Jump to content

Recommended Posts

Και τελος η πλευρα του ιδιου του Μανολο

 

Κάνοντας κατάχρηση ενός κομματιού της φιλοξενίας σας, θα ήθελα να ξεκινήσω αυτή την παρουσίαση τιμώντας την προηγούμενη ομάδα μου. Σήμερα παύει να είναι το κλαμπ μου επαγγελματικά, όμως ποτέ δεν θα σταματήσει να έχει μια θέση στην καρδιά μου. Για μένα ήταν δύσκολη η απόφαση να φύγω από την ΑΕΚ. Μόνο η έντονη επιθυμία μου να επιστρέψω στην Ισπανία μετά από έναν σκληρό χρόνο ήταν αυτό που με έκανε να αποδεχθώ την πρόταση της Λας Πάλμας. Ήμουν χαρούμενος, δούλεψα πολύ σκληρά για να φτάσω δύο φορές στον τελικό κυπέλλου και στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας. Ευχαριστώ το κλαμπ για την αγάπη του και την αφοσίωση που μου έδειξε».

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο ειναι downgrade; Και στην τελικη ποιος πιστευει απο δω μεσα (που υποτιθεται νιωθουμε) οτι η ΑΕΚ θα επαιρνε πρωταθλημα χωρις το Μελισσανιδη;

κουκουρούκου.

Καλώς ή κακώς η ΑΕΚ και κάθε ομάδα είναι ένα σύνολο προσώπων. Όπως δεν θα έπαιρνες πρωτάθλημα χωρίς Μελισσανίδη, έτσι πιθανότατα δεν θα έπαιρνες και χωρίς Γιακουμάκη λόγω του γκολ του το Φλεβάρη.

Με Μελισσανίδη πάντως πέρυσι κόντεψες να μείνεις εκτός Ευρώπης και αν δεν ερχόταν ο Χιμένεθ τον Γενάρη ήταν θέμα χρόνου να βγάλεις κομπιουτεράκια και να μετράς απόσταση από τη γραμμή του υποβιβασμού. Με Μελισσανίδη πέρυσι από Νοέμβρη μέχρι Γενάρη παίζει να έκανες 2 νίκες στο πρωτάθλημα όλες κι όλες.

 

Άρα θέλω να καταλήξω στο ότι προφανώς και δεν θα έπαιρνες πρωτάθλημα χωρίς Μελισσανίδη αλλά δεν θα το έπαιρνες και χωρίς Χιμένεθ. Κι άντε, έστω ότι πάμε με τη λογική σου και ότι το πρωτάθλημα το πήρε ο Τίγρης. Την εξαιρετική ευρωπαϊκή σεζόν, στον Τίγρη την οφείλουμε; Πήρε τηλ από την Aegean στην ΟΥΕΦΑ και τους είπε ότι θα τους τινάξει;

 

Η ΑΕΚ είχε ανάγκη από ένα πρωτάθλημα. Το πήρε. Πολύ σημαντικός στόχος αλλά τον κατάφερε. Κοιτάμε επομένως το μπροστά. Και πάμε με το βλέμμα στο μέλλον. Λες ότι καλώς έφυγε ο Χιμένεθ γιατί φέτος θα το μαλάκιζε και θα τον έδιωχνε ο μεγάλος. Καλώς έφυγε θα πω εγώ. Τον αγαπούσα αλλά φέτος παίζει να τον έβρισα περισσότερο απ' όλους εδώ μέσα. Είχε τρομερές αδυναμίες σαν προπονητής. Ναι θα συμφωνήσω ότι ο Χιμένεθ ΤΑΒΑΝΩΣΕ. Εσύ σαν ΑΕΚ τι κάνεις; Που τοποθετείς το μέγεθός σου και που το μέλλον σου;

 

Στον Μαρίνο Ουζουνίδη; Συγνώμη αλλά μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου η κίνηση είναι τρομερή υποβάθμιση της ομάδας. Για προπονητή μιλάμε, όχι για αριστερό μπακ. Και το χειρότερο όλων είναι ότι ο ερχομός Ουζουνίδη ήταν απλά η επιβεβαίωση αυτού που καταλάβαμε ορισμένοι να έρχεται όταν ο Λυμπερόπουλος αντικατέστησε τον Μαϊστόροβιτς.

 

Πήγες να μπεις σε ευρωπαϊκούς δρόμους και το γύρισες σε πρέφα, ρετσίνα, κολτσίνα, άσσο άφιλτρο και Καζαντζίδη. Ναι, μπορεί να ξαναπάρεις το πρωτάθλημα ακόμα κι έτσι. Ποια όμως είναι η πρόοδός σου; Τι θα κάνεις στην Ευρώπη;

 

Φτιάχνεις ένα επιβλητικό γήπεδο, αφήνεις μια παρακαταθήκη στην ομάδα για 100 χρόνια. Πρέπει όμως και η ομάδα που θα μπει να είναι αντάξια του μεγαλείου. Και ο δρόμος που δείχνει να παίρνει η ομάδα είναι τραγικός. Η μόνη μου ελπίδα είναι το εξής σενάριο. Αφού πήραμε το πρωτάθλημα να αποφάσισε ο μεγάλος τα εξής: Πήραμε τίτλο, ξεκαβλώσαμε, οκ τώρα. Πάμε να κάνουμε γήπεδο και μέχρι τότε ας είμαστε και της πλάκας ομάδα. Ας μπούμε μέσα και βλέπουμε.

 

Μόνο αυτό μοιάζει με σενάριο που να έχει κάποια στοιχεία λογικής. Αγιά Σοφιά με Ουζουνίδη ε δεν το θέλει ούτε ο διάολος ρε πούστη.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η αποψη μου ειναι το προφανες, οτι δλδ ολα τα πρωταθληματα που εχει παρει η ΑΕΚ οφειλονται σε συνολο προσωπων, ασχετα που παλιοτερα επειδη ο προπονητης ηταν σε 4 ο ιδιος, πηρε απο πολυ κοσμο σχεδον ολο το κρεντιτ αυτος.

 

Απο εκει και περα, κι επειδη δεν ξερουμε καν το ποσοστο ευθυνης της διοικησης στην φυγη Χιμενεθ, η βασικη διαφωνεια στις κουβεντες αφορα τον Μαρινο.

 

Αλλοι τον λενε Κλαρινο Ζουζουνιδη, αλλοι λενε οκ καλουτσικος ειναι ρε παιδια να τον δουμε κι αυτον.

Οκ, θα δειξει ρε παιδες, η διοικηση αυτον αποφασισε, το να κανουμε μαντεψιες χωρις μαλιστα καν να εχουμε δει μεταγραφες προσωπικα το θεωρω ολιγον υπερβολικο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πήγες να μπεις σε ευρωπαϊκούς δρόμους και το γύρισες σε πρέφα, ρετσίνα, κολτσίνα, άσσο άφιλτρο και Καζαντζίδη. Ναι, μπορεί να ξαναπάρεις το πρωτάθλημα ακόμα κι έτσι. Ποια όμως είναι η πρόοδός σου; Τι θα κάνεις στην Ευρώπη;

 

 

Όλο το ζουμί εδώ είναι 

 

 

Αλλοι τον λενε Κλαρινο Ζουζουνιδη

:lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

να το ληξουμε λοιπον κι αυτο ή θα συνεχισουμε να τρωγόμαστε με τα ρουχα μας?

 

 

meta to santos ,pas se ferer 

 

otan meta ton ferer pas se doni , eisai xazomalakas

 

n epilogi ouzounidi einai gia to poutso .-

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ειπα να ληξουμε το θεμα σχετικα με το λογο που εφυγε ο χιμενεθ.

Για την επιλογη ουζουνιδη, προφανως ολοι εχουμε (τουλαχιστον) επιφυλαξεις.

Οπως και να 'χει, την υπογραφη σου δε χρειαζεται να την αλλαξεις.

(ισως να την μικραινες λιγακι, γιατι στο γραφειο φαινεται καπως ασχημα)

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογη ουζουνιδη, προφανως ολοι εχουμε (τουλαχιστον) επιφυλαξεις.

 

 

Όχι όλοι.

Ο Ματζίσαν είναι ενθουσιασμένος.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κριτήριο ο ενθουσιασμός καποιου που περιγράφει τον καλύτερο και πιο πετυχημένο προπονητή της 25ετίας ως σχιζοφρενή παρατράγουδο της Αννίτας Πανια με μανία καταδίωξης και μανιοκατάθλιψη και μανιακ γενικά.

 

Τον άνθρωπο που αποδεδειγμένα είχε μανία με τις νίκες μανία με το πρωτάθλημα και μανία να ΓΑΜΕΙ τον πούστη τον Ολυμπιακό.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Για τον Χιμενεθ την πλευρα της ΑΕΚ την εχει πει ο Κετσετζογλου.

 

Αρχισε να δειχνει διστακτικος και ταυτοχρονα ζηταγε για τον εαυτο του και το επιτελειο του μεγαλη αυξηση σε σχεση με περισυ. Η αντιπροταση ηταν μικροτερη αυξηση.

 

Μετα ειπε θα το σκεφτω κι εφτασε η τελευταια μερα του deadline με τον Ισπανο να μην εχει απαντησει ακομα και να δηλωνει στην Ισπανια ανοιχτος σε Ισπανικες ομαδες.

Καπου εκει τα πηρε ο Μελισσανιδης και το εληξε.

Ο ρολος του Κετσετζογλου αυτος ειναι πλεον, να παρουσιαζει και να υπερασπιζεται την επισημη θεση της ΠΑΕ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εν Μπι φάκεν Έι.

 

Έβλεπα ΑΕΚ και τράβαγα μαλακία με μαρουλοσαλάτα. Η ομάδα τελείωσε πρωταθλήτρια και αήττητη στην Ευρώπη και ήταν Α-ΤΥ-ΧΗ. Δηλαδή τι να λέμε τώρα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε μανολο για την αψογη διαχειριση του ροστερ. 3 διοργανωσεις, πρωταθλημα, τελικος κυπελλου και γιουροπα αητητος.

ολοι επαιξαν το ρολο τους για την επιτυχημενη πορεια.

 

μακαρι ο ουζουνιδης να μπορεσει να επαναλαβει την φετεινη επιτυχια και κυριως να χορτασουμε μπαλα οπως φετος. Θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ο Ισπανός ρεπόρτερ Λίτο Χιμένεθ με νέο του «χτύπημα» στα social media δίνει μία νέα εκδοχή αναφορικά με την επιλογή του Μανόλο Χιμένεθ να αφήσει την ΑΕΚ και να προτιμήσει την Λας Πάλμας.

Όπως αναφέρει χαρακτηριστικά: «Ένας από τους πιο σημαντικούς λόγους της συμφωνίας του Μανόλο Χιμένεθ με την Λας Πάλμας είναι το οικονομικό. Εκεί θα κερδίσει περισσότερα από όσα θα έπαιρνε στην ΑΕΚ».

Με άλλα λόγια, ο Ισπανός δημοσιογράφος υποστηρίζει ότι ο βασικός λόγος που έκανε τον Μανόλο Χιμένεθ να επιστρέφει στην χώρα του ήταν η καλύτερη οικονομικά πρόταση της Λας Πάλμας και όχι οικογενειακοί ή αγωνιστικοί λόγοι.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα μήνυμά της ως σχόλιο στην ανάρτηση της ΠΑΕ ΑΕΚ για το αφιέρωμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος η σύζυγος του Μανόλο Χιμένεθ αποχαιρέτησε τους οπαδούς της ομάδας.

Με τη βοήθεια κάποιου, προφανώς, η Ινές Σιμπάχας έγραψε…

«Είμαι ευγνώμων για όλη την αγάπη που δείξατε στον σύζυγό μου, τον προπονητή σας. Αν και ήταν σκληρό και μας έλειψε πολύ, ανταμείφθηκε η προσπάθεια που κάναμε όλοι μαζί ως οικογένεια… Ο Μανόλο υπήρξε πανευτυχής στην οικογένεια της ΑΕΚ. Τον αγκαλιάσατε με τόση αγάπη που αισθανόταν σαν να ήταν στο σπίτι του. Τώρα πλέον, κάθε φορά που τον ρωτάνε για την ΑΕΚ, βλέπω στα μάτια του τη λάμψη από τη συγκίνηση. Θα σας έχει και θα σας έχουμε για πάντα στην καρδιά μας. Σας ευχαριστούμε για όλα!».

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καριόλα φταίει για όλα.

Αν ακολουθούσες μωρή τον άντρα σου εκεί που δουλεύει για να το ξύνεις εσύ, δε θα έφευγε ο Μανώλης μας. 

Δυο μέτρα παλικάρι τον έχεις κάνει παντόφλα. 

Μανώλη στείλ' την στη μάνα της και έλα πάλι εδώ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για την αποχώρησή του από την ΑΕΚ: «Η αλήθεια είναι ότι ήμασταν πολύ κοντά. Ο πρόεδρος ήθελε να μείνω. Εγώ από την πλευρά μου το ίδιο. Υπήρξαν διαπραγματεύσεις για να φτάσουμε στο επιθυμητό σημείο. Στη συμφωνία. Για μένα το οικονομικό και γενικότερα τα χρήματα δεν ήταν ποτέ πρόβλημα. Άλλωστε, όταν ήρθα πέρυσι στην ΑΕΚ τα χρήματα δεν ήταν πολλά.Το πρόβλημα προέκυψε με το που έφτασα στην Ισπανία. Το "αγκάθι" που υπήρχε και όλοι στην ΑΕΚ το γνώριζαν έγινε πληγή. Μόλις βρέθηκα κοντά στην οικογένειά μου είδα ότι πρέπει να βρίσκομαι μόνο εκεί και να μη λείψω. Εγώ ό,τι είμαι σήμερα το οφείλω στους γονείς μου. Τώρα λοιπόν με έχουν ανάγκη. Δυστυχώς ο πατέρας μου δεν βρίσκεται πλέον ανάμεσά μας, η μητέρα μου, όμως, ναι.Έπειτα από ένα χρόνο που μάθαμε ένα δύσκολο νέο για την υγεία της μου ήταν πολύ δύσκολο να είμαι μακριά της. Όταν είδα λοιπόν την κατάστασή της κατάλαβα ότι δεν μπορούσα να μείνω άλλον ένα χρόνο μακριά της…Είχα αρκετές προτάσεις. Μία ήταν από το Μεξικό. Με ποσό πολλαπλάσιο των όσων έπαιρνα εδώ. Δεν πήγα. Δεν γινόταν να πάω. Αν το είχα κάνει, θα είχα πει ψέματα σε όλους…Δεν έφυγα από την ΑΕΚ για τα λεφτά. Πριν κλείσω στην Λας Πάλμας δέχθηκα ένα τηλεφώνημα από ομάδα της Premier League. Για να πάω να κάνω ραντεβού μαζί τους. Αν το είχα κάνει, ο κόσμος θα έλεγε ότι εκμεταλλεύομαι ό,τι πέτυχα με την ΑΕΚ για να πάω αλλού. Δεν μπήκα καν στη διαδικασία».

 

Για τον Ουζουνίδη: «Έχω την εντύπωση ότι έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στον Παναθηναϊκό. Του αξίζει να βρίσκεται σε μια άλλη μεγάλη ομάδα όπως είναι η ΑΕΚ. Είμαι βέβαιος ότι θα τα πάει καλά. Το ευτύχημα είναι ότι θα βρει τα πιο υγιή αποδυτήρια που θα μπορούσε να έχει η ομάδα. Τα παιδιά της ΑΕΚ είναι εξαιρετικά. Τα καλύτερα που είχα ποτέ στην καριέρα μου.

Το πιο σημαντικό απ’ όλα, όμως, είναι ότι οι παίκτες της ΑΕΚ ξέρουν να είναι ανταγωνιστικοί. Γι’ αυτό δεν χάνουν όταν παίζουν απέναντι στη Μίλαν. Η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή ξέρει να είναι ανταγωνιστική όπου και αν παίζει. Στην Τούμπα, στο Καραϊσκάκη και στο Σαν Σίρο».

 

Για τον Χριστοδουλόπουλο: «Η κατάσταση ήταν δύσκολη πολύ πριν τον τελικό… Οι ποδοσφαιριστές, το λέω επειδή και εγώ υπήρξα και ξέρω, σκεφτόμαστε κάποιες φορές πολύ εγωιστικά. Τον απασχολούσε το μέλλον του. Εμφανίστηκε λοιπόν ο Ολυμπιακός και του έκανε μια πρόταση. Δεν δέχομαι αυτό που έκανε. Αλλά τον καταλαβαίνω. Αυτό που είναι ξεκάθαρο είναι ότι ο Λάζαρος ήταν ο παίκτης με τα περισσότερα γκολ και ότι τους τελευταίους μήνες δεν ήταν καθόλου συγκεντρωμένος στην ΑΕΚ».

 

Για τον Βράνιες: «Ο Βράνιες είναι ένας μεγάλος αμυντικός. Ο κόσμος μπορεί να δει ότι είναι ένας πολεμιστής μέσα στο γήπεδο. Αυτό που δεν βλέπει είναι ότι πρόκειται για έναν ποδοσφαιριστή με φιλοδοξίες. Έψαχνε να βρει έναν τρόπο να φύγει. Όπως καταλαβαίνετε, υπήρχαν αντικρουόμενες δυνάμεις ακόμα και μέσα του. Έπρεπε να τον κρατάμε καλά γιατί ενδιαφερόμασταν για το αγωνιστικό κομμάτι, αλλά και συγκεντρωμένο στην ομάδα. Θα το πω έτσι. Δεν ήταν πάντα απόλυτα συγκεντρωμένος. Τον σέβομαι και τον εκτιμώ ως ποδοσφαιριστή».

 

Για τον Αραούχο: «Έχω μιλήσει με τον πρόεδρο της Λας Πάλμας. Πάντα οι πρόεδροι αποφασίζουν. Η συζήτηση που κάναμε ήταν ολιγόλεπτη. Εγώ είπα τα εξής: “Ο Σέρχιο είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής. Η ΑΕΚ τον θέλει. Και εγώ τον θέλω, αλλά τον θέλω εδώ 100%. Απόλυτα συγκεντρωμένο". Τότε ο πρόεδρος μου απάντησε ξεκάθαρα: "Ο Αραούχο έχει συμβόλαιο με τη Λας Πάλμας. Έχω μια πρόταση 23 εκατ. ευρώ από την Κίνα για τον Σέρχιο. Εγώ όμως έχω πει ότι θα μείνει εδώ. Οπότε τέλος". Να ξέρεις ακόμα ότι η Λας Πάλμας έχει υπογράψει τον Ρούμπεν Κάστρο και βρίσκεται κοντά σε έναν ακόμα επιθετικό. Έχει και τον Σέρχιο. Αν προκύψει ποτέ περίπτωση να φύγει, τότε και μόνο τότε εγώ θα ανάψω το πράσινο φως μόνο για να έρθει στην ΑΕΚ. Αλλά απ’ όσο ξέρω, ο Αραούχο θέλει να παίξει στη Λας Πάλμας του χρόνου, θέλει να είναι κοντά στην οικογένειά του και είναι χαρούμενος που θα είμαι και εγώ εκεί. Πού ξέρεις, μπορεί να επιστρέψουμε μαζί στο μέλλον».

 

 

εχει και συνεχεια

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε πολλές δηλώσεις εναντίον της ΑΕΚ. Η σχέση σου με τον Ρουμάνο συνάδελφό σου;

 

«Δεν υπάρχει σχέση. Δεν τον γνωρίζω. Πιστεύω ότι κάνει καλά με το να έχει τον πρόεδρο του ευχαριστημένο με αυτές τις ανοησίες που λέει. Έτσι είναι ευχαριστημένος ο πρόεδρος τους».

 

Υπήρχε και μια σύρραξη στον τελικό του Κυπέλλου…

«Για εμένα είναι προπονητής, του εύχομαι τα καλύτερα ως άνθρωπο, αλλά δεν θέλω να μιλήσω γι’ αυτόν γιατί δεν θέλω να μιλώ άσχημα για τους ανθρώπους. Προτιμώ να μην μιλώ καθόλου, από το να μιλώ άσχημα».

 

Μία μεταγραφή – «απωθημένο» που δεν έγινε για τον έναν ή τον άλλον λόγο;

 

 

«Πολλά ονόματα που προσπάθησε η ομάδα να φέρει. Ήθελα να κλείσουμε δύο καλούς εξτρέμ, γράφτηκαν κάποια ονόματα που δεν ήλθαν. Ο Μπεμπέ για παράδειγμα δεν ήλθε, αλλά ήταν αδύνατο».

 

 

 

 

Η σχέση σου με τον Νίκο Λυμπερόπουλο; Ήταν καλή. Δούλεψε για την ομάδα. Έχει χαρακτήρα, δουλεύει πολύ και μοιάζουμε ως προσωπικότητες».

 

 

 Με τον Μαϊστόροβιτς ήταν η ίδια; Καλύτερη; Χειρότερη; Η ίδια. Μεγάλος άνθρωπος, δούλευε πολύ, ίσως στη θέση του το γεγονός ότι δεν μιλούσε ελληνικά να παρουσίαζε δυσκολίες στην ελληνική αγορά. Επαγγελματίες και οι δύο».

 

 

 

Πάμε ξανά στο ματς της χρονιάς στην Τούμπα. Τα ξημερώματα, η Επιτροπή Εφέσεων αναιρεί την απόφαση για αφαίρεση βαθμών. Πότε το έμαθες; Πώς ήταν ατμόσφαιρα το πρωί εκείνης της Κυριακής;

 

 

«Ήταν κάτι σαν ταινία. Το έμαθα το πρωί, πριν το πρωινό. Ήταν κάτι παράξενο. Ο ΠΑΟΚ παραπονέθηκε για τους βαθμούς που του αφαίρεσαν και δεν νομίζω ότι ήταν δίκαιο. Αλλά, το ποδόσφαιρο ήταν ποδόσφαιρο. Πρέπει να σέβεται όλος ο κόσμος τους κανονισμούς. Δεν έχω τίποτα με τον ΠΑΟΚ. Το αντίθετο, είναι μια μεγάλη ομάδα. Αλλά, πρέπει να μάθει στη γραμμή του αθλητισμού. Δεν μπορείς να κερδίζεις τα ματς με… κοχόνες. Δεν μπορείς να κερδίζεις τα ματς με επιβολή. Είχαν τη δυνατότητα να νικήσουν παίζοντας ποδόσφαιρο, όπως νίκησαν στον τελικό. Αλλά, άλλες φορές δεν μπορείς να περάσεις πάνω από τους κανόνες. Γιατί όταν ένας πολιτικός αποφασίζει μια νύχτα ότι πρέπει να γίνει με κόσμο το ματς, αυτό δίνει πολλά πλεονεκτήματα».

 

 

Η χειρονομία στο ματς με τον Παναθηναϊκό, ήταν ένα λάθος που το αναγνώρισες. Αλλά, δεν μπήκες για πρώτη φορά στο γήπεδο, δεν άκουσες πρώτη φορά βρισιές. Τι έγινε κι αντέδρασες έτσι;

 

 

«Ήταν ένα μεγάλο λάθος κι έλλειψη σεβασμού εκ μέρους. Αντέδρασα έτσι γιατί υπήρχε ένας συγκεκριμένος που σε όλο το ματς, έβριζε τη μητέρα μου. Ήταν τότε που έγινε η διάγνωση για την ασθένεια και κουράστηκα. Είναι ένας δειλός, ένας κακομαθημένος, που κρύβεται στη μάζα, αλλά εγώ ήμουν βλάκας που αντέδρασα έτσι. Εσείς, οι δημοσιογράφοι βγάλατε αυτή την κίνηση ως ασέβεια προς τον Παναθηναϊκό. Ήταν ασέβεια γι’ αυτόν, όχι για τον Παναθηναϊκό».

Ο Όγκνιεν Βράνιες είναι στην Άντερλεχτ, εδώ και λίγες ώρες. Αλλά, είχες αρκετά επεισόδια μαζί του. Όχι και τόσα ευχάριστα πάντα…

 

 

«Υπήρχε μπέρδεμα. Λίγη αλήθεια γράφτηκε, γιατί κανείς δεν την ξέρει. Δεν πάλεψε μαζί μου ο Βράνιες. Εγώ πάλεψα με τον Βράνιες για να υπερασπιστώ την ομάδα. Απλά. Αλλά, πάντα είχα καλή σχέση. Εξαιρετική μέχρι τη σύγκρουσή μας. Είναι μεγάλος αμυντικός. Η Άντερλεχτ έκλεισε έναν μεγάλο αμυντικό. Αλλά, θα σου πω το ίδιο που είπα και για τον Λάζαρο. Είμαι διαχειριστής της ομάδας. Δεν είμαι διαχειριστής μονάδων. Με τον Λάζαρο, με τον Όγκνιεν, με τον Ρόναλντ, με τον Βινίσιους, κοίταξα τι ήταν καλό για την ομάδα πάνω από το καλό του παίκτη. Ο Βράνιες ήθελε να φύγει, ο Λάζαρος φαίνεται ότι ήθελε να φύγει, εάν δεν ήταν 100% δεν έπαιζαν. Ο Βράνιες είναι καλός τύπος, αλλά και καλός παίκτης».

 

 

Υπήρχε ομιλία στα αποδυτήρια που ήταν καθοριστική για την νίκη της ομάδας;

 

«Ναι, αυτή πριν το ματς με την Μπριζ. Είδα μια απαισιοδοξία στην ομάδα και με την ομιλία παρουσιάστηκαμε όπως πρέπει».

 

 

 

 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Αρα ο λόγος δεν ήταν οικονομικός, ήθηλε να φύγει, ωστόσο ο Μελισσανίδης δεν του έδινε και μεγαλύτερο συμβόλαιο απο αυτό που είχε, όπως είπε. Εγώ θα πω οτι μακάρι σε λίγα χρόνια ο Χιμένεθ να είναι τεχνικός διευθυντής της ομάδας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ωστόσο ο Μελισσανίδης δεν του έδινε και μεγαλύτερο συμβόλαιο απο αυτό που είχε

 

που το ειπε αυτο?

 

αστο το βρηκα μπιλ

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παλικαρος ο Μανόλο, ο πιο ΑΕΚΤΖΗΣ που έκατσε στον πάγκο τα τελευταία 30 χρόνια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×