Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, makisg said:

Είπαμε παιδιά...στο τέλος της σεζόν: συνολικές συμμετοχές Φερνάντες > συνολικές συμμετοχές Λιβάι

Γκολ μοχαμαντι > γκολ λιβαι

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Παρότι τον πάω, το καλοκαίρι  ημουν σχετικα υπέρ της πώλησης, παρολα αυτά δεν θα πω τώρα εκ των υστέρων γιατί δεν τον πούλησες γερο και τέτοια, το εύκολο είναι να πουλας οχι να κρατας. 
 

Η ουσία ομως δυστυχως είναι ότι έχεις 2 ποιοτικους φορ και  απο αυτους έχεις πάρει συνολικά 3 γκολ  σε 19 ματς και ότι ο Λιβαι δειχνει να έχει παθει Τσιγκρινσκι.


Η συνεχεια θα δείξει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν ειχες καμια ορεξη-θεληση να αναβαθμιστεις το καλοκαιρι, τοτε καλα εκανες και δεν τον πουλησες. Θα εβαζες 20 εκατ στα ταμεια για να καθονται. Και αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα. Θεωρω οτι δεν ηταν ποτε θεμα το να παρουμε περισσοτερα, ηταν η διστακτικοτητα μας να βρουμε αντικαταστατη. Εξαλλου ο ιδιος ο Αλμειδα ειπε οτι εκεινος θα τον εδινε.

Με την μεχρι τωρα παρουσια του ΦΕΤΟΣ (απουσια δηλαδη), αλλα και με τις 3πλασιες απολαβες που παιρνει, εγω με 10 εκατ του εβαζα και κορδελα, και αυτη ειναι η πραγματικη τιμη του παιχτη, κακα τα ψεματα.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι ο Λιβάι αξίζει 10 εκατομμύρια αυτή τη στιγμή. Εγώ πάντως για έναν παίχτη που σακατεύεται κάθε φορά που μπαίνει να παίξει και έχει πάθει μέχρι και σκουλαμέτρα, 10 εκατομμύρια δεν έδινα. Το μόνο ανάλογο σαπάκι που θυμάμαι ήταν ο Μιελκάρσκι (κατά 99% ένα φορ που είχαμε στα late 90s) που ενώ είχε δυνατότητες, ήταν κι αυτός ευαίσθητος σαν μαρούλι. Μάλιστα, η ΑΕΚ τον είχε σχολάσει με συνοπτικές.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι ο Λιβάι αξίζει 10 εκατομμύρια αυτή τη στιγμή. Εγώ πάντως για έναν παίχτη που σακατεύεται κάθε φορά που μπαίνει να παίξει και έχει πάθει μέχρι και σκουλαμέτρα, 10 εκατομμύρια δεν έδινα. Το μόνο ανάλογο σαπάκι που θυμάμαι ήταν ο Μιελκάρσκι (κατά 99% ένα φορ που είχαμε στα late 90s) που ενώ είχε δυνατότητες, ήταν κι αυτός ευαίσθητος σαν μαρούλι. Μάλιστα, η ΑΕΚ τον είχε σχολάσει με συνοπτικές.

Ουτε εγω θα τα εδινα, αλλα ουτε 28 εκατ (συνολικα) δε θα εδινα για εναν υγιη Λιβαι. Σιγουρα θα βρεθει καποιος να δωσει 10, ΑΝ επανελθει στο β γυρο. Πλεον ομως υπαρχει και ενας Ιωαννιδης και αυτος τραβαει τα βλεμματα.

Ωστοσο, εγω θεωρω οτι δε προκειται να παει πουθενα. Το ταβανι του αθλητη Λιβαι Γκαρσια, ειναι η τωρινη ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Λιβάι προφανώς κ φταίει η ομάδα. Αυτή τον τέντωσε. Κακώς δεν του έδωσε άδεια τον Ιούλιο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε. Λάθος διαχείριση του μεγαλύτερου περιουσιακού σου στοιχείου. Υπομονή να επανέλθει, ελπίζοντας να μην είναι το πρόβλημα στους κοιλιακούς όπως των Τσούμπερ κ Γκάτσι.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bladerunner21 said:

Για τον Λιβάι προφανώς κ φταίει η ομάδα. Αυτή τον τέντωσε. Κακώς δεν του έδωσε άδεια τον Ιούλιο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε. Λάθος διαχείριση του μεγαλύτερου περιουσιακού σου στοιχείου. Υπομονή να επανέλθει, ελπίζοντας να μην είναι το πρόβλημα στους κοιλιακούς όπως των Τσούμπερ κ Γκάτσι.

Καλα, το οτι δε πηρε αδεια 7-10 μερες δε σημαινει οτι ειναι φυσιολογικο να τραυματιζεται σε καθε ματς που παιζει, και οποτε πεφτει κατω να πιανει και διαφορετικο σημειο του σωματος και να λες "ωχ".

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ όλοι όι διεθνείς τις ίδιες μέρες περίπου έκατσαν φέτος σε όλη την Ευρώπη.  Δεν θα πωληθεί ο λιβαι ποτέ πάνω 6-7. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brom21 said:

Καλα, το οτι δε πηρε αδεια 7-10 μερες δε σημαινει οτι ειναι φυσιολογικο να τραυματιζεται σε καθε ματς που παιζει, και οποτε πεφτει κατω να πιανει και διαφορετικο σημειο του σωματος και να λες "ωχ".

Απόλυτα φυσιολογικό. Δεν ξέρω αν οι 10 μέρες θα έκαναν όντως την διαφορά, αλλά όταν κάποιος παίζει 1.5 χρόνο συνεχόμενα τότε τα προβλήματα είναι πολύ πιθανά. Έχω ποστάρει κ αντίστοιχο άρθρο πιο πάνω για την κουβέντα που γίνεται παγκόσμια για το φορτωμένο πρόγραμμα των παικτών, τις λίγες μέρες ξεκούρασης κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bladerunner21 said:

Απόλυτα φυσιολογικό. Δεν ξέρω αν οι 10 μέρες θα έκαναν όντως την διαφορά, αλλά όταν κάποιος παίζει 1.5 χρόνο συνεχόμενα τότε τα προβλήματα είναι πολύ πιθανά. Έχω ποστάρει κ αντίστοιχο άρθρο πιο πάνω για την κουβέντα που γίνεται παγκόσμια για το φορτωμένο πρόγραμμα των παικτών, τις λίγες μέρες ξεκούρασης κλπ κλπ.

Ο Πινεδα παντως προβλημα δεν εχει βγαλει και ειναι ο ορισμος του παιζω 1μισι χρονο ασταματητα (ουτε χαμενος χρονος λογω τραυματισμων). Και ειναι και σε σοβαρη εθνικη με θεωρητικα πολυ σοβαροτερες προπονησεις απο τις αντιστοιχες του Τρινινταντ και Τομπαγκο. Εδειξε, φυσιολογικα, κουραση και μειωμενη αποδοση, ενω ακομα δεν ειναι στα καλα του εντελως, αλλα ηταν και ειναι παντα διαθεσιμος.

Αυτο που συμβαινει φετος με τον Λιβαι, για επαγγελματια αθλητη, δεν ειναι καθολου, μα καθολου φυσιολογικο, τουλαχιστον για εμενα και οπως το αντιλαμβανομαι. Ο Λιβαι, συμφωνα με τον Τσαρλυ που τον εμπιστευομαι, ηταν ετοιμος για αγωνα και 1 εβδομαδα πριν ενταχθει, δηλαδη τον πηγαν και πιο συντηρητικα απο το αναμενομενο. Και αμεσως παλι εκτος απο χτυπημα στους κοιλιακους; Ε κατι παει πολυ λαθος και καλο θα ειναι, αν το κρινουμε, να λαβουμε τα μετρα μας σαν ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ποιος ο λόγος να βγάλουν αυτή την αστεία διαρροή για το που ΔΕΝ έχει τραυματιστεί ο Λιβαι?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brom21 said:

Ο Πινεδα παντως προβλημα δεν εχει βγαλει και ειναι ο ορισμος του παιζω 1μισι χρονο ασταματητα (ουτε χαμενος χρονος λογω τραυματισμων). Και ειναι και σε σοβαρη εθνικη με θεωρητικα πολυ σοβαροτερες προπονησεις απο τις αντιστοιχες του Τρινινταντ και Τομπαγκο. Εδειξε, φυσιολογικα, κουραση και μειωμενη αποδοση, ενω ακομα δεν ειναι στα καλα του εντελως, αλλα ηταν και ειναι παντα διαθεσιμος.

Αυτο που συμβαινει φετος με τον Λιβαι, για επαγγελματια αθλητη, δεν ειναι καθολου, μα καθολου φυσιολογικο, τουλαχιστον για εμενα και οπως το αντιλαμβανομαι. Ο Λιβαι, συμφωνα με τον Τσαρλυ που τον εμπιστευομαι, ηταν ετοιμος για αγωνα και 1 εβδομαδα πριν ενταχθει, δηλαδη τον πηγαν και πιο συντηρητικα απο το αναμενομενο. Και αμεσως παλι εκτος απο χτυπημα στους κοιλιακους; Ε κατι παει πολυ λαθος και καλο θα ειναι, αν το κρινουμε, να λαβουμε τα μετρα μας σαν ομαδα.

Καταρχάς δεν είναι όλοι οι παίκτες το ίδιο. Κάποιοι αντέχουν τα πάντα. Αλλά δεν είναια υτοί το μέτρο. Πέρα από αυτό τώρα μιλάμε για χτύπημα που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα παίκτη, τουλάχιστον με όσα γράφουν έτσι? Πιο πολύ το σχόλιο της διαχείρισης κ της ευθύνης αφορούσε την προετοιμασία, την άδεια που δεν πήρε κ τον πρώτο του τραυματισμό. Ο παίκτης είναι επιβαρυμένος επιπλέον κ απ τα ταξίδια. Τεσπα, κουβέντα να γίνεται, μακάρι να επιστρέψει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μακάρι να επιστρέψει. Εμείς πάντως τον Γενάρη ας πάρουμε ένα φορ να βρίσκεται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stavros 9-11 said:

Βρε μακάρι να επιστρέψει. Εμείς πάντως τον Γενάρη ας πάρουμε ένα φορ να βρίσκεται 

να κανουμε καρε του φορ ε 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

να κανουμε καρε του φορ ε 

Μάλλον 5αδα για το μπάσκετ αν βάλουμε και το ζινι μέσα . 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stavros 9-11 said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι ο Λιβάι αξίζει 10 εκατομμύρια αυτή τη στιγμή. Εγώ πάντως για έναν παίχτη που σακατεύεται κάθε φορά που μπαίνει να παίξει και έχει πάθει μέχρι και σκουλαμέτρα, 10 εκατομμύρια δεν έδινα. Το μόνο ανάλογο σαπάκι που θυμάμαι ήταν ο Μιελκάρσκι (κατά 99% ένα φορ που είχαμε στα late 90s) που ενώ είχε δυνατότητες, ήταν κι αυτός ευαίσθητος σαν μαρούλι. Μάλιστα, η ΑΕΚ τον είχε σχολάσει με συνοπτικές.

Μάλλον τον Βιελινσκι εννοείς επί κοντογιοντα .

Αυτός ήταν Ουκρανός φιλάσθενος κ δε του άρεσε το κρύο θυμάμαι.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε Πονσε, Φαν Φεερτ, Αραουχο και Τσουμπερ που μπορούν να παίξουν συνδυαστικά. Και ο Αμραμπατ έχει παίξει μια δυο φορές κορυφή και πιστεύω και ο Πινεδα έχει τη θέση αν τον δοκιμάσει ο ΠΕΛΑΔΟ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Μάλλον τον Βιελινσκι εννοείς επί κοντογιοντα .

Αυτός ήταν Ουκρανός φιλάσθενος κ δε το άρεσε το κρύο θυμάμαι.

 

Όχι,καλά λέει. Μιελκαρσκι ο Πολωνός 

 

Έχω πανηγυρίσει διπλό στο Αλκαζάρ με γκολ Βιενλινσκι κάπου στο 2005?

Link to comment
Share on other sites

Τον Μιελκαρσκι τον θυμάμαι να σκοράρει στο Ν. Γκούμας. Αυτόν λέω. 2 συμμετοχές, 2 γκολ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DiK said:

Όχι,καλά λέει. Μιελκαρσκι ο Πολωνός 

 

Έχω πανηγυρίσει διπλό στο Αλκαζάρ με γκολ Βιενλινσκι κάπου στο 2005?

2005. Φτάσαμε Λάρισα και έδεσαν τον οδηγό του πούλμαν μας γιατί είχε πάνω του μπάφους. Ο,τι πιο ΑΕΚ έχω ζήσει. Δεν μπορώ να θυμηθώ πως γυρίσαμε Θεσσαλονίκη εκείνη τη μέρα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ειχε κατι οδηγους διαμαντια παλια. Προς καλαματα μια δευτερα, ενα μονο πουλμαν απο Δ (καταλαβαινετε) περασε τις κλουβες και ειχε καταδιωξη κανα 5λεπτο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λιβαι παρε το χρονο σου, γινε καλα και γυρνα ο γνωστος καβλιαρης γιατι εχεις αρχισει και μπαινεις στην ιδια προταση με Μιελκαρσκι και Βιενλινσκι. 

 

Κανα δυο τραυματισμοι ακομα και θα μπαινεις σε συγκριση με παικτες του θρυλικου ροστερ 2012-13.

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

ο γιονσον δεν υπαρχει κανενας λογος να πιεστει επισης 1000 φορες να ειναι ετοιμος για πεμπτη και Δευτερα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×