Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Το χ την Κυριακή είναι το μίνιμουμ

Πρέπει να αρχίσουν να χάνουν βαθμούς. Αν δεν χάσουν τώρα που έχουν ζόρικο πρόγραμμα με συνεχή δύσκολα παιχνίδια, πότε θα χάσουν;

Γιατί και μεις μπορεί να παίζουμε καλά αλλά έχουμε δύσκολα παιχνίδια στο μέλλον και θα χάσουμε και εμείς βαθμούς.

Αν κερδίσουν και την Κυριακή, θεωρώ ότι σφίγγει πολύ το πράγμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Θα δουμε την Κυριακή φίλε μου. Εγώ με ένα Χ είμαι μια χαρά. Αρκεί να κερδίσουμε 

Ε ναι, η Κυριακή είναι που μετράει για μας, στην μάχη του πρωταθλήματος. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Το χ την Κυριακή είναι το μίνιμουμ

Πρέπει να αρχίσουν να χάνουν βαθμούς. Αν δεν χάσουν τώρα που έχουν ζόρικο πρόγραμμα με συνεχή δύσκολα παιχνίδια, πότε θα χάσουν;

Γιατί και μεις μπορεί να παίζουμε καλά αλλά έχουμε δύσκολα παιχνίδια στο μέλλον και θα χάσουμε και εμείς βαθμούς.

Αν κερδίσουν και την Κυριακή, θεωρώ ότι σφίγγει πολύ το πράγμα

Ειναι πολυ νωρίς ακόμα, αν δε συμβεί κάτι απροσδόκητα θετικό για εμάς, ο τίτλος θα κριθεί φέτος στα πλευοφφ. Πάμε για μάχη για γερά νεύρα και στομάχια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Ειναι πολυ νωρίς ακόμα, αν δε συμβεί κάτι απροσδόκητα θετικό για εμάς, ο τίτλος θα κριθεί φέτος στα πλευοφφ. Πάμε για μάχη για γερά νεύρα και στομάχια 

Στα πλέι οφ όμως θα χάσουν όλοι βαθμούς, όπως και εμείς. Αν μια ομάδα έχει προβάδισμα έστω 4-5 βαθμών έχει σημαντικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Araujo21 said:

Δυσκολη βραδια για το πορτοκαλι απόψε... Δεν ξέρει πως να φερθεί. Να χαρει για τους βου ή να κλαψει για τον ζελα 

Αυτό έχουμε καταλάβει γιατί συμβαίνει; Έχει μετοχές και ο κυρ Γιαννης ή λόγω Παπαθεοδωρου/Βεργη;

Να πω επισης ότι είχα ξεχάσει ότι έχουν βγει ήδη τα ζευγάρια. Δλδ έχουμε γαυρο κσι αν περάσουμε μπαοκ. Εγώ προτιμουσα βαζελο, αλλα ως τώρα είχαμε μονο ευκολα ματς, μην είμαι και αχάριστος. Απλά θεωρω τον ΠΑΟΚ πιο τυχερό με τις κληρώσεις τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, ας ελπίσουμε ο παοκ να δείξει αξιοπρέπεια την Κυριακή και να διαψεύσει αυτό που φαίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Στα πλέι οφ όμως θα χάσουν όλοι βαθμούς, όπως και εμείς. Αν μια ομάδα έχει προβάδισμα έστω 4-5 βαθμών έχει σημαντικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου.

Εκεί ο δικός μας πρέπει να κάνει κουμάντα, ο Ρουλης πχ θα δώσει 6 πονταλακια σε γαυρο και θα χτυπήσει τα υπόλοιπα 

Αν ο δικός μας πάρει με το μέρος του ΠΑΟ και ΠΑΟΚ ενάντια στον χοντρό, έχουμε προβάδισμα 

Θα δούμε λυκοφιλιες 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Εκεί ο δικός μας πρέπει να κάνει κουμάντα, ο Ρουλης πχ θα δώσει 6 πονταλακια σε γαυρο και θα χτυπήσει τα υπόλοιπα 

Αν ο δικός μας πάρει με το μέρος του ΠΑΟ και ΠΑΟΚ ενάντια στον χοντρό, έχουμε προβάδισμα 

Θα δούμε λυκοφιλιες 

Δηλαδη δεν παιζει νταμπλ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Εκεί ο δικός μας πρέπει να κάνει κουμάντα, ο Ρουλης πχ θα δώσει 6 πονταλακια σε γαυρο και θα χτυπήσει τα υπόλοιπα 

Αν ο δικός μας πάρει με το μέρος του ΠΑΟ και ΠΑΟΚ ενάντια στον χοντρό, έχουμε προβάδισμα 

Θα δούμε λυκοφιλιες 

Ο βάζελος αν πηγαίνει για πρωτάθλημα (το πιθανότερο σενάριο) γιατί να μας δώσει 6 βαθμούς;

Επίσης ο παοκ ποτε δεν μας έχει κάνει ποτέ καμία χάρη, μάλλον εμείς του στήνουμε κώλο συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Στα πλέι οφ όμως θα χάσουν όλοι βαθμούς, όπως και εμείς. Αν μια ομάδα έχει προβάδισμα έστω 4-5 βαθμών έχει σημαντικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου.

Αυτοί κινδυνεύουν φουλ να κάνουν γκελα με οποιονδηποτε παντως, ειδικά με το που μπήκε το 23. Έχει ψωμί ακόμα, έστω κι αν κερδισουν την Κυριακή.

Τον χοντρό τον θεωρω μεγαλύτερο κινδυνο προσωπικά.

Ο,τι και να λέμε θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ο βάζελος αν πηγαίνει για πρωτάθλημα (το πιθανότερο σενάριο) γιατί να μας δώσει 6 βαθμούς;

Επίσης ο παοκ ποτε δεν μας έχει κάνει ποτέ καμία χάρη, μάλλον εμείς του στήνουμε κώλο συνεχώς

Ο βαζελος εκτιμώ ότι στα πλευοφφ δε θα μπει πρώτος και γενικά θα χάσει έδαφος οπότε αν έχουμε ανάγκη τη νίκη και αυτός όχι, κάτι θα γίνει 

Ισχύει για ποακ, αλλά φέτος είναι αλλιώς τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ειναι και θέμα ψυχολογίας αλλά προς το παρόν δεν ξέρουμε πόσο θα τους επηρεάσει στο πρωτάθλημα. Αν τους  επηρεάσει αρνητικά, τότε θα έχουμε κερδίσει κάτι. 

Η ψυχολογία τους έχει ήδη κλονιστεί μετά την ήττα απ την ΑΕΚ. Λάθη στα Γίαννενα που δεν τα πλήρωσαν από τύχη, λάθη κ σήμερα που τους στοίχισαν μάλλον έναν αποκλεισμό. Αν έχουμε νικήσει τον Ιωνικό πριν, το βάρος που θα πρέπει να σηκώσουν απέναντι σε μια καλή ομάδα που τους νίκησε πριν 4 μέρες θα είναι μεγάλο. Και θα πρέπει να το σηκώσουν παίκτες με ταβάνι ποιότητας χαμηλό, δημιουργικά κ όχι μόνο. Το σημαντικό είναι να νικήσουμε εμείς πριν κ να τους φορτώσουμε με επιπλέον βάρος. Εκεί θα φανούν πολλά μετά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αυτοί κινδυνεύουν φουλ να κάνουν γκελα με οποιονδηποτε παντως, ειδικά με το που μπήκε το 23. Έχει ψωμί ακόμα, έστω κι αν κερδισουν την Κυριακή.

Τον χοντρό τον θεωρω μεγαλύτερο κινδυνο προσωπικά.

Ο,τι και να λέμε θα δειξει..

Ο χοντρός θα τα κάνει πουτανα όλα με την πρώτη ευκαιρία. Αφορμή ψάχνει, κανένα ανάποδο πλάγιο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

Μπορουμε να κανουμε τον 1ο γυρο της βαζελας; αυτοι σιγουρα δεν μπορουν

Δε θέλω πέτσινα 

Το 0,001% της κωλοφαρδίας τους θέλω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Η ψυχολογία τους έχει ήδη κλονιστεί μετά την ήττα απ την ΑΕΚ. Λάθη στα Γίαννενα που δεν τα πλήρωσαν από τύχη, λάθη κ σήμερα που τους στοίχισαν μάλλον έναν αποκλεισμό. Αν έχουμε νικήσει τον Ιωνικό πριν, το βάρος που θα πρέπει να σηκώσουν απέναντι σε μια καλή ομάδα που τους νίκησε πριν 4 μέρες θα είναι μεγάλο. Και θα πρέπει να το σηκώσουν παίκτες με ταβάνι ποιότητας χαμηλό, δημιουργικά κ όχι μόνο. Το σημαντικό είναι να νικήσουμε εμείς πριν κ να τους φορτώσουμε με επιπλέον βάρος. Εκεί θα φανούν πολλά μετά.

Ο αποκλεισμός τους στο κύπελλο δεν είναι κέρδος για μας, τουλάχιστον στο πρωτάθλημα. Μπορεί να γίνει κέρδος, αν τους επηρεάσει και φέρει νέες απώλειες, αν και νομίζω ότι αυτές θα είναι άσχετες με το σημερινό. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Δε θέλω πέτσινα 

Το 0,001% της κωλοφαρδίας τους θέλω 

Ως προς τα αποτελεσματα, οχι τον τροπο

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια την Κυριακή παίζουν δύο σενάρια. Το ένα είναι να λέμε ότι η κατάρρευση του βαζελου συνεχίζεται και το αλλο είναι να βρίζουμε και τους δύο επειδή "τα μοίρασαν" 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hades said:

Ο βαζελος εκτιμώ ότι στα πλευοφφ δε θα μπει πρώτος και γενικά θα χάσει έδαφος οπότε αν έχουμε ανάγκη τη νίκη και αυτός όχι, κάτι θα γίνει 

Ισχύει για ποακ, αλλά φέτος είναι αλλιώς τα πράγματα 

Και 1ος να μην μπει, θα ναι στο κόλπο του τίτλου αλλά έτσι κι αλλιώς πέραν της 1η θέσης, φέτος μετράνε και οι άλλες θέσεις

Ο 2ος παίζει Τσου λου και ο 3ος γιουροπα υπενθυμίζω

Σφαγή θα γίνει στα πλέι οφ, πλην του άρη και της 6ης ομάδας (μακάρι να ναι ο μπέος) δεν νομίζω να γίνουν άλλες εξυπηρετήσεις

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

και ο 3ος γιουροπα υπενθυμίζω

O κυπελλούχος πάει στο Europa. Βέβαια αν το κύπελλο το πάρει ομάδα που τερμάτισε στο 1-2 πάει στον τρίτο της βαθμολογίας το εισιτήριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

O κυπελλούχος πάει στο Europa. Βέβαια αν το κύπελλο το πάρει ομάδα που τερμάτισε στο 1-2 πάει στον τρίτο της βαθμολογίας το εισιτήριο.

Ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω αρχίσει και σιχαίνομαι τον γιοβάνοβιτς. Φαιενται οτι η όλη πορεια του βαζελου ειναι θεμα τυχης και εξω-αγωνιστικής ευνοιας περισσοτερο από οτι δουλεία του γιοβάνοβιτς, σε οποιοδηποτε επιπεδο .

Βλεπω πως μιλαει στους παικτες την ωρα του αγωνα και πραγματικά δυσανασχετω, κανενα σεβασμο. Μου εκανε εντύπωση που ενας παικτης του βαζελου μιλουσε αρκετη ωρα σε ευχαριστο τόνο με τον λουτσεσκου μετα το τελος του αγωνα. Δεν ξερω τι ελεγαν αλλα προσωπικα αν γινοταν με παικτη της ΑΕΚ αυτο δεν θα μου άρεσε.

Φαινεται οτι ο γιοβανιβτις δεν εχει καταφερει να δεσει τους παικτες μεταξύ τους και νομιζω αρκετοί ψάχνονται να φυγουν.

Σιγουρα υπαρχουν πολλοι οπαδοι/φιλαθλοι που θεωρουν οτι ο ιβαν ειναι ενας καλος προπονητης. Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι. θα ελεγα πλεον οτι ειναι μετριος προς αδιάφορος. της σειρας.

Link to comment
Share on other sites

Το τι ακούσαμε για τον Βαγιαννιδη μετά τα Γιάννενα  εντωμεταξυ. Και τώρα να πέσουν να τον φάνε.

Ανισορροπες καταστάσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×