Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

φυσικα βαση ιστοριας η μπολονια ειναι μεγαλυτερη ομαδα απο την εμπολι αλλα οκ ιδιες συμμετοχες ειχαν λοιπον στην Ιταλια 

 

ο βρανιες ηταν γυρολογος σε μικρες τουρκορωσικες ομαδες γι αυτο και ειχε τοσο χαμηλο κασε το οτι επιασε σε σενα ειναι δικη σου επιτυχια 

 

δεν προκυπτει απο πουθενα λοιπον για το βιογραφικο πηρες ενα παιχτη σαν και αυτοςυ που επερνες περσι και προσπερσι στην αμυνα

Link to comment
Share on other sites

φυσικα βαση ιστοριας η μπολονια ειναι μεγαλυτερη ομαδα απο την εμπολι αλλα οκ ιδιες συμμετοχες ειχαν λοιπον στην Ιταλια 

 

ο βρανιες ηταν γυρολογος σε μικρες τουρκορωσικες ομαδες γι αυτο και ειχε τοσο χαμηλο κασε το οτι επιασε σε σενα ειναι δικη σου επιτυχια 

 

δεν προκυπτει απο πουθενα λοιπον για το βιογραφικο πηρες ενα παιχτη σαν και αυτοςυ που επερνες περσι και προσπερσι στην αμυνα

Αυτο λεω ρε ανθρωπε, οτι μεγαλυτερη ομαδα η μπολονια προκυπτει μονο λογω ιστοριας. Κατα τα αλλα καλυτερη ηταν η εμπολι αυτα τα χρονια που μιλαμε.

Ο βρανιες να σου βγηκε κ μαγκια σου. Ο τσοσιτς ηρθε ως συμπηρωμα και σου εδειξε καλα δειγματα, αλλα δεν μπορεις να βασιστεις πανω του αν δεν δειξει οτι συνηρθε και ειναι καλα. Κ ο οικονομου ηρθε για αντικαταστατης λοιπον του καλυτερου σου αμυντικου κ βαση βιογραφικου δεν δειχνει οτι ειναι τετοιος. Μακαρι να ξαναβγεις μαγκας και να βγει κ καλυτερος του βρανιες, αλλα εγω τουλαχιστον δεν βλεπω κατι τετοιο.

Μακαρι να δικαιωθεις κ να βγει Γκαμαρα ο 4 συμμετοχες της β ιταλιας.

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγραφω ο βρανιες δεν ηταν αγνωστός παίκτης όλοι αναγνώριζαν την αξία του αλλα δεν τον άγγιζαν λόγο χαρακτήρα . Τις ίδιες μαλακιες έκανε και στην ΑΕΚ αλλα υπήρχε ανοχή και απο την ιστορία δικαιώθηκε γιαυτη την επιλογή .

Link to comment
Share on other sites

ρε μπιλ ποια τελευταια χρονια μου μιλας η εμπολι φετος ανεβηκε απο την σεριε Β ξανα και επεσε σαν 18η προπερσι ασε με τωρα που συγκρινεις 2 ομαδες η μια με 50 χρονια στην πρωτη κατηγορια και η αλλη με 10 

 

ο οικονομου ηρθε να παιξει ενα ρολο 4αδας τωρα αυτα περι γκαμαρα και δικαωσης τα ξεπερναω γιατι ειναι ανουσια 

 

ειπες για βιογραφικο και αποδειχτηκε οτι δεν ισχυε ειπες για τζανετοπουλους και στο ξαναεγραψα οτι δεν ισχυει επειδη ο τζανετοπουλος αναγκαστικα εκανε 2 αγωνες περσι με την ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγραφω ο βρανιες δεν ηταν αγνωστός παίκτης όλοι αναγνώριζαν την αξία του αλλα δεν τον άγγιζαν λόγο χαρακτήρα . Τις ίδιες μαλακιες έκανε και στην ΑΕΚ αλλα υπήρχε ανοχή και απο την ιστορία δικαιώθηκε γιαυτη την επιλογή .

 

κανεις δεν ειναι αγωνστος για οσους παρακολοθουν λιγο ευρωπαικο ποδοσφαιρο ουτε ο βρανιες ουτε ο τσοσιτς ουτε ο οικονομου για οσου δεν βλεπουν μπορει να ηταν

Link to comment
Share on other sites

Σκας γαιδαρο ρε πουστη. Για να τελειωνουμε τωρα, παιχτη για να εχει ρολο στη 4αδα ηθελες ή εναν βασικο και αναντικαταστατο αμυντικο; γιατι τετοιος σου εφυγε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παιχτη που θα εχει ρολο στην 4αδα σου μπιλι μου για να μοιραζονται τα ματς και να παιξουν οι 4 ολη την χρονια 

 

γιατι και ο βρανιες σου εβγαλε 19 ματς στην Ελλαδα και τα περισσοτερα ευρωπαικα 34/50

o λαμπρο σου εβγαλε 28/50

o τσιγκρι σου εβγαλε 28/50

o τσοσιτς σου εβγαλε 17/50

 

αρα η λογικη φετος ηταν ο τσοσιτς να παρει 10 ματς παραπανω και ο οικονομου να παρει 25/50 ματς ας πουμε 

 

δεν βλεπω τι δεν θεωρουμε λογικο

Link to comment
Share on other sites

Ρε μητσο δεν ειμαι η μαμα να θελω να παιξουν ολα τα παιδακια να ειναι ευχαριστημενα ολα.

Γινεται να εχω 2 τεραστιους αμυντικους κ ο τζιζους να παιζει στα κυπελλα κ στα αδιαφορα; κ 4ο να εχω τον πιτσιρικα;

Γιατι να θελω δηλαδη να εχει 25 συμμετοχες ο λαμπροπουλος; Δεν ειναι λογικο αυτο κ δεν γινεται πουθενα στον κοσμο.

Εχεις τους βασικους σου κ οι αλλοι παιρνουν χρονο για να δωσουν ανασες ή να καλυψουν το κενο τραυματισμου

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εισαι αλλα αυτο εκανες περσι αυτο θα κανεις και φετος γιατι εχεις 4 που μπορουν να εναλλασονται χωρις προβλημα 

 

εσενα μπορει να μην σου αρεσει η ΑΕΚ εκανε ρεκορ στην ιστορια της Ελλαδας με αυτον τροπο και στην Ευρωπη εμφανισε εντυπωσιακη αμυντικη λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εισαι αλλα αυτο εκανες περσι αυτο θα κανεις και φετος γιατι εχεις 4 που μπορουν να εναλλασονται χωρις προβλημα

 

εσενα μπορει να μην σου αρεσει η ΑΕΚ εκανε ρεκορ στην ιστορια της Ελλαδας με αυτον τροπο και στην Ευρωπη εμφανισε εντυπωσιακη αμυντικη λειτουργια

Ρε δεν το εκανε απο επιλογη περσι, μην με τρελαινεις.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν το εκανες απο επιλογη το εκανες γιατι ειναι παρα πολλα τα ματς και θες 4 να μπορουν να παιξουν γιατι θα εχεις καρτες τραυματισμους κτλπ ο βρανιες μαζεψε 17 κιτρινες ξερω γω περσι 

 

αυτο το μοντελο που αναφερεις το υπηρετουν ξερω γω η ρεαλ και η μπαρτσελονα που εχουν βιονικους παιχτες

 

δες τις αγγλικες η Λιβερπουλ μοιραζει τα ματς σε 3 η μαν γιου σε 4 αμυντικους η σιτυ τα ιδια 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο ποσοτικο το θεμα...το να εχουμε πεντε παιχτες και οι τρεις να τραυματιζονται οπως τσοσιτς,τσιγκρινσκι δε λεει κατι....καλυτερα να εχεις μονο τρεις παιχτες κα να ειναι οπως ο βρανιες και σε ποιοτητα και σε αντοχη-κραση, παρα πεντε και να ειναι οπως ο τσιγκρινσκι που ξαφνικα γινονται οι πεντε δυο.

Link to comment
Share on other sites

προφανως αλλα και ο βρανιες εχανε του σκασμου τα ματς λογω καρτων

Link to comment
Share on other sites

Λυσσάξτε - ξελυσσάξτε, γκανιάστε - ξεγκανιάστε, ΠΑΛΙ από τα "γκατς" του Βασίλη Λαμπρόπουλου θα κρεμαστείτε -ούμε όλοι και φέτΟ.

:D 

 

ΥΓ Άνταμ Τζανετόπουλε, "σκίσε το εισιτήριο και ξαναγύρνα πίσω" !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πάμε στο πρώτο παιχνίδι με 4 στην άμυνα , θα έχουμε λαμπροπουλο και οικονόμου. Δεν βλέπω με τίποτα τσοσιτς να είναι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Θα μου γράψει κάποιος για το βιογραφικό του Μαυροπάνου?

 

Να είχαμε να λέγαμε είναι τα βιογραφικά...

 

Το θέμα το μεγάλο είναι να μπορέσει ο Οικονόμου να δώσει αυτά που έδωσε ο τρελός για να είσαι στα ίδια...

 

Και σε αυτό το κομμάτι έχω κι εγώ τις λίγες αμφιβολίες μου...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ με το Μπιλαρα. Ο Γιαννουτσος και ο κάθε Γιαννουτσος δεν μπορεί να στηρίζεται εις βάρος της ομαδας. Προτιμώ να φέρω Έλληνα πιτσιρικά πιο έτοιμο και να τον στείλω δανεικό παρα να κάνω το σταυρο μου. Επίσης στο κέντρο δεν καταλαβαίνω όσους λενε οτι με 4 είμαστε καλα. Έφυγε Γιόχανσον, Κονε και αν φύγουν Αινταρεβιτς, Μοραν πας στους -4. Έφεραν τον Αλεφ και δεν λέω να φέρουν άλλους 3 αλλά αλλά 2 χαφ, σύνολο 5 πρέπει να εχεις....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν φυγει αινταρεβιτς κ μοραν παλι -2 εισαι, απ τους οποιους κονε κ μπο, ο ενας επαιξε το πρωτο μισο και ο αλλος το 2ο μισο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη τη στιγμη βλεπω ανταγωνιστικα χαφ σιμοες, γαλανο, αλεφ , σετα και μανταλο. Και οι αλλοι 2 που μενουν φευγουν.

Link to comment
Share on other sites

Σήκωσες πρωτάθλημα χωρίς Μάνταλο και Γιόχανσον... Με κέντρο τρεις ποδοσφαιριστές... Σιμόες, Κονέ και Γαλανόπουλο...

 

Φέτος έχεις Μάνταλο και πήρες και Άλεφ... Σύνολο τέσσερις...

 

Για μένα η καλή κίνηση έτσι όπως έχεις γίνει με Πόνσε, Λιβάγια και Μπογιέ θα ήταν ένα πολύ δυνατό σέντερ φορ λόγω του γεγονότος ότι και οι δύο φετινοί δεν έχουν δείξει μεγάλη έφεση στο σκοράρισμα...

 

Αν δεν σου βγουν θα πρέπει να πάρεις τα γκολ από κάπου αλλού...

 

Στα χαφ και στα μπακ υπάρχουν λύσεις... Ο Μπακάκης ας πούμε έπαιξε τριάδα πίσω αρκετά πέρυσι...

 

Με τον Λουντ θα έκλεινε η τρύπα στα χαφ και θα είχες να ασχοληθείς μόνο με την φανέλα με το νούμερο 11...

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ αν εξαιρέσεις τους πιτσιρικάδες (Οχι το Γαλανοπουλο), τους Μοραν-Αινταρεβιτς και τους τερματοφύλακες, έχει 19 παίχτες. Με τόσους η χρονια δεν βγαίνει. Άντε και συμφώνησαμε οτι δεν χρειάζεται 5ο στοπερ. Λείπουν 3 παίχτες μίνιμουμ. Για μένα 2 χαφ ακόμα και ενα εξτρέμ. Προσωπικά όμως πιστεύω οτι με 2 φορ μόνο, θα εχεις πρόβλημα και χρειάζεσαι και εκεί κάποιον. Μακάρι να περάσουμε στους ομίλους Τς.Λ. λοιπόν θα πω γιατι τότε θα γίνουν όλες οι κινήσεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε υπομονή 15-20 μέρες να δούμε το σοβαρό φιλικό με τη Γαλατά και (κυρίως) τα 2 προκριματικά ωστέ να σχηματίσουμε μια πρώτη άποψη για τους 3 καινούριους με τα αμφιλεγόμενα βιογραφικά και να πάρουμε μια γεύση για το που μπορεί να φτάσει η νέα ΑΕΚ...

 

Τα γεγονότα μέχρι στιγμής λένε πως έχασες τον καλύτερο παίχτη σε κάθε γραμμή του άξονα:

-Εχασες τον καλύτερο στόπερ του πρωταθλήματος, που για εμένα είναι μακράν η μεγαλύτερη απώλεια, γιατί πέρσυ όλη η δυναμή σου ήταν η άμυνα... και ακρογωνιαίος λίθος της άμυνας ήταν ο Βράνιες.

-Έχασες τον τεράστιο Γιόχανσον που μαζί με το Σιμόες ήταν ο σπουδαιότερος παίχτης της τριετίας της επιστροφής...

-Κι έχασες και τον αγαπησιάρη Ουχο που παρά τη μέτρια περσινή χρονιά του ήταν ο κορυφαίος σεντερ-φορ της λίγκας...

 

Σου βάζω στην άκρη το Λάζαρο γιατί κανείς μας δεν πίστευε πως θα επαναλαμβανε την περσινή οργιαστική χρονιά του...

 

Τα παραπάνω είναι ΓΕΓΟΝΟΤΑ...  Περνάμε τώρα στους ΕΥΣΕΒΕΙΣ ΠΟΘΟΥΣ...

 

Θέλουμε ο Οικονόμου να μπει στα παπούτσια του Βράνιες και να σου δώσει την αμυντική ασφάλεια που σου προσέφερε ο τελευταίος...

Θέλουμε ο Αλεφ να μπει στα παπούτσια του Γιόχανσον... (ή στη χειρότερη του Κονέ...)

Θέλουμε ο Πόνσε να βγει αντι-Τσίνο

Και απο Μπογε και Αλμπάνη να πάρουμε οτι πήραμε πέρσυ από Λάζαρο...

 

ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΥΝ τότε θα είμαστε στα ίδια με πέρσυ...  Κάποιοι στις αναλύσεις ισχυρίζονται πως οι νεόι με τα στοιχεία τους θα μας κάνουν και καλύτερους από πέρσυ... οι περισσότεροι περιμένουμε να δούμε...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε μητσο δεν ειμαι η μαμα να θελω να παιξουν ολα τα παιδακια να ειναι ευχαριστημενα ολα.

Γινεται να εχω 2 τεραστιους αμυντικους κ ο τζιζους να παιζει στα κυπελλα κ στα αδιαφορα; κ 4ο να εχω τον πιτσιρικα;

Γιατι να θελω δηλαδη να εχει 25 συμμετοχες ο λαμπροπουλος; Δεν ειναι λογικο αυτο κ δεν γινεται πουθενα στον κοσμο.

Εχεις τους βασικους σου κ οι αλλοι παιρνουν χρονο για να δωσουν ανασες ή να καλυψουν το κενο τραυματισμου

Bill εχει αλλαξει το ποδοσφαιρο. Πλεον χρειαζεσαι ευρος στο ροστερ και ελαχιστοι ειναι οι αναντικαταστατοι. Εχει γινει λιγο περισσοτερο μπασκετ το ποδοσφαιρο, εκμεταλλευεσαι ολους τους παικτες της 22αδας πλην τερματοφυλακων και οχι λογω τραυματισμων ή καρτων. Καθε παικτης εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα που ενιοτε χρειαζονται στην ομαδα αναλογα με την περιοδο που περναει στο φορμαρισμα της ή στον αντιπαλο. Σε αλλα παιχνιδια θα ριξεις το βαρος στο πλαι, σε αλλα στον αξονα, σε αλλα θα χρειαστει να παιξεις καποια μετρα πιο πισω, στην πλειοψηφια στο πρωταθλημα θα ανεβαινεις περισσοτερο και θα γυριζει ο Αλεφ σεντερ χαφ και στο απλωμενο γηπεδο θα σου φαινεται οτι παιζεις με τρεις πισω.

 

Εχει αλλαξει η μπαλα, δεν υπαρχουν θεσφατα οπως παλια και βγαζοντας εξω τις σταρουμπες οι υπολοιποι υπηρετουν πλανα. Ο Σιμοες ας πουμε που στην ΑΕΚ ειναι υπερπολυτιμος, αλλου θα φαινοταν τσουρουκας γιατι οι απαιτησεις απο τον κεντρικο χαφ θα ηταν και η πασα και το τεμπο. Γι αυτο επεμενε για χαφ ο Ουζουνιδης διοτι με Σιμοες και Μανταλο ή Γαλανοπουλο ξερω γω, το εργο δεν εβγαινε. Σου δινει σολιντ αμυντικη λειτουργια ο Πορτογαλος αλλα σε περιοριζει επιθετικα. Του βρηκε και εκει ρολο ο Μαρινος, θα τον ανεβαζει ψηλα να πιεζει για να κλεβει και να εκμεταλλευεσαι τον αριθμητικο πλεονεκτημα και την ατομικη ποιοτητα της τετραδας μπροστα. Μακαρι να ανταπεξελθει το παιδι.

 

Ο Πογετ πχ ειχε βρει ρολο στο Γιοχανσον, το παιδι εβγαινε απο πισω και σου ειχε κανει γκολ, ηταν συγχρονο 8αρι ευρωπαικων προδιαγραφων. Με το Δελλα ηταν μπετο διπλα στο Σιμοες να τρεχει για τον Πετρο. Αλλαζουν αυτα, γι αυτο εχει τεραστια σημασια η τακτικη στο ποδοσφαιρο. Ο Οικονομου που κανετε την κουβεντα εχει τελειως διαφορετικα χαρακτηριστικα απο το Βρανιες, εγω εκει εστιαζω. Δυναμικο στοπερ δεν εχω πλην Λαμπροπουλου, μακαρι να μπορεσει να παιξει ο Τσοσιτς το ρολο. Δεν το βλεπω, αλλα περιμενω να δω. Κι εγω θελω 5ο στοπερ να ειμαι ασφαλης δεν το κρυβω. Αλλα αυτη τη στιγμη εχω αλλες προτεραιοτητες και 2 στοιχηματα μπροστα που πανω απ ολα πρεπει να "κουμπωσουν" με τον Κροατη και δευτερευοντως με το Μανταλο που ειναι ερωτηματικο γιατι περσι ελειπε και η ομαδα λειτουργησε χωρις αυτον.

 

Το να ειναι καλος ο Μανταλος και κακη η ΑΕΚ εμενα δε μου λεει απολυτως τιποτα. Δεν ειναι ο στοχος να κανουμε το Μανταλο σουπερ παικτη. Ο στοχος ειναι να λειτουργει η ομαδα. Και η ομαδα εχει πολλα νεα προσωπα μπροστα για να εχουμε εικονα απο τωρα σχετικα με τη λειτουργια της. Πισω εισαι συμπαγης, εχεις προσλαμβανουσες απο περσι, ξερεις τι μπορει να δωσει ο καθενας πλην Οικονομου. Το μεγαλο θεμα ειναι το μπροστα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

το ροστερ δεν θα ειναι παντα διαθεσιμο οπως τωρα. Θα υπαρχουν τιμωριες και τραυματισμοι υπολογιστε

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×