Jump to content

Αούστρια Βιέννης - Α.Ε.Κ. (Europa League): 07/12, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

34 members have voted

  1. 1. MVP

    • Τσιντώτας
      10
    • Βράνιες
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      3
    • Μπακάκης
      2
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λόπες
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      10
    • Αραούχο
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Κονέ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      25
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      4
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Λόπες
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      17
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      5
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      3
    • Κονέ
      1


Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Βασικο κλειδι της προκρισης και τακτικη κινηση ΜΑΤ Χιμενεθ ειναι η αλλαγη τερματοφυλακα σε Ελλαδα Ευρωπη . Με χωρις Ανεστη παιζουμε με 1 παιχτη παραπανω και καποιον επιτελους μπροστα στο ΚΕΝΟ μεχρι τωρα τερμα. Με ΧΩΡΙΣ Ανεστη στο τερμα παμε για ΤΡΕΜΠΛ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τεραστια υπερβαση, τεραστια προκριση. Δεν ειδα λεπτο, ακουσα το β ημιχρονο απο web μεσα στο αμαξι, εχοντας στο μυαλο μου την εικονα "αυτογκολ στο 93'".

 

Ραντεβου τον Φλεβάρη στο οακα ΑΕΚαρα!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη υπόθεση σε όλα η σημερινή πρόκριση!Χρήμα, δόξα, φήμη, αγωνιστικό τσαγανό. Ωρα να στηρίξει πρόεδρος και κόσμος την ομάδα με τελικό σκοπό το ιερό δισκοπότηρο

Link to comment
Share on other sites

Ανέλπιστα ήρεμη πρόκριση χωρίς συγκινήσεις και καρδιοχτύπια.Και εις ανώτερα ΑΕΚάρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει φαση...

 

ημουν σε ραντεβου με την δουλεια...

 

εβλεπα στα κρυφα απο το Google ενημερωση και περιμενα την επομενη για να δω με λυπη το 1-0...

 

οταν ειδα το 0-0 τελικο μονο που δεν σηκωθηκα να πανηγυριζω...

 

μεγαλη προκριση.... μεγαλη ΑΕΚ...

 

ΜΟΥΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

MVP εβαλα τον Τσιντωτα.

 

Πρωτη φορα πανηγυρισα μπλοκαρισμα σαν γκολ.

 

Γιατι ηταν σαν να εβαλε γκολ στη τελευταια φαση.

 

Σα γκοστμπαστερ με τη ρουφηχτρα, εξαφανισε φαντασματα που μας στοιχειωναν χρονια.

 

Μου φανηκε οτι ολοι είχαν πολυ αγχος, ειδικα οσο περναγε η ωρα, πραγμα που σημαινει βεβαια οτι ειχαν καταλαβει και ποσο σημαντικο ηταν για ολη την ΑΕΚ το αποψινο.

Απλα αυτη τη φορα, εχουμε και προσωπικοτητες που μπορουν να αντεξουν αυτο το αγχος και το βαρος.

Νομιζω στα νοκ αουτ, οντας απελευθερωμενοι, με τη βοηθεια και της κληρωσης, μπορουν να κανουν ωραια πραγματα, που δεν πηγαινε το μυαλο μας μεχρι πριν λιγο καιρο.

 

Μπραβο σε ολους, μπραβο, μπραβο, μπραβο.

 

ΑΕΚΑΡΑ!!!!!

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Ο Χολτζχαουερ πώς έπαιξε;

 

Χαρούμενος που θα παίζει άνοιξη ευρωπαϊκά ματς.

Link to comment
Share on other sites

24852614_1920369501337852_67376329939668

 

Μακάρι κοριτσάρα μου στις 22 του Φλεβάρη να γυρίζεις πάλι χαρούμενη...

Α.Ε.Κ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν μπορεί να παίξει.

 

Βγάζεις ξινίλα που ξεκουμπίστηκε το τσιράκι σου, ο γαμιόλης ?

Link to comment
Share on other sites

Mε Τράουστασον (πως στον μπούτσον λέγεται), 0-4 από ημίχρονο θα ήμαστα.

Μουνί μπαφάκια, θα έπιανα και το Π&Ο. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κούραση.

Περπατήσαμε 10 χιλιομετράκια για πλάκα σήμερα, συν γήπεδο, ορθοστασία και ταλαιπωρία.

Βέβαια κάτι λουκάνικα και μπύρες δεν βοηθήσανε την αέρινή μας κίνηση αλά Μαυροειδής στους δρόμους της Βιέννης.

Πριν το ματς καθώς μαζευτήκαμε στον καθεδρικό του Αγίου Στεφάνου συναντήσαμε τον Γιωργή, στο ημίχρονο τραμπουκίσαμε γνωστό οπαδό της MU ακα felman.

Στην πόλη και στην πορεία μάλλον κάναμε καλύτερη κερκίδα απ' ο,τι στο γήπεδο. #τουρίστες

Λοκομοτίβ... Είμαστε στιγματισμένοι αυτή η γενιά, τέλος. Έχουμε σοβαρά ψυχολογικά. Να λέω στον Φελμαν και τον Κρις στο ημίχρονο, δεν μου αρέσει το ματς όπως πάει, αισθανόμουν αρνητικές ενέργειες, όσο πέρναγε η ώρα αγχωνόμουν πιο πολύ. Περίμενα την μαλακία. Στην τελευταία φάση νόμιζα έκατσε κανά δίλεπτο στον αέρα η μπάλα μέχρι να καταλήξει στην αγκαλιά του Τσινώντα, μου πέρασαν από το μυαλό όλες οι πιθανές μαλακίες που θα μπορούσαν να γίνουν. Τελικά κατέληξα στη σύγκρουση αμυντικού με τερματοφύλακα με την μπάλα να καταλήγει στον αμαρκάριστο επιθετικό. Εκεί θα λύγιζα μάλλον.

Είχαν άγχος οι παίχτες μας, ο Μανόλο που τον αγαπώ ψιλομέτριος σήμερα, αλλά: Στην Ευρώπη ένα πράγμα μετράει. Προκρίθηκες; Αν ναι, δεν έχεις να δώσεις λογαριασμό σε κανέναν, τέλος. Ψυχρά να το δούμε (λέμε καμιά μαλακία), δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα σε όλο το ματς.

Η υπέρβαση όμως τώρα έρχεται με πρόκριση στους 16. Μέχρι τώρα έγιναν αυτά που έπρεπε να γίνουν. Απλά έχουμε ξεσυνηθίσει και αξίζει μεγαλύτερη μνεία το σημερινό.

Δεν είδα κάποιον που να διέπρεψε ή να ήταν χειρότερος από τους άλλους, όλοι παίξαν καλά, όλοι είχαν και τα προβληματάκια τους.

Ο Χολτσχάουζερ δεν με πείθει. Αν θεωρήσει καλό μα έρθει ο Μανόλο, ας έρθει κι ας αποδείξει ότι είναι παιχτρόνι.

Ρε έχω κολλήσει, πίστευα ότι η νωχελική και τουριστική κερκίδα μας θα το πληρώσει ακριβά και θα το φάμε. Πέρασα δύσκολες στιγμές. Ήταν και η μπύρα χωρίς αλκοόλ στο γήπεδο γαμώ την Αυστρία σας ξαδέρφες.

Θα γυρίσουμε αύριο, θα πάμε με τα παιδιά στο στέκι το βράδυ και θα αποβάλλουμε την ένταση (μετάφραση: θα πιούμε μέχρι τελικής πτώσης, τον Κρις τον έχω μπριζώσει ήδη με ένα κοκτέιλ shot που δοκίμασε προχθές ίσα ίσα χαχα)

Άντε καληνύχτες, ΑΕΚΑΡΑ.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Από την τηλεόραση πάντως, μόνο τουριστική δεν ακούστηκε (γιατί ο αρχείδας ο σκηνοθέτης δεν έκανε ούτε ένα πλάνο) η κερκίδα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η α-τυχία δεν ερχεται...τυχαία αλλά σε χτυπάει όταν κατι δεν πάει καλά.

Σημερα ηξερα οτι δεν θα ατυχησουμε, ουτε θα τρωγαμε γκολ στο 90. Απλά το ηξερα, ή καλύτερα το αισθανόμουν.

Η ΑΕΚ ξαναβρισκει σιγά σιγά τον  δρόμο της.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×