Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

21 minutes ago, nf28 said:

Έλεγε χτες ο Τσάρλι ότι πρέπει ο βάζελος να σκεφτεί σοβαρά να μετακινηθεί του χρόνου στο ΟΑΚΑ γιατί η λεωφόρος με τον κόσμο τόσο κοντά στον αγωνιστικό χώρο δεν βοηθάει την ομάδα. Σκεφτείτε τι γιούχα πέφτει που δεν την ακούμε.

Κατά τα άλλα, καλή κατρακύλα στα ναζίδια. Έχει και πιο κάτω.

Να πάνε οακα ναι, τώρα που έχουν γδυσει και το στεγαστρο κι έχει μείνει μόνο με τα σίδερα να τρώνε και τις βροχές 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Να πάνε οακα ναι, τώρα που έχουν γδυσει και το στεγαστρο κι έχει μείνει μόνο με τα σίδερα να τρώνε και τις βροχές 

Σταγόνα δεν συγκρατούσε ο Καλατράβας και με τα πάνελ. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

Σταγόνα δεν συγκρατούσε ο Καλατράβας και με τα πάνελ. 

 

Δε θα ξεχάσω ποτέ το ματς με τον Παναιγιαλειο που είχε πιάσει ακραία καταιγίδα με χαλαζι, αν δεν ήταν το στεγαστρο ίσως να ήμασταν τώρα νεκροί 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mporat said:

Δε θα ξεχάσω ποτέ το ματς με τον Παναιγιαλειο που είχε πιάσει ακραία καταιγίδα με χαλαζι, αν δεν ήταν το στεγαστρο ίσως να ήμασταν τώρα νεκροί 

Κι εγώ με τον Ηρακλή μια σκοτωμένη Δευτέρα, που στη μέση της 12 έγινα στουπί με τα παιδιά. 

Αφού δε με κλείδωσε εκείνη τη μέρα έξω από το σπίτι, δε θα το κάνει ποτέ. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία πενταετία λόγο δραστηριότητας περνάω τακτικά από εκεί όλες τις εποχές. Αν ανήκετε στην κατηγορία εκείνων των 4-5000 που εμφανιζομασταν στο παγωμένο στεγασμένο ΟΑΚΑ την προ Αγιά Σοφιάς εποχή τον χειμώνα και τουρτουριζαμε σκεφτείτε τι έχει να γίνει με ανοιχτά τα πάντα. Απλά δεν στέκεσαι εκεί από το κρύο και δεν συζητώ καν μέρες που θα βρέχει.

Εν τω μεταξύ το έχουν κάνει σαν καραφλο. Θα μπαζει νερά και αγιάζι από παντού.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MITSAKLAS said:

Κι εγώ με τον Ηρακλή μια σκοτωμένη Δευτέρα που στη μέση της 12 έγινα στουπί με τα παιδιά. 

Αφού δε με κλείδωσε εκείνη τη μέρα έξω από το σπίτι, δε θα το κάνει ποτέ. 

ιδια θυρα ειμασταν εφτασα σπιτι σαν τον rainman μουσκεμενος μεχρι το σωβρακο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλό μου όταν σκέφτομαι κρύο δεν μου έρχονται στο μυαλό ούτε χιόνια, ούτε βουνά, ούτε τίποτα τέτοιο. Μου έρχεται το ΟΑΚΑ , άδειο, χειμώνα , να φυσάει και να μην κάνουν δουλειά ούτε τα ισοθερμικά ούτε τα υπόλοιπα 52 στρώματα που φορούσαμε και ήμασταν σαν τις αρκούδες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

ιδια θυρα ειμασταν εφτασα σπιτι σαν τον rainman μουσκεμενος μεχρι το σωβρακο 

Νταξ, 2006, Αμιντής, Ντικ και Μήτσακλας στην ίδια θύρα, άγνωστοι μεταξύ τους...

Πόσο ΑΕΚ ρε φίλε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nf28 said:

Στο μυαλό μου όταν σκέφτομαι κρύο δεν μου έρχονται στο μυαλό ούτε χιόνια, ούτε βουνά, ούτε τίποτα τέτοιο. Μου έρχεται το ΟΑΚΑ , άδειο, χειμώνα , να φυσάει και να μην κάνουν δουλειά ούτε τα ισοθερμικά ούτε τα υπόλοιπα 52 στρώματα που φορούσαμε και ήμασταν σαν τις αρκούδες.

Στο 2-1 με τον Ατρόμητο, με το γκολ του Βιελίνσκι στο τέλος, πίστεψα ότι θα με βρούν σε άριστη κατάσταση μετά το λιώσιμο των πάγων σε 2000-3000 χρόνια. 

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ - Ζενιτ για το γιουροπα θυρα 6 τετοιο κρυο δεν εφαγα ουτε χειμωνα στην κορυφη του Τροοδος φανταρος 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

ΟΑΚΑ σε ένα ματς με βάζελο θυμάμαι ότι με είχε πιάσει η κάμερα να κάθομαι σαν κατεψυγμένο απολίθωμα με σκουφί και κασκόλ τυλιγμένο ως τα μάτια σαν μπούργκα. Το έδειχνε η Αθλητική Κυριακή στο repet εκείνο το πλάνο εκείνο το βράδυ, και μου το έστελναν γνωστοί σε φώτο με λεζάντες "Πως είσαι έτσι;".  Πραγματικά η εικόνα της απόλυτης μιζέριας. Ένα πλάνο με άδεια όλη την εξέδρα και να καθόμαστε 2 άτομα σαν τις αρκούδες με βλέμμα χαμένο να κοιτάμε τον Μπακάκη. Θλίψις.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Και στα δυο ματς ήμουν μέσα στη θυρα 6 με ατρομητο και ζενιτ δεν θα το ξεχάσω το κρύο.Αφού δεν έπαθα πνευμονία ειδικά στο ματς με ατρόμητο δεν θα πάθω ποτέ.Με ισοθερμικά με κουβέρτες στα πόδια πίναμε να ζεσταθούμε αλλά δεν, το κρύο ήταν απάλευτο.Δεν έχω ξαναζήσει τέτοιο κρύο στη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι το κρύο με μια γαλλική . Λίλ ήταν νομίζω δεν θυμάμαι . Αυτό που θυμάμαι ήταν οτι σήκωνα τα πόδια γιατι ένιωθα οτι τα πόδια μου θα παγώσουν κυριολεκτικά όσο ακουμπούσα τσιμπέντο αφου μετέφεραν κρύο . Πρέπει να έπαθα ενα γερό κρύωμα τότε και ψυχολογικά .  

Link to comment
Share on other sites

Είναι και πρόσφατα ένα ΑΕΚ Λαμία 0-0 Χριστούγεννα στο πρωτάθλημα του 2018 που κάνει ψωφο και είμαστε γήπεδο τρεις και ο κούκος. Μαύρες γιορτές και τότε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Agent HAF said:

Είναι και πρόσφατα ένα ΑΕΚ Λαμία 0-0 Χριστούγεννα στο πρωτάθλημα του 2018 που κάνει ψωφο και είμαστε γήπεδο τρεις και ο κούκος. Μαύρες γιορτές και τότε.

AEK - απολλων αθηνων ηταν με πολυ βροχη και κρυο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

AEK - απολλων αθηνων ηταν με πολυ βροχη και κρυο 

Σωστά. Θάνατος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, amd said:

AEK - απολλων αθηνων ηταν με πολυ βροχη και κρυο 

Ναι Απόλλωνα έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, amd said:

AEK - απολλων αθηνων ηταν με πολυ βροχη και κρυο 

Με γλύτωσε η ενημέρωση στο φροντιστήριο εκείνη τη μέρα, που μου μιλούσε ο μαθηματικός για το μικρό και εγώ έκανα ριφρές στο γκαζέτα.γρ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, amd said:

AEK - απολλων αθηνων ηταν με πολυ βροχη και κρυο 

Αυτό. Ξερό 0-0 και να προσπαθώ να αξιολογήσω τον Αλμπάνη που ακουγόταν ότι θα έρθει κι αυτός να μην ακουμπάει μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yossarian said:

Αυτό. Ξερό 0-0 και να προσπαθώ να αξιολογήσω τον Αλμπάνη που ακουγόταν ότι θα έρθει κι αυτός να μην ακουμπάει μπάλα.

Δε γράφει πια κι ο @Greco21.

Cc @amd

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

ουστ μωρη αμπαλη καμπια (για τον @Greco21 παει) ενα χρονο μου φαγες την ψυχη στην 24 με τον αλμπανη που τον αδικουμε 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Αχ καλέ οι αννουλες που κρύωναν στο ΟΑΚΑ.

Το κρύο που έχω φάει σε Κομοτηνή και Ξάνθη για την ΑΕΚ, ήταν πιο απάνθρωπο και από την περσινή μας συμπεριφορά στον βαζελο. Ειδικά Κομοτηνή νόμιζα ότι θα πεθάνω απ' το κρύο, η ΑΕΚ είχε ρίξει 5 κι εγώ σαν την Αννούλα είχα μαζευτεί κουβάρι σε μια γωνιά. Και δεν ήταν καν Νοέμβρης, 28/10 ήταν.

Επικο κρύο και στο καινούριο της Ξάνθης που είναι μέσα στον κάμπο και δεν φυλάγεται από πουθενά με όλο το κρύο ρεύμα από τα βουνά της Βουλγαρίας να περνάει από εκεί στο δρόμο του προς το Αιγαίο.

Αλλά έκανε κρύο και στο ΟΑΚΑ 😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Αχ καλέ οι αννουλες που κρύωναν στο ΟΑΚΑ.

Το κρύο που έχω φάει σε Κομοτηνή και Ξάνθη για την ΑΕΚ, ήταν πιο απάνθρωπο και από την περσινή μας συμπεριφορά στον βαζελο. Ειδικά Κομοτηνή νόμιζα ότι θα πεθάνω απ' το κρύο, η ΑΕΚ είχε ρίξει 5 κι εγώ σαν την Αννούλα είχα μαζευτεί κουβάρι σε μια γωνιά. Και δεν ήταν καν Νοέμβρης, 28/10 ήταν.

Επικο κρύο και στο καινούριο της Ξάνθης που είναι μέσα στον κάμπο και δεν φυλάγεται από πουθενά με όλο το κρύο ρεύμα από τα βουνά της Βουλγαρίας να περνάει από εκεί στο δρόμο του προς το Αιγαίο.

Αλλά έκανε κρύο και στο ΟΑΚΑ 😂

Ε τι να κάνουμε δηλαδής που μεγαλώσαμε στα θερμά; 

Στην Καλαμάτα κάτω από τους 15 βαθμούς κελσίου έκλειναν όλα λόγω ολικού παγετού. 

Το ότι εσύ κινήθηκες σε δρόμους παγωμένους που με 2 βαθμούς κελσίου πείνατε φραπέ έξω, δε μας κάνει Αννούλες. 

Link to comment
Share on other sites

Φευγεις απο γλυφαδα με 30 βαθμους λιακαδα γυαλι ηλιου κ χουντι στην μεση, και οακα βρεχει κ εχει 5 βαθμους. 

Σαν να εφευγες απο σαλονικα για ματς στη βαρσοβια

@stavros 9-11 νιωσε 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε ξέρεις τι πάει να πει να κάνεις την επιστροφή Κομοτηνή-Θεσσαλονικη με τη θέρμανση στο φουλ, να μην ακούς τον διπλανό σου από τη φασαρία του ανεμιστήρα και να μη χορταινεις ζεστη και να εύχεσαι να κρατήσει το ταξίδι άλλες 3 ώρες; Να στέλνεις στη γυναίκα σου να κρατήσει το κρεβάτι ζεστό και η βλαμμένη να σε περιμένει με τα εσώρουχα νομίζοντας ότι ερχεσαι καυλωμένος;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×