Jump to content

Α.Ε.Κ. - ΠΑΟΚ (Τελικός Κυπέλλου): 12/05, 20:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Δεν προφυλαχθηκε, αλλα σου ξαναλεω δεν ειχες εναλλακτικες στη θεση του.

Τζαλμα και Μακ ειναι ποιοτικοι παικτες, δεν συμφωνω μαζι σου. Το οτι αμειβονται με πολλα περισσοτερα απ οτι θα πρεπε εχει να κανει και με την ομαδα που παιζουν. Σε μας ο Τζαλμα θα επαιζε με 350, στον ΠΑΟΚ με τα διπλά. Ετσι πανε αυτα.

Στο θεμα Γκαλο μη μου τα λες, τον εχω ψηφισει MVP της σεζον ολοκληρης. Το θεωρω εντελως λαθος που δεν ξεκινησε, αλλα παλι επρεπε να αλλαξεις διαταξη και να πας με Γκαλο ακραιο χαφ και Τασο απο την αλλη. Να κατεβαινες πιο "επιθετικα" δλδ. Αυτο θα ειχε το ρισκο να φυγεις με 0-3 στο ημιχρονο και ως γνωστον ο προπονητης μας ρισκα δεν αναλαμβανει.

Γενικως θεμα Χιμενεθ εθεσα κι εγω πανω απ ολα, αλλα να ξερουμε και μεχρι που φτανει το παπλωμα αυτου του ροστερ. Ειδικα μετα τους τραυματισμους Μανταλου, Τσοσιτς και κυριως Γιοχανσον που τον θεωρω την πιο κομβικη απωλεια και απο τις τρεις.

Εκλεισε με ασχημη επιγευση μια υπεροχη σεζον, παμε στην επομενη οπως και στις προηγουμενες. Με βελτιωση και ενα ψηλωματακι στο μπατζετ που θα φερει μοιραια και περισσοτερη ποιοτητα. 

 

υ.γ. για μενα Λαζαρος και Βρανιες πρεπει να αποχωρησουν απο την ΑΕΚ. Το εχω γραψει και πριν τον τελικο και το ξαναγραφω και αποψε.

Δε λέω ότι ο Μακ και ο Κάμπος δεν είναι καλοί παίκτες, λέω ότι απόψε ατομικά και οι δύο ήταν χειρότεροι και από τους δικούς μας και σου αντιπαραθέτω ότι είχες και εσύ παίκτες να στο αλλάξουν και να είναι και ποιοτικές προσθήκες όπως αποδείχθηκε στο χορτάρι και όχι στα συμβόλαια. 

Για μένα ο Ρουμάνος το ξαναλέω τα έπαιξε όλα για όλα απόψε, έκανε κοουτσάρισμα και επιλογές ταλιμπάν και αν δεν ήταν σε κακή βραδιά ο Μανώλης θα πάθαινε ζημιά. 

Ο Γκάλο Χρήστο θα συμμάζευε τον Βιερίνια που είχε ξεσαλώσει από εκεί και σου έκανε τις ζημίες. 

Link to comment
Share on other sites

Έλα κλειδωστε το και πάμε κάτω να συζητήσουμε για διακοπές κτλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει παικτης γαλανοπουλος στο 8. Στο 6 να το συζητησουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εχει πικρα ο Μανολο

οταν κελαηδαει τοσο καιρο ο πορτοφολας, κ τον στηριζουν οι βου, ενω τον δικο μας μια αναρτηση της ΠΑΕ, ΑΓΑΠΑΜΕ ΜΑΝΟΛΟ , ΕΙΣΑΙ ΑΕΚ δεν εχει δει ο ανθρωπας.

Δεν χρειαζεται να δει αναρτηση απο την ΠΑΕ.

Τα ειπε ΔΗΜΟΣΙΩΣ ο Μελισσανιδης τα Χριστουγεννα.

Το φετινο ειχε αξια γιατι θα εκανε η ομαδα νταμπλ.

Κατα τα λοιπα σε 10 μερες θα χει ξεχαστει.

Τιτλος στον παοκ ειναι σαν να μην εγινε η διοργανωση.

Κανεις δεν ασχολειται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ημανε 14 και ειμαι 38 για να ξαναδω την χαρα του γαμημενου πρωταθληματος και θα κλαψω για ενα κυπελλο

 

ρε να το βαλουν στον ΠΑΤΟ ΤΟΥΣ η ιστορια εγραψε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 2017 -2018 ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Απλα εγω βλεπω οτι τα επομενα δυο χρονια θα ειμαστε εμεις και αυτοι....πρεπει να διορθωθουμε και να τους παταμε με νικες παντου....βαζελος δεν υπαρχει,ο γαυρος για να φτιαξει ομαδα θα περασει καιρος....να φυγουν τα σαπακια απο την ομαδα και επιτελους να βαλει λιγα φραγκα για να παρουμε παλι το πρωταθλημα....πρεπει να φερει και παιχτες παιδια.μονο με δανεικους, φιλοτιμο και ανατροπες στο 150' μονο μια φορα το παιρνεις.απλα νομιζω οτι ουτε ο μελ το περιμενε φετος το κιουπι...αναπαντεχα ηρθε.ε ας κανει ο.τι χρειαζεται και του χρονου να το παρει επιδεικτικα

Φέτος συμφωνήσαμε οι περισσότεροι ότι έσπασαν κακοδαιμονίες και ατυχίες δεκαετιών, δυστυχώς όμως ο καλός Θεούλης μας έχει φέρει ως αντιπάλους τους προφέσορες της χυδαιότητας και της αλητείας οπότε μας χρωστάει ακόμα.

Ειλικρινά το λέω, χίλιες φορές να ανταγωνίζομαι με τους εδώ κάτω, αυτό που περάσαμε από της 11 Μαρτίου κυρίως, αλλά και από πέρσι στο Βόλο είναι ο ορισμός της προσωπικής μάχης του καθενός κόντρα στο ελεεινό και το τρισάθλιο της ανθρώπινης φύσης. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπακακης πρέπει να μάθει από γκαλο να κάνει σέντρες πάντως. Επίσης ο τρόπος που περναει την μπαλα στην επίθεση ο γκαλο κάνει την διαφορά. Χάρηκα πολύ για Μπάρκα σήμερα. Πραγματικά μεγάλη εμφάνιση αν Κ το γκολ μπορούσε να το βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

Ντεφορμε ομαδα, προπονητής και κόσμος εκτός απο κατι ξεσπάσματα εντός με ευκαιρίες ( α ρε αραουχο ) και εκτός γηπέδου με φωνή. αδειασαμε όλοι με τα πανηγύρια και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δυστυχώς φαγαμε άδικα πολλή δακρυγόνο χωρίς κανένα λόγο και το έφαγαν παιδιά και μεγάλοι άνθρωποι ( πχ πατέρας μου 70φευγα με αναπνευστικά προβλήματα ....) . άθλια διοργάνωση χειρότερος τελικού κυπέλλου που εχω πάει . καμία πίκρα είμαστε πρωταθλητές και τέλος .

Link to comment
Share on other sites

Φέτος συμφωνήσαμε οι περισσότεροι ότι έσπασαν κακοδαιμονίες και ατυχίες δεκαετιών, δυστυχώς όμως ο καλός Θεούλης μας έχει φέρει ως αντιπάλους τους προφέσορες της χυδαιότητας και της αλητείας οπότε μας χρωστάει ακόμα.

Ειλικρινά το λέω, χίλιες φορές να ανταγωνίζομαι με τους εδώ κάτω, αυτό που περάσαμε από της 11 Μαρτίου κυρίως, αλλά και από πέρσι στο Βόλο είναι ο ορισμός της προσωπικής μάχης του καθενός κόντρα στο ελεεινό και το τρισάθλιο της ανθρώπινης φύσης. 

 

 

Ntaksei mwre , n voulgara tha paiksei to rolo tis vazelas mexri na anakampsoun oi pragmatikoi antipaloi

Link to comment
Share on other sites

Ntaksei mwre , n voulgara tha paiksei to rolo tis vazelas mexri na anakampsoun oi pragmatikoi antipaloi

 

 

Μεχρι τωρα τον παιζει το ρολο της βαζελας στο κυπελλο η βουλγαρα γυφτισσα. Δυο κυπελλα μας πηρε, μια δικαια και μια με τσιγκινο γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Ntaksei mwre , n voulgara tha paiksei to rolo tis vazelas mexri na anakampsoun oi pragmatikoi antipaloi

Ρε ναι, αλλά προσωπικά έπαιξα με τα όρια της οπαδικής ψυχικής μου υγείας μαζί τους. 

Δε φταίω και δε φταις και δε φταίει κανείς και δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τους έχουμε στο σβέρκο μας. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα αποθεωση ειχε ο χιμενεθ και πρωτο μαγκας ειναι και ας εκανε λαθη σημερα 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

http://www.aek365.com/a-587984/kaine-to-oaka-oi-opadoi-tou-paok-fwto.htm

 

Αυτο αξιζει -3 ?λογικα δεν ειναι και υποτροποι?αρα -6 .Ελπιζω να μην του χαριστουν παλι.

Οι αστυνομια τους αφησε να κανουν πλιατσικο στο ημιχρονο και στο τελος να καψουν τα παντα εξω απο το γηπεδο?

Link to comment
Share on other sites

Φέτος συμφωνήσαμε οι περισσότεροι ότι έσπασαν κακοδαιμονίες και ατυχίες δεκαετιών, δυστυχώς όμως ο καλός Θεούλης μας έχει φέρει ως αντιπάλους τους προφέσορες της χυδαιότητας και της αλητείας οπότε μας χρωστάει ακόμα.

Ειλικρινά το λέω, χίλιες φορές να ανταγωνίζομαι με τους εδώ κάτω, αυτό που περάσαμε από της 11 Μαρτίου κυρίως, αλλά και από πέρσι στο Βόλο είναι ο ορισμός της προσωπικής μάχης του καθενός κόντρα στο ελεεινό και το τρισάθλιο της ανθρώπινης φύσης.

Και γω φετος τους σιχαθηκα οσο δεν παει....ειναι σιχαματα και ανθρωποειδη....αλλα αυτοι θα ειναι αντιπαλοι και του χρονου
Link to comment
Share on other sites

ημανε 14 και ειμαι 38 για να ξαναδω την χαρα του γαμημενου πρωταθληματος και θα κλαψω για ενα κυπελλο

Κανενας απολυτως δεν κλαιει. Σαν ΚΜ τουλαχιστον, η απωλεια του κυπελλου αντιμετωπιζεται απολυτα φυσιολογικα και ψυχραιμα. 

Ειπαμε κριμα, αλλα μεχρι εκει. Καλως το πηρανε, αν θελουν ας το παρουν και του χρονου κι ας ξαναπαρω εγω το πρωταθλημα  :D

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω φετος τους σιχαθηκα οσο δεν παει....ειναι σιχαματα και ανθρωποειδη....αλλα αυτοι θα ειναι αντιπαλοι και του χρονου

Θα ειναι αντιπαλοι οσο υπαρχει Σαββιδης.

 

Οπως κι εμεις θα ειμαστε σιγουρα μεσα στα πραγματα οσο υπαρχει Μελισσανιδης.

 

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι οι ομαδες ξεκινανε απο τα αφεντικα και μετα παμε στα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας απολυτως δεν κλαιει. Σαν ΚΜ τουλαχιστον, η απωλεια του κυπελλου αντιμετωπιζεται απολυτα φυσιολογικα και ψυχραιμα. 

Ειπαμε κριμα, αλλα μεχρι εκει. Καλως το πηρανε, αν θελουν ας το παρουν και του χρονου κι ας ξαναπαρω εγω το πρωταθλημα  :D

 

αυτο ακριβως ας παιρνω εγω το μεγαλο και ας παιρνει το αλλο ο αιαντας σαλαμινας

Link to comment
Share on other sites

Και γω φετος τους σιχαθηκα οσο δεν παει....ειναι σιχαματα και ανθρωποειδη....αλλα αυτοι θα ειναι αντιπαλοι και του χρονου

Δεν είναι θέμα σιχασίας. 

Είναι ότι μένεις άφωνος μπροστά στο χάος της αθλιότητας και της χυδαιότητας. 

ΟΚ, έχουμε ζήσει πράγματα, δεν είμαστε παιδάκια, αλλά το φετινό...

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

ΧΩΡΙΣ ΝΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ ΒΑΛΤΕ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟΟ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέα σιχασίας. 

Είναι ότι μένεις άφωνος μπροστά στο χάος της αθλιότητας και της χυδαιότητας. 

ΟΚ, έχουμε ζήσει πράγματα, δεν είμαστε παιδάκια, αλλά το φετινό...

 

Επειδη εχουν τελειωσει τα like....δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο. Οι οπαδοι της ομαδας του μπαουγκ ειναι ο οχετος ο ιδιος!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να σκεφτώ, πάω μεταξύ του να ξεφύγω από τα νεύρα και του να μείνω απαθής....

 

Ηρθαν στην Αθήνα, μας τραβηξαν ενα πεντακάθαρο μανίκι με διμπαλο, βγάζουν κόμπλεξ, χολή, κακία και δηλητήριο ο ρουμανόγυφτος και ο βλαχοευρωπαίος πορτογάλος και μεις είμαστε large, πήραμε πρωτάθλημα, όλα καλά, δεν τρέχει κάστανο.

 

Λοιπόν παληκάρια, εγώ είμαι Πειραιώτης και ζω χρόνια με τους κωλόγαυρους, μεγάλωσα μαζί τους. Όσο μουνιά και να ναι, δεν θα δέχονταν ποτέ, ποτέ, από την ομάδα τους τέτοια απάθεια, δεν θα την δικαιολογούσαν. Δεν έχουν μάθει στο να ξέρουν οτι θα χάσουν ενα τελικό κυπέλου ένα μήνα πριν τον παίξουν.....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχουν τελειωσει τα like....δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο. Οι οπαδοι της ομαδας του μπαουγκ ειναι ο οχετος ο ιδιος!

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ είναι το καλύτερο κομμάτι του οργανισμού τους. 

Η διοίκηση τους, οι ΑΡΔ τους και ο προπονητής με αρκετούς παίκτες τους, είναι σκέτος απόπατος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλα εχουν φαει και οι γυαροι ενα καυλι στην φιλαδελφεια με 2-4 και τους γραψανε στα αρχιδια τους

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ας παιρνω εγω το μεγαλο και ας παιρνει το αλλο ο αιαντας σαλαμινας

Το μονο θεμα ειναι για τα παιδια σε Σαλονικη, Σερρες, Δραμα και λοιπα. Εκει καταλαβαινω οτι εναν ντουβρουτζα τον παθαινεις με τον παραλογισμο διαχυτο τριγυρω. Εδω καταφεραν και μου συγχυσαν τον Παρη Κουκουλοπουλο του ΚΜ το Μητσακλα που μενει τοσα χλμ μακρια, φαντασου τους βορειους ΚΜιτες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×