Jump to content

Recommended Posts

Καλα κανεις και την εχεις απομυθοποιησει.

Παντως ο Μελ. καποτε μπηκε στην ΑΕΚ  αγοραζοντας φθηνα κ οταν αυτη ειχε ετοιμη ομαδα και ηταν πρωταθλητρια και ο Ζητα την πουλαγε οσο οσο για δικους του λογους, και ακομα και τοτε πληρωσε τα μισα, τα αλλα μισα τα ειχε δωσει ο καρρας.

Μετα ακολουθησαν σφιχτη πολιτικη σε μεταγραφες και ανανεωσεις, ειχε βγει και συνθημα απο την σκεπαστη το "ειστε αδελφες στις μεταγραφες". Εβαζε ομως καποια χρηματα για να ανακαινισει το γηπεδο, ενω  πολλα ταλεντα παρακαλαγαν να ερθουν στην ομαδα του μπαγεβιτς, η οποια πηρε αλλα δυο πρωταθληματα και με την δικη του συμβολη στο παρασκηνιο ειναι η αληθεια. Μονο το καλοκαιρο του 94 και αφου ειχαν χασει τον αλεξανδρη, εκαναν ακριβες μεταγραφες οι μελ και καρρας.

Τα ξέρω όλα αυτά, την έχω μελετήσει πολύ την ιστορία της ΑΕΚ (τουλάχιστον την νεώτερη)

Δεν είπα ότι ο Μελισσανίδης είναι ο άπλας (οκ, και ιστορία να μην ήξερα τον ζω τώρα), αλλά προσφέρει ηρεμία, σταθερότητα, σεβασμό (και πολιτικά και οικονομικά και ποδοσφαιρικά), μου φτιάχνει γήπεδο και πήρε και τίτλους. Πράγματα που εγώ ειδικά στην Ελλάδα της κρίσης δεν τα θεωρώ καθόλου αυτονόητα απλά επειδή είμαι ''μεγάλη ομάδα''. Προφανώς και γω είμαι φουλ δυσαρεστημένος με τις μαλακίες του αυτό το καλοκαίρι, και γω του χω ρίξει και θα του ρίξω απίστευτα μπινελίκια και γω θεωρώ ότι μας έχει ρίξει πολύ δούλεμα, αλλά όταν το σκέφτομαι ψύχραιμα επιμένω ότι η ΑΕΚ δεν μπορεί αυτή τη στιγμή χωρίς αυτόν. Μακάρι με το γήπεδο και ενδεχόμενες νέες επιτυχίες αυτό να αλλάξει και να μας πάρει κανάς ευρωπαίος τεχνοκράτης ποδοσφαιράνθρωπος στο μέλλον (βέβαια θα πρέπει να σκεφτούμε το πως θα τα βγάλει πέρα στον βόθρο της Ελλάδα, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα "μικρα" Ματζισαν που εφεραν δυσαρεσκεια, μαλλον ειχε δικιο ο Μπουκο που σε ρωτουσε αν ολα καλα στα αποδυτηρια μετα την "συζητηση" στα Σπατα..

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό έχουν βγεί κάτι παροιμίες του στυλ ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.

Γενικά μη το πολυλές αυτό με τους μπιλάκους γιατί εκτός από άδικο είναι και πούστικο.

Πολλοί μπιλάκοι έχουν απειληθεί από τον εθνάρχη της καρδιάς μας.

Τολη σχηματικα χρησιμοποιω το Μπιλακο, δεν ειναι προσωπικο. Με ξερει και τον ξερω, δεν παρεξηγει και δεν υπαρχει κανενας λογος να αναφερεται κατι αλλο.

Η κατασταση στην ΑΕΚ ειναι πολυ συγκεκριμενη, οι δομες πιο μπετοναρισμενες απο ποτε και η κεντρικη πολιτικη καθορισμενη. Και αγωνιστικα και οικονομικα και σε επιπεδο σχεσεων ιδιοκτησιας - κοσμου. 

Στο μοναδικο κομματι που θεωρω οτι η ιδιοκτησια εχει 400% αδικο (ή να το πω καλυτερα δεν ξερει πως λειτουργει) ειναι η επικοινωνια. Εμεις παμε με ορους δεκαετιας 80 και μπαινουμε στο 19.

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω όλα αυτά, την έχω μελετήσει πολύ την ιστορία της ΑΕΚ (τουλάχιστον την νεώτερη)

Δεν είπα ότι ο Μελισσανίδης είναι ο άπλας (οκ, και ιστορία να μην ήξερα τον ζω τώρα), αλλά προσφέρει ηρεμία, σταθερότητα, σεβασμό (και πολιτικά και οικονομικά και ποδοσφαιρικά), μου φτιάχνει γήπεδο και πήρε και τίτλους. Πράγματα που εγώ ειδικά στην Ελλάδα της κρίσης δεν τα θεωρώ καθόλου αυτονόητα απλά επειδή είμαι ''μεγάλη ομάδα''. Προφανώς και γω είμαι φουλ δυσαρεστημένος με τις μαλακίες του αυτό το καλοκαίρι, και γω του χω ρίξει και θα του ρίξω απίστευτα μπινελίκια και γω θεωρώ ότι μας έχει ρίξει πολύ δούλεμα, αλλά όταν το σκέφτομαι ψύχραιμα επιμένω ότι η ΑΕΚ δεν μπορεί αυτή τη στιγμή χωρίς αυτόν. Μακάρι με το γήπεδο και ενδεχόμενες νέες επιτυχίες αυτό να αλλάξει και να μας πάρει κανάς ευρωπαίος τεχνοκράτης ποδοσφαιράνθρωπος στο μέλλον (βέβαια θα πρέπει να σκεφτούμε το πως θα τα βγάλει πέρα στον βόθρο της Ελλάδα, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα).

Δεν λεω οτι δεν εχει προσφερει.

Η διαφωνια ξεκινησε απο την υπερβολη οτι "ειναι μεγαλυτερο μεγεθος απο την ΑΕΚ".

Αν ηταν θα μας παραταγε και θα αγοραζε καμια...μιλαν. Οπως καποτε που παρατησε τον ιωνικο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα "μικρα" Ματζισαν που εφεραν δυσαρεσκεια, μαλλον ειχε δικιο ο Μπουκο που σε ρωτουσε αν ολα καλα στα αποδυτηρια μετα την "συζητηση" στα Σπατα..

Τα αποδυτηρια μια χαρα ειναι. Ο προεδρος δεν ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

Προχθές στην μάζωξη.

Δεν διάβασες τα μπαλκόνια των κεφτέδων?

Οι Κεφτεδες ελεγαν οτι θα κατεβει και στο Μοναχο ο Μαρινος οπως επαιξε στο ΟΑΚΑ βεβαια.

Θελω να πω πιστευω μονο οτι ακουσω ο ιδιος (το εσοδα - εξοδα και το να μην εχει αναγκη τον Μελισσανιδη η ΑΕΚ τα εχω ακουσει πχ) και οτι γραψει ο Δηματος στο fb αν και μονο αν απο κατω εχει σχολιο "εισαι ο καλυτερος μπαμπας του κοσμου ♡♥♡"

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα "μικρα" Ματζισαν που εφεραν δυσαρεσκεια, μαλλον ειχε δικιο ο Μπουκο που σε ρωτουσε αν ολα καλα στα αποδυτηρια μετα την "συζητηση" στα Σπατα..

Αλλο είναι το θέμα.

Πριν 10 μέρες διαβάζαμε για το δικαίωμα του εθνάρχη στην αδυναμία του.

Σήμερα το τσιράκι του βγάζει την αδυναμία στην σέντρα.

Και περιμένουμε από αυτόν τον άνθρωπο να σχεδιάσει και να τρέξει ποδοσφαιρικό πρότζεκτ. :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

απο ποιον να περιμενουμε αφου μονο αυτος υπαρχει στον πλανητη και χωρις αυτον δεν υπαρχει ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραψει Τολη οτι το προβλημα δεν ειναι ουτε αν παντελονιαζει ουτε αν επενδυει.

Το προβλημα ειναι οτι εχει γινει γεροξεκουτης εντελως.

Link to comment
Share on other sites

απο ποιον να περιμενουμε αφου μονο αυτος υπαρχει στον πλανητη και χωρις αυτον δεν υπαρχει ΑΕΚ

Ετοιμαζομαι να μπω εγω οπου να ναι να κονομησω.

Link to comment
Share on other sites

Τολη σχηματικα χρησιμοποιω το Μπιλακο, δεν ειναι προσωπικο. Με ξερει και τον ξερω, δεν παρεξηγει και δεν υπαρχει κανενας λογος να αναφερεται κατι αλλο.

Η κατασταση στην ΑΕΚ ειναι πολυ συγκεκριμενη, οι δομες πιο μπετοναρισμενες απο ποτε και η κεντρικη πολιτικη καθορισμενη. Και αγωνιστικα και οικονομικα και σε επιπεδο σχεσεων ιδιοκτησιας - κοσμου. 

Στο μοναδικο κομματι που θεωρω οτι η ιδιοκτησια εχει 400% αδικο (ή να το πω καλυτερα δεν ξερει πως λειτουργει) ειναι η επικοινωνια. Εμεις παμε με ορους δεκαετιας 80 και μπαινουμε στο 19.

Μα δεν ανέφερα προσωπικά τον μπιλάκο,κατάλαβες πως το είπα.

Πάντως αν δεν υπήρχαν μερικοί μπιλάκοι τώρα θα είχαμε μαύρα μεσάνυχτα με το παραχωρητήριο.

Δεν διαφωνώ ότι η κατάσταση στην παε είναι πολύ συγκεκριμένη,το δόγμα ό,τι να'ναι-όπως να'ναι το έχουμε εμπεδώσει προ πολλού.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να μπω εγω οπου να ναι να κονομησω.

Να μπουμε ως ΚΜ, οταν την παρατησει ο Μελ και δεν θα την θελει κανενας.

Θα τσονταρουμε ο καθενας απο λιγα, θα την ανεβασουμε κανοντας διαχειριση, αλλωστε ξερουμε απο μπαλα, και μετα θα την πουλησουμε πανακριβα σε εναν οικονομικο κολοσσό.

Εκτος αν τα σπασουμε μεταξυ μας οι δυο φαμιλιες,   και τα κανουμε πουτάνα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ετοιμαζομαι να μπω εγω οπου να ναι να κονομησω.

 

 

Οχι απλα μπες και πες οτι θα πληρωσεις το 1/3 του γηπεδου μην βαλεις φραγκο και παιξτο εθναρχης οτι εβαλες. Θα γινεις μεγαλο μεγεθος πουλωντας αερα.

Link to comment
Share on other sites

Οι Κεφτεδες ελεγαν οτι θα κατεβει και στο Μοναχο ο Μαρινος οπως επαιξε στο ΟΑΚΑ βεβαια.

Θελω να πω πιστευω μονο οτι ακουσω ο ιδιος (το εσοδα - εξοδα και το να μην εχει αναγκη τον Μελισσανιδη η ΑΕΚ τα εχω ακουσει πχ) και οτι γραψει ο Δηματος στο fb αν και μονο αν απο κατω εχει σχολιο "εισαι ο καλυτερος μπαμπας του κοσμου ♡♥♡"

Ε δεν γίνεται ρε συ να συνεννοήθηκαν όλοι οι κεφτέδες και να ανέβασαν ταυτόχρονα το ίδιο κατεβατό στα σάιτς.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Να μπουμε ως ΚΜ, οταν την παρατησει ο Μελ και δεν θα την θελει κανενας.

Θα τσονταρουμε ο καθενας απο λιγα, θα την ανεβασουμε κανοντας διαχειριση, αλλωστε ξερουμε απο μπαλα, και μετα θα την πουλησουμε πανακριβα σε εναν οιονομικο κολοσσό

Ε το πολυ πολυ αν δεν βρουμε θα την πουλησουμε σε κανεναν τροχανα....

Link to comment
Share on other sites

Να μπουμε ως ΚΜ, οταν την παρατησει ο Μελ και δεν θα την θελει κανενας.

Θα τσονταρουμε ο καθενας απο λιγα, θα την ανεβασουμε κανοντας διαχειριση, αλλωστε ξερουμε απο μπαλα, και μετα θα την πουλησουμε πανακριβα σε εναν οιονομικο κολοσσό

Εγω θα μουν λιγο κοκκινομαγουλος, λιγο ΓΑΠ δεν νομιζω να εβγαζα ακρη με Σταυρους, Μπιλς κλπ χουλιγκανς.

Link to comment
Share on other sites

χερι σε μανταλο απο ττ δεν περιμενα παντως να δω

 

μαλιστα

Ειναι πολλα μικρα μαζεμενα. Συμπεριφορες. Ακομα και την Τουμπα θυμηθηκαν μερικοι.

Link to comment
Share on other sites

Ε το πολυ πολυ αν δεν βρουμε θα την πουλησουμε σε κανεναν τροχανα....

Ο Τροχανας εχωνε φραγκα ομως.

Και πουλησε και στον Λιβι (που χει σημερα καποια Τοτεναμ).

Νομιζω πληρει ολες τις προυποθεσεις που θες για επενδυτη της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

πω ρε φιλε, τι κομπλα τραβας .. Που να μην περναμε πρωταθλημα κ δε βγαιναμε ΤΣΛ

Αυτο που εγινε ειναι χειροτερο. Πηρες πρωταθλημα και βγηκες ομιλους ΤΣΛ και τα διελυσε ολα για να κρατησει μικροκαβατζα μηπως και γλυτωσει τα 15-20 ... ! Φετος θα παρεις πρωταθλημα ? Θα βγεις ομιλους ΤΣΛ? Γιατι? Γιατι διελυσε την ομαδα που τα εκανε περσυ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ μιας και ειχε εσοδα η ΑΕΚ να εχει καλυτερους ακομα και απο πεσυ.

Αυτη την κομπλα τραβαω ναι. ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ στον τζαμπατζη θα κανω ? Γιατι να χωνεψω ετσι απλα τα εγκληματα του καλοκαιριου? Μην μουτρωσει ο τζαμπας και σταματησει να ρεεει το τσιμεντο? Χαχαχαχα σιγα μην σταματησει να χτιστει το γηπεδο ΤΟΥ που το χτιζει και ΤΖΑΜΠΑ η εταιρια ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο Τροχανας εχωνε φραγκα ομως.

Και πουλησε και στον Λιβι (που χει σημερα καποια Τοτεναμ).

Νομιζω πληρει ολες τις προυποθεσεις που θες για επενδυτη της ομαδας.

Μια χαρα για αυτο το ειπα.

Μακρια απο Κολοσσους τυπου AEGEAN......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα μικρα μαζεμενα. Συμπεριφορες. Ακομα και την Τουμπα θυμηθηκαν μερικοι.

Αληθεύει ότι ο μπακασέταρος αποτελεί τη νέα μεγάλη αδυναμία του εθνάρχη?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα για αυτο το ειπα.

Μακρια απο Κολοσσους τυπου AEGEAN......

Δεν ασχοληθηκε καμια AEGEAN με την ΑΕΚ ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι ο μπακασέταρος αποτελεί τη νέα μεγάλη αδυναμία του εθνάρχη?

Ναι.

Αλλα αν δεν ανανεωσει θα του γαμηθει οτι εχει αγαμητο.

 

Μεταξυ μας τωρα απειρως καλυτερο παιδι ο Τασος και θεωρω και καλυτερος παιχτης του Πετραν.

Και εννοειται μας κοστισε ο τραυματισμος του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×