Jump to content

Α.Ε.Κ. - ΠΑΟΚ (Τελικός Κυπέλλου): 12/05, 20:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Δεν ξερω πως να σκεφτώ, πάω μεταξύ του να ξεφύγω από τα νεύρα και του να μείνω απαθής....

 

Ηρθαν στην Αθήνα, μας τραβηξαν ενα πεντακάθαρο μανίκι με διμπαλο, βγάζουν κόμπλεξ, χολή, κακία και δηλητήριο ο ρουμανόγυφτος και ο βλαχοευρωπαίος πορτογάλος και μεις είμαστε large, πήραμε πρωτάθλημα, όλα καλά, δεν τρέχει κάστανο.

 

Λοιπόν παληκάρια, εγώ είμαι Πειραιώτης και ζω χρόνια με τους κωλόγαυρους, μεγάλωσα μαζί τους. Όσο μουνιά και να ναι, δεν θα δέχονταν ποτέ, ποτέ, από την ομάδα τους τέτοια απάθεια, δεν θα την δικαιολογούσαν. Δεν έχουν μάθει στο να ξέρουν οτι θα χάσουν ενα τελικό κυπέλου ένα μήνα πριν τον παίξουν.....

Και τι να κάνουμε ρε αδερφέ; 

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το ξεπερασα.

Τρωω πασιτσιο και πινω κρασι.

Ακολουθει μηλοπιτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το μονο θεμα ειναι για τα παιδια σε Σαλονικη, Σερρες, Δραμα και λοιπα. Εκει καταλαβαινω οτι εναν ντουβρουτζα τον παθαινεις με τον παραλογισμο διαχυτο τριγυρω. Εδω καταφεραν και μου συγχυσαν τον Παρη Κουκουλοπουλο του ΚΜ το Μητσακλα που μενει τοσα χλμ μακρια, φαντασου τους βορειους ΚΜιτες.

Φαντάσου...

 

:lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να σκεφτώ, πάω μεταξύ του να ξεφύγω από τα νεύρα και του να μείνω απαθής....

 

Ηρθαν στην Αθήνα, μας τραβηξαν ενα πεντακάθαρο μανίκι με διμπαλο, βγάζουν κόμπλεξ, χολή, κακία και δηλητήριο ο ρουμανόγυφτος και ο βλαχοευρωπαίος πορτογάλος και μεις είμαστε large, πήραμε πρωτάθλημα, όλα καλά, δεν τρέχει κάστανο.

 

Λοιπόν παληκάρια, εγώ είμαι Πειραιώτης και ζω χρόνια με τους κωλόγαυρους, μεγάλωσα μαζί τους. Όσο μουνιά και να ναι, δεν θα δέχονταν ποτέ, ποτέ, από την ομάδα τους τέτοια απάθεια, δεν θα την δικαιολογούσαν. Δεν έχουν μάθει στο να ξέρουν οτι θα χάσουν ενα τελικό κυπέλου ένα μήνα πριν τον παίξουν.....

 

 

ai ti na kanoume ?

 

na paroume korne kai na pame spata ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να σκεφτώ, πάω μεταξύ του να ξεφύγω από τα νεύρα και του να μείνω απαθής....

 

Ηρθαν στην Αθήνα, μας τραβηξαν ενα πεντακάθαρο μανίκι με διμπαλο, βγάζουν κόμπλεξ, χολή, κακία και δηλητήριο ο ρουμανόγυφτος και ο βλαχοευρωπαίος πορτογάλος και μεις είμαστε large, πήραμε πρωτάθλημα, όλα καλά, δεν τρέχει κάστανο.

 

Λοιπόν παληκάρια, εγώ είμαι Πειραιώτης και ζω χρόνια με τους κωλόγαυρους, μεγάλωσα μαζί τους. Όσο μουνιά και να ναι, δεν θα δέχονταν ποτέ, ποτέ, από την ομάδα τους τέτοια απάθεια, δεν θα την δικαιολογούσαν. Δεν έχουν μάθει στο να ξέρουν οτι θα χάσουν ενα τελικό κυπέλου ένα μήνα πριν τον παίξουν.....

 

 

Ρε ρινο...αν και δεν ειμαι Πειραιωτης, στον Πειραια εζησα αρκετα χρονια. Οτι μας πειραξε μας πειραξε...τι να κανουμε ομως? Να παμε Σπατα, αλα Ρεντη και να αρχισουμε κορνεδες?

 

Δεν θα σκασουμε απλα. Δεν ειναι οτι δεν στεναχωρηθηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να σκεφτώ, πάω μεταξύ του να ξεφύγω από τα νεύρα και του να μείνω απαθής....

 

Ηρθαν στην Αθήνα, μας τραβηξαν ενα πεντακάθαρο μανίκι με διμπαλο, βγάζουν κόμπλεξ, χολή, κακία και δηλητήριο ο ρουμανόγυφτος και ο βλαχοευρωπαίος πορτογάλος και μεις είμαστε large, πήραμε πρωτάθλημα, όλα καλά, δεν τρέχει κάστανο.

 

Λοιπόν παληκάρια, εγώ είμαι Πειραιώτης και ζω χρόνια με τους κωλόγαυρους, μεγάλωσα μαζί τους. Όσο μουνιά και να ναι, δεν θα δέχονταν ποτέ, ποτέ, από την ομάδα τους τέτοια απάθεια, δεν θα την δικαιολογούσαν. Δεν έχουν μάθει στο να ξέρουν οτι θα χάσουν ενα τελικό κυπέλου ένα μήνα πριν τον παίξουν.....

Μπα με το κυπελο ποτε δεν ηταν τοσο πορωμενοι για αυτο και επι κοκκαλη πηραν λιγοτερα απο τι πρωταθληματα αν ηθελαν θα τα περναν και αυτα ολα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες, το περασμένο σαββατόβραδο και το περασμένο ΣΚ, δε μπορεί να μας το πάρει και να μας το γαμήσει κανείς. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

να αρχισουμε τις παναγιτσες και τους χριστουληδες επειδη παιξαμε χαλια οκ αντε και στεναχωρηθηκες για ποσο ? για 1 μερα για μια εβδομαδα για ποσο?

 

ηρθαν και με γαμησανε μπραβο τους ας το βαλουν στο πατο τους και ας ερθουν του χρονου να μας εκθρονισουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να σκεφτώ, πάω μεταξύ του να ξεφύγω από τα νεύρα και του να μείνω απαθής....

 

Ηρθαν στην Αθήνα, μας τραβηξαν ενα πεντακάθαρο μανίκι με διμπαλο, βγάζουν κόμπλεξ, χολή, κακία και δηλητήριο ο ρουμανόγυφτος και ο βλαχοευρωπαίος πορτογάλος και μεις είμαστε large, πήραμε πρωτάθλημα, όλα καλά, δεν τρέχει κάστανο.

 

Λοιπόν παληκάρια, εγώ είμαι Πειραιώτης και ζω χρόνια με τους κωλόγαυρους, μεγάλωσα μαζί τους. Όσο μουνιά και να ναι, δεν θα δέχονταν ποτέ, ποτέ, από την ομάδα τους τέτοια απάθεια, δεν θα την δικαιολογούσαν. Δεν έχουν μάθει στο να ξέρουν οτι θα χάσουν ενα τελικό κυπέλου ένα μήνα πριν τον παίξουν.....

Όπως έχω ξαναπεί, η ΑΕΚ έχει να αντιγράψει πράγματα από τον γαύρο. Οι γαύροι πήραν 20 σερι πρωταθλήματα και κατά τη διάρκεια αυτών κυνηγούσαν και κάθε κύπελλο με λύσσα. Δε χαριζουν τίτλους, δε χαρίζουν σκορ, ο,τι μπορούν να πάρουν θα το πάρουν.

 

Εμείς αντιθέτως πέρυσι αφήσαμε το κύπελλο επειδή το είχαμε πάρει προπερσι και αποκλείσαμε και τον γαύρο οπότε οκ τελείωσε η αποστολή μας. Εκτός κι αν πέρυσι στο Βόλο η ομάδα έδειξε σε κανέναν ότι ήθελε το κύπελλο. Φέτος δεν κατέβηκε καν στον αγώνα, ήρθαν οι γύφτοι και σε πάτησαν στο κεφάλι. Ε οντως οι γαύροι θα το είχαν πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ είναι το καλύτερο κομμάτι του οργανισμού τους. 

Η διοίκηση τους, οι ΑΡΔ τους και ο προπονητής με αρκετούς παίκτες τους, είναι σκέτος απόπατος. 

 

Και οι οπαδοι τους χαβουζα, χεστρα κα οχετος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Και οι οπαδοι τους χαβουζα, χεστρα κα οχετος ειναι.

Μπροστά στους άλλους που σου ανέφερα είναι λόρδοι. 

Link to comment
Share on other sites

Φετος, την πρωτη χρονια μετα την χουντα εγω ειδα οτι οι δυο καλυτερες ομαδες διεκδικησαν τους δυο τιτλους.

Αυτο δεν γινοταν παλιοτερα.

Ανορθογραφιες ειχαμε, αλλα ειναι περισσοτερο αποτελεσμα νοοτροπιας που εχει καλλιεργηθει 20 χρονια τωρα.

Να κατσουν να δουν τα φετινα αυτοι που πρεπει, να ξεθολωσει το κεφαλι και να παμε παρακατω.

Οι κουπες γενικα το νορμαλ ειναι να πηγαινουν παντου.

Συνεχιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, η ΑΕΚ έχει να αντιγράψει πράγματα από τον γαύρο. Οι γαύροι πήραν 20 σερι πρωταθλήματα και κατά τη διάρκεια αυτών κυνηγούσαν και κάθε κύπελλο με λύσσα. Δε χαριζουν τίτλους, δε χαρίζουν σκορ, ο,τι μπορούν να πάρουν θα το πάρουν.

 

Εμείς αντιθέτως πέρυσι αφήσαμε το κύπελλο επειδή το είχαμε πάρει προπερσι και αποκλείσαμε και τον γαύρο οπότε οκ τελείωσε η αποστολή μας. Εκτός κι αν πέρυσι στο Βόλο η ομάδα έδειξε σε κανέναν ότι ήθελε το κύπελλο. Φέτος δεν κατέβηκε καν στον αγώνα, ήρθαν οι γύφτοι και σε πάτησαν στο κεφάλι. Ε οντως οι γαύροι θα το είχαν πάρει.

 

Δικιο σε αυτο ο Σταυρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά να ηρεμήσουμε λίγο. Δεν ακυρώνει κανεις το πρωτάθλημα και την πορεία στην Ευρώπη. Η χρονιά είναι επιτυχημένη.

 

Παρ' όλα αυτά σήμερα η ΑΕΚ έπαιξε τελικό κυπέλλου στην Αθήνα με τον βασικό της αντίπαλο για φέτος και έφαγε επική πουτσα. Τι να γίνει δηλαδή, να ξαναμαζευτουμε Φιλαδέλφεια να πανηγυρίσουμε το πρωτάθλημα;

 

Φάγαμε πουτσα, προφανώς θα υπάρχει στενοχώρια και πίκρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

παντως οταν πανηγυριζες το κυπελλο με ιβιτς μετα το 4-3 οι γαυροι γελαγανε και μας ειχαν γραμμενους στα αρχιδια τους

Link to comment
Share on other sites

arxeidia εγω μονο Θασο παω. Λεω να παρω πετσετα πρωταθλητη να την απλωνω για ηλιοθεραπεια.

Στη Θασο ερχονται πολλοι Καβαλιωτες, που ειναι τιγκα ΑΕΚ. Μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, η ΑΕΚ έχει να αντιγράψει πράγματα από τον γαύρο. Οι γαύροι πήραν 20 σερι πρωταθλήματα και κατά τη διάρκεια αυτών κυνηγούσαν και κάθε κύπελλο με λύσσα. Δε χαριζουν τίτλους, δε χαρίζουν σκορ, ο,τι μπορούν να πάρουν θα το πάρουν.

 

Εμείς αντιθέτως πέρυσι αφήσαμε το κύπελλο επειδή το είχαμε πάρει προπερσι και αποκλείσαμε και τον γαύρο οπότε οκ τελείωσε η αποστολή μας. Εκτός κι αν πέρυσι στο Βόλο η ομάδα έδειξε σε κανέναν ότι ήθελε το κύπελλο. Φέτος δεν κατέβηκε καν στον αγώνα, ήρθαν οι γύφτοι και σε πάτησαν στο κεφάλι. Ε οντως οι γαύροι θα το είχαν πάρει.

Θα το μάθουμε και αυτό όμορφα και ΑΕΚτζήδικα όμως και όχι γαύρικα. 

Ένα βηματάκι τη φορά. 

Ας παγιώσουμε το κανείς πάνω από την ΑΕΚ που έζησε η ομάδα φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία της και θα φτάσουμε και στο λύσσα για όλα. 

Έχει δουλίτσα να γίνει και θα γίνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτοφανείς προκλήσεις από τον Λουτσέσκου που ξεπέρασε κάθε όριο. Την ώρα που η ομάδα του κατακτούσε το Κύπελλο με το σκορ στο 0-2, ο Ρουμάνος γυρνούσε προς την πλευρά του πάγκου της ΑΕΚ, δείχνοντας τα γεννητικά του όργανα στον Μανόλο Χιμένεθ. Μάλιστα, χειρονομίες υπήρξαν και προς την πλευρά των φίλων της ΑΕΚ, με τον Λουτσέσκου να ξεπερνά και τον χειρότερο εαυτό του, τον οποίο έχει ξεδιπλώσει μέσω των δηλώσεων του. Αυτή την φορά ο Ρουμάνος βέβαια πήγε σε άλλο… επίπεδο μικροψυχίας και κόμπλεξ προκαλώντας με τρομερές χειρονομίες, ενώ κάτι ανάλογο έχει κάνει και ο Βαρέλα στο φινάλε, αλλά και μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ στα επίσημα με υβρεολόγιο κατά των παικτών της ΑΕΚ κατά τη διάρκεια της απονομής. Μιας απονομής την οποία οι κιτρινόμαυροι πρωταθλητές παρακολούθησαν μέχρι τέλους, χειροκρότησαν τον Κυπελλούχο ΠΑΟΚ και εν συνεχεία αποχώρησαν. Άλλο επίπεδο οι αετοί, άλλο οι ποντικοι...

aek365

Ποσο μικρη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε πουτσα, προφανώς θα υπάρχει στενοχώρια και πίκρα.

Υπαρχουμε κι εμεις κυριος που το λεγαμε καιρο και ξεραμε οτι το κυπελλο δεν το παιρνεις και δεν μας καηκε καρφι.

Ακομα και χτες στη Σπυρομαζωξη ο μονος που επαναλαμβανε οτι θα το παρει ο ΠΑΟΚ ημανε. Καλως το πηρε και καλο στην ΑΕΚ κανει αυτη η απωλεια διοτι καποια πραγματα ειχαν υπερεκτιμηθει και ειχαμε ξεκινησει με παλαβομαρες το σχεδιασμο (βλεπε Γιακουμακης αναβαθμισμενος και τετοια).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

να αρχισουμε τις παναγιτσες και τους χριστουληδες επειδη παιξαμε χαλια οκ αντε και στεναχωρηθηκες για ποσο ? για 1 μερα για μια εβδομαδα για ποσο?

 

ηρθαν και με γαμησανε μπραβο τους ας το βαλουν στο πατο τους και ας ερθουν του χρονου να μας εκθρονισουν

 

idi tsakisa 2 dipita kai mia krepa sokolata

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοφανείς προκλήσεις από τον Λουτσέσκου που ξεπέρασε κάθε όριο. Την ώρα που η ομάδα του κατακτούσε το Κύπελλο με το σκορ στο 0-2, ο Ρουμάνος γυρνούσε προς την πλευρά του πάγκου της ΑΕΚ, δείχνοντας τα γεννητικά του όργανα στον Μανόλο Χιμένεθ. Μάλιστα, χειρονομίες υπήρξαν και προς την πλευρά των φίλων της ΑΕΚ, με τον Λουτσέσκου να ξεπερνά και τον χειρότερο εαυτό του, τον οποίο έχει ξεδιπλώσει μέσω των δηλώσεων του. Αυτή την φορά ο Ρουμάνος βέβαια πήγε σε άλλο… επίπεδο μικροψυχίας και κόμπλεξ προκαλώντας με τρομερές χειρονομίες, ενώ κάτι ανάλογο έχει κάνει και ο Βαρέλα στο φινάλε, αλλά και μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ στα επίσημα με υβρεολόγιο κατά των παικτών της ΑΕΚ κατά τη διάρκεια της απονομής. Μιας απονομής την οποία οι κιτρινόμαυροι πρωταθλητές παρακολούθησαν μέχρι τέλους, χειροκρότησαν τον Κυπελλούχο ΠΑΟΚ και εν συνεχεία αποχώρησαν. Άλλο επίπεδο οι αετοί, άλλο οι ποντικοι...

aek365

Ποσο μικρη ομαδα.

 

Ισως το μοναδικο κερδος απο αυτο το παιχνιδι ειναι οτι ο μπαουγκ και του χρονου θα εχει αυτον τον υπ-ανθρωπο στον παγκο, δικαιωμενος γαρ για το κυπελλο που πηρε. Λιγος σε ολα του, απειροελαχιστος, κλεφτοκοτας στην καλυτερη....περαστικα για την ΠΟΥΤΣΑ που εφαγες υπ-ανθρωπε. Και του χρονου στα τσιρκα της τουμπας να κανεις την μαιμου για να ειναι αξιος ο μισθος σου!

Link to comment
Share on other sites

και εγω στα σουβλακια την επεσα μετα το μεσημεριναο σπανακορυζο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το θέμα Λουτσέσκου είναι η καλύτερη απάντηση στο ποστ του ΡίνοΥ...

Τι μπορείς να κάνεις μπροστά σε τέτοια χυδαιότητα και αλητεία;

Αν κάποιος έχει μια καλύτερη απάντηση από το να τον γράψεις στ΄ arxeidia σου, ας την καταθέσει. 

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×