Jump to content

Α.Ε.Κ. - ΠΑΟΚ (Τελικός Κυπέλλου): 12/05, 20:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Αν δεν το παίξουν τρελιτσα στη διοίκηση και φέρουν τους παίχτες που χρειαζόμαστε το επόμενο βήμα είναι να μπεις Τσου Λου ομίλους και να βγεις τρίτος. Κύπελλο πήρες, πρωτάθλημα πήρες, Γιουρόπα έπαιξες καλά, τα επόμενα είναι ΤσουΛού ή και βαθιά στο Γιουρόπα.

 

Οπότε αν είναι να μην διαβάσουμε άλλα άρθρα: πίστη στον Μοράν. Αναγέννηση Βίκτωρα. Μαγεία Αστρίτ. Ματωμένα δίχτυα από Γιακουμάκαρο τότε καλύτερα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Mας φρεναρει ο μελισσανιδης επιτηδες γιατι θελει πρωταθλημα το 2020 με τα εγκαινια του γηπεδου,το φετινο προεκυψε λογω βλακειας των βου.

Αστειευσαι βεβαια,,,

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται τι αλλο να κάνουμε, απαντώ. Εμείς τίποτα. Δεν πετάμε κορνέδες, εδώ είναι που διαφέρουμε από τους γαύρους.

 

Παραπέμπω όμως στο ποστ μου προ εβδομάδων, για το τι έπρεπε ΝΑ ΕΙΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ. Είτε ο Μελισσανίδης, έτε ο Χιμενεθ επρεπε να σφιξει τα λουριά, η ομάδα σερνόταν και κατέβαινε απλά να κάνει γύρο θριάμβου τον τελευταίο μήνα. Να τους απειλήσει με πρόστιμο σε περίπτωση κακής έως αδιάφορης εμφάνισης σαν κι αυτή. Δεν γινεται εγώ και κάθε ένας να βλέπουμε την πούτσα να έρχεται εδώ και ενα μηνα και να έχουμε σφιχτεί, και ο οργανισμός ΑΕΚ να έχει παραδώσει πνεύμα και να είναι στα αρχίδια του.

 

Γιαυτό εχω τρελλαθεί. Οχι για το τι θα κάνω εγώ. Αλλά για αυτα που δεν εκαναν αυτοί που έπρεπε να κάνουν ΠΡΙΝ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται τι αλλο να κάνουμε, απαντώ. Εμείς τίποτα. Δεν πετάμε κορνέδες, εδώ είναι που διαφέρουμε από τους γαύρους.

 

Παραπέμπω όμως στο ποστ μου προ εβδομάδων, για το τι έπρεπε ΝΑ ΕΙΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ. Είτε ο Μελισσανίδης, έτε ο Χιμενεθ επρεπε να σφιξει τα λουριά, η ομάδα σερνόταν και κατέβαινε απλά να κάνει γύρο θριάμβου τον τελευταίο μήνα. Να τους απειλήσει με πρόστιμο σε περίπτωση κακής έως αδιάφορης εμφάνισης σαν κι αυτή. Δεν γινεται εγώ και κάθε ένας να βλέπουμε την πούτσα να έρχεται εδώ και ενα μηνα και να έχουμε σφιχτεί, και ο οργανισμός ΑΕΚ να έχει παραδώσει πνεύμα και να είναι στα αρχίδια του.

 

Γιαυτό εχω τρελλαθεί. Οχι για το τι θα κάνω εγώ. Αλλά για αυτα που δεν εκαναν αυτοί που έπρεπε να κάνουν ΠΡΙΝ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ.

Δεν νομίζω ότι δεν ήθελαν. Απλά δεν μπορούσαν σήμερα. "Σκάσανε", είναι στα κόκκινα όλη τη χρονιά. Ε ο ΠΑΟΚ το ήθελε όσο τίποτα. Δεν θέλει και πολύ. Μπάλα είναι.

Link to comment
Share on other sites

kai to basket pire kupelo kai europaiko kai kapaki arpakse 30ara

 

ti na kanoume ,tavanosame 

 

as eimaste kai ligo realistes , exoume kanei ena swro ypervaseis fetos

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ε σκασανε γιατι ο τσιγκουναρας δεν εφερε 2 παικτες της προκοπης γαμω,να σηκωσουμε με την ανεση μας το νταμπλ και να γλιτωσουμε τη μιρλα του καθε τριμαλακα λουτσεσκου,ενα νταμπλ που θα το παιρνες πολυ πιο ανετα με 1 μυριο παραπανω στις μεταγραφες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες, το περασμένο σαββατόβραδο και το περασμένο ΣΚ, δε μπορεί να μας το πάρει και να μας το γαμήσει κανείς. 

Εξυπακούεται αυτό ρε συ. Φαντάσου εμένα που ήταν και το πρώτο μου πρωτάθλημα και ήμουν και Ριζούπολη και Φιλαδέλφεια.

Αυτές οι στιγμές όμως δεν χαλάνε, ακόμη και ας ξανακάνουμε μια εικοσαετία να πάρουμε το πρωτάθλημα. Τι λες, να το κλείσουμε το μαγαζί; :P

Link to comment
Share on other sites

Το 2002 χάσαμε το πρωτάθλημα δίκαια για μένα και πήραμε μετά από μία εβδομάδα το κύπελλο Ελλάδος.

Δεν το χάρηκα όμως δεόντως, φέτος το πρωτάθλημα ήταν το κάτι άλλο.

 

Ο Χιμένεθ έκανε λάθη στην ενδεκάδα και την προετοιμασία του αγώνα με αποτέλεσμα την κάκιστη εμφάνιση.

Θα έλεγα ότι θα πρέπει να το θεωρήσει ως αυτοκριτική και να μην επαναληφθεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φετος η παραγωγη ενεργειας απο την ΑΕΚ ηταν μεγαλυτερη απο οση μπορουμε να καταναλωσουμε.

Οι καλυτερες μερες ειναι αυτες που δεν εχουν ερθει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

2 pitogyra kai 1 piataki carbonara gia na pane ta farmakia kato kai me astragalo prhsmeno san mpaloni apo to hmixrono pou phga gia katourhma sto Oaka kai mou gyrise to podi.

 

Frixth mera

Link to comment
Share on other sites

Felman για να δεις ΑΕΚαρα ηρθες αυτες τις μερες η για κατουρημα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 pitogyra kai 1 piataki carbonara gia na pane ta farmakia kato kai me astragalo prhsmeno san mpaloni apo to hmixrono pou phga gia katourhma sto Oaka kai mou gyrise to podi.

 

Frixth mera

Γλυστρισες στα σκαλοπατια? Περαστικα ρε!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Εγραφε ο σαμπρακος στο gazzeta κατα την διαρκεια του αγωνα οτι ελειπε απο την ΑΕΚ ο κονε γιαυτο δεν τραβουσε το κεντρο.ΣΤΟΚΕ.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε οτι ειναι να πειτε σημερα, τις επομενες ωρες γιατι αυριο το τοπικ κλεινει

 

 

George_D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα με θλιβει η σαπιλα της κοινωνιας που εκπροσωπει ο παοκ.

Σηκωσαν λεει στα χερια τον Ιβαν (που τους στερησε το πρωταθλημα).

Πραγματικα δεν βρισκω λογια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο να διαχειριστείς τελικό κυπέλλου με αντίπαλο που έρχεται για πόλεμο όταν πριν μια βδομάδα οι παίχτες έφυγαν όλοι μεθυσμένοι από το πούλμαν.

 

Δεν μαζεύεται εύκολα τόση ευτυχία.

 

Κάπου μέσα μας το ξέραμε κι εμείς ότι οι παίχτες έχουν ξεπεράσει τους εαυτούς τους.

 

Ένα γκολ φάουλ κι ένα στις καθυστερήσεις από τον πιο παθιασμένο παοκ που ήρθε ποτέ στην Αθήνα.

 

Οκ. Στα παπάρια μας.

 

Πάμε παρακάτω πρωταθλητές μου.

 

Πονάει πολύ το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ που σηκώσαμε.

 

ΠΟΛΥ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είδα το ματς από το 60 και μετά γιατί είχαμε κατι δουλειες πιο πριν. κοιταξα κανα δυο φορες το σκορ, αλλα μεγάλη καίλα δεν είχα.

Στεναχωρέθηκα όταν είδα να μπαίνουν τα γκολ, στεναχωρέθηκα προφανώς που χάσαμε. Δεν έβρισα, δεν σιχτίρησα. Μετά πήρα την γυναίκα μου και πήγαμε σε ένα φεστιβάλ τουλίπας έξω από την πόλη που ταίριαζε κιολας αφού ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΑΣ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ για το ότι χασαμε το κύπελο.

 

Μεγάλη κουβέντα λέει ο Χιμενεθ. ΓΙα τους ίδιους λόγους που ήταν μαλακία τα πλειοφ, είναι μαλακία να είναι ο τελικός μετα το πρωτάθλημα. πρέπει η τελευταία κούπα που σηκώνεται να είναι η μεγάλη, έτσι λέει η λογική ρε παιδί μου πως να το κανουμε. Καταλαβαίνω πως τα προηγούμενα χρόνια που ο βουβαλος το σήκωνε 17 Νοέμβρη δεν είχε νόημα να βιαζεται κανεις για το Κύπελο, αλλά πλεον που θα αρχίσει να είναι φυσιολογικό το πραγμα καλό είναι τετοιες λεπτομέρειες να προσεχθούν. 

 

ΓΙα τον αγώνα τι να πούμε, το αποτέλεσμα ήταν φυσιολογικό. Η ΑΕΚ πέτυχε τον στόχο της που ήταν το πρωτάθλημα και "έσκασε", ύστερα από έναν τεράστιο μαραθώνιο, που έβγαζε απίστευτα τρεξίματα μεσα στη σεζόν ενώ θα περίμενε κανείς να σέρνεται. Ένας από τους λόγους που βγάλαμε και αυτήν την απίστευτη ενεργεια ήταν και η "ψυχή" που έβγαλε η ομάδα για τον στόχο, το "άδειασμα" καθυστέρησε όσο χρειαζόταν για να το "σηκώσει". Εννοείται ότι δεν μπορείς να ξαναρθεις σε φόρμα.  Από την άλλη είχες μια ομάδα που έχει καλούς παίκτες, ξεκούραστη, φορμαρισμένη στο φινάλε. Η μπουγάτσα ήταν ο πιο δυνατός αντιπαλός σου για χίλιους δυο λόγους και όχι μονο αγωνιστικούς, και για να τον βάλεις κάτω χρειαστηκε να τα δώσεις όλα. και μέσα σε όλα, μετά από τα σκηνικά που γίνανε με τα ματς τα δικαστήρια τα όπλα κτλ, η μπουγάτσα για πρώτη φορά που θυμάμαι εγώ συσπειρώνεται σε αυτόν τον πανηλίθιο και χυδαίο τρόπο σκέψης, γίνονται όλοι βλαχαδερά τύπου τουρσουνίδη και πορώνονται, κατι που εγώ δεν το περίμενα από τους παίκτες ας πούμε να φέροντε όλοι σαν μαλάκες και να προσκυνάνε μια οικογένεια ηλίθιων με περικεφαλαία. Ούτε από τον κόσμο τους το περίμενα, ούτε από κανέναν προπονητή, απλά το σοκ το μεγαλύτερο ήταν από τους παίκτες, όλοι ξένοι είναι, πως πορώθηκαν σε αυτόν τον καραγκιοζισμό δεν μπορώ να το εξηγήσω. Ε αν δεις τώρα μια καλή ομάδα χορτασμένη από την μεγάλη κούπα και απίστευτα κουρασμένη, απέναντι στη δευτερη καλύτερη ομάδα που είναι πεισμένη ψυχολογικά ότι πρέπει να κερδίσει και κατεβαίνουν ταλιμπάν σαββιδομάχοι, το αποτέλεσμα και η εικόνα θα είναι αυτή.

 

Κλάιν. το πιο σημαντικό ματς τους ήταν και το κέρδισαν. εμάς είναι τα δυο επόμενα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×