Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

6 minutes ago, elmago21 said:

Καραφλοδάιμονας Ραπτόπουλος λέει για Μπρινιολι στον γαύρο... Τι γνωρίζουμε;

Γνωριζουμε οτι δε γνωριζει απο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, parakmiakos said:

Και δυο φωτο για τον φίλο μου τον Νονό. 

IMG-20231124-WA0006.jpg

IMG-20231124-WA0002.jpg

Απο Chiapas είναι αυτές;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, parakmiakos said:

Γάτος είσαι. 

Καλα, δεν ήταν και δύσκολη η σύνδεση. Απλά αναρωτήθηκα μήπως ήταν από αλλού, παρα την αναφορά στους zapatistas. Ειχα φίλους Ισπανούς και μεξικανους που είχαν βρεθεί εκεί, στις κοινότητες τους. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, elmago21 said:

Καραφλοδάιμονας Ραπτόπουλος λέει για Μπρινιολι στον γαύρο... Τι γνωρίζουμε;

κλασική ταναπου του βορρά που ρουφαει με έρωτα τα πειραιώτικα ασπράδια. Ονειρεύεται και ρουμάνους προπονητές και υπερομάδες του γρύλου και γενικά 5η φάλλαγγα

Link to comment
Share on other sites

@parakmiakosμου θύμισες σκηνικαρα στον Δομίνικο, σε μια παραλία μου λέει η τότε σύζυγος έχεις γαμηθει να κοιτάς τις κωλάρες και το παιδακι εκεί με το καπέλο της ΑΕΚ ούτε που το πρόσεξες. Ήταν σοκ, έπιασα κουβέντα, ο πατέρας του ήταν Έλληνας που είχε εγκατασταθεί στην Αργεντινή και ο γιος του δήλωνε ΑΕΚ αλλά το παιδί δεν ήξερε ούτε ελληνικά. Θυμάμαι τον πατέρα του είχε χαρει πολυ, με ρωτούσε πως πάει το γήπεδο μας (τότε είχε βγει η άδεια). Του έδωσα ένα μπλουζάκι Ν.Ι. ππυ μου είχε δώσει ο @BillR21και είχε χαρεί σαν παιδάκι κι αυτός

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 5
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, TheNarrator said:

From Dusk Till Dawn (1996) Film Locations - Global Film Locations

edw phges? lene einai kalo

Για βόρειο Μεξικό μου κάνει αυτό, οπότε όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Διαβολόγης Παπαδόπουλος Μανωλάς Σάντμπεργκ Εστερχάζι Πιας Καραγκιοζοπουλος

Κάτω σειρά Μαύρος Χατζής Διντζικος, Χατζόπουλος Παπαϊωάνου

ΑΕΚ 1985-86  εμφανισάρα χρυσό κίτρινο χρυσό κίτρινο ..και αναμένουμε περαιτέρω σχολιασμό από τις γριάρες του ΚΜ

FB_IMG_1701781660269.jpg

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Stylianopoulos said:

από τις γριάρες

σχολιασμό για τις εμφανίσεις? Η φανέλλα ήταν πολύ καλή και πρωτότυπη. Το παντελονάκι πάλι δεν μπορούσες να το φορέσεις καλοκαίρι σκέτο, χωρίς μπλούζα, γιατί με το που σε έβλεπε άνθρωπος σου έλεγε "πως κυκλοφορείς έτσι με τα σώβρακα?"🤣🤣

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stylianopoulos said:

Διαβολόγης Παπαδόπουλος Μανωλάς Σάντμπεργκ Εστερχάζι Πιας Καραγκιοζοπουλος

Κάτω σειρά Μαύρος Χατζής Διντζικος, Χατζόπουλος Παπαϊωάνου

ΑΕΚ 1985-86  εμφανισάρα χρυσό κίτρινο χρυσό κίτρινο ..και αναμένουμε περαιτέρω σχολιασμό από τις γριάρες του ΚΜ

FB_IMG_1701781660269.jpg

All time classic! Against modern football

6 hours ago, pappous said:

σχολιασμό για τις εμφανίσεις? Η φανέλλα ήταν πολύ καλή και πρωτότυπη. Το παντελονάκι πάλι δεν μπορούσες να το φορέσεις καλοκαίρι σκέτο, χωρίς μπλούζα, γιατί με το που σε έβλεπε άνθρωπος σου έλεγε "πως κυκλοφορείς έτσι με τα σώβρακα?"🤣🤣

Πιτζάμα για το σπίτι ήταν, όταν είχαμε υψηλούς καλεσμένους, φορέσαμε μαύρο:

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

όταν είχαμε υψηλούς καλεσμένους

ή "όταν την Ρεάλ την χάλασε το χόρτο" 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα ΑΕΚάρα μου με ένα φλασμπακ και εικόνες που πέτυχα μόλις σε γνωστή σελίδα.

 Ο κόσμος μας στην Έδεσσα το 1993 στη προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

30/05/1993

33η αγωνιστική

Εδεσσαικός - ΑΕΚ 0-1

 

Το γκολ ο Βασίλης Δημητριάδης και με τον Μήνου να αποκρούει το πέναλτι του Κολεφ. Ετσι η ΑΕΚ έμενε στην 1η θέση μία αγωνιστική πριν το τέλος και κατακτήσαμε το πρωτάθλημα.

 

" Όταν φτάσαμε το πρωί πήγαμε καταρράχτες εκεί είχε ένα μνημόσυνο και ήπιαμε όλο το κονιάκ του μνημοσυνου κοιτούσαν οι συγγενείς απαρηγόρητοι,μετά ήρθε ο Ιάσονας και μας είπε ότι του την έπεσαν στην πλατεία πάει και αυτή καταστράφηκε από άκρη σε ακρη και τέλος ο φοβερός γάμος στην εκκλησία ακριβώς στο πέταλο μας ξύλο μετά μουσικής με νύφη γαμπρό να χουν λιποθυμήσει και ξύλο και με τα ΜΑΤ " 

 

Στέφανος Αμίλητος αυτά πάνω .Μεγαλη R σελίδα μας και Ζωντανή εκδρομική ιστορία μας.

Τότε γω ήμουν 15 ετών και όλα αυτά στο παιδικό μυαλό μου περνούσαν απτά μάτια μου μπροστά σαν κινηματογράφος.

Πλέον λέω τι ζήσαμε.

Ποση τρέλα ,πόση αγάπη,πόση ανυπομονησία,τι έρωτας ,τι πάθος ,τι αϋπνία, τι τσίτωμα και εκνευρισμός να βγει πάλι η ΑΕΚ πρωταθλήτρια..

Άλλος κόσμος,άλλες εποχές,άλλη κουλτούρα για την ομάδα. Άλλη σίγουρα ΑΕΚ. Και όμως είμαστε οι ιδιοι άνθρωποι. 

 ΑΕΚάρα για πάντα 

ΑΕΚ μέχρι το τέλος 

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Όντως εντυπωσιακή και αλλόκοτη η σύνθεση της τόσο που μπαίνεις σε σκέψεις ποιος είχε την έμπνευση της . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και το "ιτ'ς κριστμας σιζον" που γράφουν τα χάρτινα μου κάψε τον αμφιβληστροειδή, προσπαθώ να τους παραταξω σε εντεκάδα. Καμιά ιδέα για σύστημα; Μήτσι λογικά τέρμα αφού έφερε την μπάλα (=πλήρωσε).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×