Jump to content

Αούστρια Βιέννης - Α.Ε.Κ. (Europa League): 07/12, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

34 members have voted

  1. 1. MVP

    • Τσιντώτας
      10
    • Βράνιες
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      3
    • Μπακάκης
      2
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λόπες
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      10
    • Αραούχο
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Κονέ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      25
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      4
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Λόπες
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      17
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      5
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      3
    • Κονέ
      1


Recommended Posts

Τον Χολσχαουζερ τον είδατε λιγο αδιάφορο σήμερα?

 

δεν τον ειδες γελακια που εκανε στο 91'

Link to comment
Share on other sites

 

Συγκινημένος, περήφανος, ευτυχισμένος. Ετσι εμφανίστηκε στον CosmoteSports ο Μιχάλης Μπακάκης λέγοντας μετά την πρόκριση τα εξής: «Ειμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι. Δεν το πιστεύαμε και τόσο πολύ ότι θα φτάσουμε στην επόμενη φάση, όταν περάσαμε στον όμιλο. Σιγά σιγά όμως και με τις εμφανίσεις και τα αποτελέσματα που έρχονταν το πιστεύαμε. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χαρά έχουμε όλοι. Η διοίκηση, ο προπονητής, οι παίκτες, ο κόσμος όλοι.  Να δούμε τώρα την κλήρωση, να μας έρθει ένας βατός αντίπαλος και να δούμε και την επόμενη φάση.

Link to comment
Share on other sites

AEK RE MOONO AEK

 

τσιντώτα χαλάλι το διώξιμο με τις γροθιές μπροστά στον ανέστη είσαι μπουφόν

 

λιβάγια εισαι καύλα

Link to comment
Share on other sites

Ζουμε ιστορικες στιγμες ακομα κι αν η προκριση αυτη γι αυτον τον τεραστιο συλλογο θα επρεπε να ηταν το συνηθες.

Ειναι ομως ολο το πακετο. Το γηπεδο, το πρωταθλημα, η ευρωπαικη σου εμφανιση.

Το μεγαλυτερο κερδος ειναι η αυτοπεποιθηση που χτιζουν αυτα τα παιδια (με τα καλα και τα κακα τους) που μας ειναι χρησιμη κι απαραιτητη μετα τα οσα εχουμε υποστει σαν οργανισμος.

Μπραβο σε ολους. Ομαδα και οπαδους.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Μαλάκα ξανθούλη μπες στο πρώτο αεροπλάνο

 

κι έλα στους ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

 

24899927_1905879119440559_48035910335392

Link to comment
Share on other sites

Μας βγήκε η ψυχη... πέρναγε απ'το μυαλό μου η περσινή ρεβάνς με το γαύρο... πέρναγε η Λοκομοτίβ... έτσι και το τρώγαμε στάνταρ αντιυπερτασικά χάπια και ξαγρύπνια μέχρι το πρωί απ'τη σύφιλη...

 

Κρατάμε λοιπόν τη μεγάλη πρόκριση με το ιταλικής σχολής ποδόσφαιρο...

 

Και επίσης κρατάμε και τη φάση με την έξοδο Τσιτόντα στο 94' ως ταφόπλακα στην καριέρα του Γκούφη στην ομάδα μας...

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε ομαδάρα.Ουφ τρελό άγχος σήμερα μέχρι να βγει ο Τσιτώντας στο 94' και να μαζέψει την μπάλα!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τελειωσε μπορω να το πω... Η γαμημενη εκεινη μερα με την πουτανα την Λοκομοτιβ μου εχει μαυρισει την ζωη, σε σημειο που ετσι οπως εξελιχθηκε το παιχνιδι, σε καθε φαση περιμενα οτι θα το φαμε. Ειδικα οσο πλησιαζαμε στο 90'. Φαση ημουν σχεδον σιγουρος. Σημερα ξορκιστηκε και αυτο το κακο θελω να πιστευω...

 

Αψογα στημενη η ομαδα για να παρει το Χ, φοβερη αμυντικη λειτουργια αλλα κακιστη αποδοση μεσοεπιθετικα. Η Αουστρια ειλικρινα ηταν ομαδα να της εριχνες ενα τριμπαλο και στο τελος επαιζες πασουλες. Ξερω, ξερω, μετραει το αποτελεσμα και η προκριση, μαζι σας. Αλλα αφου το γαμημενο μπορουσες, γιατι επρεπε να μας πας και σημερα με χαπια ενω ο αντιπαλος ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ?

 

Τεσπα, τελος καλο ολα καλα. Δεν εχω καμια απαιτηση στην Ευρωπη απο εδω και περα, καναμε το μινιμουμ και παραπανω. Ας επικεντρωθουμε τωρα στον ουσιαστικο στοχο. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.+-

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου φάνηκε βαριά η ομάδα κάπως κουρασμένη..ειδικά στο δεύτερο εκτός του λιβάγια και του λόπεζ που έβγαλαν λίγη φρεσκάδα οι περισσότεροι γυρνούσαν σα πτώματα..μονο ΑΕΚ , μανόλο πάντα επιτυχίες ρε παλικαρά

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι βαρια ειναι το βαρος το του ειχες μπροστα σου και οσο το βλεπεις πιο κοντα τοσο πιο σφιγμενα παιζεις

Link to comment
Share on other sites

Τσιντωτας

«Ξαναγράφουμε Ιστορία και είμαστε πολύ χαρούμενοι και περήφανοι για αυτό. Σίγουρα δεν μπορούμε παρά να μην αφιερώσουμε την πρόκριση στα παιδιά που δεν είναι τώρα μαζί μας και έκαναν τόση προσπάθεια από την αρχή της χρονιάς, τον Μάνταλο και τον Γιόχανσον. Εννοείται επίσης ότι την αφιερώνουμε και στον κόσμο που έκανε τόσα χιλιόμετρα και τους ευχαριστούμε πολύ.

Η συμμετοχή έρχεται εκεί που δεν την περιμένεις και όλοι πρέπει πάντα να είναι έτοιμοι. Είμαι σίγουρα χαρούμενος που έπαιξα στο Europa League και ελπίζω να έρθουν κι άλλες τέτοιες στιγμές. Δεν το έβαλα κάτω σε καμία περίπτωση, είχα δίπλα μου την οικογένεια και τους φίλους μου και πλέον όλα τα άλλα ανήκουν στο παρελθόν. Είμαι πολύ χαρούμενος για αυτά που ζω τώρα».

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ΑΕΚτζης μιας α ηλικιας που να μην σκεφτοταν Λοκομοτιβ αποψε.

 

Ειδικα η τελευταια φαση μου βρωμαγε Λοκομοτιβ. Ευτυχως αυτο το παιδι ειχε τα αρχιδια να βγει τοσα μετρα εξω και να καθαρισει. Που τωρα που το εκανε σωστα θα ασχοληθουν λιγες μπαλαδοφατσες σαν κι εμας εδω μεσα. Αν ομως εκανε λαθος θα εμενε ως "η ιστορικα τραγικη γκαφα Τσιντωτα". Δεν ξερω τι μελλον θα εχει, ξερω 2 πραγματα, οτι ησυχασα που δεν ξαναβλεπω τον βλακα κι οτι τουτος εδω ο,τι πορεια και να εχει τελικα, τουλαχιστον ειναι αρχιδατος και οχι χεστης σαν κι εκεινον.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ αρχικα πιστευα πως μονο εγω το ενιωθα αλλα διαβαζοντας κατοπιν το τι γραψατε και οι υπολοιποι, η λεξη Λοκομοτιβ γραφτηκε σημερα περισσοτερες φορες απο το ΑΕΚ. Τι γαμημενη αποφραδα ημερα..

 

ΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ, ΝΑ ΤΗΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΔΟΞΑΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΟΡΚΙΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αλητρα απο την Κροατια δεν εδειξε ελεος. Εξεθεσε 5 φουκαριαρηδες σε μια φαση.

Link to comment
Share on other sites

Όσο θα περνάνε οι ώρες και οι μέρες, τόσο θα συνειδητοποιούμε πόσο μεγάλη ήταν η αποψινή βραδιά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το αποτελεσμα μετραει. Τρώγοντας ερχεται η ορεξη. Καναμε αυτο που κανεις δεν πιστευε μετα απο τις ηττες απο ΤΣΣΚΑ. Μπραβο σε ολους στην ομαδα. Θελουμε και μπορουμε να προχωρησουμε

Τιγρη μετα το μετρημα που κανεις αποψε βοηθα την ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Κι η αλλη η αλητρα ο Τσιντω, εβαλε τερμα. Μπαινει σε ρυθμο κι αυτο το παιδι κι εχεις λυση εκει που ειχες βλακα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×