνει αποτελέσματα και να θυσιάζει τα πάντα στο βωμό της νίκης; Ανάλογα με το τι θες παίρνεις και προπονητή.

 

Οχι ότι αυτό αποτελεί εγγύηση, αλλά δείχνει τον δρόμο που θέλεις να ακολουθήσεις...

Η ΑΕΚ δεν ακολουθεί κανέναν δρόμο γιατί απλά δεν θέλει τίποτα από τον προπονητή της. Μάλλον τα θέλει όλα και να παίρνει και 200 χιλιάρικα το χρόνο. Δεν γίνεται. Δεν γεννήθηκε ακόμη αυτός ο προπονητής που ψάχνει ο Μελισσανίδης και οι συνεργάτες του και δεν θα γεννηθεί και ποτέ. Γιατί την ημέρα που θα γεννηθεί, από την κούνια κιόλας θα έχει κασέ κανά δύο – τρία εκατομμύρια ευρώ το χρόνο.

 

Η ΑΕΚ στις επιλογές προπονητή καταργεί κάθε έννοια ποδοσφαιρικής λογικής. Μα κάθε έννοια. Γιατί έδιωξε τον Δέλλα, γιατί πήρε τον ? ογιέτ, γιατί δεν κράτησε τον ? ογιέτ, γιατί πήρε τον Κετσπάγια, γιατί έδιωξε τον Κετσπάγια, γιατί παίρνει τώρα τον Μοράις;

Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα από την ΑΕΚ έστω και σε ένα από αυτά τα γιατί; Ούτε ένας; Το γιατί φεύγουν, δικαιολογείται πάντα από ένα αποτέλεσμα, το γιατί έρχονται δικαιολογείται πάντα από το κασέ τους.

 

Τίποτα άλλο δεν ψάχνει η ΑΕΚ. “? όσα θέλει;” είναι το ερώτημα. Αν η απάντηση είναι 200 χιλιάρικα το χρόνο έκλεισε, αν η απάντηση είναι 600 χιλιάρικα, όπως ας πούμε είπε χθες ο Μπόλονι, του κλείνουν την πόρτα στα μούτρα.

 

Αλλά δεν είναι θέμα μόνο τα 200 ή τα 600 χιλιάρικα ή το 1 εκατομμύριο, μπορείς να βρεις κάποιον που να μπορεί να κάνει την δουλειά που θες με 200 χιλιάρικα και να μην βρεις αυτό που θες κι' ας πληρώσεις 1 εκατομμύριο ευρώ.

 

Το θέμα είναι γιατί παίρνεις τον όποιον προπονητή παίρνεις και τι του ζητάς.

Η ΑΕΚ παίρνει τον Μοράις γιατί ήταν βοηθός του Μουρίνιο, κάτι άλλο δεν έχουν να σου πουν. Αυτό είναι το επιχείρημα. Η ΑΕΚ πήρε τον Τιμούρ το καλοκαίρι γιατί ο Μοντανιέ ζητούσε πολλά και ο Τιμούρ ήταν “δικό μας παιδί”.

Αν σκεφτείς γιατί φεύγει ο Κετσπάγια δεν καταλαβαίνεις γιατί ήρθε. “Είναι απότομος στα αποδυτήρια και με τους παίκτες” η μία κατηγορία.

“? άντα έτσι ήταν...” είναι η απάντηση.

“Δεν παίζει καλό ποδόσφαιρο, επιθετικό...” είναι η άλλη κατηγορία.

“? οτέ δεν έπαιζε...” είναι η απάντηση.

Ο Κετσπάγια, πάντα έφτιαχνε σκληρές ομάδες που έπαιζαν άμυνα και έπαιρναν το αποτέλεσμα, έχοντας παίκτες στρατιωτάκια. Αυτό έκανε πάντα και μόνο αυτό. Αν η ΑΕΚ πίστευε ότι πήρε την γεωργιανή έκδοση του ? επ δεν φταίει ο Τιμούρ, φταίει η ΑΕΚ που τον πήρε.

 

Τώρα λοιπόν η ΑΕΚ τον διώχνει προσπαθώντας να διορθώσει το Α? ΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΛΑΘΟΣ και όχι του Τιμούρ και παίρνει τον Μοράις.

Δεν υπάρχει κάτι να γράψεις για τον Μοράις. ? αρά μόνο ότι η ΑΕΚ παίρνει το μεγαλύτερο ρίσκο που θα μπορούσε να πάρει και αποφασίζει να πορευτεί στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα.

Συγγνώμη, αλλά αυτό δεν είναι λογική ομάδας που κάνει πρωταθλητισμό. Η επιλογή Μοράις, μοιάζει να έγινε ώστε αν κάνουν έφοδο οι υπηρεσίες του ΙΚΑ στα γραφεία της ? ΑΕ, η ΑΕΚ να έχει κάποιον δηλωμένο στα μητρώα της, τον οποίο πληρώνει ως προπονητή και του κολλάει ένσημα.

 

Και δεν είναι μόνο το φέτος, δεν είναι το πέρυσι ή το πρόπερσι, είναι ότι η ΑΕΚ έχει αρκετούς νεαρούς ταλαντούχους παίκτες οι οποίοι δεν εξελίσσονται σε μία ομάδα που αλλάζει κάθε τέσσερις μήνες προπονητή, ή τέλος πάντων δεν εξελίσσονται όσο θα έπρεπε και μπορούν. Από πέρυσι το καλοκαίρι μέχρι σήμερα, ο Μοράις είναι ο τέταρτος και έχει ο Θεός μέχρι το τέλος της σεζόν...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ αρχισαν οι γιουχες στο σπορ εφεμ

αρχισε τα γκουχ γκουχ ο Κετς

mi vgaloume apo dw grammi

Link to comment
Share on other sites

Καθρεπτακια στους Ιθαγεννεις προσπαθει να πεταξει ο κουτοπονηρος 4 χρονια τωρα αλλα δεν του βγαινει τιποτα και γινεται ΡΟΜ? Α καθε φορα. Ο ΚΕΛΦΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΨΕΥΤΗΣ τον ? ΡΩΤΟ χρονο χαιροντε....! ? λεον και ο τελευταιος αισιοδοξος ΑΕΚτζης λυγισε και αρχιζει να παιρνει πρεφα οτι ο μεγιστανας της Σχολης Οδηγων τον βλεπει ως πολιτη ΥΕΜΕΝΗΣ και ακομα χειροτερο....! 26 Νοεμβρη την αδεια μην ξεχασεις να μας δειξεις ? Α? ΑΤΖΗ.....!

Αρχιζω παντως να βλεπω οτι μαλλον ο ? Α? ΑΤΖΗΣ δεν θα κανει αλλη χρονια τον ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΕΣΟΔΩΝ στην ΑΕΚ. Δεν μπορει δεν τον παιρνει αλλο....αυτο ηταν οτι ειχε να δωσει το εδωσε....μεχρι εκει ειναι το ταβανι του τελος.

Αν δεν βγει αδεια μεσα στην σεζον, ηρωικη εξοδος και κουμανταδορος κανας Ασλανιδης.

 

Αν βγει, μαλλον θα μεινει.

Link to comment
Share on other sites

ασπρισαν τα μαλλια μου και θα γινω γραφικος να βγω στο ραδιο σα το Βασιλακη απ το Καματερο. 

Ετσι και ακουσω Αχιλλεα να αποθεωνει την επιλογη θα παω απ το στουντιο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ο ΚΕΦΤΕΣ ειπε το πρωτο ''θα το δουμε'' στον πρωτο ακροατη στα πρωτα 10 δευτερολεπτα χαχαχαχα ικανοποιημενος λεει χαχαχαχαχαχα ωραιος δημοσιογραφος με το θα δουμε και θα δουμε....! Γελαει ο κοσμος ! Ολοι λεει καπου δουλευαν πριν ερθουν στην ΑΕΚ χαχαχαχαχαχα ε αφτο ελειπε βρε ΕΜΙΣΘΕ να ηταν και η πρωτη ενασχοληση τους με το ποδοσφαιρο....! Βλακα ε βλακα...! Τωρα προσπαθει να πει οτι καναμε μεταγραφες καλες...χαχαχα ? οιος ειναι λεει ο Ορλαντο ΣΑ !! ΧΑΧΑΧΑΧΑ Τον εκλεισε τον πρωτο σχεδον χαχαχαχαχα ρε τον παπατζη της εμισθης οπαδικης δημοσιογραφιας...

Link to comment
Share on other sites

Θελετε Αδαμιδη λεει ο αλλος διπλα στον Κετσετζογλου.

 

Γιατι ποια η διαφορα ρε μεγαλε? Σιγα, φοβηθηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

ασπρισαν τα μαλλια μου και θα γινω γραφικος να βγω στο ραδιο σα το Βασιλακη απ το Καματερο. 

Ετσι και ακουσω Αχιλλεα να αποθεωνει την επιλογη θα παω απ το στουντιο 

klaiw

 

sti varumpompi tha fortoseis ki emena me lazaro , 19-20min einai apo dw

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και δεν μπαινει και ο τολης να μας πει για την αναλυση που εκανε στον μπιλακο. ποσο απαλευτη βραδια ρε πουστη μου

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×