Jump to content

Ντέμης Νικολαΐδης


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

19 minutes ago, stavros 9-11 said:

κανονικά δεν πρέπει να του επιτρέψει την είσοδο στην Αγιά Σοφιά ποτέ. Όχι ότι έχει καμία επιθυμία ο ίδιος να έρθει βέβαια.

"Η ΑΕΚ σε γηπεδο με τ' ονομα Αγια Σοφια δεν παιζει" ή καπως ετσι, εχουν περασει και αρκετα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Veria21

Εγώ διαφωνώ με τους περισσότερους.

Καταρχήν ο Ντέμης ποδοσφαιρικά έχει παιδεία. Την έφτιαξε κυρίως στην Ισπανία και προσπάθησε να την περάσει και στην Ελλάδα αλλά αυτό απέναντι στον Κόκκαλη στάθηκε αδύνατο. Επίσης παραγοντικα υπήρξε κρύσταλλο. Δεν έπιασε ποτέ κανέναν διαιτητή δεν ανακατεύτηκε με τα λαμόγια της ΚΕΔ της ΕΠΟ κτλ. Και τέλος αν θα τον χρεωθεί κάποιος θα τον χρεωθεί ο τσετσένος..

Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος για επικεφαλής της επιτροπής ο Νικολαΐδης

Ο Γιώργος Γεραπετρίτης είναι ο άνθρωπος που ανέλαβε την τροπολογία που πέρασε προ ημερών στη Βουλή για το ελληνικό ποδόσφαιρο, θα έχει σημαίνοντα ρόλο στην επόμενη μέρα. Ο υπουργός Επικρατείας θα είναι επικεφαλής της Επιτροπής που θα πάει στη Γενεύη την επόμενη εβδομάδα για την κρίσιμη συνάντηση με την FIFA-UEFA. Το σχέδιο της κυβέρνησης είναι να αποκοπεί το κομμάτι «ποδόσφαιρο» από το Υφυπουργείο Αθλητισμού και να περάσει στα χέρια Ειδικής Επιτροπής που θα συμφωνηθεί με τις Διεθνείς Συνομοσπονδίες στην συνάντηση.

Η κυβέρνηση ψάχνει επικεφαλής για την Επιτροπή και η πρώτη συνάντηση που έγινε ήταν αυτή, σήμερα το μεσημέρι, με τον Ντέμη Νικολαΐδη. Ο Πρωταθλητής Ευρώπης του 2004 με την Εθνική και πρώην ποδοσφαιριστής και Πρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ, ήταν η πρώτη επιλογή των ιθυνόντων. Και σήμερα έγινε η συνάντηση με τον κ.Γεραπετρίτη στο Μέγαρο Μαξίμου.

Επιτροπή με ξένα στελέχη ποδοσφαίρου και τον Αυγενάκη στην… άκρη

Επίσης, στο σχέδιο της κυβέρνησης είναι δίπλα στον επικεφαλής στην Επιτροπή για το ποδόσφαιρο να τοποθετηθούν ξένα στελέχη του ποδοσφαίρου. Με εμπειρία και βιογραφικό στον χώρο για να βγει το ελληνικό ποδόσφαιρο από το αδιέξοδο και να μην υπάρχουν «σκιές» για οποιεσδήποτε σχέσεις με την κυβέρνηση και τους επιχειρηματίες-ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων. Και σε αυτό… ομπρέλα προστασίας θα είναι FIFA και UEFA.

Αυτός που φαίνεται να είναι… εκτός παιχνιδιού είναι ο Λευτέρης Αυγενάκης. Ο νυν υφυπουργός Αθλητισμού θα ενημερωθεί πιθανότατα απόψε ότι δεν θα είναι στην Επιτροπή που θα πάει στην Γενεύη για τις κρίσιμες συναντήσεις με UEFA-FIFA. Και όλα δείχνουν την έντονη δυσφορία της κυβέρνησης για τους άστοχους χειρισμούς του στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Και αυτό βεβαίως δεν αποκλείεται να φέρει και εξελίξεις για την θέση του στο Υφυπουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την απορία, πέρα από την κόντρα που είχε με την Original, γιατί αντιπαθεί πλέον την ΑΕΚ; Δεν το κατάλαβα ποτέ, εκτός αν απλά μισεί τον Μελισσανιδη. 

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασετε τα σχολια στο 365 για το θεμα αυτο, εκτος απο 5-6 που ειναι αρνητικα, θα καταλαβετε γιατι του χρονου καποια στιγμη προπονητης μας θα ειναι ο Γεωργεας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Αν διαβασετε τα σχολια στο 365 για το θεμα αυτο, εκτος απο 5-6 που ειναι αρνητικα, θα καταλαβετε γιατι του χρονου καποια στιγμη προπονητης μας θα ειναι ο Γεωργεας.

Λοβοτομη εχουν ορισμενοι οπαδοι μας ...εως πολλοι θα τολμουσα να πω!! ορισμενοι εχουν μεινει στην δεκαετια του 60 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάσατε νωρίτερα για την παρουσία του Ντέμη Νικολαΐδη στο Μέγαρο Μαξίμου. Εκεί όπου είχε συνάντηση με την Κυβέρνηση με θέμα την επόμενη μέρα του ελληνικού ποδοσφαίρου. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Κυριάκος Μητσοτάκης πρότεινε στον Ντέμη Νικολαΐδη να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή και ουσιαστικά να αναλάβει πρόεδρος αυτής. Ο ίδιος ο Νικολαΐδης, άκουσε με προσοχή την πρόταση της Κυβέρνησης, έθεσε τους δικούς του όρους σχετικά με τα πρόσωπα που θα έχει μαζί του αλλά και την ελευθερία των κινήσεων που θα του δοθεί για να προχωρήσει σε συγκεκριμένες κινήσεις που προφανώς έχει στο μυαλό του και περιμένει από την Κυβέρνηση να κάνει δεκτές τις προτάσεις του. Όλα τα παραπάνω αναμένεται να συζητηθούν σε νέα συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί ανάμεσα στις δύο πλευρές και το τοπίο θα ξεκαθαρίσει για το αν θα βρίσκεται ο Ντέμης Νικολαΐδης στην ΠΔΕ, που επιθυμεί ο Κ. Μητσοτάκης, πριν το ραντεβού του κυβερνητικού κλιμακίου με τον πρόεδρο της FIFA κ. Ινφαντίνο. Αξίζει να σημειωθεί πως από την πλευρά του Υπουργού Επικρατείας Γιώργου Γεραπετρίτη, διαρρέεται πως η συνάντηση με τον Ντέμη Νικολαΐδη ήταν συμβουλευτικού χαρακτήρα, θέλοντας προφανώς ο Υπουργός να κρατήσει χαμηλούς τόνους μέχρι να υπάρξει κάποια οριστική εξέλιξη…

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Abraham21r said:

ΨΟΦΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΣΟΥ ΣΙΧΑΜΕΝΟ ΣΚΟΥΛΗΚΙ.

Καλησπέρα.

Είχα καιρό να διαβάσω τόσο εύστοχο σχόλιο! Μας έλειψες Αβράμη!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mporat said:

Εγώ έχω την απορία, πέρα από την κόντρα που είχε με την Original, γιατί αντιπαθεί πλέον την ΑΕΚ; Δεν το κατάλαβα ποτέ, εκτός αν απλά μισεί τον Μελισσανιδη. 

Έχει κάνει μαλακίες ο Ντέμης αλλά ΟΚ πρέπει να κανιβαλίσουμε ως ΑΕΚτζήδες κάθε σημαντική μορφή που υπηρέτησε το club.

Βλέπεις τους γαύρους να αποθεώνουν Μητρόπουλο και Δελικάρη, τους Βου τον γαυροΚούδα και εμείς έχουμε κάνει τον Ντέμη περίπου χειρότερο του Βατράχου ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μικροκούρτσιτσα Μπουκόφσκι, τι θέλεις να κάνουμε; 

Να τους λατρεύουμε επειδή οι γαύροι βορρά και νότου, αγαπάνε Μητρόπουλο και Κούδα Ήσουν σκιούδας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Abraham21r said:

Βρε μικροκούρτσιτσα Μπουκόφσκι, τι θέλεις να κάνουμε; 

Να τους λατρεύουμε επειδή οι γαύροι βορρά και νότου, αγαπάνε Μητρόπουλο και Κούδα Ήσουν σκιούδας;

Όχι βρε καθυστερημένε να μην τον αγαπάς, αλλά το να αντιμετωπίζεται πλέον από μερίδα κόσμου της ΑΕΚ χειρότερα και από τον Βάτραχο είναι η επιτομή της μαλακίας. Δηλαδή πρέπει να ρίξω το iq μου σε επίπεδο Βου για να το αποδεχτώ.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Veria21 said:

Εγώ διαφωνώ με τους περισσότερους.

Καταρχήν ο Ντέμης ποδοσφαιρικά έχει παιδεία. Την έφτιαξε κυρίως στην Ισπανία και προσπάθησε να την περάσει και στην Ελλάδα αλλά αυτό απέναντι στον Κόκκαλη στάθηκε αδύνατο. Επίσης παραγοντικα υπήρξε κρύσταλλο. Δεν έπιασε ποτέ κανέναν διαιτητή δεν ανακατεύτηκε με τα λαμόγια της ΚΕΔ της ΕΠΟ κτλ. Και τέλος αν θα τον χρεωθεί κάποιος θα τον χρεωθεί ο τσετσένος..

Όχι, ένα βλαχαδερό είναι που κάποια στιγμή την είδε υπεράνω. Μετέτρεψε την ΑΕΚ σε κάτι άλλο από αυτό που ήταν μέχρι να αναλάβει και δημιούργησε σχολή σκέψης στον κόσμο της ομάδας μας σύμφωνα με την οποία, το να παίρνεις πρωτάθλημα δεν είναι ΑΕΚ, οι επιτυχίες της δεκαετίας του 90 ήταν αποτέλεσμα εκνομων ή ανήθικων ενεργειών, ευτυχώς που γκρεμίστηκε το Ν. Γκούμας και αποδεσμεύτηκε η ΑΕΚ από τη Νέα Φιλαδέλφεια και συνακόλουθα από όλη την ιστορία της μέχρι τότε.

Ο Νικολαΐδης ξεκάθαρα προσπάθησε να αποκηρύξει την ιστορία της ΑΕΚ και ως έναν βαθμό το πέτυχε. Δημιούργησε μια άλλη ΑΕΚ από αυτή που μάθαμε και όχι βέβαια με κατεύθυνση προς τα πάνω, αλλά προς τα κάτω.

Ήταν βολικό οι άλλοι να εξασφαλίζουν τα πρωταθληματα και η ΑΕΚ να χαίρεται μόνη της επειδή ήταν ηθική και επειδή έκανε κοινές εξέδρες στο ΟΑΚΑ με διάσημους οπαδούς των αντιπάλων μας.

Το να μη προστατεύεις την ομάδα σου δεν είναι ούτε ένδειξη, ούτε απόδειξη παιδείας. Προδοσία είναι. Ούτε να γίνεις δουλειές της ΑΕΚ στον Χριστογλου είναι παιδεία.

Επίσης έγιναν και κάτι περίεργες διπλες μεταγραφές επι των ημερών του μιας και μιλάμε για κρύσταλλο κλπ.

Για κλωτσιές ειναι

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Veria21 said:

Εγώ διαφωνώ με τους περισσότερους.

Καταρχήν ο Ντέμης ποδοσφαιρικά έχει παιδεία. Την έφτιαξε κυρίως στην Ισπανία και προσπάθησε να την περάσει και στην Ελλάδα αλλά αυτό απέναντι στον Κόκκαλη στάθηκε αδύνατο. Επίσης παραγοντικα υπήρξε κρύσταλλο. Δεν έπιασε ποτέ κανέναν διαιτητή δεν ανακατεύτηκε με τα λαμόγια της ΚΕΔ της ΕΠΟ κτλ. Και τέλος αν θα τον χρεωθεί κάποιος θα τον χρεωθεί ο τσετσένος..

Την παιδεία που την βρήκε ακριβώς στην Ισπανία; Σε 9 μήνες που έμεινε εκεί; 

Κι επίσης να μάθει ο μαλάκας ο...αμόλυντος, ότι όταν μπλέκεις στα σκατά (ποδόσφαιρο), γίνεσαι και εσύ σκατά και παίζεις με τους όρους της κουράδας. Ότι και να κάνεις, η κουράδα πάντα θα κερδίζει.

Άρα, είναι δύο φορές μαλάκας αν πίστευε ότι θα μπλέξει με την...μαφία και θα βγει νικητής! Ο...αμόλυντος ντε, ο Serpico από την Φιλοθέη! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Στο μεταξύ είναι προαπαιτούμενο να έχεις πτυχίο από Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα για να γίνεις Πρόεδρος σε τέτοια ομοσπονδία οπότε μάλλον μούφες είναι. Βέβαια ίσως ο Κούλης φέρει νόμο για να μην είναι πλέον προαπαιτούμενο κάτι τέτοιο.

Δεν εχει πτυχιο απο το τμημα Κακοδιαχειρισης και Κακης Διαχειρισης του Εκπα?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Στο μεταξύ είναι προαπαιτούμενο να έχεις πτυχίο από Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα για να γίνεις Πρόεδρος σε τέτοια ομοσπονδία οπότε μάλλον μούφες είναι. Βέβαια ίσως ο Κούλης φέρει νόμο για να μην είναι πλέον προαπαιτούμενο κάτι τέτοιο.

Αριστεια και εδω.

Link to comment
Share on other sites

'Οντως ο Ντέμης που αγωνιστικά μας είχε με Ριβάλντο, Μπλάνκο, Σκόκο, Φερέρ, Σάντος και κάναμε επί ημερών του νίκες στο CL μας αλλοίωσε το αγωνιστικό DNA. Ο Μελισσανίδης στον αντίποδα μετά την βουτιά στην Γ΄, τους τρεις σερί χαμένους τελικούς από κάποιον ΠΑΟΚ μας το αποθέωσε με τις αγωνιστικές επιλογές που καμαρώνουμε εδώ και μια 7ετία με εξαίρεση ένα 18μηνο.

Αλλά και σε θέματα κόσμου και ΑΡΔ νομίζω είναι εμφανής η διαφορά του τότε και του σήμερα. Επί Ντέμη είχαμε το "ντεμοτεχνείο" και χειραγώγηση οπαδών γι αυτό και δεν υπήρχε ίχνος κριτικής, ενώ σήμερα διαθέτουμε πλουραλισμό ρεπορτάζ σε βάθος και οπαδική κερκίδα που πιέζει με κάθε τρόπο για το καλό της ομάδας.

Δίκιο έχετε. Μας αλλοίωσε το DNA ο (όντως βλαχαδερός κατά τα άλλα) Ντέμης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει κανει σχολή μίσους της ΑΕΚ, ανάλογα με το ποιος τη διαχειρίζεται. Υπάρχουν πολλοί που την αγαπάνε με την ανάμνηση της προεδρίας του και τώρα δεν ασχολούνται επειδή είναι πάνω ο "λαθρεμπορας". Αυτοί οι συγκεκριμένοι, όπως κι ο ίδιος, μισούν βαθιά τον Μελισσανιδη και κάθε έναν που θα προστάτευε την ομάδα εις βάρος κάποιου άλλου. Είμαι 100% σίγουρος ότι το πρωτάθλημα Βαλνερ δε θα το έχανε ο Μελ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Όχι βρε καθυστερημένε να μην τον αγαπάς, αλλά το να αντιμετωπίζεται πλέον από μερίδα κόσμου της ΑΕΚ χειρότερα και από τον Βάτραχο είναι η επιτομή της μαλακίας. Δηλαδή πρέπει να ρίξω το iq μου σε επίπεδο Βου για να το αποδεχτώ.

Όταν λέγεσαι Ντέμης Νικολαΐδης, αγαπήθηκες όσο ο...βάτραχος (μπορεί και περισσότερο), και φέρθηκες τα ίδια και χειρότερα (με άλλον τρόπο) από αυτόν, και ήπια αντιμετώπιση έχει από τον κόσμο της ομάδας.

Μιλάμε για τον άνθρωπο που παρουσία του, ο αρχηγός του Π.Α.Ο.Κ. είπε τους ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ποδοσφαιριστές της Α.Ε.Κ. κλέφτες, δεν είπε τίποτα, παρά μόνο όπου σταθεί και όπου βρεθεί, μας μιλάει για το μεγαλείο του Αντελίνο.

 

Ε γαμώ την Παναγία του, και το μουνί που τον πέταγε! 

Του εύχομαι κάθε αποτυχία σε προσωπικό και οικογενειακό επίπεδο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Πάντως έχει κανει σχολή μίσους της ΑΕΚ, ανάλογα με το ποιος τη διαχειρίζεται. Υπάρχουν πολλοί που την αγαπάνε με την ανάμνηση της προεδρίας του και τώρα δεν ασχολούνται επειδή είναι πάνω ο "λαθρεμπορας". Αυτοί οι συγκεκριμένοι, όπως κι ο ίδιος, μισούν βαθιά τον Μελισσανιδη και κάθε έναν που θα προστάτευε την ομάδα εις βάρος κάποιου άλλου. Είμαι 100% σίγουρος ότι το πρωτάθλημα Βαλνερ δε θα το έχανε ο Μελ. 

Και εγώ αν είχε χάσει τρεις σερί τελικούς από τον ΠΑΟΚ ο Ντέμης θα ήμουν σίγουρος ότι ο Μελισσανίδης θα τους έπαιρνε και τους τρεις.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Έχει κάνει μαλακίες ο Ντέμης αλλά ΟΚ πρέπει να κανιβαλίσουμε ως ΑΕΚτζήδες κάθε σημαντική μορφή που υπηρέτησε το club.

Βλέπεις τους γαύρους να αποθεώνουν Μητρόπουλο και Δελικάρη, τους Βου τον γαυροΚούδα και εμείς έχουμε κάνει τον Ντέμη περίπου χειρότερο του Βατράχου ξέρω γω.

Δεν διαφωνω αλλα για θυμησου λιγο την σχεση του Ντεμη ως προεδρου με τους παλαιμαχους της ομαδας.

Οχι οτι συμφωνω απαραιτητα μαζι του αλλα για ανετρεξε σε συνεντευξη του Μιμη Παπαιωαννου επι προεδριας του.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×