Jump to content

Αούστρια Βιέννης - Α.Ε.Κ. (Europa League): 07/12, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

34 members have voted

  1. 1. MVP

    • Τσιντώτας
      10
    • Βράνιες
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      3
    • Μπακάκης
      2
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λόπες
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      10
    • Αραούχο
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Κονέ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      25
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      4
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Λόπες
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      17
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      5
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      3
    • Κονέ
      1


Recommended Posts

Αναλυτικά ο Ισπανός τεχνικός είπε «Υποφέραμε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο γιατί δεν αξιοποιήσαμε τις δύο καθαρές ευκαιρίες. Ωριμάζουμε αν και έχουμε παίκτες χωρίς εμπειρία στην Ευρώπη. Νομίζω ότι βελτιωνόμαστε γιατί κατά την διάρκεια όλου του αγώνα και μόνο με αδικία ή ατυχία δεν θα παίρναμε αυτή την πρόκριση που αξίζαμε. Μία πολύ σημαντική λεπτομέρεια είναι ότι σε έξι ματς δεν υπάρχει ούτε μία ήττα. Το αρνητικό κομμάτι είναι ότι μέσα στην έδρα μας είχαμε τρεις ισοπαλίες όμως γυρίσαμε δύο παιχνίδια. Αυτό λέει πολλά για την ταπεινότητα και την καρδιά. Είμαι πάρα πολύ περήφανος για την ομάδα που προπονώ».

 

Κληθείς να σχολιάσει την επιστροφή της ΑΕΚ μετά τα δύσκολα χρόνια που πέρασαν απάντησε ότι «Η πίστη είναι μία πολύ όμορφη λέξη και μία πολύ δύσκολη έννοια. Ο κόσμος που είναι εδώ βγάζει κάτι πολύ δυνατό. Δείχνει ότι στηρίζει και είναι πάντα εκεί. Είναι πάρα πολύ δύσκολο να το κάνεις έργο και όχι μόνο λόγια. Υπάρχουν άνθρωποι που χάνουν χρήματα για να στηρίζουν όμως η πίστη είναι κάτι πολύ σημαντικό».

 

Για τις έως τώρα επιδόσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη: «Θυμάμαι ότι πριν έντεκα μήνες πήρα μία δύσκολη απόφαση γιατί πριν ήμουν στο Κατάρ. Έχασα σημαντικά πράγματα όσον αφορά στην οικογένειά μου. Για αυτόν τον λόγο θέλω να αφιερώσω αυτή την επιτυχία σε όσα άτομα αγαπάνε την ΑΕΚ. Και να τα αφιερώσω σε όσα άτομα αγαπώ εγώ που μου επέτρεψαν να έρθω να προπονήσω την ΑΕΚ. Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει στο μέλλον, το ποδόσφαιρο το καθορίζουν τα αποτελέσματα όμως αν κάνουμε μία σούμα θα μπορούσαμε να έχουμε κατακτήσει το πρωτάθλημα σε αυτούς τους έντεκα μήνες. Είμαι πολύ περήφανος και ευγνώμων στις δύο οικογένειές μου, αυτήν εξ αίματος και αυτήν της ΑΕΚ».

 

Για το αν έχει συνειδητοποιήσει την επιτυχία της ΑΕΚ: «Εμείς αξιολογούμε το κάθε κομμάτι και βλέπουμε το κάθε ματς ξεχωριστά. Σας ευχαριστώ για την έρευνα, θα δώσω μεγαλύτερο κίνητρο στους παίκτες μου. Γνωρίζοντας πως ακόμα δεν έχουμε κατακτήσει τίποτα είναι πολλά τα συναισθήματα στο κεφάλι μου. Αυτή την στιγμή έχουμε τον Πέτρο, τον Γιάκομπ, τον Λαμπρόπουλο και τον Τσόσιτς εκτός. Είναι βασικοί παίκτες κι όμως εμείς έχουμε αυτήν την πορεία. Δεν θα ήταν δίκαιο να μην θυμηθούμε αυτούς τους ποδοσφαιριστές. Είχα υποσχεθεί στον Λαμπρόπουλο ότι θα παίξει στην Ευρώπη και ευχαριστώ τον Θεό που τα καταφέραμε».

 

 

 

εισαι ενας απο εμας μωρη αρρωστεια

Link to comment
Share on other sites

εχει μπει ηδη ψαξου  :D

 

δεν έχει μπει ανάλυση όμως να αρχίσουμε να φτιάχνουμε κ εμείς τα σενάρια μας  :P

Link to comment
Share on other sites

Όσο θα περνάνε οι ώρες και οι μέρες, τόσο θα συνειδητοποιούμε πόσο μεγάλη ήταν η αποψινή βραδιά. 

APO TO SFYRIGMA TIS LIKSIS

 

 

valame yfasma

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα μπαφάκια, μπορεί να σε κράζω συχνά (ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ), αλλά έχεις κάνει μία ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ με ΚΑΥΛΩΜΕΝΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ, ΟΠΑΔΟΥΣ, ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΕΣ.

Για αυτό και μόνο, αξίζεις τα μπράβο όλου του κόσμου.

 

ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ ΡΟΥΦΑ ΤΑ ΦΛΟΚΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΣΟΥ.

(αξίζει να ακουστεί μία Χριστοπαναγία σήμερα)

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

καλυτερος ηταν ο λιβαγιας αλλα θα ψηφισω τσιτωντα γιατι 4 χρονια μαυριλας χωρις εξοδο ειναι πολλα εδειξε οτι εχει παρα πολλα κιλα αρχιδια σημερα 

 

καλο 

 

λαζαρος (ειναι σε πτωση)

Link to comment
Share on other sites

Τζίζας, έβγαλε κλάση απόψε. 

Καλό. 

Με βαριά καρδιά ψήφισα Λάζαρο, γιατί δε θεωρώ ότι υστέρησε κανείς σε αυτά που τους ζήτησε ο προπονητής τους.

Link to comment
Share on other sites

Δοξα τω Θεω παει κ αυτο...μεχρι το επομενο.

 

ΑΥΤΟ, ΑΥΤΟ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...ΜΟΝΑΧΑ Η ΑΕΚΑΡΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ!!!!

 

Επιστρεψαμε στην κανονικοτητα, μετα απο ποσα χρονια ρε αδερφια;

Link to comment
Share on other sites

Ευλογημένος που δουλεύει στην ΑΕΚ, με αυτούς τους ποδοσφαιριστές δήλωσε ο Νίκος Λυμπερόπουλος λίγη ώρα μετά το 0-0 με την Αούστρια και την πρόκριση στους «32» του Europa League.

 

Αναλυτικά όλα όσα είπε:

 

«Η πρόκριση αυτή ανήκει στους παίκτες, από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο. Στα παιδιά που είναι εδώ, σε αυτά που βρίσκονται στην Αθήνα και στον Γιάκομπ που βρίσκεται στη Σουηδία.

 

Τα χαμόγελα είναι πολλά σήμερα. Είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσουμε σε αυτόν τον ρυθμό και θα πάρουμε ακόμα περισσότερες χαρές. Πιστεύω πολύ σε αυτά τα παιδιά. Δίνουν το 100%, ο ένας συμπληρώνει τον άλλον και έχουν πολύ καλές σχέσεις μεταξύ τους. Νιώθω ευλογημένος που δουλεύω μαζί τους και πιστεύω ότι θα ζήσουμε κι άλλες χαρές», σημείωσε αρχικά.

 

Ερωτώμενος, δε, για το μπάτζετ που θα διαθέσει η ΑΕΚ για μεταγραφές και αν αυτό θα είναι μεγαλύτερο μετά την πρόκριση, ο Λυμπερόπουλος απάντησε: «Για τα οικονομικά θα ρωτήσετε τον κ. Λυσάνδρου. Θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε στη μεταγραφική περίοδο σε συνεργασία με τον προπονητή μας. Το σίγουρο είναι ότι αν συνεχίσουμε έτσι όπως είμαστε αγαπημένοι, θα πάμε ακόμα καλύτερα.

 

Πρώτα κοιτάς το σπίτι σου και μετά τα υπόλοιπα. Τα παιδιά αυτά έχουν δώσει τα πάντα και υπάρχουν κι άλλοι από πίσω, θα το δείτε. Όποια προσθήκη κάνουμε ελπίζουμε ότι θα ενταχθεί γρήγορα στο σύνολο και θα συνεχίσουμε εξίσου καλά».

Link to comment
Share on other sites

Μπακασετας-Καλο-Γαλανοπουλος

 

Τον Τασο γιατι πλεον θυμιζει κανονικο ποδοσφαιριστη.

Τον Γαλανοπουλο γιατι δεν μπορει να σημαδεψει το γαμημενο το τερμα απο τα 15 μετρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αεκαρα χαλαρα περασε στον επομενο γυρο....ειμαστε ολοι περηφανοι σημερα

Μονο η επιθετικη μας λειτουργια μας ενοχλησε σημερα και τιποτα αλλο!!

Τωρα να φερει ο τσιπης δυο χαφ και παμε για κουπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη φαση με την εξοδο του τσιντωτα

ειχα μεινει ορθιος μπροστα σην τηεοραση ,

ειχε παγωσει η εικονα και τα βλεπα ολα απο ψηλα σε αργη κινηση

με το τσιντωτα να παιρνει τη μορφη ατματζιδη.

Μεχρι και το χιονια της μοσχας ενιωσα.

 

Η γυναικα μου λεει οτι ειχα παλι

αυτο το το βλεμμα που παιρνω συχνα πυκνα οταν βλεπω αγωνα ΑΕΚ,

το βλεμμα του καγιοτ που βλεπει το αμονι ακμη να ερχεται απο τα πενηντα μετρα στο κεφαλι και αυτο απλα το κοιτα.

 

Οπως και δηποτα κληρωση με την πουτανα.

Πρεπει να ξορκιστει η καριολα.

Βαρεθηκα να κλαιω στο μπανιο σε εμβρυακη σταση οποτε ακουω το ονομα λοκομοτιβ.

Εχω 10' που γελάω μόνος μου σαν τον μαλάκα. :lol:  :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και επιτελους να πουμε και ενα μεγαλο ευχαριστω στο μανωλη!!!μας εκανε ομαδα και με αυτον ξανααποκτησαμε στοχους.....και παμε για πρωταθλημα και παμε και για προκριση σε ομιλους....ευχαριστουμε τρελομανωλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν στις αποσκευες μαζι με την προκριση ειναι και ο ξανθος της Αουστρια?

Link to comment
Share on other sites

0e4456e7525daead2548013b45e2ce32_558485.

 

1560807.jpg

 

Είδαμε έξοδο.

Είδαμε γαμημένα βολέ να πάνε σε ΠΑΙΧΤΗ ΜΑΣ.

Είδαμε σωστές πάσες.

Είσαμε ΤΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ.

 

ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΑΜΠΑΛΕ.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προκριση κυριως για την συνεχεια της ομαδας. Την ειχαμε τεραστια αναγκη.

Παντως δεν εγινε καμια υπερβαση. Το αυτονοητο εγινε κ μαλιστα πιο ζορικα απο οτι θα επρεπε. Εχουμε πολυ καλυτερη ομαδα απο τους αλλους 2.

Τωρα ηρθε η ωρα για υπερβαση.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν στις αποσκευες μαζι με την προκριση ειναι και ο ξανθος της Αουστρια?

Basika egine suzhthsh gia ton karafLoksan8o h kopsame Lasph me to 1 ena xarti pou akousame ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×