Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

21 hours ago, Νονός said:

Εννοείται Μήτσο ότι ξηγήθηκε σωστά.

Γι αυτό πήρε και το ΟΚ να αναδημοσιεύει.

Γι αυτό και είναι ακόμα ζωντανός ...... :ph34r::lol:

Πάντως σε δημοσίευση της Δικεφαλης Ιστορίας την  18η Ιουλίου για την πρώτη ελληνική ομάδα που έφθασε στους 8 ευρωπαϊκής διοργάνωσης, η φωτογραφία αλλά κυρίως η αναλυτική  σύνθεση της ομάδας προέρχονται επίσης από την AEKpedia, και αν δεν μου διέφυγε κάτι δεν υπάρχει αναφορά στην πηγή. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως σε δημοσίευση της Δικεφαλης Ιστορίας την  18η Ιουλίου για την πρώτη ελληνική ομάδα που έφθασε στους 8 ευρωπαϊκής διοργάνωσης, η φωτογραφία αλλά κυρίως η αναλυτική  σύνθεση της ομάδας προέρχονται επίσης από την AEKpedia, και αν δεν μου διέφυγε κάτι δεν υπάρχει αναφορά στην πηγή. 

Θενξ Ράγιε !!!

Αναμένεται απάντηση/εξήγηση :

di7879x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίριαλ γίναμε .....

Τι να τονΕ κάνω τον μπαγάσα ? Αγαθιάρης μου φαίνεται. Λέτε και να είναι ????

dikes1.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Σίριαλ γίναμε .....

Τι να τονΕ κάνω τον μπαγάσα ? Αγαθιάρης μου φαίνεται. Λέτε και να είναι ????

dikes1.jpg

Είναι 4 Αεκτζήδες φίλοι, απο το χωριο, δεν τους ξέρεις.

Πρέπει να είχε και καμιά 30αρια γκόμενες απο το ιδιο χωριο. Μεγλο χωριό, κεφαλοχώρι.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Νονός said:

Τι να τονΕ κάνω τον μπαγάσα ? Αγαθιάρης μου φαίνεται. Λέτε και να είναι ????

Καλό παιδι που μπαινει στον κοπο να γραφει σεντονια για να γλυτωσει απο το μενος του ΝΟΝΟΥ..

Ας φιλησει δαχτυλιδι και φερτον ως δοκιμο prospect..

«Όταν κάνουμε το σωστό, κανείς δεν το θυμάται. Όταν κάνουμε λάθος, κανείς δεν το ξεχνά»

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία του αυριανού αγώνα με την Ντινάμο, όλοι οι αγώνες της ΑΕΚ για τις διοργανώσεις της ΟΥΕΦΑ από το 1963 μέχρι σήμερα από την γνωστή ιστοσελίδα AEK one love  .Για να φαίνεται καλύτερα το χώρισα στα τρία,

-μέχρι να καθιερωθεί το επαγγελματικό ποδόσφαιρο στην Ελλάδα

- μέχρι να γκρεμιστεί το Γήπεδο Νέας Φιλαδέλφειας και αργότερα "Νίκος Γκούμας", (το 85-86 και το 86-87 παίζαμε στο Ολυμπιακό Στάδιο, ενώ το 99-00 δώσαμε κάποιους αγώνες στην Νέα Σμύρνη)

-και από το 2003 μέχρι την τελευταία φορά που παίξαμε  Ευρώπη πριν επιστρέψουμε στην παραδοσιακή μας έδρα. 

 

image aek eyrope (3).png

image aek eyrope (4).png

image aek eyrope (5).png

Link to comment
Share on other sites

Ήταν μια πολύ βαριά εβδομάδα αυτή που τελειώνει.

Απ' τις πιο λυπηρές και έντονα φορτισμένες που έχω ζήσει σε ΑΕΚτζήδικο επίπεδο. Δεν ήξερα τι ακριβώς να πω, ποια πληροφορία ακριβώς ισχύει, γενικά μια φορτισμένη ατμόσφαιρα ακόμα και μέσα απ' το "απρόσωπο" ίντερνετ. Φοβόμουν τι θα ακούσω στο επόμενο τηλεφώνημα που θα μου κάνανε.

Περνάνε οι μέρες. Η οργή και μια μεγάλη λύπη νομίζω θα με κυνηγάνε για καιρό. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ!

Θέλω να πω και για τη συμβολή του ΚΜ σε αυτό. Πραγματικά παιδιά και απευθύνομαι σε όλους σας! Ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά, ας μην είμαστε κοντινοί φίλοι με πολλούς, όμως ακόμα και κάποιες άστοχες πληροφορίες ή τοποθετήσεις και αν διαβάσαμε, εμένα προσωπικά με βοήθησαν ώστε να φιλτράρω λίγο αυτή τη φορτισμένη κατάσταση. Να γίνει λίγο πιο διαχειρίσιμη η κατάσταση. Υπάρχουν κάποια ποστ που όντως θα τα θυμάμαι για καιρό! 

ΥΓ. Μέσα σε όλα αυτά τα δύσκολα συναισθήματα και την περίεργη κατάσταση μόλις χτες Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Δεν ξέρω αν θα είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας, θα το καταλάβω αργότερα. Όμως σίγουρα μπήκε ξανά φως στη ζωή μας!!!

 

  • Δικεφαλάκι 22
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Navas said:

Ήταν μια πολύ βαριά εβδομάδα αυτή που τελειώνει.

Απ' τις πιο λυπηρές και έντονα φορτισμένες που έχω ζήσει σε ΑΕΚτζήδκο επίπεδο. Δεν ήξερα τι ακριβώς να πω, ποια πληροφορία ακριβώς ισχύει, γενικά μια φορτισμένη ατμόσφαιρα ακόμα και μέσα απ' το "απρόσωπο" ίντερνετ. Φοβόμουν τι θα ακούσω στο επόμενο τηλεφώνημα που θα μου κάνανε.

Περνάνε οι μέρες. Η οργή και μια μεγάλη λύπη νομίζω θα με κυνηγάνε για καιρό. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ!

Θέλω να πω και για τη συμβολή του ΚΜ σε αυτό. Πραγματικά παιδιά και απευθύνομαι σε όλους σας! Ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά, ας μην είμαστε κοντινοί φίλοι με πολλούς, όμως ακόμα και κάποιες άστοχες πληροφορίες ή τοποθετήσεις και αν διαβάσαμε, εμένα προσωπικά με βοήθησαν ώστε να φιλτράρω λίγο αυτή τη φορτισμένη κατάσταση. Να γίνει λίγο πιο διαχειρίσιμη η κατάσταση. Υπάρχουν κάποια ποστ που όντως θα τα θυμάμαι για καιρό! 

ΥΓ. Μέσα σε όλα αυτά τα δύσκολα συναισθήματα και την περίεργη κατάσταση μόλις χτες Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Δεν ξέρω αν θα είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας, θα το καταλάβω αργότερα. Όμως σίγουρα μπήκε ξανά φως στη ζωή μας!!!

 

Να σου ζήσει. Πάντα γερή και τυχερή να είναι!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Navas said:

Ήταν μια πολύ βαριά εβδομάδα αυτή που τελειώνει.

Απ' τις πιο λυπηρές και έντονα φορτισμένες που έχω ζήσει σε ΑΕΚτζήδκο επίπεδο. Δεν ήξερα τι ακριβώς να πω, ποια πληροφορία ακριβώς ισχύει, γενικά μια φορτισμένη ατμόσφαιρα ακόμα και μέσα απ' το "απρόσωπο" ίντερνετ. Φοβόμουν τι θα ακούσω στο επόμενο τηλεφώνημα που θα μου κάνανε.

Περνάνε οι μέρες. Η οργή και μια μεγάλη λύπη νομίζω θα με κυνηγάνε για καιρό. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ!

Θέλω να πω και για τη συμβολή του ΚΜ σε αυτό. Πραγματικά παιδιά και απευθύνομαι σε όλους σας! Ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά, ας μην είμαστε κοντινοί φίλοι με πολλούς, όμως ακόμα και κάποιες άστοχες πληροφορίες ή τοποθετήσεις και αν διαβάσαμε, εμένα προσωπικά με βοήθησαν ώστε να φιλτράρω λίγο αυτή τη φορτισμένη κατάσταση. Να γίνει λίγο πιο διαχειρίσιμη η κατάσταση. Υπάρχουν κάποια ποστ που όντως θα τα θυμάμαι για καιρό! 

ΥΓ. Μέσα σε όλα αυτά τα δύσκολα συναισθήματα και την περίεργη κατάσταση μόλις χτες Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Δεν ξέρω αν θα είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας, θα το καταλάβω αργότερα. Όμως σίγουρα μπήκε ξανά φως στη ζωή μας!!!

 

Αέναος κύκλος της ζωής . Χάσαμε έναν αδερφό και καλωσορίζουμε μια νέα ζωή στις τάξεις μας. Λίγο χαρά στη μαυρίλα των ημερών . Να είναι γερή καλότυχη και να είστε κι εσείς οι γονείς της να την δείτε να μεγαλώνει. Μόνο χαρές εύχομαι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Ήταν μια πολύ βαριά εβδομάδα αυτή που τελειώνει.

Απ' τις πιο λυπηρές και έντονα φορτισμένες που έχω ζήσει σε ΑΕΚτζήδκο επίπεδο. Δεν ήξερα τι ακριβώς να πω, ποια πληροφορία ακριβώς ισχύει, γενικά μια φορτισμένη ατμόσφαιρα ακόμα και μέσα απ' το "απρόσωπο" ίντερνετ. Φοβόμουν τι θα ακούσω στο επόμενο τηλεφώνημα που θα μου κάνανε.

Περνάνε οι μέρες. Η οργή και μια μεγάλη λύπη νομίζω θα με κυνηγάνε για καιρό. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ!

Θέλω να πω και για τη συμβολή του ΚΜ σε αυτό. Πραγματικά παιδιά και απευθύνομαι σε όλους σας! Ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά, ας μην είμαστε κοντινοί φίλοι με πολλούς, όμως ακόμα και κάποιες άστοχες πληροφορίες ή τοποθετήσεις και αν διαβάσαμε, εμένα προσωπικά με βοήθησαν ώστε να φιλτράρω λίγο αυτή τη φορτισμένη κατάσταση. Να γίνει λίγο πιο διαχειρίσιμη η κατάσταση. Υπάρχουν κάποια ποστ που όντως θα τα θυμάμαι για καιρό! 

ΥΓ. Μέσα σε όλα αυτά τα δύσκολα συναισθήματα και την περίεργη κατάσταση μόλις χτες Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Δεν ξέρω αν θα είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας, θα το καταλάβω αργότερα. Όμως σίγουρα μπήκε ξανά φως στη ζωή μας!!!

 

Συμφωνώ σε ολα φίλε Ναβας. Προσωπικά η  βδομάδα που τελειώνει και για μενα ηταν η δυσκολότερη της ΑΕΚτζηδικης ζωής μου, χειρότερη από της πεσαδας ασυζητητί.. Να σου ζησει αδερφέ μου λοιπόν και να συμπληρώσω οτι και στη δική μου ζωή προστέθηκε μπόλικο φως καθώς υποδέχτηκα τη δικια μου μικρη ΑΕΚτζου πριν απο 10 ωρες! 

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Navas said:

Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Συγχαρητήρια, να είναι καλά και η "Λάχεσις" ας είναι πλουσιοπάροχα γενναιόδωρη μαζί της, αλλά και μαζί σας.

Σε ευχαριστώ που με την χαρμόσυνη αναγγελία μου έδωσες την ευκαιρία, το πρώτο σχόλιο μετά από την ολιγοήμερη αποχή, να είναι για ένα τόσο θαυμάσιο γεγονός.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Navas said:

Μέσα σε όλα αυτά τα δύσκολα συναισθήματα και την περίεργη κατάσταση μόλις χτες Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Να σου ζησει φιλε , γερη και καλοτυχη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

@Navas

Να σου ζήσει!

Ο δικός μου έγινε ενός πριν 2 μέρες. Όσο μαύρες κι αν είναι οι μέρες, το χαμόγελο τους σου δίνει τεράστια δύναμη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zaxos said:

Συμφωνώ σε ολα φίλε Ναβας. Προσωπικά η  βδομάδα που τελειώνει και για μενα ηταν η δυσκολότερη της ΑΕΚτζηδικης ζωής μου, χειρότερη από της πεσαδας ασυζητητί.. Να σου ζησει αδερφέ μου λοιπόν και να συμπληρώσω οτι και στη δική μου ζωή προστέθηκε μπόλικο φως καθώς υποδέχτηκα τη δικια μου μικρη ΑΕΚτζου πριν απο 10 ωρες! 

Να σου ζήσει και σένα φίλε! Πάντα γερή και τυχερή να είναι!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 9:03 PM, Navas said:

Ήταν μια πολύ βαριά εβδομάδα αυτή που τελειώνει.

Απ' τις πιο λυπηρές και έντονα φορτισμένες που έχω ζήσει σε ΑΕΚτζήδικο επίπεδο. Δεν ήξερα τι ακριβώς να πω, ποια πληροφορία ακριβώς ισχύει, γενικά μια φορτισμένη ατμόσφαιρα ακόμα και μέσα απ' το "απρόσωπο" ίντερνετ. Φοβόμουν τι θα ακούσω στο επόμενο τηλεφώνημα που θα μου κάνανε.

Περνάνε οι μέρες. Η οργή και μια μεγάλη λύπη νομίζω θα με κυνηγάνε για καιρό. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ!

Θέλω να πω και για τη συμβολή του ΚΜ σε αυτό. Πραγματικά παιδιά και απευθύνομαι σε όλους σας! Ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά, ας μην είμαστε κοντινοί φίλοι με πολλούς, όμως ακόμα και κάποιες άστοχες πληροφορίες ή τοποθετήσεις και αν διαβάσαμε, εμένα προσωπικά με βοήθησαν ώστε να φιλτράρω λίγο αυτή τη φορτισμένη κατάσταση. Να γίνει λίγο πιο διαχειρίσιμη η κατάσταση. Υπάρχουν κάποια ποστ που όντως θα τα θυμάμαι για καιρό! 

ΥΓ. Μέσα σε όλα αυτά τα δύσκολα συναισθήματα και την περίεργη κατάσταση μόλις χτες Παρασκευή πρωί γεννήθηκε η μικρή μου ΑΕΚτζού και ελάφρυνε πάρα πολύ την καρδιά και τα συναισθήματα.

Δεν ξέρω αν θα είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας, θα το καταλάβω αργότερα. Όμως σίγουρα μπήκε ξανά φως στη ζωή μας!!!

 

Να την χαίρεσαι αδερφέ!  

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 10:44 PM, Zaxos said:

Συμφωνώ σε ολα φίλε Ναβας. Προσωπικά η  βδομάδα που τελειώνει και για μενα ηταν η δυσκολότερη της ΑΕΚτζηδικης ζωής μου, χειρότερη από της πεσαδας ασυζητητί.. Να σου ζησει αδερφέ μου λοιπόν και να συμπληρώσω οτι και στη δική μου ζωή προστέθηκε μπόλικο φως καθώς υποδέχτηκα τη δικια μου μικρη ΑΕΚτζου πριν απο 10 ωρες! 

Να σου ζήσει η κοράκλα, Ζάχο! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 9:03 PM, Navas said:

μικρή μου ΑΕΚτζού

Να σου ζησει αδερφε, ευχομαι τυχη και υγεια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα πολύ ενδιαφέρον κείμενο του Βλάση Αγτζιδη για την ΑΕΚ, το θέμα της δολοφονίας του Μιχάλη, και την υποδοχή των προσφύγων από τους γηγενείς το '22.

https://tvxs.gr/news/ellada/nea-filadelfeia-antimikrasiatika-stereotypa-poy-epivionoyn-kai-empneoyn-egklimatika-diktya/

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Yossarian said:

Ένα πολύ ενδιαφέρον κείμενο του Βλάση Αγτζιδη για την ΑΕΚ, το θέμα της δολοφονίας του Μιχάλη, και την υποδοχή των προσφύγων από τους γηγενείς το '22.

https://tvxs.gr/news/ellada/nea-filadelfeia-antimikrasiatika-stereotypa-poy-epivionoyn-kai-empneoyn-egklimatika-diktya/

Άρθρο που διαβαζεις, και πέρα από την θλίψη γεμίζω περιφάνια για την προσφυγική καταγωγή μου. Ευχαριστώ που το μοιραστήκες.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, ελπίζω να μην καθιερωθεί το δίδυμο Σιμανσκι - Γιονσον και Αμπραμπάτ δεξιά, θυμίζω ότι στο περσινο πρωτάθλημα, χωρίς τα playoff, με αυτή τη σύνθεση η ομάδα έκανε προβληματικες εμφανίσεις. 

Εμπιστοσύνη στον Αλμευδα, εμείς πουθενάδες είμαστε που γράφουμε τις πιπες μας να περνάει η ώρα. Μακάρι η ομάδα να πάρει μπρος, ήδη η λάσπη από τα πράσινα σιχαματα ξεκίνησε. Όλα στην ώρα τους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάμε ρε ΑΕΚΑΡΑ. Τελευταίο ματς για το ημερολογιακό 2023 που θα μπορέσω να δω από κοντά λόγω δουλειάς εξωτερικό. Και από τα σημαντικότερα της χρονιάς. Τα αστέρια είναι για εμάς και μας περιμένουν

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stylianopoulos said:

received_807330604511569.jpeg

received_1609983109409729.jpeg

Ομαδικό πριβέ Στέντιουμ Τουρ ΚουΜουϊτών πριν την Τελετή Απονομής Βραβείων ΠκΟ.

Θα μαγνητοσκοπηθεί και θα δώσει 1,01 για Χρυσό Φοίνικα του χρόνου στις Κάννες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×