Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

8 hours ago, Yossarian said:

Το κατάλαβα φίλε Ράγιο. Το έβαλα για την πλάκα, όχι επειδή θεώρησα ότι έχει γραφτεί στα σοβαρά, αλίμονο. Όλα καλά. 

Εννοείται όλα καλά. Δεν κατάλαβες το αστείο που έκανα ή που προσπάθησα να κανω, όμως. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εννοείται όλα καλά. Δεν κατάλαβες το αστείο που έκανα ή που προσπάθησα να κανω, όμως. 

Έχεις δίκιο, τώρα το είδα! Ειναι άτιμος ο φαίδων του πληκτρολογίου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω υπευθύνως ότι ΕΠΙΤΡΕΠΩ στο Facebook να δημοσιεύει τις φωτο μου και τα βίντεο μου στον ημερήσιο ή εβδομαδιαίο τύπο, Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, στο Playboy,στο Notiareport.gr - Βάρη Βούλα Βουλιαγμένηστο "Παράξενα φαινόμενα", να τις κάνει μπλουζάκια, μπρελόκ ή αφίσες για δωμάτια, μαγνητάκια για τα ψυγεία, να τις παραχωρήσει στο Ελληνικό Κράτος για να εκδοθούν σε γραμματόσημα ή να τυπωθούν ως υδατογραφήματα στις σελίδες των ελληνικών διαβατηρίων ή και στην Ε.Ε. για να περιληφθούν στις επόμενες εκδόσεις χαρτονομισμάτων του ευρώ.
Τα δε κείμενά μου επιτρέπω να αναδημοσιευτούν στο aek365.gr στην Ωρα των σπορ ,στον Δικεφαλο, στo FORUM KITRINOMAVRO στους Times του Λονδίνου, της Νέας Υόρκης και της Κολοπετινίτσας, να περιληφθούν σε ανθολογίες, σε γνωμολόγια, σε βιβλιαράκια που θα διανέμονται ως προσφορές από εφημερίδες,
Για όσα από τα κείμενα και τις φωτο δεν επιθυμώ τα παραπάνω, απλά δεν τις δημοσιεύω στο FFacebook!!!!
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 11:56 AM, Stylianopoulos said:

Μερικά από τα σήματα της αγαπημένης μας ΑΕΚ έως και σήμερα

 

FB_IMG_1699782550534.jpg

Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί πρόσθεσαν το άσπρο χρώμα, ούτε γιατί το κίτρινο χρώμα έγινε πιο ανοιχτόχρωμο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 11:56 AM, Stylianopoulos said:

Μερικά από τα σήματα της αγαπημένης μας ΑΕΚ έως και σήμερα

 

FB_IMG_1699782550534.jpg

Στυλ κατά τη γνώμη μου, το γραφικό (template) είναι ελλιπές (λείπουν αρκετά σχέδια προ 1970 και ειδικά της δεκαετίας 70-80) αλλά και ανακριβές ως προς της χρονικές αντιστοιχήσεις που αναφέρει. Χοντρικά (και πρόχειρα) οι διαδοχικές αλλαγές στον Δικέφαλο στη φανέλα, από το 1970 περίπου έως και το πρωτάθλημα του 1989 είναι οι παρακάτω:

image.thumb.jpeg.33cd3d818959a3a55e66c5099d89009c.jpeg

 

Επίσης φίλε @Rossi "αυτό στο κέντρο" που λες είναι το ίδιο με αυτό που βρίσκεται αριστερά του (στην αρχική φωτό/template), απλά δεν διακρίνονται "οι γρίλιες/ανοίγματα" στις πτέρυγες". Αυτό στο κέντρο δεν υπήρξε ποτέ σε φανέλα, το ακριβές είναι το αριστερά του. Είναι και το δικό μου αγαπημένο (σχέδιο προεδρίας Ζαφειρόπουλου) μαζί με αυτό της περιόδου 1979 έως και περίπου 1983.

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nf28 said:

Περπατάω στην Ιταλία,  βλέπω  δικέφαλους αετούς.

Αεκαρα παντού. 

Screenshot_20231115_135632_Gallery.jpg

Σε ποια πόλη είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε ποια πόλη είναι αυτό;

Είναι στη Σιένα, η πόλη χωρίζεται σε 17 γειτονιές και η κάθε μια έχει το δικό της έμβλημα. Ο δικέφαλος είναι ένα από αυτά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nf28 said:

Είναι στη Σιέννα, η πόλη χωρίζεται σε 17 γειτονιές και η κάθε μια έχει το δικό της έμβλημα. Ο δικέφαλος είναι ένα από αυτά.

Επιβεβαιώνω, το έλεγε και ο Τάσος Δουσης στην εκπομπή του 

Καλά να περάσεις 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nf28 said:

Περπατάω στην Ιταλία,  βλέπω  δικέφαλους αετούς.

Αεκαρα παντού. 

Screenshot_20231115_135632_Gallery.jpg

Καλή η πλατεία ?image.png.a209127b827311b35b2c1cf3ffc4f2d3.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Καλή η πλατεία ?image.png.a209127b827311b35b2c1cf3ffc4f2d3.png

Σούπερ η πλατεία, πολύ καλή όλη η Τοσκάνη, ωραία εκδρομή, ωραίες φαγητάρες για να είμαι εντός κλίματος φόρουμ.

Επίσης, δεύτερο εντός  φέτος που έλειπα και η ομάδα έριξε άνετη τριάρα για δεύτερη φορά (πρώτο το ΑΕΚ- Παναιτωλικός).

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nf28 said:

Επίσης, δεύτερο εντός  φέτος που έλειπα και η ομάδα έριξε άνετη τριάρα για δεύτερη φορά (πρώτο το ΑΕΚ- Παναιτωλικός).

Κάποτε λεγαμε γκαντεμη τον φουκαρα τον Σπύρο 

  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 3:48 PM, Hades said:

Τι ετοιμάζεις πάλι ρε Εθνάρχη 

received_1568271820595165.jpeg

Επιβάλλεται να συνδυαστεί τουλάχιστον με κατάκτηση πρωταθλήματος.   

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΑΕΚτζηδες, 1 μήνα φαντάρος δίχως Ίντερνετ και τηλεόραση και αναγκάστηκα να ακούω την ΑΕΚαρα μέσω ραδιοφώνου. Ομολογώ πως από ράδιο μπορεί να χάνεις εικόνα αλλά παίρνεις πολύ καλύτερο παλμό γηπέδου συγκριτικά με την τηλεόραση.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, thodoris19 said:

Καλημέρα ΑΕΚτζηδες, 1 μήνα φαντάρος δίχως Ίντερνετ και τηλεόραση και αναγκάστηκα να ακούω την ΑΕΚαρα μέσω ραδιοφώνου. Ομολογώ πως από ράδιο μπορεί να χάνεις εικόνα αλλά παίρνεις πολύ καλύτερο παλμό γηπέδου συγκριτικά με την τηλεόραση.

Εχει γλύκα το ραδιο, ειδικά να δεν κανεις τιποτα αλλο και φανταζεσαι το τι γινεται

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Νοσταλγικό πολύ το ράδιο . Πολλα ματς μου έρχονται να τα ακούμε με φαδερ σε αμάξι ή και σπίτι όταν άρχισαν τα συνδρομητικά κλπ . Πιο ζωντανή ανάμνηση η πρόκριση με Χιμπερνιαν που θυμάμαι εκκωφαντικό θόρυβο από Σκωτσέζους και τον πανικό στο πρώτο γκολ μας . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα τα ξημερώματα απ το κιτρινόμαυρο Μεξικό. 

Πρώτη μέρα λέω στον ξεναγο μας για Ορμπελιν και μου λέει απευθείας "ΑΕΚ". Πιάσαμε κουβέντα και για Πισαρο. Μου έλεγε ότι είναι παιχταρας αλλά δεν έχει προσαρμοστει λόγω απόστασης και επειδή είναι πρωτη φορα που φευγει απο κει. Τα skills υπάρχουν και το κλειδί είναι το μυαλό του ώστε να αρχίσει να αποδίδει. 

Για Πινεδα μου λεγε οτι επειδή είναι φιλόδοξος και τον στηρίζει πολυ η οικογένεια του (εν αντιθέσει με Πισαρο στο κομμάτι της στήριξης) έπιασε απευθείας εδώ. Και προφανώς επειδή είναι παιδί του Αλμέιδα. Και τον θεωρεί βαρόμετρο και για την εθνική Μεξικό. Θυμάμαι να μου λέει ότι για να περασουν την Ονδούρα ο Πινεδα πρεπει να παιξει όπως παιζει και στην ΑΕΚ. 

Το κορυφαίο ήταν όταν πηγα σε μια πυραμίδα Μάγια που ήταν κάποιοι Ινδιάνοι πλανωδιοι πωλητες. Όταν άκουσαν ότι είμαστε Έλληνες γυρνάει ο ένας και λέει "Ατενας, Αλμέιδα"! 

Και δυο φωτο για τον φίλο μου τον Νονό. 

IMG-20231124-WA0006.jpg

IMG-20231124-WA0002.jpg

  • Δικεφαλάκι 25
  • Μπομπίτσα 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elmago21 said:

Καραφλοδάιμονας Ραπτόπουλος λέει για Μπρινιολι στον γαύρο... Τι γνωρίζουμε;

Οτι για να το λέει ο Ραπτόπουλος δεν θα ισχύει

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×