Jump to content

Α.Ε.Κ. - ΠΑΟΚ (Τελικός Κυπέλλου): 12/05, 20:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

γαμιεσαι που μιλας για διπιτα σε ξενιτεμενο κοσμο

 

 

kai delivery stis 12kati

 

giati mporoume

Link to comment
Share on other sites

Το κυπελλο απο την μια μερια ειναι ο 2ος τιτλος και φυσικα το θελουμε παντα ολοι. Ποσο μαλλον οταν πηγαινες για το πρωτο νταμπλ μετα την εποχη... Μπαρλου.

Απο την αλλη ειναι 3-4 φορες λιγοτερο σημαντικο απο το πρωταθλημα.

Δεν θελουν αναλυση μεταξυ μας αυτα, αυτα τα εξηγω στην γυναικα μου που δεν καταλαβαινει.

 

Περισσοτερο ομως ενοχλησαν 3 πραγματα αποψε. Η κακιστη εμφανιση, ο συγκεκριμενος αντιπαλος που βρηκε πατημα να ξαναρχισει τις γραφικες προκλησεις, το γεγονος οτι η ομαδα εχει ψιλο-αδειασει οχι τωρα, αλλα μηνες τωρα (για οποιον θελει να το δει) παροτι τελικα το σηκωσε το μεγαλο τροπαιο.

 

Οπως σωστα γραφτηκε η τελευταια βδομαδα ειναι για να τεθουν στην πραγματικη τους βαση τα πραγματα. Απο την μια πανηγυριστηκε πρωταθλημα μετα απο 24 ολοκληρα χρονια απο μια σχεδον ηρωικη ομαδα που εκανε συνεχεις υπερβασεις, απο την αλλη η διοικηση θα πρεπει μεν να δει τα πολλα καλα που πετυχε αλλα να δει και καποιες σοβαρες αδυναμιες που ηδη υπαρχουν σε ποιοτητα/βαθος του ροστερ (χωρις να υπολογιζονται οι παικτες που θα φυγουν). Γιατι νομιζω εκει ειναι το όποιο θεμα, ο προπονητης παρα τα όποια λαθη του, σε γενικες γραμμες αυτα που επρεπε να σου δωσει στα εδωσε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το θέμα Λουτσέσκου είναι η καλύτερη απάντηση στο ποστ του ΡίνοΥ...

Τι μπορείς να κάνεις μπροστά σε τέτοια χυδαιότητα και αλητεία;

Αν κάποιος έχει μια καλύτερη απάντηση από το να τον γράψεις στ΄ αρχίδια σου, ας την καταθέσει. 

 

 ενα ματς λιγοτερο και ενα arxeidi λιγοτερο μητσο μου

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

idi tsakisa 2 dipita kai mia krepa sokolata

 

Και εγω δυο κυπριακες πιτες με σιεφταλιες και καπακι παγωτακι σοκολατα...παραλληλοι βιοι...λεω να συνεχισω με ποτακι...βλεππντας την χαζοeurovision

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολειστε αλλο ρε σεις.

Διορανωση που καταληγει στον παοκ ειναι ως μη γενομενη για την κοινη γνωμη.

Σκεφτειτε λιγο.

Ποιος θα το θυμαται σε 10 χρονια;

Ουτε οι ιδιοι.

Του χρονου στοχος ειναι τα αστερια.

Πηραμε πρωταθλημα, σηκωνουμε γηπεδο εχουμε καλη μαγια αγωνιστικη ΟΚ.

Μακαρι να το παιρναμε το νταμπλ, κριμα που το χασαμε, δεν πειραζει ομως για να χουμε στοχους.

Γιατι ικανοι ειμαστε αν παιρναμε νταμπλ να καναμε χρονια Μοραις του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Kala osa lete.

 

Egw ton ithela ton titlo kai stenaxwriemai. Den einai ena match kai pame parakatw.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πίκρα, αλλά όση στεναχώρια και να έχω, δεν μπορώ να ξεχάσω την φετινή ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΙΚΗ χρονιά.

Τσαμπιόνια μου, δεν έγινε το double, θα γίνει του χρόνου!

 

Πάω για μαρουλοσαλάτα.

Link to comment
Share on other sites

θα κανω αιτηση στην μερκελ να φορολογησει το ντελιβερυ μετα τις 10

Σοσιαλιστης21

Link to comment
Share on other sites

ki ena vanaki

 

 

Καταδικαζουμε....και για οτ,τι ενδεχεται να γινει στον δρομο για την γειτονα χωρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ισως το μοναδικο κερδος απο αυτο το παιχνιδι ειναι οτι ο μπαουγκ και του χρονου θα εχει αυτον τον υπ-ανθρωπο στον παγκο, δικαιωμενος γαρ για το κυπελλο που πηρε. Λιγος σε ολα του, απειροελαχιστος, κλεφτοκοτας στην καλυτερη....περαστικα για την ΠΟΥΤΣΑ που εφαγες υπ-ανθρωπε. Και του χρονου στα τσιρκα της τουμπας να κανεις την μαιμου για να ειναι αξιος ο μισθος σου!

Ουτε παρελαση δεν θα κανει ο ΡουμανοΓΥΦΤΟΣ οπως δεν εκανε και ο ΠΟΥΣΤΟΣΕΡΒΟΣ Ιβιτς. Μετα τον αποκλεισμο στο ΓΙΟΥΡΟΠΑ απο την POUTSA FC θα φαει σουτ και θα ερθει κανενας Γκαρσια.....

ΛΟΥΤΣΟΕΣΧΟΥ να πεθανεις μεχρι αυριο το πρωι ρε πουστη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απο αυτούς που ποτέ μέχρι τώρα δεν έχω χειροκρότησει την ομάδα σε ήττα ισοπαλία κτλ . Ποτέ όμως (ούτε γιούχα όμως) Σήμερα το έκανε και το έκανα γιατί το αξίζουν έχουν παίξει 50 παιχνίδια μου έδωσαν τόσες χαρές και πρωτάθλημα ε δεν θα τους γυρίσω τη πλάτη για το σημερινό χαμένο τελικό . Πριν το αγώνα πήγα χαλαρός στο ΟΑΚΑ και ήρεμος , με την ίδια ηρεμία έφυγα γιατί το πρωτάθλημα ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία . Πικρία υπάρχει για το ντάμπλ άλλα δεν πεθαίνω όπως σε άλλες ήττες ακόμα και πρωταθλήματος . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

το θεμα δεν είναι ότι το χανεις αλλα το ότι το βλέπεις ότι το χανεις. 

η ιστορια επαναλμανεται ως φαρσα και μεις ξυναμε τα αρχιδια μας .όπως και οι γαυροι το 89,ερχοταν το ματς με μας και κανανε παρτυ στην αιγινα,ετσι και μεις ,εν οψι τελικου ,καναμε μπάρμπεκιου στα σπατα,ενω και στις δυο περιπτώσεις ο άλλος ειχε το μαχαιρι στα δοντια.κακιστη διαχειριση και δωσαμε δικαιώματα στους κομπλεξικούς.

χρησιμη σφαλιαρα ,όμως και ένα καλο ξεκαθάρισμα για μεταγραφες και αναννεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αυτα που λένε οι μπαοκτσίδες δεν με ενοχλούν , δεν με αγγίζουν καν γιατί δείχνουν απλά πόσο μικρόψυχοι και λίγοι είναι .Σήμερα κάθησα και τους άκουσα και μακάρι να έλεγαν και περισσότερα να έβγαζαν απο μέσα τους όλο το πόνο τους για το πρωτάθλημα γιατί δείχνει το πόσο σημαντικό είναι αυτό που πήραμε.   Εις βάρους τους είναι όλο αυτό . 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ολος ο οργανισμος θεωρησε τοσο μεγαλη υπερβαση το φετινο πρωταθλημα που κατεβηκε χαλαρα αποψε, μην θεωρωντας και υποχρεωση το κατι παραπανω.

 

Ετσι κι αλλιως απο το ματς της Τουμπας μεχρι σημερα εχουμε μεινει απο μπαταρια γενικοτερα.

 

Ειναι και πρακτικο το ζητημα, οκ τον Γεναρη δεν ενισχυθηκες, οι αλλοι εχουν λυσεις στο ροστερ τους, βρεθηκαν και σε πολυ καλη βραδυα αποψε, σκυλιασαν για τον μονο τιτλο που τους εμεινε και παπαλα.

 

Παμε παρακατω, πανηγυριζουμε το πρωταθλημα, θα το θυμομαστε για παντα, αλλα χτιζουμε σε αυτο και για το μελλον, δεν γινεται να μεινουμε για παντα σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ολος ο οργανισμος θεωρησε τοσο μεγαλη υπερβαση το φετινο πρωταθλημα που κατεβηκε χαλαρα αποψε, μην θεωρωντας και υποχρεωση το κατι παραπανω.

 

Ετσι κι αλλιως απο το ματς της Τουμπας μεχρι σημερα εχουμε μεινει απο μπαταρια γενικοτερα.

 

Ειναι και πρακτικο το ζητημα, οκ τον Γεναρη δεν ενισχυθηκες, οι αλλοι εχουν λυσεις στο ροστερ τους, βρεθηκαν και σε πολυ καλη βραδυα αποψε, σκυλιασαν για τον μονο τιτλο που τους εμεινε και παπαλα.

 

Παμε παρακατω, πανηγυριζουμε το πρωταθλημα, θα το θυμομαστε για παντα, αλλα χτιζουνε σε αυτο και για το μελλον, δεν γινεται να μεινουμε σε αυτο.

 

 

Η τελευταια σου προταση ολα τα λεφτα. Δεν γινεται να μεινουμε με αυτο το πρωταθλημα. Πρεπει να υπαρχει συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση στοχος πρεπει να ειναι ο πρωταθλητισμος καθε χρονο. Μετα ειναι και θεμα λεπτομερειας.

 

Η ΑΕΚ πρεπει να καθιερωσει να διεκδικει τα παντα σχεδον καθε χρονο, οπως εκανε πχ την δεκαετια το 90.

 

Για να γινει συτο πρεπει να κρατησεις τα θετικα φετινα (οικογενεια, κλιμα, προπονητης, φιλοτιμοι παικτες, σοβαροτητα χωρις να γινεσαι φλωρος απο την αλλη, προστασια σε παρασκηνια, καποιοι καλοι παικτες) και να κοιταξεις να φερνεις κι αλλους τυπους σαν τον Αραουχο, τον Λιβαγια κλπ που θα σου κανουν ακομα μεγαλυτερη ποιοτικη διαφορά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μονο θεμα ειναι για τα παιδια σε Σαλονικη, Σερρες, Δραμα και λοιπα. Εκει καταλαβαινω οτι εναν ντουβρουτζα τον παθαινεις με τον παραλογισμο διαχυτο τριγυρω. Εδω καταφεραν και μου συγχυσαν τον Παρη Κουκουλοπουλο του ΚΜ το Μητσακλα που μενει τοσα χλμ μακρια, φαντασου τους βορειους ΚΜιτες.

Υποφερουμε ηδη... και το μαρτυριο δεν θα τελειωσει μεχρι να αρχισει το νεο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά πράγματα δεν μετράει μόνο το αποτέλεσμα, αλλά και ο τρόπος

Φέτος για μένα με σειρά προτεραιότητας υπήρχε το πρωτάθλημα, η Ευρώπη και μετά το κύπελλο, οπότε από τη στιγμή που πετύχαμε το 2/3 η χρονιά είναι πετυχημένη

 

ΑΛΛΑ όταν έρχεται το ΠΑΟΚΑΚΙ, η πιο λούζερ ομάδα στην Ελλάδα με ρεκόρ αποτυχίας σε τελικούς, μέσα στην Αθήνα και με ΞΕΒΡΑΚΩΝΕΙ τόσο στο χορτάρι όσο και στην κερκίδα και μου παίρνει δεύτερη σερί χρονιά το Κύπελλο ε δεν γίνεται να λέμε ότι δεν τρέχει και κάτι. ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΡΕΧΕΙ. Ας έχανα το Κύπελλο από τη Λάρισα (μπάλα είναι έπαιξαν ταμπούρι οι άλλοι ένα 0-0 συμβαίνει σε τόσα ματς), από το γαύρο (2πλά ματς ντέρμπι, άλλες φορές θα περάσεις, άλλες θα αποκλειστείς) ακόμη και από τον Παναιτωλικό. Το να με ξεφτυλίζει το παόκι ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ σόρρυ αλλά εμένα με χαλάει και με πονάει. Επίσης, παρότι ασφαλώς η χρονιά είναι πετυχημένη, μια μεγάλη ομάδα δεν μένει στα πανηγύρια ενός τίτλου, όσο σημαντικός και αν είναι αυτός (που ασφαλώς και ήταν). Τα ξεχνάει όλα και κυνηγάει και τους επόμενους τίτλους με την ίδια δίψα. Ε εμείς δεν το κάναμε  

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο είδα φωτό από Αγία Σοφία , μια πρώην μου να συμμετέχει στα κατασκευαστικά με κράνος κλπ. Βραδιά τρολαρισματος απόψε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τελικα η ΑΕΚ εσκασε βιολογικα,επιτελους δικαιωση καραφλοκορακα,εστω και στα τελειωματα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δρομο παιδες.

 

Υπαρχει και αυτογνωσια, αν μας προσφεραν στην αρχη της χρονιας αυτα ακριβως που τελικα εγιναν, θα τα παιρναμε χωρις δευτερη κουβεντα.

 

Απο εκει και περα ειναι κυριως θεμα διοικησης αν θα κοιταμε προς τα πανω ή θα μεινουμε κολλημενοι στα (πολυ ομορφα σε γενικες γραμμες) φετινα (οπου ομως δεν γινεται να υπερεκτιμαμε ορισμενα πραγματα).

 

Ισως κανει καλο το σημερινο ως προς αυτο. Ισως...

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Mας φρεναρει ο μελισσανιδης επιτηδες γιατι θελει πρωταθλημα το 2020 με τα εγκαινια του γηπεδου,το φετινο προεκυψε λογω βλακειας των βου.Και καπως επρεπε να ξεχαστει το κουμπουρι και να μην καει για την κυβερνηση το χαρτι ιβαν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×