Jump to content

ΑΕΚ - Ευρωπη 2018 -2019


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Μεχρι τοτε ο κανονας πρεπει να ειναι πως αν δεν μπορεις να κερδισεις, μην χασεις.

Κληρονομια Μανόλο, είναι αυτη η νοοτροπία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με την μεχρι τωρα εικονα, δεν τους περνας τους Ουγγρους. Τα λεω απο τωρα να μη μου στενοχωριεστε μετα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το 06 που μαζέψαμε 8 βαθμούς και χάσαμε την πρόκριση γιατί άνοιξε τα πόδια η πουτάνα η μίλαν στους γάλλους με κάτι τζιορτζόπουλους παίζαμε,με την γεροντάρα τον έμερσον,τον 18χρονο παπασταθόπουλο και τον τσιρίλο δεξί μπακ όταν γαμήσαμε την μίλαν.Ασφαλώς και θέλει ποιοτική ενίσχυση η ομαδα αλλά παραδοσιακά όταν τα βάφαμε μαύρα αυτή η ομάδα μάς έχει μπουκώσει επανειλημένως.Προσωπικά-δεν ξέρω γιατί-με ανησυχούν τα παιχνίδια με τους σπύρους,ίσως γιατί ο ρόλος του φαβορί δεν ταιριάζει ακόμα σε αυτή την ομάδα.

Σωστός, ουσιαστικά την καλύτερη μας πορεία από τις 4 φορές που παίξαμε ομίλους Τσλ την κάναμε με το ρόστερ που θεωρητικά τουλάχιστον είχε την λιγότερη ποιότητα.

 

Πάντως από τότε το Τσάμπιονς Λιγκ έχει αλλάξει και είναι πάρα πολύ δυσκολότερο

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια το 94-95 που ημασταν και στον ιδιο ομιλο με τους δυο μετεπειτα φιναλιστ του τσαμπιονς, αυτο ειχε 16 ομαδες, οπότε τοτε φθασαμε "στους 16 της ευρωπης"

ΥΓ. Από την αλλη τωρα θυμηθηκα οτι τοτε δεν επαιζαν πολλες ομαδες απο τα κορυφαια πρωταθληματα, οποτε ακυρη η συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Με την μεχρι τωρα εικονα, δεν τους περνας τους Ουγγρους. Τα λεω απο τωρα να μη μου στενοχωριεστε μετα.

Αν δεν μπορείς να περάσεις την σημερινή Βιντεότον για να κουνήσεις σεντόνι, δεν μπορείς να μιλάς για το κάτι παραπάνω φέτος...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα βέβαια είναι ότι όλη η διαφορά έγινε επειδή πήραμε το Πρωτάθλημα... Αλλιώς θα παίζαμε με Μπενφίκα εμείς...

 

Οπότε ναι είναι πολύ σημαντικό το τριαντάρι φέτος αλλά και με το τριαντάρι το επόμενο νομίζω ότι αφήνεις πλέον οριστικά πολύ πίσω τον σημερινό γαύρο και δημιουργείς μια απόσταση ασφαλείας από τον σημερινό ΠΑΟΚ του Σαββίδη...

 

Που για να τα λέμε και όλα με την κόντρα που υπάρχει αυτή την στιγμή μεταξύ Ελλάδας και Ρωσίας δεν τον βλέπω για πολύ...

 

Θεωρώ ότι έχει αρχίσει να γίνεται αρκετά ενοχλητικός σε σημαντικούς παίχτες και κάποια στιγμή θα τον σφουγγαρίσουν με συνοπτικές διαδικασίες...

 

Τελειώνει φέτος και το παραμύθι των εκλογών, τελείωσε κι αυτό με την νότια Μακεδονία ε δεν νομίζω ότι θα τον βλέπουμε για πολύ ακόμα μπροστά μας...

Link to comment
Share on other sites

Οπως εμεις περασαμε την Σελτικ που ηταν φαβορι ετσι μπορει να μας περασει η Βιντεοτον που ειναι αουτσαιντερ.

Αλλα οκ με δυο ισοπαλιες την  περασε την Μαλμοε η Βιντι, απο την Σελτικ δεν τη λες και καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει για Ballantines το μπουκάλι...

Tullamor απο τον παπα στους Αγ. Θεοδωρους στην Ευριπιδου. Μπελαλης. Πινει και κανει τον κοκορα στη Βαρβακειο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει για Ballantines το μπουκάλι...

Κανας ασχετος θα το ανεβασε ετσι στο φου μπου :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα βέβαια είναι ότι όλη η διαφορά έγινε επειδή πήραμε το Πρωτάθλημα... Αλλιώς θα παίζαμε με Μπενφίκα εμείς...

 

 

H μπορει και να χαμε αποκλειστει απο τον Σπαρτακο.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα εινα οτι εισαι τοσα ματς χωρις ήττα και αυτο λεει πολλα απεναντι σε ομσδες που έπαιξαν η θα παιξουν στο τσαμπιο λι

 

οποιος πιστευει οτι ολα ειναι θεμα τυχης είναι το λιγοτερο μυρωδιας

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Amd ο οποιος αν και μυρωδιας τα εξηγει ομορφα σε αυτο το θεμα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

http://www.aek-live.gr/thelete-na-mathete-ton-pragmatiko-antipalo-tis-aek/

 

 

Εχει καμια βαση αυτο η μαλακιες του aeklive?

 

Tα facts για τον Τσάνι είναι αλήθεια. Από εκεί και πέρα ακροδεξιός δεν είναι ο πρωθυπουργός και η Βιντι δεν σπρώχνεται από την διαιτησία ούτε στην Ουγγαρία, πόσο μάλλον θα σπρωχτεί στην Ευρώπη.

Καταλαβαίνεται όλοι περί τίνος πρόκειται. Μιλάμε για πολιτικό άρθρο.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Tα facts για τον Τσάνι είναι αλήθεια. Από εκεί και πέρα ακροδεξιός δεν είναι ο πρωθυπουργός και η Βιντι δεν σπρώχνεται από την διαιτησία ούτε στην Ουγγαρία, πόσο μάλλον θα σπρωχτεί στην Ευρώπη.

Καταλαβαίνεται όλοι περί τίνος πρόκειται. Μιλάμε για πολιτικό άρθρο.

Καλα ναι απλα για την διαιτησια το βαλα αν ισχυει για το πρωταθλημα τους .

Link to comment
Share on other sites

Πως διαμορφώνονται μεχρι τωρα τα γκρουπ δυναμικότητας στο ChL

Στο 1o βρίσκονται οι Μπαρτσελόνα, Μπάγερν, Μάντσεστερ Σίτι, Γιουβέντους, Παρί Σεν Ζερμέν, Λοκομοτίβ Μόσχας, Ατλέτικο Μαδρίτης και η Ρεάλ ως κάτοχος.

 

Στο 2ο γκρουπ σίγουρα θα βρίσκονται οι Ντόρτμουντ, Πόρτο, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Σαχτάρ, Νάπολι, Τότεναμ, Ρόμα και μία εκ των Μπενφίκα ή Λίβερπουλ.

 

Στο 3ο γκρουπ εξασφαλισμένη θέση έχουν οι Σάλκε, Λυών, Μονακό, ΤΣΣΚΑ Μόσχας και ο νικητής του Άγιαξ-Ντιναμό Κιέβου. Για τις τρεις θέσεις που απομένουν, υποψήφιες είναι οι Λίβερπουλ, Σάλτσμπουργκ, Αϊντχόφεν, Βαλένθια, Βικτόρια Πλζεν και ο ΠΑΟΚ. Για να βρεθεί εκεί η Βαλένθια, χρειάζεται μία από τις Μπενφίκα, Σάλτσμπουργκ ή Αϊντχόφεν να μην προκριθούν.

 

Στο 4ο γκρουπ μεγαλύτερο όνομα είναι η Ίντερ. Η ιταλική ομάδα είναι σίγουρη, μαζί με Μπριζ, Γαλατασαράι, Χοφενχάιμ και τους νικητές των συναντήσεων Γιουνγκ Μπόις-Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Βίντι-AEK. Οι Μπάτε Μπορίσοφ και Ερυθρός Αστέρας θα πάνε επίσης εκεί σε περίπτωση πρόκρισης. Αν όχι, Βαλένθια, Πλζεν ή ο ΠΑΟΚ θα μπορούσαν να καταλάβουν τις τελευταίες θέσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εκεί ανήκει η ΑΕΚ γαμωτη μου, άσε που τις μισές ομάδες νιώθω πως τις έχουμε. Λοκομοτιβ, Σακχταρ, Τοτεναμ γουαδεφακ ρε τζουζεδες...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ως πρωταθλήτρια. Οι πρώτες 6 χωρες εχουν τον πρωταθλητή τους πρώτο γκρουπ

Link to comment
Share on other sites

Ατλετικο, Νάπολι, Λυων και ΑΕΚ. 2 νίκες εντός με Νάπολι και Λυων και φύγαμε για Europa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×