Jump to content

Jose Morais καλώς ήρθες στην ΑΕΚ


moukie
 Share

Recommended Posts

Στο μεταξύ οι μπουγάτσες λένε ότι αν έφερνε Μοράις ο Ιβάν θα τα χαν κάνει λίμπα. Και έχουν προπονητή τον Ίβιτς τον Βλάνταν. 

Link to comment
Share on other sites

ειπαν οταν πρωτοαρχισε τη καριερα του ο Μουρινιο που ηταν ....μεταφραστης του Ρομπσον και του Φαν Γκααλ.

Και ολοι λουστηκαν με ουλτρεξ πορτογαλεζικο.

Είναι σαφές ότι ο Μοράις ξεκινάει να κάνει τα πρώτα του ανεξάρτητα προπονητικά βήματα. 

Η Τουρκία πέρσι και η Ελλάδα φέτος εμένα αυτό μου δείχνει. 

Βέβαια λίγο μεγάλος το θυμήθηκε να απογαλακτιστεί από τη σιγουριά του πέιρολ του Ζοσέ, αλλά ποτέ δεν είναι αργά. 

Σε αυτές τις περιπτώσεις το πράγμα έχει αποδείξει το εξής:

όχι αν αυτός που κάνει το βήμα σε πρώτο προπονητή είναι καλός ή κακός, αλλά το αν μπορεί να είναι προπονητής ή όχι. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

? άντως αν είχε κάνει το πρώτο βήμα σε καμία Swansea (είχε παίξει διάβασα κάπου) ή καμιά Newcastle πχ δύσκολα θα ερχόταν. ΟΚ θα πει κάποιος να χαμε να λέγαμε εφόσον δεν ξεκίνησε από εκεί. Θέλω να πω και τον Villas Boas να φέρναμε πριν κοουτσάρει ως πρώτος θα κράζαμε το ίδιο. Κάποτε ακούστηκε ο Σόουζα και φρίξαμε αλλά ΟΚ τα πήγε πέρσι στην Φιορεντινα. ? αρηγοριά στον άρρωστο όλα αυτά, αλλά να τον δούμε τον έρμο. Μπορεί και να μας βγει, να πάει Αγγλία μετά και να χουμε και δικό μας άνθρωπο εκεί, ποτέ δεν ξέρεις.

 

Κατά τα λοιπά Μοράις σήκω το τηλέφωνο και ζήτα από τον Ζοσέ 2-3 δανεικούς τον Γενάρη να γίνουμε. Αυτός ο παγκίτης της Γιουνάιτεντ ο Ρούνει καλή περίπτωση φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

 Δε θελω να ασχοληθω με την προπονητικη αξια του νεου προπονητού

 μιας και ολα θα φανουν στο γηπεδο .

 

 Για το φαινεσθαι,την εικονα θε να γραψω δυο λογια.

 

 Εμενα μου προκαλει συμπαθεια η φατσα του.

 Ειναι στενοχωρη,μιζερη,σα να εχει χαρει τοσο που ηρθε στην ΑΕΚ

 και δε θελει να μας το δειξει μη φανει πως εχει κατουρηθει με την προοπτικη

 να κανει χριστουγεννα στην Αθηνα σκεπτομενος το επομενο ματς μετα τη διακοπη.

 symfonia-me-zoze-morais-denlarge.jpg

 

 

aek-moraes-prop.jpg?itok=QrqLmP87

 

Εχει υπογραψει και πλεον ναι μπορει να ειιναι χαρουμενος που του δινεται η ευκαιρια να αποδειξει στο σπιτι του

και στο σόι του πως αξιζει.

Λογικα το ξερω θα επρεπε να τα γραφει ολα αυτα η συμβια του η Ζώζενα

αλλα μου βγαινει πως πρεπει να βοηθηθει να κανει το ονειρο του πραγματικοτητα.

Γενικα πρεπει να δινουμε ευκαιριες στη ζωη και να  βοηθαμε τον κοσμο να δειξει την αξια του .

 

Καλώς ήλθες Ζοζέ  .

Χαμογέλα πλατιά αγόρι μου , ολα καλά θα πάνε.

morais3_545_355.jpg

 

 ΑΕΚ μάνα ολων των προσφύγων

  των βοηθών προπονητή

    και των παικτικά ολίγων .

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

ε οκ και εγω αν ειμουν βοηθος του Μου και μου σταζε 3 εκ το χρονο να γκαριζω τον Τερι ή τον ΚΡο, και να τρωω πατατακια στον παγκο της Ρεαλ, δυσκολα θα φευγα για να δω τι ψαρια πιανω σε καμια Ακαντεμικα ξερω γω οπως εκανε ο Βιλλας Βοας και τωρα ειναι ανεργος.

Και αμα ηταν σοβαρος ο ψιψινελ, τον Villas Boas θα φερνε, με 1 εκ, να γινει κατακλυσμος.

Ο Μπόας είναι λίβας που καίει τα σπαρτά. 

Θα ψάρωνε για 2-3 βδομάδες ο ? λατέλας και μετά θα τον έπαιρναν στον μεζέ όλοι μαζί. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει αρχίσει η επικοινωνιακή αντεπίθεση με θετικές δηλώσεις από την αλλοδαπή, να φτιαχτεί λίγο το προφίλ του ανθρώπου. 

Έτσι θα μας πάει μέχρι στο Σάββατο το βράδυ. 

Αν κερδίσεις , κερδίζει και ο καψερός μια βδομάδα να πάει να παίξει το συμβόλαιο του στην Τούμπα. 

Αν χάσεις, μέχρι και νοσταλγία για το ημιτελές έργο του Τιμούρ θα εκφραστεί.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τους ΑΡΔ μας να ψάχνονται να κάνει μισή θετική γκριμάτσα ο Μουρίνιο για τον Μοράις για να ανέβει άρθρο "αποθεώνει Μοράις ο Σπέσιαλ Ουάν"..

 

:D

Link to comment
Share on other sites

τι να πω... ελπιζω να στρωσει λιγο την ομαδα. υλικο δεν εχουμε ασχημο. απροπονητοι ειναι σε ολα τα επιπεδα. δε γινεται ρε πουστη μου ΓΤΧΚΤ? περσι να σβερκωσες γαβρο στο τελικο με σφικτο συνολο και φετος οι ιδιοι σχεδον παικτες με τσιγκρινσκι στην αμυνα να ναι σκορποχωρι... ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ. 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τους ΑΡΔ μας να ψάχνονται να κάνει μισή θετική γκριμάτσα ο Μουρίνιο για τον Μοράις για να ανέβει άρθρο "αποθεώνει Μοράις ο Σπέσιαλ Ουάν"..

 

:D

Καλά, αυτά τα έγραφαν ακόμα και για τον Σάντος που ο άνθρωπος ήταν και είναι υπαρκτός στην προπονητική κοινότητα. 

Link to comment
Share on other sites

to sigouro einai oti autoi pou xeroun ti shmainei AEK,ta dika mas paidia , tha tou spasoun t @@

 

Άνετα θα φλερτάρει το επόμενο τρίμηνο με δεύτερο εγκεφαλικό ο καψερός

Link to comment
Share on other sites

Μοράις σε Τίγρη: Η πειθαρχία... κερδίζεται

 


Η συζήτηση του νέου τεχνικού της ΑΕΚ με τον Μελισσανίδη για τα... αποδυτήρια

 

Στην συζήτηση που είχε χθες στα γραφεία της ΑΕΚ ο Δημήτρης Μελισσανίδης με τον Ζοζέ Μοράις, οι δύο άνδρες κουβέντιασαν για τα πάντα, όσον αφορά στο ποδοσφαιρικό τμήμα της ομάδας. Ένα από τα πράγματα που ζήτησε ο Τίγρης από τον ? ορτογάλο τεχνικό ήταν ότι «θέλω να επιβάλεις στα αποδυτήρια πειθαρχία».


Η απάντηση του Μοράις ήταν ότι «Συμφωνώ ότι η πειθαρχία είναι ένα πολύ σημαντικό ζήτημα για μια ομάδα, αλλά είμαι αρκετά... δημοκράτης. ? ιστεύω ότι ο σεβασμός και η πειθαρχία στα αποδυτήρια δεν επιβάλλονται, αλλά κερδίζονται. Και είμαι σίγουρος ότι θα τα κερδίσω», δείχνοντας ότι θα προσπαθήσει να χτίσει μια «βαθιά» σχέση με τους παίκτες του.

 

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΕΣ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Ολοι θελαμε ενα ονομα αλλα

ρε σεις αφηστε τον ενα μηνα

να δουμε αν αλλαζει κατι.

Στο γηπεδο θα φανει

τι μπορει να επιτυχει.

 

Ηρεμια .

Edited by Stylianopoulos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? άντως για να ξέρουμε τί λέμε κανέναν προπονητή της SL δεν θα εμπιστευόταν ούτε για 3ο βοηθό ο Μουρίνιο (ίσως Μπέντο λόγω εθνικότητας).

Ας βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο..

:D

Link to comment
Share on other sites

Για το team του ξέρουμε κάτι ή έχουν κάνει τα πρώτα τους βήματα στην βόρεια Κορέα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Μοράις σε Τίγρη: Η πειθαρχία... κερδίζεται
 
Η συζήτηση του νέου τεχνικού της ΑΕΚ με τον Μελισσανίδη για τα... αποδυτήρια
 
Στην συζήτηση που είχε χθες στα γραφεία της ΑΕΚ ο Δημήτρης Μελισσανίδης με τον Ζοζέ Μοράις, οι δύο άνδρες κουβέντιασαν για τα πάντα, όσον αφορά στο ποδοσφαιρικό τμήμα της ομάδας. Ένα από τα πράγματα που ζήτησε ο Τίγρης από τον ? ορτογάλο τεχνικό ήταν ότι «θέλω να επιβάλεις στα αποδυτήρια πειθαρχία».
Η απάντηση του Μοράις ήταν ότι «Συμφωνώ ότι η πειθαρχία είναι ένα πολύ σημαντικό ζήτημα για μια ομάδα, αλλά είμαι αρκετά... δημοκράτης. ? ιστεύω ότι ο σεβασμός και η πειθαρχία στα αποδυτήρια δεν επιβάλλονται, αλλά κερδίζονται. Και είμαι σίγουρος ότι θα τα κερδίσω», δείχνοντας ότι θα προσπαθήσει να χτίσει μια «βαθιά» σχέση με τους παίκτες του.
 
 
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΕΣ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ

 

 

Τού 'πε ο Τίγρης το ... θέσφατο για τον ? ατίτο ?

Αυτό είναι το καυτό ερώτημα !

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε. μπορει να πετυχει. τι σκατα. να γυμνασει τους παικτες να μη τα φτυνουν και τραυματιζονται σα τα κοτοπουλα σε πρωτη φαση. και να τους βαλει στο γηπεδο να κανουν τα βασικα

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο ντύσιμο ταμτακου μικροπωλητή, εντάξει ο Φερνάντου δε μίλαγε ούτε αγγλικά και είχαμε και πασοκ/αυγολεμονο ως εθνικό πρόταγμα, εδώ μιλάμε για τον εγκέφαλο πίσω απ τον Μουρινιο, κοσμογυρισμενος, εν έτει 2017, βάλε ένα σιδερωμενο άσπρο πουκάμισο με μανσετες/μαξιλαρες/κατι ρε μπούστη. Ευρωπαϊκό κλάμπ έρχεσαι να αναλάβεις.

 

? ήρες like για τις "μαξιλάρες" .....  ;)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά να δουλέψει και με κανένα από τα παλτά μας μπας και βελτιωθούν λίγο...

Θα δούμε.

Ελπίζω να δει την ΑΕΚ ως ευκαιρία ζωής του ο ? ορτογάλος..

Αν δείξει πράγματα, σίγουρα μετά θα πάει σε ανώτερο πρωτάθλημα..

Βέβαια τον κόβω για ψιλοστημπουτσα του, παίζει και να μας μείνει αν βγει.

Link to comment
Share on other sites

? άντως για να ξέρουμε τί λέμε κανέναν προπονητή της SL δεν θα εμπιστευόταν ούτε για 3ο βοηθό ο Μουρίνιο (ίσως Μπέντο λόγω εθνικότητας).

Ας βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο..

:D

Δεν χρειάζεται να καταναλώνεις άσκοπα Αμίτες. 

Άφησε τες για πιο δύσκολες στιγμές.

Ξαναλέμε, μέχρι το Σάββατο το βράδυ, όλα θα είναι ωραία. 

Αύριο κιόλας θα μάθουμε πόσο θετικές εντυπώσεις άφησε στον Λαμπρόπουλο και τον Κολοβέτσιο.

Το θέμα είναι το χορτάρι που λέει και ο Στύλ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? άντως για να ξέρουμε τί λέμε κανέναν προπονητή της SL δεν θα εμπιστευόταν ούτε για 3ο βοηθό ο Μουρίνιο (ίσως Μπέντο λόγω εθνικότητας).

Ας βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο..

:D

 

%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B1%CF%82.jpg

Link to comment
Share on other sites

? άντως για έναν συλλέκτη εμπειριών και παραστάσεων σαν τον Μοράις η ΑΕΚ είναι απαραίτητος ποδοσφαιρικός σταθμός.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω πεσμενους δεν κλωτσαω ! Μετα απο πολυ σκεψη μεσα στο λεωφορειο οπου γυρνουσα απο την δουλεια μου αποφασισα να τον στηριξω....! Θα ειμαι θετικος απεναντι του και ναι θελω να δηλωσω ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΣ παρα κατι τελειωμενες βΔελλες μεταμορφωμενες σε Ουζουνιδηδες και Τσιωληδες ! Αιλυνες ΜΑΚΡΙΑ ! Βρε και τον ποδομασερ του Μουρινιο καλυτερα για προπονητη παρα Αιλυνα ! Λοιπον η επιλογη ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΝΤΑΞΙΑ ΤΟΥ ? Α? ΑΤΖΗ αλλα εγω θα στηριξω τον τυπακο που δεν φταιει σε τιποτα.....! Μακαρι να τα παει καλα και του ευχομαι οτι καλυτερο και καθε επιτυχια. Για αυτους που τον φερανε να τον διασυρουνε ντροπη σας παπατζηδες να καιτε κοσμο ετσι για την ΚΟΝΟΜΑ..

 

Ζοζε ο ΧΑΜ? ΟΣ σε στηριζει για 1-2 γκελες ομως ε ? Μετα κραξιμο να ειμαστε ξηγημενοι....!

 

? ροβλεψη μου ειναι οτι θα στολισει δεντρο αλλα δεν θα κανει ανασταση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×