Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

Είδα τα πρώτα δύο τώρα. Αρρώστεια.

του πρωτου κυκλου?

 

Εξαιρετικη σειρα, πολυ καλες ιδεες, απ τις λιγες που σε κανουν να σκεφτεις και να ουβεντιασεις πραγματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

του πρωτου κυκλου?

 

Εξαιρετικη σειρα, πολυ καλες ιδεες, απ τις λιγες που σε κανουν να σκεφτεις και να ουβεντιασεις πραγματα.

 

Ναι του πρώτου, αρχή αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Επικό το επεισόδιο με το γουρούνι.

 

Μόνο άγγλοι μπορούν να σκεφτούν τέτοιο σενάριο.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο άγγλοι μπορούν να σκεφτούν τέτοιο σενάριο. :lol:

Ε, ναι. Και μάλιστα δε πρέπει να σκέφτηκαν και πολύ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι. Και μάλιστα δε πρέπει να σκέφτηκαν και πολύ.

 

Χαχα, η πρώτη μαλακία που έριξε κάποιος στο τραπέζι μετά από 5-6 pints στην παμπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρετιρέ;

 

Λολ.

Πάτρια εδάφη. ;) Οκ, γούστα είναι αυτά εννοείται, αλλά μου έχει κάνει πολύ κλικ αυτή η σειρά, ιδίως από την 4η σεζόν και μετά που απογειώνεται για μένα. 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σεζόν Prison Break καλή.

Με έπιασαν τα γυρίσματα στην πασοκομάνα Κρήτη σε μια προσπάθεια του Scofield να διαφύγει από την Υεμένη μέσω Κρήτης.

Έντονες αναφορές στην Οδύσσεια (σχέδιο "Ποσειδώνας") με την σεζόν να ξεκινά δείχνοντας τον γκριζομάλλη πλέον Michael να ζωγραφίζει έναν αρχαίο Έλληνα πολεμιστή.

Διαρκείς αναφορές στο αρχαίο ελληνικό έπος σε αυτή την σεζόν και μια καλή σεζόν για να μας ξαναβάλουν στο κλίμα.

Αρκετά αληθοφανείς επίσης οι σκηνές από την Μέση Ανατολή.

Καμία σχέση πάντως σε επίπεδο δράσης με τις φοβερές 1η και 2η σεζόν απείρως καλύτερη όμως από τις τραγωδίες 3η και 4η σεζόν.

Πάντως νομίζω έβαλε γερές βάσεις για μια ακόμα δυνατή σεζόν.

Το προτείνω για όσους είχαν αφιερώσει χρόνο στο παρελθόν σε αυτή την σειρά.

Βλέπεται πολύ ευχάριστα.

 

Untitled+9.jpg

 

Untitled10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σεζόν Prison Break καλή.

Με έπιασαν τα γυρίσματα στην πασοκομάνα Κρήτη σε μια προσπάθεια του Scofield να διαφύγει από την Υεμένη μέσω Κρήτης.

Έντονες αναφορές στην Οδύσσεια (σχέδιο "Ποσειδώνας") με την σεζόν να ξεκινά δείχνοντας τον γκριζομάλλη πλέον Michael να ζωγραφίζει έναν αρχαίο Έλληνα πολεμιστή.

Διαρκείς αναφορές στο αρχαίο ελληνικό έπος σε αυτή την σεζόν και μια καλή σεζόν για να μας ξαναβάλουν στο κλίμα.

Αρκετά αληθοφανείς επίσης οι σκηνές από την Μέση Ανατολή.

Καμία σχέση πάντως σε επίπεδο δράσης με τις φοβερές 1η και 2η σεζόν απείρως καλύτερη όμως από τις τραγωδίες 3η και 4η σεζόν.

Πάντως νομίζω έβαλε γερές βάσεις για μια ακόμα δυνατή σεζόν.

Το προτείνω για όσους είχαν αφιερώσει χρόνο στο παρελθόν σε αυτή την σειρά.

Βλέπεται πολύ ευχάριστα.

 

Untitled+9.jpg

 

Untitled10.jpg

 

απλα για την τιμη των οπλων τη βλεπεις...ψευτοπαραγωγη κατα τα αλλα.... 

2 φορες την ειδα, μια μετα απο αναμονη πολλων ετων και μια δευτερη αφου ξεκινησα τη σειρα απο την αρχη για να τη δει η δικια μου οποτε την ειδα καπακι.

για μενα οι 2 πρωτοι κυκλοι ειναι οι τοπ. η τελευταια σεζον μετριοτητα και απογοητευση τεσπα....

Link to comment
Share on other sites

Νταξ... Γούστα είναι αυτά...

 

Εμένα μου αρέσει πολύ ας πούμε...

 

Τουλάχιστον μέχρι στιγμής...

 

Είναι πολύ δυνατό...

 

gamise to dark

Link to comment
Share on other sites

Tο τελείωσα το Black Mirror, πολύ και πολλή αρρώστια.  Ο εσωτερικός κόσμος του συγγραφέα πρέπει να είναι... πολύχρωμος. Συνολικά, εξαιρετικό. Προσοχή, μην κάτσετε να τα δείτε σε φάση που τραβάτε ζόρια και θέλετε να ξελασκάρετε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

απλα για την τιμη των οπλων τη βλεπεις...ψευτοπαραγωγη κατα τα αλλα.... 

2 φορες την ειδα, μια μετα απο αναμονη πολλων ετων και μια δευτερη αφου ξεκινησα τη σειρα απο την αρχη για να τη δει η δικια μου οποτε την ειδα καπακι.

για μενα οι 2 πρωτοι κυκλοι ειναι οι τοπ. η τελευταια σεζον μετριοτητα και απογοητευση τεσπα....

Η μαλακια που εκαναν ειναι οτι καθαρισαν πολλους χαρακτηρες στην δευτερη σεζον που ειχαν πολλα να δωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Η μαλακια που εκαναν ειναι οτι καθαρισαν πολλους χαρακτηρες στην δευτερη σεζον που ειχαν πολλα να δωσουν.

 

Μλκ μαστουρωμένος έβλεπες τον 5ο κύκλο;

 

Τι σου άρεσε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×