Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Ρε Αντρέα, τι είναι αυτό τώρα; Λες να "γκρινιάζω" επειδή δεν θα βρίσκω εύκολα εισητήριο όταν κατεβαίνω; Μην το γαμάμε το θέμα.

 

@Flint, πραγματικά για το χαβαλέ της αντιαπαράθεσης: άμα το πάμε συναισθηματικά, εγώ με Γκούμας 33Κ μεγάλωσα, αυτό έχω στην καρδιά μου. :P

 

Η ομαδα δεν θα κρατηθει πισω απο την "αναπτυξη" της για 2 ή 3 χιλιαδες εισιτηρια διαφορα, οποτε πιο ειναι το προβλημα?

Οτι θα εχει ο γαβρος μεγαλυτερο γηπεδο? Αλλιως δεν μπορω να αντιληφθω το νοημα αυτης της κουβεντας αν δεν ειναι η δυσκολια του να βρισκεις εισιτηριο.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δεν θα κρατηθει πισω απο την "αναπτυξη" της για 2 ή 3 χιλιαδες εισιτηρια διαφορα, οποτε πιο ειναι το προβλημα?

Οτι θα εχει ο γαβρος μεγαλυτερο γηπεδο? Αλλιως δεν μπορω να αντιληφθω το νοημα αυτης της κουβεντας αν δεν ειναι η δυσκολια του να βρισκεις εισιτηριο.

 

Το πρόβλημά μου το ανέπτυξα στις προηγούμενες σελίδες. Άμα δεν συμφωνείς με γειά σου και χαρά σου, αλλά μην μου βάζεις λόγια ή πίσω σκέψεις και με κάνεις να αισθάνομαι και άσχημα από πάνω που μπορώ να πηγαίνω μόνο 1-2 φορές τον χρόνο γήπεδο και τότε έχω και την ανάγκη να με εξυπηρετήσουν άλλοι για εισητήριο. Συγγνώμη που ζω.

Link to comment
Share on other sites

4000 θεσεις παραπανω είναι με συντηρητικη σκεψη, ενα 400ΚEuro περισσότερα εσοδα το ετος, αν θεωρησεις 20 ευρω μεση τιμη εισητηριου και 5 sold out τον χρόνο, που θα τα έχεις διότι το γήπεδο θα είναι όμορφο κ διότι η ΝΦ σαν περιοχη εχει ανέβει πολύ. Ειναι κριμα για τις μαλακιες του δημου να χάσεις χωρητικότητα, τι να λέμε τωρα... Anyway, ας ξεκινησει κ βλέπουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο... Ναι ρε, ειμαι ΑΕΚ κ θελω μεγαλύτερο γηπεδο απο τους λιμανισιους κ απο την βαζελα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η λογικη μου ειναι οτι με ρεκορ μ.ο. εισιτηριων σε μια σεζον τα 32 χιλιαρικα (κι αυτο στο ΟΑΚΑ πριν πανω απο 30 χρονια, σε αλλες εποχες, χωρις τηλεοπτικες μεταδοσεις κλπ), ακομα και τα 28 χιλιαρικα δεν ειναι και τοσο λιγα, απο την στιγμη που θα φτιαξεις συγχρονο γηπεδο και μαλιστα στη Ν.Φιλαδελφεια. Ουτε νομιζω πως ο γαυρος καταστραφηκε με το πολυ μικρο γηπεδο που εφτιαξε (σε σχεση με τον κοσμο που εχει).

 

Απο εκει και περα ομως σεβαστη και η αλλη αποψη και απορω γιατι "τσακωνεστε". Ειπαμε ο καθενας εχει την δικη του κοκκινη γραμμη. Κι εμενα πχ αν μου πεις κατω και απο 28 θα αρχισω να ξενερωνω ασχημα.

 

Απο εκει και περα κουβεντα να γινεται γιατι αλλη λυση/προταση δεν υπαρχει εδω και πολλα χρονια.

 

Παντως εξακολουθω να εχω αμφιβολλιες για το ποσο ευκολη ειναι η υπογειοποιηση και το ποσο συντομα θα γινει, αρα θεωρω πιο επικαιρη την κουβεντα αν ακομα και τωρα μπορει να γινει σχετικα συντομα το προτζεκτ, παρα για το αν θα εχει 31 χιλιαρικα ή 29 ή 28.

Link to comment
Share on other sites

kokobongo.jpg

Απλα και μικρα καλαμακια :D

Kozi's. Πολυ καλο. Οσο η γηπεδαρα μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα πρώτα χρόνια θα γεμίζει, άσχετα από την χωρητικότητα, γιατί θα είναι καινούργιο.

Το θέμα είναι ότι θα σε βάζει κάθε χρόνο μέσα οικονομικά, συν το πρεστίζ που χάνεις. ΑΝ γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου το ανέπτυξα στις προηγούμενες σελίδες. Άμα δεν συμφωνείς με γειά σου και χαρά σου, αλλά μην μου βάζεις λόγια ή πίσω σκέψεις και με κάνεις να αισθάνομαι και άσχημα από πάνω που μπορώ να πηγαίνω μόνο 1-2 φορές τον χρόνο γήπεδο και τότε έχω και την ανάγκη να με εξυπηρετήσουν άλλοι για εισητήριο. Συγγνώμη που ζω.

 

Ρε μαλακα Σπυρακο με ξερεις 15 χρονια. Υπηρχε ποτε περιπτωση να εννοουσα κατι τετοιο? Η αναφορα μου δεν αφορουσε τα αδερφια του εξωτερικου, αλλα αυτους που γκρινιαζουν ενω στην τελικη δεν θα πηγαινουν και ισως ανησυχουν μηπως δεν βρισκουν τροπο να μπουν στο γηπεδο.. στα ντερμπι. Κοινως δεν στοχοποιησα το δεν μπορω να παω γηπεδο, αλλα το δεν μου αρεσει γιατι θα ειναι 28 χιλ. και αρα κοτετσι. Και ειμαι σιγουρος και ο μαστρομανουρας ο εγγλεζος παλι με την ψωλη εξω θα ειναι στο πρωτο παιχνιδι και ας μπαινει μετα εδω μεσα να γκρινιαζει γιατι τα λουμενς των προβολεων ειναι 18 αντι για 23 εκ.

 

Επιμενω δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος και επιχειρημα να λες οτι 2-3 χιλ. θεσεις σε ενα γηπεδο 30 χιλ. θεσεων παιζουν ρολο περαν της φασης να εχεις μεγαλυτερο γηπεδο απο τους γαβρους. Στην τελικη εχει αναφερθει πολλακις εδω μεσα οτι ο λογος που μικραινει δεν εξαρταται απο εσενα. Η θα εκανες αυτο ή θα αλλαζες ΠΑΛΙ σχεδιο με την ελπιδα να ξαναπερασει ολους αυτους τους σκοπελους. Κοινως δεν θα εκανες ΠΟΤΕ. Δηλαδη ειτε ΝΑΟΣ στα ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ, ειτε ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ στο ΟΑΚΑ. Και μπορει εσυ, ο Κωστας και δεν ξερω εγω ποιος αλλος να λετε χιλιες φορες καλυτερα ΟΑΚΑ παρα Φιλαδελφεια και 28 χιλ, αλλα η συντροπτικη πλειοψηφια του κοσμου λεει με χιλια Φιλαδελφεια και ας ειναι και κοτετσι (δλδ 28 χιλ).

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακα Σπυρακο με ξερεις 15 χρονια. Υπηρχε ποτε περιπτωση να εννοουσα κατι τετοιο? Η αναφορα μου δεν αφορουσε τα αδερφια του εξωτερικου, αλλα αυτους που γκρινιαζουν ενω στην τελικη δεν θα πηγαινουν και ισως ανησυχουν μηπως δεν βρισκουν τροπο να μπουν στο γηπεδο.. στα ντερμπι. Διαφορετικα, επιμενω δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος και επιχειρημα να λες οτι 2-3 χιλιαδες θεσεις σε ενα γηπεδο 30χιλ θεσεων παιζουν ρολο περαν της φασης να εχεις μεγαλυτερο γηπεδο απο τους γαβρους.

τοτε γιατι δε ξεκιναγες το ποστ με το:

"Αβρααμ,...."

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι δε ξεκιναγες το ποστ με το:

"Αβρααμ,...."

 

Μα και εγω ετσι ειμαι. Απο την χρονια της πεσαδας δεν εχω πατησει το ποδι μου ΟΑΚΑ, πλην μιας φορας και αυτης σε ..ειδικη περισταση. Το ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι εγω γηπεδο ξανα ΜΟΝΟ στον ΝΑΟ. Αλλιως ποτε. Και φτασαμε τωρα στο παραενα και συζηταμε σοβαρα για 2-3 χιλ. θεσεις? Μαλακες πατε καλα?

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω θα χαρω να γινει το γηπεδο, αλλά ταυτοχρονα σκεφτομαι οτι αν στο μελλον βαζελος και παοκ φτιαξουν μεγαλύτερο από το καραισκάκη, το "28 χιλιαδες" θα μας περιοριζει. Αυτο δεν σημαινει οτι εχω καποια λυση, απλά επισήμανση είναι.

Link to comment
Share on other sites

καλα και 31 να το φτιαξεις παλι οι αλλοι μπορει να φτιαξουν 40 ή 50.

 

αλλα δεν καταλαβα γιατι η χωρητικοτητα περιοριζει ή δειχνει ποιος την εχει πιο μεγαλη.

 

αν ειναι να νοικιασουμε το οακα για 30 ακομα χρονια να νιωθουμε απο τα μεγαλυτερα κλαμπ της Ευρωπης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

28+1 ναι ειναι και οχι λιγοτερο που ψιλοακουγεται δεξια κι αριστερα. Αν και ελπιζω οτι ολα ειναι ενα συνολο αρκουδας που κυκλοφορει και απιστευτης υπερβολης. Αλλο το 28-29, αλλο το 26-27 και αλλο το 30-31 οπως και να το κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

μυθος ο ενας ......

αμστελ ο αλλος.......

αλφα ο παρα αλλος...........

εχετε χασει την μπαλα........ δεν ξερετε κυριοι .............

θα συμφωνησω μονο με βασιλη ....... ασε το κουρειο και κανε μπυραρια ....... με βαρελισιες ........ και κρασι χυμα........ απο ΑΕΚτζηδες παραγωγους....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

90275716635929.562af242b266e.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η Αμστελ ήταν επιλογή για συμβολικούς λόγους ρε ταγαροτάγαροι που θα μας πείτε και για μπύρα.

Btw δοκιμάστε αυτή αν τη βρείτε πουθενά. Οι ελληνικές μικροζυθοποιίες εδώ και κάποιον καιρό βγάζουν διαμάντια πραγματικά. Πλην όμως είναι τόσο ακριβές που δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Τη συγκεκριμένη πχ τη βρίσκεις μόνο σε μπαρ κλπ και κάτω από 5 ευρώ δεν τη πουλάει κανένας. Η Voreia india pale ale που είναι εξίσου ωραία στο σούπερ μάρκετ κάνει 2,60 τα 330 ml. Δηλαδή οκ κάπου χάνεται το νόημα.Ali-IPA.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι 28k είναι με τις σουίτες μέσα? Έχουμε καμιά ιδέα?

 

#stani

Με τις κλωσσομηχανές πάει τόσο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μα πως αφου ειναι 31400

31400 ηταν στη ΜΠΕ. Στη στατικη ειναι αλλα τα νουμερα. Οταν δω και την ΑΜ θα τα στειλω στην Ολλανδια και θα σας ενημερωσουμε αρμοδιως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακα Σπυρακο με ξερεις 15 χρονια. Υπηρχε ποτε περιπτωση να εννοουσα κατι τετοιο? Η αναφορα μου δεν αφορουσε τα αδερφια του εξωτερικου, αλλα αυτους που γκρινιαζουν ενω στην τελικη δεν θα πηγαινουν και ισως ανησυχουν μηπως δεν βρισκουν τροπο να μπουν στο γηπεδο.. στα ντερμπι. Κοινως δεν στοχοποιησα το δεν μπορω να παω γηπεδο, αλλα το δεν μου αρεσει γιατι θα ειναι 28 χιλ. και αρα κοτετσι. Και ειμαι σιγουρος και ο μαστρομανουρας ο εγγλεζος παλι με την ψωλη εξω θα ειναι στο πρωτο παιχνιδι και ας μπαινει μετα εδω μεσα να γκρινιαζει γιατι τα λουμενς των προβολεων ειναι 18 αντι για 23 εκ.

 

Επιμενω δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος και επιχειρημα να λες οτι 2-3 χιλ. θεσεις σε ενα γηπεδο 30 χιλ. θεσεων παιζουν ρολο περαν της φασης να εχεις μεγαλυτερο γηπεδο απο τους γαβρους. Στην τελικη εχει αναφερθει πολλακις εδω μεσα οτι ο λογος που μικραινει δεν εξαρταται απο εσενα. Η θα εκανες αυτο ή θα αλλαζες ΠΑΛΙ σχεδιο με την ελπιδα να ξαναπερασει ολους αυτους τους σκοπελους. Κοινως δεν θα εκανες ΠΟΤΕ. Δηλαδη ειτε ΝΑΟΣ στα ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ, ειτε ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ στο ΟΑΚΑ. Και μπορει εσυ, ο Κωστας και δεν ξερω εγω ποιος αλλος να λετε χιλιες φορες καλυτερα ΟΑΚΑ παρα Φιλαδελφεια και 28 χιλ, αλλα η συντροπτικη πλειοψηφια του κοσμου λεει με χιλια Φιλαδελφεια και ας ειναι και κοτετσι (δλδ 28 χιλ).

 

E αφού δεν βλέπω κανέναν άλλο να γκρινιάζει εδώ μέσα, σε ποιον να φανταστώ ότι πήγαινε; :D

Επίσης για να είμαστε ακριβείς, δεν ξέρω για το σκεπτικό του Κώστα, αλλά εγώ δεν είπα καλύτερα ΟΑΚΑ από 28 χιλ και ΝΦ. Θα χαρώ αν γίνει το γήπεδο, αλλά παράλληλα θα είμαι απογοητευμένος με την χωρητικότητα του. Πολύ μάλιστα. Αλλιώς νιώθω εγώ την Α.Ε.Κ., αλλιώς ο δίπλα, αλλιώς ο παραδίπλα, τι να κάνουμε.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Και ο Σπύρος και ο Κώστας βλέπουν μια πιθανή προοπτική σε μια ομάδα και ένα ποδόσφαιρο που ακόμα κάνει παρουσιάσεις στις νέες φανέλες με κούκλες βιτρίνας. 

Εγώ δεν το βλέπω και θεωρώ ότι κάποιες στιγμές η Αγιά Σοφιά θα μοιάζει και αυτή αχανής. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι κάποιες στιγμές η Αγιά Σοφιά θα μοιάζει και αυτή αχανής. 

Αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×