Jump to content

Recommended Posts

42 minutes ago, mobster21 said:

Χαρμόσυνα νέα θα είναι αν φτιάξει αυτό το μπουρδέλο στην άμυνα κι ας το κάνει και με τον Μπακάκη και με όποιον θέλει.

 

6D1BB755-B3B6-4233-BA27-B3093F4698DF.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Χρόνια πολλά σε όλο τον κόσμο με χαρμόσυνες ειδήσεις 

 

https://www.enwsi.gr/934552/aek/aek-podosfairo/aek-o-chimeneth-richnei-varos-stin-amyna-kai-pontarei-se-mpakaki.html

Εντάξει μωρέ 

Και οι πέτρες έχουν καταλαβει τι έχει συμβεί 

Μπακακη εύχομαι πισοπεταλιες και ξεφτυλικια 

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να κυκλοφορεί Δικέφαλος, θα έβγαινε με πρωτοσέλιδο τον Χιμένεθ ντυμένο άγια βασίλη και τίτλο "ήρθε ο Μανόλο με τα δώρα" ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

 

6D1BB755-B3B6-4233-BA27-B3093F4698DF.png

Δλδ αν παίξει καλά ξέρω γω ο Μπακάκης και πάει καλά η ομάδα θα πρέπει να με πειράξει γιατί δεν είναι καλός χαρακτήρας ο Μιχάλης και είναι μαλάκας?

Αν δεν μπορούν και με αυτόν που προτιμούσαν σε σχέση με τον Καρέρα αυτοί θα χρεωθούν.

Win win η υπόθεση πλέον. 

Αυτόν ήθελαν. Αυτόν έφερε. Αν πάμε καλά, είναι αυτό που θέλουμε. Αν όχι, ας πάρουν τον μπούλο τους, τον οποίον έπρεπε να τον πάρουν από το καλοκαίρι που είχες άλλο δίδυμο. Αλλά εκείνοι ΔΕΝ τόλμησαν τελικά. Και η ιστορία αυτό έγραψε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mobster21 said:

Δλδ αν παίξει καλά ξέρω γω ο Μπακάκης και πάει καλά η ομάδα θα πρέπει να με πειράξει γιατί δεν είναι καλός χαρακτήρας ο Μιχάλης και είναι μαλάκας?

Αν δεν μπορούν και με αυτόν που προτιμούσαν σε σχέση με τον Καρέρα αυτοί θα χρεωθούν.

Win win η υπόθεση πλέον. 

Αυτόν ήθελαν. Αυτόν έφερε. Αν πάμε καλά, είναι αυτό που θέλουμε. Αν όχι, ας πάρουν τον μπούλο τους, τον οποίον έπρεπε να τον πάρουν από το καλοκαίρι που είχες άλλο δίδυμο. Αλλά εκείνοι ΔΕΝ τόλμησαν τελικά. Και η ιστορία αυτό έγραψε.

 

 

Δεν μπορεί το παλικάρι άλλο ρε Μομπ.30αρισε. Τα καλά χρόνια έφυγαν 

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο σανο 

Ο Ισπανός τεχνικός που είχε εγκρίνει τον Αργεντινό, πριν πάει στον Παναθηναϊκό και ο 17χρονος που έχει ξετρελαθεί μαζί του

Ο Μανόλο Χιμένεθ επιστρέφει ξανά στην ΑΕΚ και στα Σπάτα θα βρει πολλούς παλιούς γνώριμους και φυσικά καινούργια πρόσωπα. Ενας παίκτης που ήθελε παλιά στο παρελθόν ο προπονητής και τελικά θα βρει σε αυτή τη θητεία του στην Ένωση, είναι ο Εμανουέλ Ινσούα. Το καλοκαίρι του 2017, όταν ο Χιμένεθ ήταν πάλι προπονητής στην ΑΕΚ, ο Αργεντινός αριστερός μπακ είχε προταθεί στην Ενωση, με τον Χιμένεθ να εγκρίνει την περίπτωσή του. Δεν είχε πει «όχι» ο Χιμένεθ όταν είδε τον Ινσούα σε βίντεο αγωνιζόμενο, ωστόσο τελικά προτιμήθηκε να αποκτηθεί τότε ο Λόπες, με αποτέλεσμα ο Αργεντινός να πάει στον Παναθηναϊκό. Τρία χρόνια μετά ο Χιμένεθ θα βρει τον Ινσούα στα Σπάτα… Ωστόσο, με τον παίκτη που έχει ξετρελαθεί ο προπονητής είναι ο Μάριο Μιτάι. Ο Χιμένεθ έχει δει σε βίντεο ματς της ΑΕΚ και έχει ενημερωθεί σχετικά με τον 17χρονο αριστερό μπακ. Οι έως τώρα εντυπώσεις του Μανόλο για τον Μιτάι είναι εξαιρετικές. Ο τρόπο που ανεβαίνει την πτέρυγα, το ποδοσφαιρικό μυαλό και η τεχνική του και οι καλές του πάσες είναι αυτά που τον έχουν κερδίσει. Εννοείται ο προπονητής ξεκινώντας τη δουλειά στα Σπάτα θα δει από κοντά τους πάντες και θα κρίνει καλύτερα από κοντά. Για την ώρα οι ειδήσεις είναι πως ο Χιμένεθ πριν μερικά χρόνια δεν είχε πει «όχι» στον Ινσούα και τώρα έχει πάθει «έρωτα» με τον Μιτάι. Τα υπόλοιπα στην πράξη…

ΚΚ365

Link to comment
Share on other sites

Προβλεπω Μανολικη αμυντικη δυαδα στα αριστερα Ινσουα-Μιται, οπως συνήθιζε με Γκαλο-Μπακακη δεξια ή Χουλτ-Λοπες αριστερα.
Ισως δουμε και Μανταλο παλι αριστερα για πονοματο..

θα δειξει..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Δεν μπορεί το παλικάρι άλλο ρε Μομπ.30αρισε. Τα καλά χρόνια έφυγαν 

Ο συγκεκριμένος είναι για εμένα από τους πλέον λίγους για την ΑΕΚ. Και από τους πλέον αντιπαθητικούς για εμένα.  Εδώ και χρόνια. Πέρασαν πολλοί αλλά τελικά κανένας δεν τόλμησε να τον τελειώσει.

Ας γίνει τώρα τουλάχιστον που επέλεξε όπως λέτε τον προπονητή της ομάδας.

Άσε που για εμένα θα σκυλιάσουν τώρα όλοι για να αποδείξουν ότι την ευθύνη την είχε ο Καρέρα.

Οπότε στα μάτια μου αρχίζουν να γίνονται όλα καλύτερα στην πορεία. Αν πάμε καλά, θα ήταν ευχής έργον. Αν όχι δεν θα υπάρχει πλέον καμία απολύτως δικαιολογία. Δεν θα ευθύνεται κανένας τρίτος παράγοντας.

Τώρα οι αδυναμίες τους κρύφτηκαν πίσω από τις μεγάλες αδυναμίες του προπονητή τους. Από την Κυριακή και μετά δεν υπάρχει κανένας να κρυφτούν από πίσω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Hoffman21 said:

Προβλεπω Μανολικη αμυντικη δυαδα στα αριστερα Ινσουα-Μιται, οπως συνήθιζε με Γκαλο-Μπακακη δεξια ή Χουλτ-Λοπες αριστερα.
Ισως δουμε και Μανταλο παλι αριστερα για πονοματο..

θα δειξει..

Πονόματος και πρωτάθλημα. Μακάρι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobster21 said:

Πονόματος και πρωτάθλημα. Μακάρι.

1-0 & 0-1 και τον Μαιο πανω στο πουλμαν Κανενας δεν θα θυμαται . Η ιστορια γραφει Πρωταθλητές 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mobster21 said:

Ο συγκεκριμένος είναι για εμένα από τους πλέον λίγους για την ΑΕΚ. Και από τους πλέον αντιπαθητικούς για εμένα.  Εδώ και χρόνια. Πέρασαν πολλοί αλλά τελικά κανένας δεν τόλμησε να τον τελειώσει.

Ας γίνει τώρα τουλάχιστον που επέλεξε όπως λέτε τον προπονητή της ομάδας.

Άσε που για εμένα θα σκυλιάσουν τώρα όλοι για να αποδείξουν ότι την ευθύνη την είχε ο Καρέρα.

Οπότε στα μάτια μου αρχίζουν να γίνονται όλα καλύτερα στην πορεία. Αν πάμε καλά, θα ήταν ευχής έργον. Αν όχι δεν θα υπάρχει πλέον καμία απολύτως δικαιολογία. Δεν θα ευθύνεται κανένας τρίτος παράγοντας.

Τώρα οι αδυναμίες τους κρύφτηκαν πίσω από τις μεγάλες αδυναμίες του προπονητή τους. Από την Κυριακή και μετά δεν υπάρχει κανένας να κρυφτούν από πίσω.

 

 

 

Δηλαδη αν φερει τα ιδια αποτελεσματα με Καρερα με τον τροπο που ηρθαν αυτα ποιος θα φταιει τοτε;

Link to comment
Share on other sites

Αμυντική 5αδα είτε μιται/λοπες ινσουα Τσιγκρι ντεντε βασιλαντωνοπουλο/μπακακης

είτε

μιται/λοπες Τσιγκρι ντεντε μπακακη Γκαρσία/βασιλαντωνόπουλος 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AG21 said:

Αμυντική 5αδα είτε μιται/λοπες ινσουα Τσιγκρι ντεντε βασιλαντωνοπουλο/μπακακης

είτε

μιται/λοπες Τσιγκρι ντεντε μπακακη Γκαρσία/βασιλαντωνόπουλος 

θα ηταν κριμα να χαραμισεις τον γκαρσια παιζοντας 3-5-2

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Man Of Faith said:

Δηλαδη αν φερει τα ιδια αποτελεσματα με Καρερα με τον τροπο που ηρθαν αυτα ποιος θα φταιει τοτε;

Αν έχει πλάνο η ομάδα και έχει δουλευτεί θα ευθύνονται οι μέτριοι παίχτες και όχι ο προπονητής.

Αν η ομάδα δεν έχει αρχή μέση και τέλος θα ευθύνεται ο προπονητής. Και ταυτόχρονα απλά θα έχουν παραμείνει στο κλαμπ οι μέτριοι παίχτες χωρίς να έχουν γίνει ομάδα.

Και το γεγονός ότι έμειναν οι μέτριοι πάλι υπάρχουν υπεύθυνοι για αυτό. Και έχουν όνομα και επώνυμο. Και αφού δεν αλλάζει ο μεγάλος θα αλλάζουν αυτοί.

Όπως παντού σε κάθε δουλειά σε κάθε γωνιά του πλανήτη Γη.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με Βέργη και Λούπο ο Μελισσανίδης πήρε τηλέφωνο τον Μάνταλο και μίλησαν ένα μισάωρο για να μάθει τη γνώμη του για τον Χιμένεθ. Έχει ενδιαφέρον στο σημείο εδώ.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bluesman said:

Σύμφωνα με Βέργη και Λούπο ο Μελισσανίδης πήρε τηλέφωνο τον Μάνταλο και μίλησαν ένα μισάωρο για να μάθει τη γνώμη του για τον Χιμένεθ. Έχει ενδιαφέρον στο σημείο εδώ.

 

Δεν την ήξερε τόσο χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bluesman said:

Σύμφωνα με Βέργη και Λούπο ο Μελισσανίδης πήρε τηλέφωνο τον Μάνταλο και μίλησαν ένα μισάωρο για να μάθει τη γνώμη του για τον Χιμένεθ. Έχει ενδιαφέρον στο σημείο εδώ.

 

Κι εμένα ζήτησε τη γνώμη μου ο προϊστάμενος του νυν προϊσταμένου μου πριν την πρόσληψη του, αλλά δεν είμαι ούτε ρουφιάνος, ούτε arxeidi.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ιωνικός Νικαίας.

 

Τουλαχιστον τοτε έριχνε τίποτα φέρετρα στα γηπεδα και δεν του έκανε πλάκα ο Μπεος στην έδρα του.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανόλο Χιμένεθ επιστρέφει ξανά στην ΑΕΚ και στα Σπάτα θα βρει πολλούς παλιούς γνώριμους και φυσικά καινούργια πρόσωπα. Ενας παίκτης που ήθελε παλιά στο παρελθόν ο προπονητής και τελικά θα βρει σε αυτή τη θητεία του στην Ένωση, είναι ο Εμανουέλ Ινσούα. Το καλοκαίρι του 2017, όταν ο Χιμένεθ ήταν πάλι προπονητής στην ΑΕΚ, ο Αργεντινός αριστερός μπακ είχε προταθεί στην Ενωση, με τον Χιμένεθ να εγκρίνει την περίπτωσή του. Δεν είχε πει «όχι» ο Χιμένεθ όταν είδε τον Ινσούα σε βίντεο αγωνιζόμενο, ωστόσο τελικά προτιμήθηκε να αποκτηθεί τότε ο Λόπες, με αποτέλεσμα ο Αργεντινός να πάει στον Παναθηναϊκό. Τρία χρόνια μετά ο Χιμένεθ θα βρει τον Ινσούα στα Σπάτα… Ωστόσο, με τον παίκτη που έχει ξετρελαθεί ο προπονητής είναι ο Μάριο Μιτάι. Ο Χιμένεθ έχει δει σε βίντεο ματς της ΑΕΚ και έχει ενημερωθεί σχετικά με τον 17χρονο αριστερό μπακ. Οι έως τώρα εντυπώσεις του Μανόλο για τον Μιτάι είναι εξαιρετικές. Ο τρόπος που ανεβαίνει την πτέρυγα, το ποδοσφαιρικό μυαλό του, η τεχνική του και οι καλές του πάσες είναι αυτά που τον έχουν κερδίσει. Εννοείται ο προπονητής ξεκινώντας τη δουλειά στα Σπάτα θα δει από κοντά τους πάντες και θα κρίνει καλύτερα από κοντά. Για την ώρα οι ειδήσεις είναι πως ο Χιμένεθ πριν μερικά χρόνια δεν είχε πει «όχι» στον Ινσούα και τώρα έχει πάθει «έρωτα» με τον Μιτάι. Τα υπόλοιπα στην πράξη…

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brom21 said:

Ισχυει οτι ο Ιλια τηλεφωνησε σε Μαρθελινιο;

Ναι.

3Μ ζήτησε και ευχαριστήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ναι.

3Μ ζήτησε και ευχαριστήσαμε.

Aκουσε το ποσο ο εγγυητης και λεει φερε τωρα Μανολο δικο μας παιδι 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι πόσα έδινε κάποιος αλλά ισπανός προπονητής με πρόσφατες επιτυχίες δεν έρχεται στην Ελλάδα εύκολα ιδίως στο μέσο μία περιόδου. Μιλάμε για προπονητή που έφερνε τις ομάδες του στην πρώτη τετράδα του ισπανικού πρωταθλήματος(π.χ. Βαλένθια).

Επιπλέον αποκλείεται ο Ίβιτς να μη γνώριζε τα οικονομικά μεγέθη. Μπορεί να επιχείρησε μία ζαριά ή αλλιώς η είδηση είναι εσφαλμένη.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×