Jump to content

Ντέμης Νικολαΐδης


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, MARILLION said:

Ανέβασε φίλε όταν έπρεπε. Όταν έκλαιγε ο Βιειρινια που του κλέψαμε το πρωτάθλημα. Μην είσαι άδικος λοιπόν. Παρασύρθηκα. Η συζήτηση είναι out of topic που λένε στα Γαυγάμηλα.

Εχεις απολυτο δικιο

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AlexKR21 said:

Την μεγαλυτερη κριτικη την εφαγε το 2005 μετα τα γεγονοτα στο Περιστερι. Καλως η κακως, δεν ειμαι αρμοδιος να το απαντησω γιατι δεν ξερω ολες τις λεπτομερειες, η R τον εβαλε απεναντι και του κανε πολεμο για τα παντα. Για το Περιστερι, για τις μεραγραφες, για την παρασκηνιακη προστασια της ομαδας για τα παντα. Συνεχεια διαμαρτυριες εναντιον του, συνθηματα "σε βλεπει ο Αμπραμοβιτς και τρεμει", πανο "the party is over" κτλπ. Την ιδια ωρα απεναντι στον Μελισσανιδη σε ευνοικοτερες συνθηκες (λογω των μηδενικων χρεων) η κριτικη ειναι μηδενικη. Για παραδειγμα επι Ντεμη γκρινιαζανε καποιοι για το αν παιρνει το ποσοστο της η ΕΡΑ και τωρα εκλεισε το βολλει και περα βρεχει. Μηδενικη αντιδραση για τα παντα. Τον Ντεμη τον δερναμε στα αεροδρομια γιατι χασαμε απ τον ΠΑΟΚ, αλλα τωρα που χουμε 3 χαμενους τελικους, οι 2 με σφαγες, ε δεν ειμαστε και Μπαρτσελονα. Ολη αυτη η αντιμετωπιση εμενα με ενοχλει και δεν την θεωρω τυχαια. Αυτο ειναι το προβλημα μου. Οτι στον Νικολαΐδη που το πα και γω οτι εχει κανει μαλακιες ριχνουμε τα παντα και ο αλλος ειναι ο Εθναρχης. Εγω θελω να κρινουμε τους παντες δικαια. Τον Ντεμη, τον Μελισσανιδη, την R, τους απλους φιλαθλους, ΟΛΟΥΣ. Οχι να υπαρχουν παιδια και αποπαιδια.

Γι αυτα που κανε στο Open εγω στο πα καθαρα και στο ξαναλεω: Να παει να γαμηθει και το ιδιο ισχυει αν γινει προεδρος της ΕΠΟ και κανει κατι κατα της ΑΕΚ. Αλλα με την ιδια κριτικη διαθεση θελω ο οργανισμος ΑΕΚ να κρινει απαντες, κατι που δεν γινεται.

Παρακαλω; Για τα γεγονότα στο αεροδρόμιο αθωωθηκαν οι κατηγορούμενοι και πρωτοδικως ο Ντεμης καταδικαστηκε για συκοφαντικη δυσφημιση. 

Οσο για τα γεγονοτα στο Περιστερι ως πρόεδρος ανωνυμης εταιρείας διαπομπευσε δυο ανθρώπους και λιγο καιρο αργότερα ο ενας ηταν σίγουρα στο γήπεδο και ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ βρεθηκε ως μαρτυρας υπεράσπισης τους.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Skepastos said:

Διαφωνείς Μπούκο;

Ναι. Τον Μπαγεβιτς (εναν εκ των αρχιτεκτονων της παντοκρατορίας Ολυμπιακου μαζι με Θωμα και Κοκκαλη) δεν τον εκανα εγω πασα για ίδιον οφελος.

Link to comment
Share on other sites

ναι ο κολοκοτρωνης και ο καποδιστριας τον κανανε (5000αρο και 10χιλιαρο)

ολα τα αλλα ειναι για τα καφενεια μετα το 7 ο τσιπουρο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bluesman said:

Παρακαλω; Για τα γεγονότα στο αεροδρόμιο αθωωθηκαν οι κατηγορούμενοι και πρωτοδικως ο Ντεμης καταδικαστηκε για συκοφαντικη δυσφημιση. 

Οσο για τα γεγονοτα στο Περιστερι ως πρόεδρος ανωνυμης εταιρείας διαπομπευσε δυο ανθρώπους και λιγο καιρο αργότερα ο ενας ηταν σίγουρα στο γήπεδο και ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ βρεθηκε ως μαρτυρας υπεράσπισης τους.

 

Για το Περιστερι ειπα οτι καλως η κακως απο τοτε η R τον εβαλε απεναντι, οχι οτι ειχε δικιο ο Νικολαΐδης. Ειπα ξεκαθαρα οτι δεν παιρνω θεση γιατι δεν ξερω λεπτομερως τι παιχτηκε.

Για το αεροδρομιο δεν το ξερα αυτο, αν ισχυει λαθος μου

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δεκαετίες βγάζει πρόεδρο οποίος ελέγχει την επο και έχει γαμηθει το σύμπαν να μην βγάλει η ΑΕΚ δικό της τώρα που φαίνεται ότι ελέγχει τις ενώσεις ο μελ και το χειρότερο θέλουν να προτείνουν το κοντό σαν δικό μας ώστε να κάνει την δουλειά των άλλων. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nedved21 said:

για να λεει σε δημοσια τηλεοραση την ΑΕΚ "κλεφτρα";

Εγω γιατι την θυμαμαι διαφορετικά την συνενεντευξη; Τον Ντεμη να λεει στον Βιειρινια πως δεν ειναι σωστοι χαρακτηρισμοι οπως κλεφτες και τον Πορτογάλο να συμφωνει εν τελει πως δεν ειναι κλεφτες αλλα ο ιδιος αισθανθηκε οτι του εκλεψαν το πρωταθλημα η καπως ετσι. Δεν εχει τρομερη σημασια και θα πει καποιος δεν ειναι Γιαννης ειναι Γιαννακης, αλλα το να λεμε οτι ειπε την ΑΕΚ ο ιδιος "κλεφτρα" ειναι ψεμα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skepastos said:

Γνωρίζω πράγματα που έχει κάνει σαν πρόεδρος και δεν ασχολούμαι. Χιλιοειπωμένα. Όταν όμως συντάσσεται με τον εχθρό για μένα τελειώνει. Και μιλας με άνθρωπο που μεγάλωσε με την αφίσα του πάνω από το κεφάλι του και όλες οι εφηβικές του φανέλες είχαν το όνομα του. Ο Μελισσανίδης κρίνεται πολύ πιο αυστηρά από το Νικολαιδη από τον απλό κοσμο. Τον ίδιο κόσμο που είχε το Νικολαιδη ως Θεό ως πρόεδρο παραβλέποντας τα λάθη του που οδήγησαν την ομάδα στα βράχια. Όσο κατηγορείς την R για μεροληψία λοιπόν, αναρωτήσου τι ποσοστό αποτελει ανάμεσα στο λαό της ΑΕΚ και αντίστοιχα το αν ο απλός κόσμος της ΑΕΚ μεροληπτούσε υπέρ Νικολαιδη. Άρα δεν έχει νόημα να ζυγίζουμε το ποσά λάθη έκανε ο ένας η ο άλλος όσο ήταν πρόεδροι. Αυτό που έχει σημασία όμως να πούμε είναι τι στάση κράτησαν όσο ήταν μακριά από την ΑΕΚ. Πρόδωσαν; Συντάχθηκαν με τον εχθρό; Μίλησαν με καλές κουβέντες για εκείνη; Πλήρωσαν συμβόλαια ποδοσφαιριστών; Μεσολάβησαν; Και ο Μπάγεβιτς στην ΑΕΚ ο καλύτερος προπονητής ήταν. Το 96 έγινε πουτανας γιος...Αλλά ξέχασα και εκεί ο Μελισσανίδης φταίει, γιατί δεν μπορούν να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα...

Ωραια αφου θες να αφησουμε το 96.

Το 2004 ηταν καλη η σταση του Μελισσανιδη που μιλαγε για τρελους και λαμογια; Ηταν καλη η σταση του που βαζε τους Δηματους να γραφουν οτι πεθανε ετων 80; Το 2009 που στην απεξω μιλαγε για επενδυσεις τις οποιες πλεον εχει ξεχασει ηταν καλη η σταση του; Επαιξε ρολο στη μεγαλυτερη κυλιδα της ιστοριας μας, τον υποβιβασμο; 

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειπε ο ιδιος οχι ανεχτηκε να το λεει ο συνομιλιτης του οχι μια φορα 10 φορες και δεν αντεδρασε ποτε

Link to comment
Share on other sites

Με το κοντό το θέμα για μένα δεν ήταν οι ρουφιανες και ότι κυνηγούσε, το έκανε,λάθος ανθρώπους μόνο και μόνο επειδή του το σφυριξαν κάποια ερπετά αλλά όλα τα άλλα όπως η διαφορετικότητα, όποιος θέλει πρωτάθλημα να γίνει γαυτος, όταν πανηγυρίζεις γκολ νιώθεις ότι γαμησαν (κάπως έτσι το είπε), να βγάλουν το κασκόλ όσοι γιουχαρουν και άλλα τραγικά που είπε και έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα απο την γνωμη που εχει ο καθενας για τον Ντεμη, η ΑΕΚ μονο να χασει εχει απο τυχον αναληψη της προεδριας της ΕΠΟ απ' αυτον.

Γνωμη μου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ωραια αφου θες να αφησουμε το 96.

Το 2004 ηταν καλη η σταση του Μελισσανιδη που μιλαγε για τρελους και λαμογια; Ηταν καλη η σταση του που βαζε τους Δηματους να γραφουν οτι πεθανε ετων 80; Το 2009 που στην απεξω μιλαγε για επενδυσεις τις οποιες πλεον εχει ξεχασει ηταν καλη η σταση του; Επαιξε ρολο στη μεγαλυτερη κυλιδα της ιστοριας μας, τον υποβιβασμο; 

οχι δεν επαιξε αν μου αποδειξεις οτι επαιξε θα εισαι πρωτος μαγκας, ενω ο νικολαιδης ειναι αυταποδεικτα οτι επαιξε ρολο, για την ιστορια σημερα θα επαιζες στην φιλαδελφεια ηδη αν δεν ηταν ο κοντος να βαλει απεναντι στον νιαου τον κοσμο στις περιφημες εκλογες της ΕΡΑ για να φτιαξουμε το σταρ τρεκ στα λιοσια.

ας τους συγκρινουμε λοιπον αφου το θες ο ενας εφυγε με μηδεν τιτλους σαν παραγοντας ο αλλος εχει μερικους ο ενας εφτιαξε ενα προπονητικο ο αλλος το εξελιξε και σου χτιζει γηπεδο

δεν ξερω που πας με αυτην την συγκριση και τι προσπαθεις να αποδειξεις οτι ο νικολαιδης παρασυρθηκε? αν κραζουμε τον μελισσανιδη για τα 40Μ που εχουν μπει στην ΠΑΕ σαν εσοδα τοτε τι πρεπει να κανουμε για τα 150+ που μπηκαν επι εποχης νικολαιδη?

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων εμενα η άποψη μου για τον Ντεμη ειναι καταγεγραμμένη καποιες σελιδες πισω πριν το θεμα με την ΕΠΟ. Θεωρω αστειο το φηθεν υπερανω υφακι του ενω τον θεωρω γκασμα που οχι για Προεδρος δεν κανει αλλα ουτε τα οικονομικα του δεν ξερει να χειριστει. Εξυπακουεται πως δεν τον θελω στην ΑΕΚ επειδη ειναι αχρηστος, οπως δεν θελω και το 100% των παλαιμάχων μας που δεν εχουν να προσφερουν τιποτα. Εννοείται πως θεωρω αν πηγαινε στην ΕΠΟ θα τα εκανε μουνι. Και καπου εδω βαζω μια τελεια προσωπικα στα του Ντεμη και διαχωριζω την θεση μου με οαους βασιζόμενοι στα ανωτερω που και εγω παραδεχομαι, πανε να τον βγαλουν την μεγαλυτερη πληγη της συγχρονης ιστοριας μας.

Φτανουνε να θεωρούμε τον Ντεμη εξισου πεταμενο με Μπαγεβιτς που απο το '96 και μετα μονο κακο εκανε στην ΑΕΚ και υπευθυνο του υποβιβασμου του 2013 οταν την γλιτωσε απο αυτον το 2004 για να αποχωρησει το 2008 απο αυτην. Η ιστορια ομως εγραψε και για το 2004 και για το 2013 ποιος και τι.

Αυτα τα ολιγα.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION
1 minute ago, Man Of Faith said:

Ανεξαρτητα απο την γνωμη που εχει ο καθενας για τον Ντεμη, η ΑΕΚ μονο να χασει εχει απο τυχον αναληψη της προεδριας της ΕΠΟ απ' αυτον.

Γνωμη μου

Αυτο είναι όλο το ζουμί φίλε μου. Όλα τα υπόλοιπα είναι περιπέτεια στο δάσος.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Ανεξαρτητα απο την γνωμη που εχει ο καθενας για τον Ντεμη, η ΑΕΚ μονο να χασει εχει απο τυχον αναληψη της προεδριας της ΕΠΟ απ' αυτον.

Γνωμη μου

Δεν νομιζω να εγραψε κανεις το αντιθετο. Ομως το να χουμε σημερα ιδρυτη της ΠΑΕ τον Μπαγεβιτς με τον Πορτοσαλτε και κατι αλλους μυστηριους και να βυσσοδομούμε εναντιον του Ντεμη ειναι ας το πουμε... αστειο.

Γνωμη μου βεβαια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, amd said:

οχι δεν επαιξε αν μου αποδειξεις οτι επαιξε θα εισαι πρωτος μαγκας, ενω ο νικολαιδης ειναι αυταποδεικτα οτι επαιξε ρολο, για την ιστορια σημερα θα επαιζες στην φιλαδελφεια ηδη αν δεν ηταν ο κοντος να βαλει απεναντι στον νιαου τον κοσμο στις περιφημες εκλογες της ΕΡΑ για να φτιαξουμε το σταρ τρεκ στα λιοσια.

ας τους συγκρινουμε λοιπον αφου το θες ο ενας εφυγε με μηδεν τιτλους σαν παραγοντας ο αλλος εχει μερικους ο ενας εφτιαξε ενα προπονητικο ο αλλος το εξελιξε και σου χτιζει γηπεδο

δεν ξερω που πας με αυτην την συγκριση και τι προσπαθεις να αποδειξεις οτι ο νικολαιδης παρασυρθηκε? αν κραζουμε τον μελισσανιδη για τα 40Μ που εχουν μπει στην ΠΑΕ σαν εσοδα τοτε τι πρεπει να κανουμε για τα 150+ που μπηκαν επι εποχης νικολαιδη?

Νταξει amd μου δεν επαιξε κανενα ρολο, τυχαια απο τον Φλεβαρη που ψηφιστηκε ο νομος για τις εκκαθαρισεις η ΑΕΚ μαζεψε 4-5 βαθμους, τυχαια δλδ ηταν η αρχικη μπουκα με τον Πανθρακικο στο 0-0, τυχαια ηταν η ανακοινωση της R πριν το ματς του Περιστεριου που μιλαγε για γηπεδο στη Νεα Φιλαδελφεια, τυχαια 3 μερες μετα την πεσαδα αποφασισε ο Μελισσανιδης να βγει μπροστα. Κοιτα αν ειναι να μιλαμε, να μιλαμε σοβαρα αν ειναι να δουλευομαστε μεταξυ μας ας τη ληξουμε την κουβεντα.

Οσο για την συγκριση εχω πει 10 φορες τι θελω να αποδειξω, οτι δεν κρινουμε με ιδια μετρα και ιδια σταθμα οταν ο Νικολαΐδης θεωρειται διαβολος και ο Μελισσανιδης απο τον οργανισμο ΑΕΚ αντιμετωπιζεται σαν Εθναρχης. 

Link to comment
Share on other sites

μου το απεδειξες δηλαδη τωρα? οκ παω πασο 

 

ο νικολαιδης  σαν ραιοφωνικη και τηλεοπτικη περσονα ειναι πουστης και μπινες οποιος δεν το βλεπει κακο στον ευατο του κανει απο εκει και περα σαν παιχτης θα ειναι στην καρδια μας και μας κρατησε σε δυσκολες εποχες βαθειας παραγκας επρεπε να αρκεστει σε αυτο και να μην αποζητα την περεταιρω αναμειξη του για οικονομικους λογους

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσεις 100 ΑΕΚτσιδες για μελ και κοντό πιο πιθανό είναι να βρεις 20-30 που να λατρεύουν το κοντό πάρα 5 που να συμπαθούν το μελ. απλά με μελ υπάρχει κάποια ελπίδα να πάρεις τίτλο και να φτιάξεις γήπεδο σε αντίθεση με το κοντό. 

Link to comment
Share on other sites

Θα διαβασω το βράδυ όλες τις τοποθετήσεις αναλύσεις που προηγήθηκαν. Όσο για τον Ντέμη, έχει χρόνια που επέλεξε να αποσυσχετίσει το όνομα του με την ΑΕΚ στον βωμό της αντικειμενικότητας και του ποδοσφαιρικού πολιτισμού. Επομένως δεν μπορώ να τον κρίνω πλέον ως τον Ντέμη των 90s ούτε και τον πρόεδρο Ντέμη, αλλά τον Ντέμη του open και του Ντεμοτεχνείου. Συνεπώς, είναι μάλλον ένα άτομο που καταλαβαίνω γιατί θα τον θελαν σε αυτό το πόστο, κάτι για το οποίο δούλεψε και αυτός με ζήλο. Δεν αξίζει μίσος ο Ντέμης, αξίζει και κέρδισε  όμως την απογοήτευση και την αδιαφορία προς το πρόσωπο του. 

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα. Οταν καποτε ηρθε ο Βατραχος καποιοι του επαιρναν επιδεικτικα πιπες και μαζι με αυτον και στον Μακη προκαλώντας την αντιδραση οσων διαφωνουσαν. Τα ιδια και με τον Ντεμη, για καποιο λογο ΠΟΥ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΩ καποιοι αποφασιζουν να του ασκισουν μια εκτος πραγματικοτητας ακραια αρνητικη κριτικη η οποια θεωρω λογικο ειναι να προκαλεσει αντιδρασεις. Γενικα καλο ειναι ο καθενας να κρινεται δικαια χωρις ρεβανσισμους. Ο Ντεμης ειναι αχρηστος για σοβαρα ποστα και πλεον άφραγκος οποτε θα παει οπου του τα σκασουν. Νομιζω οτι αυτα τα δυο αρκουν ως κριτικη, τα υπολοιπα ειναι αρκουδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Αν ρωτήσεις 100 ΑΕΚτσιδες για μελ και κοντό πιο πιθανό είναι να βρεις 20-30 που να λατρεύουν το κοντό πάρα 5 που να συμπαθούν το μελ. απλά με μελ υπάρχει κάποια ελπίδα να πάρεις τίτλο και να φτιάξεις γήπεδο σε αντίθεση με το κοντό. 

Επειδη η ΑΕΚ λοιπον πρεπει να στοχευει στους τιτλους γι αυτο μονο κλινικα μαλακες θα ηθελαν Ντεμη αντι για Μελ. Αλλο ειναι το θεμα της συζητησης ομως. 

Link to comment
Share on other sites

Εκτός φυσικά ότι είναι κακή επιλογή γιατί ότι έχει κάνει  κατέληξε χρεοκοπημενο. 

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μεινει μακρια και επειδη εδω ειμαστε ΑΕΚ με νικολαιδη στην επο σε οποιαδηποτε ποστο η ΑΕΚ δεν εχει να κερδισει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Εκτός φυσικά ότι είναι κακή επιλογή γιατί ότι έχει κάνει  κατέληξε χρεοκοπημενο. 

Δεν γινεται να βαλεις στην ΕΠΟ εναν ασχετο απο διοικηση που δεν πληρωνε εφορια για Ριβαλντο ελεος. Αυτα να βγει να πει η ΠΑΕ μεσω διαρροων αν οντως δεν τον θελει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δεν γινεται να βαλεις στην ΕΠΟ εναν ασχετο απο διοικηση που δεν πληρωνε εφορια για Ριβαλντο ελεος. Αυτα να βγει να πει η ΠΑΕ μεσω διαρροων αν οντως δεν τον θελει.

Εδώ χρεοκόπησε εκτός της ΑΕΚ με τόσους κολοσσούς δίπλα του και 150εκ και την εταιρεία που έκανε συναυλίες και έτρεχε σε τοκογλυφους. Έβγαινε και έλεγε ότι δεν γίνεται γήπεδο στη νφ και τον γλενταει ο μελ που φτιάχνει γηπεδαρα. Μηλαμε μνημείο ανικανότητας διοίκησης πρέπει να πάρει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×