Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

απο την χθεσινη υψομετρικη 

Εχεις μεινει στην υψομετρικη, σου μιλαω για στατικη που κατατεθηκε προχτες. Θα βγει σε λιγο καιρο και θα τη δειτε. Και θα βγει και η αρχιτεκτονικη που θα εχει τον ακριβη αριθμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεινει στην υψομετρικη, σου μιλαω για στατικη που κατατεθηκε προχτες. Θα βγει σε λιγο καιρο και θα τη δειτε. Και θα βγει και η αρχιτεκτονικη που θα εχει τον ακριβη αριθμο.

 

επειδη καταντησε κουραστικο και τα αρχιδια μας εχουν ζαλιστει εγω δεν εχω μεινει πουθενα ουτε εχω κατι στα χερια μου εγω αυτα που βγαινουν διαβαζω αν εσυ εχεις δει λοιπον την στατικη και την αρχιτεκτονικη μπραβο βγαλτην να μορφωθουμε ολοι μην εισαι παρτακιας 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ θα ξανα-βρεί οριστικά τον χαμένο δρόμο της με το νέο γήπεδο, από τις αρχές της επόμενης δεκαετίας.

Παλιά ινδιάνικη προφητεία.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεινει στην υψομετρικη, σου μιλαω για στατικη που κατατεθηκε προχτες. Θα βγει σε λιγο καιρο και θα τη δειτε. Και θα βγει και η αρχιτεκτονικη που θα εχει τον ακριβη αριθμο.

Ρε συ το λεω εδω και μηνες, ποσες φορες να το γραψω επιτελους; Κατω απο 30 χιλ. δεν θα ειναι και υπαρχει λογος... Δεν το λεω ετσι, ξερω τι λεω. Τωρα, θα ειναι 30, 31 η 32 θα ξερουμε σε λιγες μερες. Ασε τι λεει το κοντρα, το sport24 και δεν ξερω εγω ποιος αλλος.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 ειπε ο Ανδριοπουλος στο σπορ φμ αλλα αυτος μια ζωη μαλακιες λεει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τα εργα τα κανονικα ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν αν ολα πανε καλα?

Link to comment
Share on other sites

Τα εργα τα κανονικα ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν αν ολα πανε καλα?

Απο την απαντηση που μου δωσε ο Ματζισιαν μπορει κανεις να υπολογισει περιπου.

Link to comment
Share on other sites

31 ειπε ο Ανδριοπουλος στο σπορ φμ αλλα αυτος μια ζωη μαλακιες λεει.

 

απο κοτετσι, στανη δηλαδη..

 

addtext_com_MTI0MzA4MTc5NjE.jpg

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε από κοτετσι το upgrade είναι ορνιθοτροφειο για να μην αλλάζουμε και σαν ζωα

Link to comment
Share on other sites

απο κοτετσι, στανη δηλαδη..

 

addtext_com_MTI0MzA4MTc5NjE.jpg

Έλα ρε Γιαννια μην είσαι εριστικός.

 

Μπορεί να είσαι και εσύ ετεροφωτος;

Link to comment
Share on other sites

Αφου τελειωσε λοιπον το αστειο με την χωρητικοτητα να αναφερω και τον λογο που δεν θα επεφτε κατω απο 30 χιλ. 

Ο συγκεκριμενος αριθμος θεωρειται ως μινιμουμ προκειμενου το γηπεδο να μπορει να χρησιμοποιηθει για λοιπες Ευρωπαϊκες/Διεθνεις διοργανωσεις (εκτος ΑΕΚ). 

Η συγκεκριμενη αναφορα ειχε μπει παντου ως στοχος εργου. Νομο, ΜΠΕ κλπ. Το οποιο αν τελικα δεν γινοταν ισως ανοιγες μετα αλλα παραθυρακια νομικης φυσεως..

Δεν ηταν απλα καπριτσιο ή ενα ψυχολογικο οριο, αλλα ειχε και ουσιαστικη σημασια.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Γιαννια μην είσαι εριστικός.

 

Μπορεί να είσαι και εσύ ετεροφωτος;

 

Εδω μας λεει ο αλλος να μην ακουμε τον Ανδριοπουλο που ειναι προτζεκτ μανατζερ του εργου αλλα απο την αλλη να εμπιστευομαστε το καθε λογης τσολι που εχει βγει στο ιντερνετ και μας ενημερωνει οτι παμε για 27 με 28 χιλ θεσεις.

Και μπορει Ανδριοπουλος να μην εχει παρουσιαστει (και σωστα ισως) ως τερας εμπιστοσυνης, αλλα τηρουμενων των αναλογιων και της χωρας που βρισκομαστε παπαριες δεν εχει πει. Μισες αληθειες ναι. Παπαριες οχι.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Κοψαμε 1000 θεσεις για χατηρι του δημαρχου λεει,ανδριοπουλε απο μαλακια σε μαλακια το πας.2000 θεσεις απο το αρχικο σχεδιο που τελικως ηταν για το να χα με να λεγαμε.60 μερες για να προσβληθει το εργο και αν γινει δεκτο αιτημα σταματανε τα εργα,ομορφα,το εχουμε δεσει απο 100 πλευρες.

Link to comment
Share on other sites

Αφου τελειωσε λοιπον το αστειο με την χωρητικοτητα να αναφερω και τον λογο που δεν θα επεφτε κατω απο 30 χιλ. 

Ο συγκεκριμενος αριθμος θεωρειται ως μινιμουμ προκειμενου το γηπεδο να μπορει να χρησιμοποιηθει για λοιπες Ευρωπαϊκες/Διεθνεις διοργανωσεις (εκτος ΑΕΚ). 

Κυπελλο εθνών ας πούμε;;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τζαμπα οι καυγαδες δλδ ρε μλκς?

Λες και δεν θα βρεθει αλλη αφορμή.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τζαμπα οι καυγαδες δλδ ρε μλκς?

 

 

Καταρχας εχω πει εδω και μηνες (οπου ειχε ξαναγινει η ιδια κουβεντα) πως το γηπεδο με την υπογειοποιηση (bold στο υπογειοποιηση) θα ειναι μινιμουμ 30 χιλ. Ο τελικος αριθμος ισως βγει και παραπανω..

Κατα δευτερον το να φυγεις απο ΟΑΚΑ για να επιστρεψεις στα Φιλαδελφεια απο μονο του ληγει καθε επιχειρημα του αν μας μικραινει η οχι ενα γηπεδο μικροτερης των 33.5 θεσεων που ειχε προγραμματιστει.

Κατα τριτον εχουμε σοβαροτερα της χωρητικοτητας θεματα να ασχοληθουμε-λυσουμε, οποτε θεωρω πως ειναι ακυρη η κουβεντα που κανετε.

Link to comment
Share on other sites

Ακυρη ηταν ετσι κι αλλιως ρε Αντρεα.

Δλδ οκ να εχει ο καθενας την αποψη του ή στην τελικη να πιστευει ο,τι πηγη θελει, αλλα να τσακωνεσαι στην θεωρητικη περιπτωση που ΘΑ μπορουσες να φτιαξεις κατι αλλο μεγαλυτερο, ειδικα οταν οι διαφορες ειναι της ταξεως των 3.000 θεσεων και μαλιστα οταν ξερεις τι εχεις τραβηξει (και ποιος ξερει τι εχεις να τραβηξεις ακομα) για να προχωρησει το συγκεκριμενο προτζεκτ (ακομα στην αδεια ειμαστε και με τον βραχνα της υπογειοποιησης ακομα), ειναι φαση "ΚΜ σε λατρευω".

 

Οπως τα λεει "Ισπανος", βρισκουμε πραγματα να διαφωνησουμε.

Link to comment
Share on other sites

valkaniko...

Τι βαλκανικό ρε Κρις;; Δεν υπαρχει τετοιο.

Λοιπες ευρωπαικες-διεθνεις διοργανωσεις, εκτος ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ρε Νικο λες και εισαι χθεσινος στο ΚΜ. Το μεγαλυτερο ποσοστο των καβγαδων ειναι για το ΘΑ και το ΑΝ. Υπομονη δεν υπαρχει ουτε χιλιοστο.

Βουταμε ο,τι βρουμε κανουμε καβγα, κανονιζουμε μαχαιρωμα και μετα δωστου παλι.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Τι βαλκανικό ρε Κρις;; Δεν υπαρχει τετοιο.

Λοιπες ευρωπαικες-διεθνεις διοργανωσεις, εκτος ΑΕΚ.

ela re nomizo eixe sta 80s 90s.to xe parei k h omada tou zastro
Link to comment
Share on other sites

ela re nomizo eixe sta 80s 90s.to xe parei k h omada tou zastro

Ναι ειχε, αλλά ηταν μεταξυ ομαδων και το πηρε καποτε μεχρι και ο νιωνιος.

Αν υπηρχε σημερα δεν θα ελεγε  "διοργανωσεις εκτος ΑΕΚ"

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα εγω προτεινω και να ξεφευγει κανια κουβεντα σε τετοιες περιπτωσεις που καποιοι μπορει να την βρουν προσβλητικη για την ομαδα, να μην βγαζουμε τα ΑΕΚομετρα, ειδικα οταν μιλαμε για γνωστους εδω και χρονια χρηστες του forum.

 

Εδω μεσα πλακωνομαστε σε ολα τα θεματα για το ποιος δρομος θα κανει την ΑΕΚ μεγαλυτερη, για τιποτε αλλο.

 

Ας το εχουμε παντα στο μυαλο μας αυτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×