Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Πωπω μαγκες μην το φιλοσοφείτε τοσο, απλα το συζήταγα με εναν φιλο μου βαζελο και μου λεει ρε μαλακα για αυτο δεν εχουμε κάποιον έγχρωμο στο ροστερ, για να μην εχουμε κανενα ατύχημα με τον Βερμπιτς.

Γελασα, το ανεβασα σε ένα φορουμ.

Αν δεν σας αρεσει προσπεράστε το, αν σας πειραζει καντε το ριπορτ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vamos bien said:

Εδώ τον θωπεύει λίγο και ο Άκης… 

 

E5B14813-F728-4EF0-B06D-1E1435FCA2ED.jpeg

ομολογω οτι μου εχει κανει εντυπωση η ΣΧΕΤΙΚΗ μεταλλαξη του Ντεμισμου στα κεφαλια του Ζηκου, του Κατσουρανη και του ιδιου του Νικολαιδη τα τελευταια χρονια.

 

εκει που στο παλιο  ΚΜ τους κοροιδευαμε για την σχετικα φλωρικη/ηττοπαθη/το ποδοσφαιρο ειναι χαρα/βαρατε με και στο αλλο μαγουλο αντιμετωπιση καποιων καταστασεων εχουν γινει λιγο πιο αλανια. ετσι μου φαινεται δλδ.

Link to comment
Share on other sites

καλα για μπαλα συζηταμε. 

 

ο φιλος μας ή ο συγγενης μας που ειναι γκευ, οκ το παιδι ειναι γκευ. 

 

ο ποδοσφαιριστης του βαζελου στο γηπεδο ας ακουσει οτι ειναι σιχαμενη πουστρα ομως. εδω λεγονται τοσα και τοσα, μεσα στο προγραμμα ειναι αυτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα το θεωρούσα χοντράδα, γιατί απλά να μην του γαμάμε την μάνα κάθε μέρα, όπως σε κάθε βάζελο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά -επειδή μας διαβάζουν και πολλοι- δεν προτρέπουμε σε κάτι, λέμε ότι και να το ακούσει δεν θα είναι ουτε παράξενο, ούτε τρομερο. Περισσότερο έτσι και προκαλέσει εννοειται, όχι στα καλά καθούμενα.

Οπως τα είπε ο @flavius δλδ. Μην γινομαστε ευαίσθητοι αλα καρτ. Του αλλου που του βρίζουν την μάνα δλδ οκ;

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως δεν είναι fair game όσες προσβολές στηρίζονται πράγματα που κανείς δεν έχει επιλέξει. Τα εύκολα παραδείγματα είναι ο σεξουαλικός προσανατολισμός και το φύλο.

Ακόμη, είναι διαφορετικό να τους λες όλους πούστηδες από το να λες Βερμπιτς Πουσταρά. Αντίστοιχα δεν θεωρώ πως αρμόζουν ,ειδικά στην ΑΕΚ, συνθήματα με ρατσιστικό περιεχόμενο. Άλλο να πεις πχ Καμαρά Καμαρά σε γαμάμε χαλαρά -έμπνευση στιγμής- και άλλο να πεις Καμάρα σκυλάραπα πίθηκε γύρνα στα δέντρα. Όχι πως τα λέμε αυτά, εγώ τουλάχιστον δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Όσο αναφορά τις μάνες, τις μάνες τις βρίζουμε ολονών και χωρίς διακρίσεις. Είναι κάτι που έχει απομυθοποιηθεί και υπάρχει πλήρης αναλγησία. Είναι διαφορετικό να είσαι εχθρικός στον αντίπαλο επειδή είναι σκατόγαυρος και διαφορετικό επειδή ανήκει σε κάποια κοινωνική ομάδα που είναι στο περιθώριο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν είναι fair game.

Τεσπα μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε και δεν θέλω κιολας να παρεξηγηθώ. Ας το αφησουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως θα παρεξηγηθείς, κουβέντα καλή τη πίστη κάνουμε. Βέβαια συμφωνούμε αλλά με ενδιαφέρει αν έχεις να προσθέσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι να παρεξηγηθώ από σένα, από αλλους που θα διαβασουν.

Το δικό μου point ειναι ότι το γήπεδο δεν είναι εκκλησία και πλην της βίας οτιδηποτε άλλο  το θεωρω στο προγραμμα, ειδικά μαλιστα για άτομα  που πιθανως θα προκαλέσουν τους αντιπαλους. Ακόμα και το χτύπημα κάτω από την μέση.

Αυτη είναι η διαφορά μας.

Στα υπολοιπα που λες δεν διαφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nikos said:

Όχι να παρεξηγηθώ από σένα, από αλλους που θα διαβασουν.

Το δικό μου point ειναι ότι το γήπεδο δεν είναι εκκλησία και πλην της βίας οτιδηποτε άλλο  το θεωρω στο προγραμμα, ειδικά μαλιστα για άτομα  που πιθανως θα προκαλέσουν τους αντιπαλους. Ακόμα και το χτύπημα κάτω από την μέση.

Αυτη είναι η διαφορά μας.

Στα υπολοιπα που λες δεν διαφωνώ.

Η βια δεν ειναι μονο σωματικη αλλα και ψυχολογικη και καλο ειναι να υπαρχουν ορια.

Για παραδειγμα θεωρω ανεπιτρεπτα τα συνθηματα των παοκτζηδων για τον αλκη.

Οπως ας πουμε και μας μας πειραζαν αυτα που λεγαν τα σκουληκια για τον ξηροκωστα

Η ας πουμε δεν νομιζω να συμφωνουσες αν πεταγε καποιος μια μπανανα σε καποιον μαυρο παικτη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τον καράφλα ή κοντό ή χοντρό δεν υπαρχει πρόβλημα να τον πουν έτσι, τον γκευ γιατί; 
Για αυτο σου λεω δεν βγαινει άκρη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χειροτερο σπρωξιμο απο του Γκαρσια στον Γκανεα μολις, τιποτα απο τον διαιτητη. Σωστη αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

Νέο μακροβουτι ο Κουρμπελης επιτελους δεν δοθηκε ούτε από το βαρ.

Νεος Γιαννακοπουλος. Ετσι και τον ακουμπήσουν πεθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Λετε να είχε παρεξηγησει ο καπετανιος τότε με το γνωστο συνθημα; 

Να του ζητησουμε ενα συγγνωμη αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2023 at 8:47 PM, Epitaph21 said:

Δεν βλέπω κάτι κακό.

 

6 hours ago, Atlas21 said:

Ας κάνει ότι θέλει ο Βέρμπιτς στο κρεβάτι του, δεν μας πέφτει λόγος.

 

6 hours ago, AG21 said:

Εμάς δεν μας νοιάζει αλλά κάτι τέτοια αν ισχύει δημιουργεί πρόβλημα στις ομάδες 

 

4 hours ago, nikos said:

Ναι αλλά τον καράφλα ή κοντό ή χοντρό δεν υπαρχει πρόβλημα να τον πουν έτσι, τον γκευ γιατί; 
Για αυτο σου λεω δεν βγαινει άκρη 

 

6 hours ago, baRon21 said:

Πωπω μαγκες μην το φιλοσοφείτε τοσο, απλα το συζήταγα με εναν φιλο μου βαζελο και μου λεει ρε μαλακα για αυτο δεν εχουμε κάποιον έγχρωμο στο ροστερ, για να μην εχουμε κανενα ατύχημα με τον Βερμπιτς.

Γελασα, το ανεβασα σε ένα φορουμ.

Αν δεν σας αρεσει προσπεράστε το, αν σας πειραζει καντε το ριπορτ. 

Βρε πούστης να μην είναι και ας κάνει ότι θέλει το παιδί με το αγόρι του

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδες ευαισθησία έπιασε το ΚΜ για τον Βερμπιτς που στα @@ μας τι κανει στο κρεβάτι του αλλά όταν γελουσαμε εδώ με Μισελέν και δροσερους δεν είδα την ίδια ευαισθησία. Που καλά έκανε και ο Μισελέν στην τελική αν επαοζε και μπάλα ακόμα καλυτερα. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Εντάξει παιδες ευαισθησία έπιασε το ΚΜ για τον Βερμπιτς που στα @@ μας τι κανει στο κρεβάτι του αλλά όταν γελουσαμε εδώ με Μισελέν και δροσερους δεν είδα την ίδια ευαισθησία. Που καλά έκανε και ο Μισελέν στην τελική αν επαοζε και μπάλα ακόμα καλυτερα. 

 

Τον μισελεν ο γπ με τον μελισσανίδη δεν τον κραζανε και απλά είχε μεταφερθεί σαν πληροφορία εδώ μεσα;

Δεν νομίζω ότι ηταν δημιούργημα του κμ το παρατσουκλι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα εμάς δεν μας πέφτει λόγο αλλα εντός της ομάδας ειναι θέμα γιατί μιλάμε για ένα αντροκρατούμενο περιβάλλον χαμηλού επιπέδου . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Τον μισελεν ο γπ με τον μελισσανίδη δεν τον κραζανε και απλά είχε μεταφερθεί σαν πληροφορία εδώ μεσα;

Δεν νομίζω ότι ηταν δημιούργημα του κμ το παρατσουκλι αυτο

Δεν το δημιουργησε το ΚΜ αλλά γελουσαμε όλοι λέω. Ε κάτι αντίστοιχα είπε και ο Βαρώνος. Οχι επειδή έχει θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα οι Βου μας δειχνουν οτι απλα επρεπε να μπουμε να τους πατησουμε στην Αγια Σοφια.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×