Jump to content

Recommended Posts

Εγώ δεν θέλω πάλι τον Χιμένεθ προπονητή.

Να σκουπίσει όλο το βαζελολόι θέλω ο Μελισσανίδης, να τοποθετήσει Χιμένεθ στον ρόλο που χε Μπάγεβιτς/Λύμπε και να αναλάβει την οργάνωση του αγωνιστικού τμήματος.

Νομίζω θα ναι λάθος να επιστρέψει ως προπονητής.

Μανόλο για Γενικός Διευθυντής και ένας δυνατός Τεχνικός Διευθυντής να σχεδιάσουν την ομάδα και να οργανώσουν και ακαδημίες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δε θα ηθελα να χρησιμοποιηθει απο την ομαδα μονο και μονο για να απομυθοποιηθει και πέσει και αυτος στα ματια μας....επικεφαλης σε ενα γερο προτζεκτ θα ηταν μια χαρά...αλλα δε φαινεται διάθεση για τέτοιο έργο καθώς αυτά ειναι μακροπρόθεσμα, κοστίζουν και απαιτούν ενδιαφέρον για το αγωνιστικό σκελος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα επιστρέψει ο Μανόλο αργά ή γρήγορα είτε με αυτή είτε με άλλη διοίκηση.

Άλλωστε είναι πλέον legend του club.

Θεωρώ όμως πως ο κύκλος του προπονητικά στην ομάδα έκλεισε.

Σήκωσε Κύπελλο, σήκωσε Πρωτάθλημα τί άλλο να κάνει;

Να έρθει μια τρίτη φορά να σηκώσει Europa; Μακάρι αλλά δεν το βλέπω.

Καλύτερα να επιστρέψει ως σεβαστό διοικητικό στέλεχος που θα το σέβονται όλοι και θα σέβεται ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΛΟΓΙΑ ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ και αυτός το club.

Έχει τεράστιες παραστάσεις ο Μανόλο, από Σεβίλλη (μεγάλο σχολείο) στα πάντα (προπονητική, γυμναστική, τακτική κτλ) θέματα στα οποία είμαστε ως ομάδα μπαμπουίνοι.

Μακάρι να έρθει να μας βγάλει μετά από την ανομβρία των τίτλων και από την εποχή των σπηλαίων οργανωτικά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Μανόλο θα επιστρέψει για να μπεί αυτός στο νέο γήπεδο αυτο ειναι το σωστό και σωστά λένε τα ΑΡΔ να κάτσει ο κλαρίνος μέχρι την άλλη χρονιά ώστε να σκουπίσει μετά και να έρθει ο Μανόλο της καρδιάς μας και να γουστάρουμε όλοι ( δεν θα με χάλαγε στο μεσοδιάστημα ο γουσταβο για αποβαζελοποιηση και πηξιμο στο παρεάκι αλλά προφανως είναι αδύνατον με το τρόπο που έφυγε και γενικά φευγει απο τις ομάδες).Το μόνο που ζητάω φέτος και του χρόνου από κλαρίνο είναι 2-3 θέση πορεία κυπελο και όμιλοι Ευρώπη.

 

ΥΓ ο Μανόλο θα ξανά έρθει μεσα στα επομενα 2 χρόνια και με αυτή τη διοίκηση γιατί πολλη εξυπνα με τις δηλώσεις του ποτε δεν έχει εκθέσει τη διοίκηση και αντίθετα στέλνει συνέχεια μηνύματα επιστροφής.

Link to comment
Share on other sites

Να επιστρέψει ο Μανόλο γιατί μετά τον Σέρβο και το Νικαιώτη θέλουμε και έναν  Σπανιόλο με ειδικό βάρος μεγαλύτερο του οργανισμού 

Αν είναι η επιστροφή του να μας φέρει πρωτάθλημα(τα), ας γυρίσει και ας γίνει το βάρος όσο μεγάλο θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Να επιστρέψει ο Μανόλο γιατί μετά τον Σέρβο και το Νικαιώτη θέλουμε και έναν  Σπανιόλο με ειδικό βάρος μεγαλύτερο του οργανισμού 

τον Τσιάρτα λες?

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο ανοιξε τοπικ για παναιτωλικο

 

Αφού δεν παραιτείται ο Ζούζου, παραιτούμαι εγώ. Good luck.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν παραιτείται ο Ζούζου, παραιτούμαι εγώ. Good luck.

σπύρο παίξε για εμάς και όχι για το φίλαθλό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

διαλυομαστε ολοι στα καταφυγια πως καταντησες την ΑΕΚ ρε μουνι ποντιε

Προφητης amds 

Ποσο Μπροστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηλπιζα ο Μελισσανιδης να καθαρισει φετος αλα Κοκκαλης γιατι απο ομαδα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι ουτε αυτος ηθελε να καθαρισει αλλα το καταλαβαμε αργα.....

Βασικα διαφωνω.

Απλα δεν μπορει.

Μια χαρα θελει και κανει κρα η σουφρα του για τα μυρια του CL.

Απλα ειναι λιγουλης.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως εχετε καταλαβει οτι μετα και τα χθεσινα παμε για δευτερο restart μεσα σε μια πενταετια.

Αποκλεισμος απο ευρωπη και επιστροφη σε ροστερ με ελληνακια των 200Κ που ξερουν τι σημαινει ΑΕΚ. Και ολα αυτα μερικους μηνες αφου πηρες πρωταθλημα και μπηκες τσ λ.

Ποιος να μου τα λεγε περσι ολα αυτα που θα ακολουθουσαν.

Οπως ειπε κι ο Σταυρος, ειναι απιστευτο το ποσο τα γαμαει ολα αυτη η ομαδα οταν ειναι να τα γαμησει. Γαμαει το φετος, γαμαει και τα επομενα 1-2 χρονια.

Μια ομαδα ερμαιο στα χερια αρπακολατζιδων και ατομων που βαζουν τα πολιτικα τους πιστευω πανω απο αυτη. Για τον πουτσο μεγαλη ομαδα ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ακουω,ποιες ειναι οι επομενες κινησεις που πρεπει να γινουν το συντομοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ακουω,ποιες ειναι οι επομενες κινησεις που πρεπει να γινουν το συντομοτερο.

 

Συνταγματική αναθεώρηση τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ ήλπιζα τον αύγουστο με τη γκρίνια μας να έκαναν ότι χρειάζοντας ώστε να αποτρεπόταν η καταστροφική χρονιά που βλέπαμε ότι ερχόταν . 

Τότε είχε σεβασμό στους πρωταθλητές και μας κουνούσαν το δάκτυλο , τώρα έχει φέρτε προτάσεις και ας το διάολο απο τους ίδιους στους πρωταθλητές . 

Link to comment
Share on other sites

να γίνει γρήγορα το γήπεδο, όσο το δυνατόν γρηγορότερα, για να είναι γρήγορη και η φυγή τους.....

Link to comment
Share on other sites

Λέγαμε το καλοκαίρι ότι θα φτάσουμε στο σημείο να μνημονεύουμε το καλοκαίρι του 18. Και τελικά η δουλειά πάει για εκεί ακριβώς. Η ομάδα είναι τόσο γαμημένη που το καλοκαίρι του 18 θα μνημονεύεται για χρονια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το υλικό που έχει η ομάδα ,ο προπονητής της, οι γυμναστές, όλο το τιμ των τεχνικών και αθλητικών διευθυντών είναι για να παίζεις σε μια διοργάνωση όπως το ουέφα. Να παίζεις με ομάδες όπως η ριέκα και η αούστρια βιέννης. Και αυτό δεν αλλάζει ούτε με 2 μεταγραφές που φέρεται να ετοιμάζει η ομάδα. Είναι σε πολλές θέσεις που υστερείς πλέον. Έδιωξες τον καλύτερο στόπερ σου με 3,2εκ και τα λεφτά εξαφανίστηκαν και πήρες άλλον στην θέση του με 350χιλ. Τα μπακ σου την βγάζουν καλά με ομάδες ουέφα. Στα χάφ έχεις αποψιλωθεί, στην ουσία μόνο ο σιμόες έχει μείνει σε ένα καλό επίπεδο. Ο άλεφ δεν ξέρω σε τι μπορεί να εξελιχθεί αλλά αυτή την στιγμή από τον μπο είναι αρκετά χειρότερος. Εξτρέμ δεν έχεις κάν, μόνο τον μπογέ ο οποίος έχει τραυματιστεί, σου έφυγε πέρσι ο Χριστοδουλόπουλος ο καλύτερος σου παίκτης που σήμερα με αυτόν μέσα τους είχες για πλάκα γιατί περίμενες να μεταθέσεις τα λεφτά του συμβολαίου του όσο το δυνατόν αργότερα και τώρα κλαίγεσαι στα δικαστήρια σαν γκόμενα ενώ η ζημιά έγινε.  Στα φορ την βγάζεις με τον Κλωναρίδη ο οποίος είναι πολλή ασταθής μπορεί να είναι εξαφανισμένος σε όλο το παιχνίδι και να σου κάνει γκολ ή ανάλογα με το παιχνίδι είναι δίκοπο μαχαίρι και ούτε μπορείς σαν ομάδα να στηριχθείς σε τέτοιους παίκτες. Ο μπακασέτας πρέπει να φύγει από την ομάδα δεν προσφέρει τίποτα δεκάρια εξάλλου έχεις. Δεν είναι ότι έβαλε σήμερα γκολ με κόντρα ή ότι πήρε την κόκκινη γενικά θα έχεις πρόβλημα εκεί γιατί είναι αργός. Πέρσι με τον Χιμένεθ είχες τουλάχιστον πολύ καλή φυσική κατάσταση και σφιχτή άμυνα. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε παίκτης της βίντι που σου πήρε κεφαλιά μόνος του από το ύψος της μικρής περιοχής με παίκτη λιγότερο ή στο δεύτερο μόνος του στέλνει ένας μαύρος την μπάλα άουτ σε άδειο τέρμα. Πράγματα αδιανόητα να γινόντουσαν πέρσι τέτοιες φάσεις, με την μίλαν έπαιζες με τον τζανετόπουλο και κράταγες το 0, είχε κάνει επεμβάσεις τότε ο Ανέστης αλλά δεν υπήρχαν αμαρκάριστοι παίχτες μέσα στην περιοχή. Και κρατάω τελευταίο το πιο σοβαρό θέμα που για εμένα είναι αυτό της φυσικής κατάστασης. Κάνεις ελαφριά προετοιμασία ,παίζεις με την γαλατά είσαι φρέσκος παίζεις εκτός με σέλτικ είσαι καλός. Με σέλτικ εντός μετά το 70΄ ήσουν σε τραγική κατάσταση. Σήμερα παίζεις με παίκτη παραπάνω σε ένα ματς πολύ χαμηλού ρυθμού, και μετά το 70' καταρρέεις βιολογικά, με μια ομάδα σαν την βίντι . Να έλεγες ότι έκανες πολύ βαριά προετοιμασία και η ομάδα είναι ψόφια να το δεχόμουνα εδώ κορόιδευες όλο το καλοκαίρι με μονές προπονήσεις και με τον μάνταλο στην γλυφάδα και τον λιβάγια στο αστέρα βουλιαγμένης για μπάνιο. Σε 3 ημέρες έχουμε παιχνίδι με τα Γιάννενα, μετά από 3 μέρες πάλι με αυτούς εντός και μετά από τέσσερις μέρες με αστέρα εκτός. Στο τσουλού υπάρχουν ομάδες  όπως η παρί , η σίτυ , η λίβερπουλ που παίζουν ένα πολύ γρήγορο και τεχνικό ταυτόχρονα παιχνίδι, με ταχύτητες που με το σημερινό δεν έχουν καμία σχέση,απλά φέρτε στο μυαλό σας να παίζαμε σήμερα παιχνίδι με μια απο αυτές τις 3 ομάδες, ακόμα και ομάδες δευτεροκλασάτες όπως η νάπολι ή μονακό ή ίντερ οι οποίες είναι πολύ πιο δυνατές και γρήγορες από ότι στο παρελθόν.  Δεν νομίζω ότι θέλει κάποιος από εμάς να βλέπει την ομάδα του να διασύρετε. Και ούτε γουστάρουμε να βλέπουμε την βίντι να παίζει με 10 παίκτες για να την περάσουμε. Όντως ήταν ξυλοκόποι οι τύποι αλλά όσο το παιχνίδι ήταν 11-11 και 10-10 τα @@ σου ήλεγχες. Γενικά μια ομάδα πρέπει να πηγαίνει για το καλύτερο και απο την στιγμή που της δίνετε η ευκαιρία για ομίλους του τσουλού πρέπει την ευκαιρία να την πιάνει απο τα μαλλιά. Αλλά δεν ξέρω αν τελικά είναι για το συμφέρον της ομάδας να πάει φέτος τσουλού που δεν μπορεί όπως πάει το πράγμα να σταθεί για να παντελονιάσει ο πρόεδρος άλλα 15εκ.

 

Τα έλεγε αλλά κάποια ΖΩΑ δεν τον πιστεύαμε  :D

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×