Jump to content

Recommended Posts

Πήρε πρωτάθλημα στην Ελλάδα, οπότε κρίθηκε κατάλληλος για ομάδα που θα διεκδικησει το πρωτάθλημα της σεγκουνδα στην ισπανία.

Τόση διαφορά εχουμε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οχι και τοση.Στη Λεγκανες βαλαν το Σιοβα στην καλυτερη εντεκαδα ολων των εποχων.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οχι και τοση.Στη Λεγκανες βαλαν το Σιοβα στην καλυτερη εντεκαδα ολων των εποχων.

Η Λεγανές είναι κάτι ανάλογο με τον Ακράτητο, ιστορικά.

Link to comment
Share on other sites

«Για μένα ήταν δύσκολο να αφήσω την ΑΕΚ. Η επιθυμία μου να επιστρέψω στην Ισπανία ήταν αυτή που με έφερε εδώ. Με δουλειά, ενότητα και όλα τα στοιχεία που χρειάζονται να είναι κοντά στην ομάδα μπορούμε να πετύχουμε σπουδαία πράγματα. Ευχαριστώ την Λας Πάλμας για την ευκαιρία, είμαι από τους ανθρώπους που πάνε παιχνίδι με το παιχνίδι.

 

Είμαι ενθουσιασμένος που βρίσκομαι στο νησί και σκοπεύω να αφήνω τα πάντα πίσω μου σε κάθε προπόνηση. Το ποδόσφαιρο είναι η δική μου αποστολή. Δεν πρέπει να ζούμε με βάση το παρελθόν ή να μετανιώνουμε για πράγματα. Θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι ώστε κάθε παιχνίδι να αποτελεί ένα βήμα προς τα εμπρός για εμάς και όταν μία άσχημη στιγμή έρχεται να προσπαθούμε να σηκώνουμε κεφάλι και να κοιτάμε μπροστά.

 

Η Λας Πάλμας πρέπει να είναι μία ανοιχτή και φιλόδοξη ομάδα. Σε ότι αφορά την δουλειά και την αφοσίωση πρέπει να δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας. Ευχαριστώ την ΑΕΚ, θα τους έχω για πάντα μέσα στην καρδιά μου. Σε ότι αφορά τον Σέρχιο Αραούχο είχε μία φανταστική σεζόν.

 

Όλα όσα μου είπε για το κλαμπ ήταν φανταστικά και ελπίζω να απολαύσω κάθε στιγμή εδώ στην Λας Πάλμας. Είμαι ένας άνθρωπος που δουλεύει σκληρά και μου αρέσουν οι γενναίες προκλήσεις. Είμαι φιλόδοξος. Η Λας Πάλμας με έπεισε και να ‘μαι εδώ. Είμαι ένας προπονητής που πιστεύει πολύ στους παίκτες από την ακαδημία. Η Segunda Division είναι μεγάλη, ανταγωνιστική και επίπονη. Θα πρέπει να έχουμε μεγάλη υπομονή".

 

Για τον Μάρκο Λιβάγια είπε: «Ο Μάρκο έκανε σπουδαία δουλειά στην ΑΕΚ. Είχε υποδειγματική συμπεριφορά, έπαιξε καταπληκτικό ποδόσφαιρο και η ΑΕΚ ενεργοποίησε την οψιόν του. Μακάρι να ανήκε στην Λας Πάλμας, αλλά ανήκει στην ΑΕΚ».

 

 

χιμενεθ στην παρουσιαση του σημερα στην λας παλμας

Link to comment
Share on other sites

Τι ρουφιανακι αυτος ο Σερχιο, οπου πηγαίνει ψηνει παίκτες για αλλες ομάδες. Σε 10 χρονια που θα τα κρεμασει να τον παρουμε τεχνικο διευθυντή

Link to comment
Share on other sites

 

Από εκεί και πέρα, σχετικά με το πώς προέκυψε η Λας Πάλμας, είπε πως «ένας ενδιάμεσος επικοινώνησε με τον εκπρόσωπο μου. Τους είπα ότι η πρώτη μου επιλογή ήταν να διαπραγματευτώ με την ΑΕΚ. Στη συνέχεια, όταν έσπασαν οι διαπραγματεύσεις, άκουσα τις άλλες προτάσεις, από τις οποίες αυτή που με ενδιέφερε περισσότερο ήταν της Λας Πάλμας. Ο πρόεδρος της ΑΕΚ ήθελε να ανανεώσει το συμβόλαιο μου και δεν ήμουν ξεκάθαρος για αυτό, υπήρχε η επιτακτική ανάγκη να επιστρέψω στην Ισπανία».

Link to comment
Share on other sites

 

Από εκεί και πέρα, σχετικά με το πώς προέκυψε η Λας Πάλμας, είπε πως «ένας ενδιάμεσος επικοινώνησε με τον εκπρόσωπο μου. Τους είπα ότι η πρώτη μου επιλογή ήταν να διαπραγματευτώ με την ΑΕΚ. Στη συνέχεια, όταν έσπασαν οι διαπραγματεύσεις, άκουσα τις άλλες προτάσεις, από τις οποίες αυτή που με ενδιέφερε περισσότερο ήταν της Λας Πάλμας. Ο πρόεδρος της ΑΕΚ ήθελε να ανανεώσει το συμβόλαιο μου και δεν ήμουν ξεκάθαρος για αυτό, υπήρχε η επιτακτική ανάγκη να επιστρέψω στην Ισπανία».

 

να το ληξουμε λοιπον κι αυτο ή θα συνεχισουμε να τρωγόμαστε με τα ρουχα μας?

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Η αιτια για το ξενερωμα του κοσμου ειναι το downgrade με την επιλογη μαρινου.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο ειναι downgrade; Και στην τελικη ποιος πιστευει απο δω μεσα (που υποτιθεται νιωθουμε) οτι η ΑΕΚ θα επαιρνε πρωταθλημα χωρις το Μελισσανιδη; 

Link to comment
Share on other sites

Διπλωματης ο Μανολο, αφηνει ανοιχτες πορτες για το μελλον  και καλά κανει.

Ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως δεν εχω καμια εμπιστοσυνη οτι ο οργανισμος ΑΕΚ μπορουσε να φερει σοβαρο ξενο προπονητη και αυτο ειναι το μεγαλυτερο μειον στην ολη ιστορια

 

αμα σκεφτει κανεις οτι εγινε κουβεντα με τον erwin kooman ειναι να σκιαζεσαι

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Διπλωματης ο Μανολο, αφηνει ανοιχτες πορτες για το μελλον και καλά κανει.

Ποτε δεν ξερεις.

Όσο και αν δε μας αρέσει η μόνη ανοιχτή πόρτα πια στην Ελλάδα είναι του Βαγγέλη.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο ειναι downgrade; Και στην τελικη ποιος πιστευει απο δω μεσα (που υποτιθεται νιωθουμε) οτι η ΑΕΚ θα επαιρνε πρωταθλημα χωρις το Μελισσανιδη; 

χωρίς Μελισσανίδη εννοείται δεν θα το παίρναμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το πήραμε μόνο λόγω Μελισσανίδη, καθώς πριν ένα χρόνο είχαμε φτάσει μέχρι και 9οι με το Μελισσανίδη στο τιμόνι της ΠΑΕ

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν δε μας αρέσει η μόνη ανοιχτή πόρτα πια στην Ελλάδα είναι του Βαγγέλη.

Αν ισχυει αυτο αναιρειται οτι τον εφυγε για να ειναι ισπανια, ενω τον θελαμε.

Σε καθε περιπτωση ο ιδιος ειναι διπλωματης και αφηνει ανοιχτες πορτες, το αν ειναι ή θα ειναι ανοιχτη και της ΑΕΚ για αυτον στο μελλον ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει αυτο αναιρειται οτι τον εφυγε για να ειναι ισπανια, ενω τον θελαμε.

Σε καθε περιπτωση ο ιδιος ειναι διπλωματης και αφηνει ανοιχτες πορτες, το αν ειναι ή θα ειναι ανοιχτη και της ΑΕΚ για αυτον στο μελλον ειναι αλλο θεμα.

Λογικά το συμπεραίνω. ΠΑΟΚ δεν υπάρχει μετά τα φετινά, ΑΕΚ έκλεισε ή του έκλεισαν την πόρτα με κρότο, μένει μόνο ο Βαγγέλης. Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην παει στον Ολυμπιακο ο Χιμενεθ.

Δεν ειναι σερβοβατραχος.

Δηλαδη ειναι πρωταθλητης Ελλαδος με ΑΕΚ και θα παει στον Ολυμπιακο να κανει τι;

Απλα καπου καποτε που θα τα χουμε σκατωσει παλι και αυτος θα κανει διακοπες θα ξανασυναντηθουμε.

Ιδανικα βεβαια θα ερχοταν σε καμια δεκαετια να σου οργανωσει ακαδημιες, ποδοσφαιρικο τμημα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα πάει. Ότι είναι η μόνη ανοιχτή πόρτα είπα βάση λογικής, γεγονότων και σεναρίων.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το συμπεραίνω. ΠΑΟΚ δεν υπάρχει μετά τα φετινά, ΑΕΚ έκλεισε ή του έκλεισαν την πόρτα με κρότο, μένει μόνο ο Βαγγέλης.

Το "εφυγε για να γυρισει ισπανια ενω η ΑΕΚ τον ηθελε" ειναι αντιφατικο με το "του κλεισε η ΑΕΚ την πορτα"

Link to comment
Share on other sites

Το "εφυγε για να γυρισει ισπανια ενω η ΑΕΚ τον ηθελε" ειναι αντιφατικο με το "του κλεισε η ΑΕΚ την πορτα"

Σου θυμίζω ότι σύμφωνα με τα ρεπορτάζ ο Μελ την Παρασκευή δεν ήθελε ούτε το όνομα του να ακούσει. Ακύρωσε την προσφορά ή πρόταση ή προφωρική συμφωνία αν υπήρχε τέτοια και έδωσε εντολή για Ουζουνίδη. Δεν υπάρχει ενημέρωση αν μαλάκωσε. Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Σου θυμίζω ότι σύμφωνα με τα ρεπορτάζ ο Μελ την Παρασκευή δεν ήθελε ούτε το όνομα του να ακούσει. Ακύρωσε την προσφορά ή πρόταση ή προφωρική συμφωνία αν υπήρχε τέτοια και έδωσε εντολή για Ουζουνίδη. Δεν υπάρχει ενημέρωση αν μαλάκωσε.

Αρα αυτο που λες αφορα τον Μελ. ενω αυτο που εγραψα την σταση του Χιμενεθ.

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτο που λες αφορα τον Μελ. ενω αυτο που εγραψα την σταση του Χιμενεθ.

Ναι ο Χιμένεθ προφανώς μπορεί να πιστεύει κάτι τέτοιο.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

συμφωνα με τον πανο βογλη,την μια μερα συμφωνησαν και την επομενη περασε την πορτα της παε ο κλαρινος.αφου δεν ηθελαν να συνεχισουν ,ποιος ο λογος της διαρροης και τα διθυραμβικα πρωτοσελιδα?απλα και μονο ,η προσκαιρη αλλαγη κλιματος μετα και την φυγη χριστ/λου?

μιλαμε για πρωτοφανεις ερασιτεχνισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Χιμενεθ την πλευρα της ΑΕΚ την εχει πει ο Κετσετζογλου.

 

Αρχισε να δειχνει διστακτικος και ταυτοχρονα ζηταγε για τον εαυτο του και το επιτελειο του μεγαλη αυξηση σε σχεση με περισυ. Η αντιπροταση ηταν μικροτερη αυξηση.

 

Μετα ειπε θα το σκεφτω κι εφτασε η τελευταια μερα του deadline με τον Ισπανο να μην εχει απαντησει ακομα και να δηλωνει στην Ισπανια ανοιχτος σε Ισπανικες ομαδες.

Καπου εκει τα πηρε ο Μελισσανιδης και το εληξε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρωταθλημα δεν το παιρναμε χωρις Μελ γιατι θα μας γαμουσε ο Μπαμπας. Αν τους βγαλεις απο την εξισωση τους παραγοντες θα το παιρναμε και παλι και μαλιστα με 18 βαθμους διαφορα και με την καλύτερη επιθεση στο πρωταθλημα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και η πλευρα του Λιτο Χιμενεθ γνωστου ρεπορτερ της Λας Παλμας

 

Ο Ισπανός ρεπόρτερ Λίτο Χιμένεθ με νέο του «χτύπημα» στα social media δίνει μία νέα εκδοχή αναφορικά με την επιλογή του Μανόλο Χιμένεθ να αφήσει την ΑΕΚ και να προτιμήσει την Λας Πάλμας.

 

Όπως αναφέρει χαρακτηριστικά: «Ένας από τους πιο σημαντικούς λόγους της συμφωνίας του Μανόλο Χιμένεθ με την Λας Πάλμας είναι το οικονομικό. Εκεί θα κερδίσει περισσότερα από όσα θα έπαιρνε στην ΑΕΚ».

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×