Jump to content

Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε ο Μελισσανίδης χωρίς την ΑΕΚ μια χαρά θα την βγάζει και θα καπνίζει τις πουράκλες του

 

Η ΑΕΚ χωρίς τον Μελισσανίδη θα επιστρέψει σε εποχές 2012 που δεν μπορούσε να σφραγίσει εισιτήρια και θα έχει στόχο την πεντάδα στην καλύτερη.

 

Αυτό εννοούμε όσοι λέμε ότι ο Μελισσανίδης είναι μεγαλύτερο μέγεθος απ' την ΑΕΚ αυτήν τη στιγμή

Ρε Αλεξ, μηπως τον εχετε μυθοποιησει τον Μελ;;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του Μελ δεν είναι ότι δεν βάζει λεφτά ή ότι τσεπώνει. Το πρόβλημα του είναι ότι έχει σκαλώματα και παίρνει αποφάσεις που δείχνουν χωρίς (ποδοσφαιρική) λογική. Ε, δεν πιστεύω ότι θα έπαιρνε πιο sane αποφάσεις ακόμα κι αν είχε βάλει 100Μ στην ΑΕΚ, τις ίδιες παλαβομάρες θα έκανε.

ΤΟ ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αλεξ, μηπως τον εχετε μυθοποιησει τον Μελ;;

Μάλλον έχω απομυθοποιήσει την ΑΕΚ θα έλεγα :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν του ζητάω τίποτα γιατί δεν τον παρακάλεσα ποτέ ούτε του έδωσα τα λεφτά μου για να προχωρήσει το "πρότζεκτ" του.

Και γενικά με τις φιλαδέλφειες και τις αγιασοφιάδες έχω πάψει εδώ και πολλά χρόνια να τραβάω συναισθηματικά ζόρια.

Μια απο τα ιδια στα περι συναισθηματισμων.

Κριμα που επρεπε να πεσουμε στην Γ και να παιξουμε με Γιαννιωτα στο CL για να αρχισει ο κοσμος να ξυπναει απο τις ονειρωξεις της Αγιας Σοφιας..

Αν ειχε συμβει νωριτερα παιζει να χαμε γλιτωσει πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Πανο για ποιον αλλον θα δεχοταν ο αεκτζης - και ο οργανισμος γενικοτερα - να πεσεις ερασιτεχνικη κατηγορια;

Εκει ειναι το μεγεθος Μελισσανιδη. Στην ανακοινωση του Μπιλακου την ανοιξη του '13.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τη σεζον Μανολο περσι, η ομαδα ηταν μεσα επισημως 11 εκατομμυρια και χρωστουσε και 5,2 εκατ. σε δυο εξωχωριες του αφεντικου που εκανε ταμειακες διευκολυνσεις.

Μεσα δεν μπηκες μονο την 1η χρονια που εκανες την ΑΑΕ κι αυτο επειδη ειχες την καβα απο το ερασιτεχνικο. Ο Μελισσαν με τοσο σφιχτη διαχειριση μπαινει μεσα (επισημως ξαναλεω) μ.ο. 5,3 εκατ. το χρονο. Αυτο ειναι το τιμημα του πρωταθλητισμου. Περσι πηγες καλα που ηρθε το εξτρα 12αρι και φετος πηγες σουπερ που ηρθε το 25αρι απο την ΟΥΕΦΑ. Κειας, απλα και τα ρεστα ειναι πουτσες μπλε για ομαδα πρωταθλητισμου, ουτε για το συμβολαιο του Τουρε δεν φτανουν. Τα λεφτα ειναι η ΟΥΕΦΑ και δευτερευοντως οι πωλησεις και η τηλεοραση.

Και έκανες τα πάντα φέτος για να είναι υπό αμφισβήτηση του χρόνου η ευρώπη.

Είναι κι αυτό το λαλίστατο αγόρι ο ανδρέας που πέρυσι μας έπρηξε τον πούτσο με τα ράνκινγκ και φέτος μάς κουνάει το δάχτυλο που αυτά τα παλιοχάνουμα δεν συμμορφώνονται προς τας υποδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε ο Μελισσανίδης χωρίς την ΑΕΚ μια χαρά θα την βγάζει και θα καπνίζει τις πουράκλες του

 

Η ΑΕΚ χωρίς τον Μελισσανίδη θα επιστρέψει σε εποχές 2012 που δεν μπορούσε να σφραγίσει εισιτήρια και θα έχει στόχο την πεντάδα στην καλύτερη.

 

Αυτό εννοούμε όσοι λέμε ότι ο Μελισσανίδης είναι μεγαλύτερο μέγεθος απ' την ΑΕΚ αυτήν τη στιγμή

Εγω δεν εννοω μονο αυτο.

Θεωρω πως εντος της ΑΕΚ πχ οταν πεθανει ο Μελισσανιδης θα στεναχωρηθει η πλειοψηφια πολυ περισσοτερο απ οτι οταν επεσε η ΑΕΚ πχ για να την παρει ο Μελισσανιδης.

(Εγω παλι θα μεινω αξυριστος μια μερα σε ενδειξη πενθους..

Link to comment
Share on other sites

Και έκανες τα πάντα φέτος για να είναι υπό αμφισβήτηση του χρόνου η ευρώπη.

Είναι κι αυτό το λαλίστατο αγόρι ο ανδρέας που πέρυσι μας έπρηξε τον πούτσο με τα ράνκινγκ και φέτος μάς κουνάει το δάχτυλο που αυτά τα παλιοχάνουμα δεν συμμορφώνονται προς τας υποδείξεις.

Μια χαρα εισαι στο ρανκινγκ θα ανεβεις αρκετα κιολας φετος.

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΦΩΝΩ καθετα και οριοζοντια γιατι μιλαμε για μια ΑΕΚ που ηρθε Α Εθνικη με zero χρεη

 

καλη διαχειριση θελει που μπορει να την βρεις και αλλου

 

ΕΠΟ και τετοια εκει ναι. μας ξεπερνα. 

Πού αλλού μπορείς να την βρεις; Επίσης το θέμα ΕΠΟ μόνο αμελητέο δεν είναι. Γιατί: χωρίς ''προστασία''----> φάση Βαρέλα=γκολ----> ΠΑΟΚ πρωταθλητής----> αντίο 20αρι Τσου Λου

Όσον αφορά τα υπόλοιπα λεφτά από χορηγίες κτλπ, είναι αναμενόμενο ότι χωρίς Μελ δεν βλέπαμε ούτε τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα θα βαλει τοσα ωστε να μην μπει μεσα η ΠΑΕ αν πχ για καποιο λογο η ομαδα ας πουμε (λεμε τωρα - ποτε δεν ξερεις) μεινει 2 χρονιες εκτος Ευρωπης. Πλεον θα εχεις το μαξιλαρακι των 25εκ. Προερχεσαι και απο κερδοφορα σεζον, ε θεωρητικα θα σαι πιο λαρτζ. Ξαναλεω ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ. Ας περιμενουμε να δουμε ομως. Περσι λεγαμε "σιγα μην αγορασει Λιβαγια". Τον αγορασε. Φετος μας βρωμαει. Μπορει το καλοκαιρι να αγορασει Μπογιε ξερω γω (6εκ κοστιζει) και να βριζουμε οτι δεν βαζει λεφτα απο τα κερδη.

Μη μπερδεύεσαι,το μαξιλαράκι σου ξεκαθάρισε ότι πάει στο γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Πανο για ποιον αλλον θα δεχοταν ο αεκτζης - και ο οργανισμος γενικοτερα - να πεσεις ερασιτεχνικη κατηγορια;

Εκει ειναι το μεγεθος Μελισσανιδη. Στην ανακοινωση του Μπιλακου την ανοιξη του '13.

ο αεκτζης το δεχθηκε γιατι πιστεψε στο μετα

 

πιστεψε με τον μελ οτι θα χτισει την ομαδα του 90 και θα γαμαει ξανα

 

δεν υπηρξε αλλος να μπει μπροστα και στην αποφαση να λιμοκτονεις επι χρονια ή να σε παρει ο αλλος στο τζαμπα και να ερθει να τους ξεμουνιασει ολους τους κακους, ε ο κοσμος κρατησε για 3 χρονια την αναπνοη του

 

δεν εχει να κανει με μεγεθος μελ για μενα

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αυτο !

 


. Οι αποφάσεις που παίρνει δηλαδή δείχνουν πραγματικά ότι παίζει έμμεσο παντελώνιασμα χαλαρά κιόλας (είχε πει θα βάλει 20m για το γήπεδο, υπογράφω ότι δεν βάλει ούτε ευρώ).
Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεσαι,το μαξιλαράκι σου ξεκαθάρισε ότι πάει στο γήπεδο.

Ειπε ο Μελισσανιδης τετοιο πραγμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο !

 

. Οι αποφάσεις που παίρνει δηλαδή δείχνουν πραγματικά ότι παίζει έμμεσο παντελώνιασμα χαλαρά κιόλας (είχε πει θα βάλει 20m για το γήπεδο, υπογράφω ότι δεν βάλει ούτε ευρώ).

Ρε Χαμπε μαλακια που δεν πηραμε εγω και εσυ την ομαδα το 2013 τσαμπα, να σηκωσουμε γηπεδο δωρεαν, να βαζουμε παντελονι 20αρες, να πουλησουμε μετα κιολας να φτιαχτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω απομυθοποιήσει την ΑΕΚ θα έλεγα :P

Καλα κανεις και την εχεις απομυθοποιησει.

Παντως ο Μελ. καποτε μπηκε στην ΑΕΚ  αγοραζοντας φθηνα κ οταν αυτη ειχε ετοιμη ομαδα και ηταν πρωταθλητρια και ο Ζητα την πουλαγε οσο οσο για δικους του λογους, και ακομα και τοτε πληρωσε τα μισα, τα αλλα μισα τα ειχε δωσει ο καρρας.

Μετα ακολουθησαν σφιχτη πολιτικη σε μεταγραφες και ανανεωσεις, ειχε βγει και συνθημα απο την σκεπαστη το "ειστε αδελφες στις μεταγραφες". Εβαζε ομως καποια χρηματα για να ανακαινισει το γηπεδο, ενω  πολλα ταλεντα παρακαλαγαν να ερθουν στην ομαδα του μπαγεβιτς, η οποια πηρε αλλα δυο πρωταθληματα και με την δικη του συμβολη στο παρασκηνιο ειναι η αληθεια. Μονο το καλοκαιρο του 94 και αφου ειχαν χασει τον αλεξανδρη, εκαναν ακριβες μεταγραφες οι μελ και καρρας.

 

Αργοτερα βγηκε ο μυθος του Μελ. που "σαρωνε τα πρωταθληματα", ο γιδοπουλος και κυριως ο γενερακης που του αφησε και ετοιμη ομαδα, σχεδον ξεχαστηκαν.

Τελος ουτε τοτε, ουτε τωρα θα ασχολιοταν αν ηταν "μεγαλυτερο μεγεθος"

Link to comment
Share on other sites

ο αεκτζης το δεχθηκε γιατι πιστεψε στο μετα

 

πιστεψε με τον μελ οτι θα χτισει την ομαδα του 90 και θα γαμαει ξανα

 

δεν υπηρξε αλλος να μπει μπροστα και στην αποφαση να λιμοκτονεις επι χρονια ή να σε παρει ο αλλος στο τζαμπα και να ερθει να τους ξεμουνιασει ολους τους κακους, ε ο κοσμος κρατησε για 3 χρονια την αναπνοη του

 

δεν εχει να κανει με μεγεθος μελ για μενα

Παντως εγω πιστευω και οτι ο Μακης Αγγελοπουλος ειναι μεγαλυτερο μεγεθος απο την ΚΑΕ ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια στα περι συναισθηματισμων.

Κριμα που επρεπε να πεσουμε στην Γ και να παιξουμε με Γιαννιωτα στο CL για να αρχισει ο κοσμος να ξυπναει απο τις ονειρωξεις της Αγιας Σοφιας..

Αν ειχε συμβει νωριτερα παιζει να χαμε γλιτωσει πολλα.

Ποιά γ' εθνική ρε συ.

Με την γειτονιά άρχισα να στραβώνω από τότε με τους 131.

Φυσικά από την εκλογή ΑΒ και μετά δεν σου κρύβω πόσες φορές έχω ευχηθεί να πάθει καλιφόρνια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

 

Για τα χρήματα του Champions League: «Είναι χρήματα που κέρδισε η ΑΕΚ και θα πάνε στην ΑΕΚ. Μπορεί και να τα χρησιμοποιήσουμε για μεταγραφές το επόμενο διάστημα ή για το γήπεδο. Θα δούμε ανάλογα και θα κινηθούμε. Αν με ρωτάτε πάντως εγώ θα τα έβαζα στο γήπεδο. Αλλά θα δούμε, θα τα εξετάσουμε όλα. Να τα πάρω εγώ και να βάλω τα λεφτά του Champions League στην τσέπη μου; (γέλια...) Λέγεται τέτοιο πράγμα; (γέλια). Λοιπόν, για να τελειώνουμε: Ευτυχώς η ζωή μου τα έφερε έτσι και δεν έχω ανάγκη από χρήματα. Έχω αρκετά. Δεν μπήκα στην ΑΕΚ για να βγάλω κι άλλα. Ήδη έχω δώσει. Μόνο τα 15-20 εκατ. ευρώ για το γήπεδο τα λένε όλα και δεν είναι μόνο αυτά.

Ποτε τα εδωσε? :lol:χααχαχαχαχαχαχαχα

 

Για το γήπεδο: «Θα μπούμε μέσα στο 2020. Πάμε καλά το χρονοδιάγραμμα. Περιμένουμε τώρα την υπογειοποίηση, αλλά εμείς προχωράμε κανονικά. Θα βάλω εγώ 15 με 20 εκατ. ευρώ. 5 εκατ. ευρώ θα δώσουν ο Παππάς,

Στην ιδια συνεντευξη λεει ΘΑ βαλει και λιγο μετα λεει οτι εβαλε και δεν χρειαζεται τα λεφτα των εσοδων γιατι εχει πολλα χαχαχαχα γελαει το συμπαν με τον ΜΑΝΑΒΗ που μπλεξαμε ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Πανο για ποιον αλλον θα δεχοταν ο αεκτζης - και ο οργανισμος γενικοτερα - να πεσεις ερασιτεχνικη κατηγορια;

Εκει ειναι το μεγεθος Μελισσανιδη. Στην ανακοινωση του Μπιλακου την ανοιξη του '13.

Γι'αυτό έχουν βγεί κάτι παροιμίες του στυλ ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.

Γενικά μη το πολυλές αυτό με τους μπιλάκους γιατί εκτός από άδικο είναι και πούστικο.

Πολλοί μπιλάκοι έχουν απειληθεί από τον εθνάρχη της καρδιάς μας.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό έχουν βγεί κάτι παροιμίες του στυλ ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.

Γενικά μη το πολυλές αυτό με τους μπιλάκους γιατί εκτός από άδικο είναι και πούστικο.

Πολλοί μπιλάκοι έχουν απειληθεί από τον εθνάρχη της καρδιάς μας.

Τα χουν αυτα οι συμφωνιες με τον διαβολο βεβαια ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Και έκανες τα πάντα φέτος για να είναι υπό αμφισβήτηση του χρόνου η ευρώπη.

Είναι κι αυτό το λαλίστατο αγόρι ο ανδρέας που πέρυσι μας έπρηξε τον πούτσο με τα ράνκινγκ και φέτος μάς κουνάει το δάχτυλο που αυτά τα παλιοχάνουμα δεν συμμορφώνονται προς τας υποδείξεις.

Αλλαξε γνωμη το αφεντικο - αλλαξε γνωμη και ο Αντρεας. Μην τρελλαινεσαι μ αυτα.

 

Για να επανελθουμε και λιγο ον τοπικ, θα σας βαλω δυο σημερινα αποσπασματα μεσα απο το σκληρο προεδρικο ρεπορταζ:

 

a.jpg

 

Μπλε στηλη ο Βεργης - Κιτρινη στηλη ο Τσαταλης.

 

Διαβαστε και θα καταλαβετε αρκετα πραγματα σχετικα με το ποιους θεωρει υπευθυνους ο Μελισσανιδης για την κακη εικονα και τα ασχημα αποτελεσματα. 

 

Ο Βασιλης αναφερει ανοιχτα το ονομα, ο Τασος οπως παντα προτιμα να φωτογραφιζει και να το πηγαινει στο "τι κανει νιαου νιαου".

 

Το καμπανακι στον Λιβαγια χτυπησε ουσιαστικα για 2η φορα. Στο Μανταλο που φωτογραφιζει ο Τασος χτυπαει πρωτη. Και τα δυο ειναι προϊοντα πολλων "μικρων" που εφεραν τη δυσαρεσκεια σε επιπεδα ανοιχτης αρθρογραφιας και οχι απλης κριτικης και δηματισμων περι "σεβασμου στους πρωταθλητες" και τα σεα. 

 

Δεν θα πληρωσει ο Ουζουνιδης το μαρμαρο, καποιοι παικτες θα φανε τη σαρμελα.

Link to comment
Share on other sites

για να τα βαλουμε σε μια σειρα

 

μεγαλυτερο μεγεθος μιλαμε για οικονομικη επιφανεια και για την ικανοτητα επηρεασμου καταστασεων και ανθρωπων

 

τα λεω χαριτωμενα?

 

οποτε ειναι προφανες οτι ο μελ εχει και τα δυο αυτα μεγεθη

 

απλα δεν μπορω να συγκρινω μελ με ΑΕΚ, οπως δεν μπορω να συγκρινω ανομοια πραγματα

 

οικονομικα δεν ειμαστε ομαδα premier league για να εχουμε παντελονι οποτε μπορει να ειναι μεγαλυτερο οικονομικο μεγεθος απο την ΑΕΚ και ο Χ πελατης που τον εχω στην τραπεζα και καθε φορα που ληγει η προθεσμιακη τον κοιταω στα ματια να πει το ναι

 

απο θεμα επηρεασμου καταστασεων ξαναλεω, εχει να κανει με ποιους τροπους δουλευεις και σε ποιες εποχες το κανεις

 

υπηρξαν εποχες που ο δικος μας ηταν μεσα και η ΑΕΚ τον εβλεπε ως μια τριχα απο τα παπαρια της και υπηρξαν εποχες που ειπες ναι στην πεσαδα γιατι πιστεψες στο ΕΡΧΟΜΑCTE

 

ο ενας ειναι ενας επιτυχημενος επιχειρηματιας που εχει κανει φυλακη στην ελλαδα και εχει θεμα με τους αμερικανους, οπως ο τυπος γραφει και σημειωνει και η ΑΕΚ ενας οργανισμος που μπορει και μαζευει 70.000 κοσμο για 2 ωρες σε ενα χωρο στο Αμαρουσιο Αττικης

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×