Jump to content

ΟΦΗ - Α.Ε.Κ. (5η αγ): 29/09, 20:30, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Γκάλο
      6
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      16
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Χουλτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      6
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      6
    • Κλωναρίδης
      5
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      9
    • Γιακουμάκης
      1
    • Χουλτ
      0


Recommended Posts

Αυτό είναι το πρόβλημά μας. Ότι μετά το περσινό πρωτάθλημα, θέλαμε ομάδα με μεγαλύτερες δυνατότητες. Δεν νοείται για μένα στόχος της ΑΕΚ (της ΑΕΚ, όχι αυτού του ρόστερ) να είναι να βάλει 1 γκολ και να πάρει 1 βαθμό σε όμιλο Τσου Λου λες και είναι ο ΠΑΟΚ ή ο Άρης. Την έχω για υψηλότερα την ομάδα, ειδικά όταν πέρσι πήρε πρωτάθλημα. Την μεγαλύτερη ευθύνη εννοείται την έχει ο Μελισσανίδης, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κριθεί ο Μαρίνος. Ο οποίος Μαρίνος βέβαια μιλάει και ο ίδιος για πρωτάθλημα και βάζει υψηλούς στόχους. Ο οποίος Μαρίνος μετά την Τρίπολη έλεγε ότι ήθελε 2 παίκτες, αλλά και με το τωρινό ρόστερ μια χαρά μπορεί πάει. Θα κριθεί λοιπόν και ο ίδιος και για τους παίκτες που φέραμε (οι οποίοι είπες και συ ότι ήταν της έγκρισής του), αλλά και το πως θα διαχειριστεί και το αν θα καταφέρει να πάρει το μάξιμουμ από αυτό το -έστω λειψό- ρόστερ.

Κι εγω την εχω για ψηλοτερα - και ολοι φανταζομαι - αλλα η ομαδα χτιζει το γηπεδο της και οπως μας ενημερωσε ο Διευθυντης Επικοινωνιας, το κανει διχως τραπεζικο δανεισμο. Αρα κατι πολυ καλο συμβαινει. 

 

Το αγωνιστικο συμφωνω μαζι σου, επρεπε να προσεχθει περισσοτερο. Τωρα ομως οι επιλογες εγιναν, αστοχιες υπαρχουν, λαθος εκτιμησεις επισης. Ο προπονητης ειναι μια καλη επιλογη απο τις διαθεσιμες που υπηρχαν, εχει βελτιωσει την ομαδα στο επιθετικο μερος, πισω ειναι συμπαγης. Εχει ομως το ντεζαβανταζ οτι πλεον την ΑΕΚ την αντιμετωπιζουν αλλιως + οτι στην Ευρωπη βρεθηκε σε ενα επιπεδο στο οποιο αντικειμενικα δεν ανηκει. Δεν ανηκει στο τσαμπιονς λιγκ η ΑΕΚ οσο κι αν μας ποναει η διαπιστωση. 

 

Θα κριθει λοιπον και ο Ουζουνιδης, αλλα να κριθει δικαια και οχι να του ζηταμε τον ουρανο με τ αστρα.

Link to comment
Share on other sites

Απολογηθειτε μαλακες ΑΕΚτζηδες που εχετε απαιτηση να μην πεφτει επιπεδο η ομαδα σας.

Απολογηθειτε που εχετε απαιτηση να διεκδισετε το πρωταθλημα.

Απολογηθειτε που δεν αποδεχεστε οτι ειστε πανιωνιος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Θα κριθει λοιπον και ο Ουζουνιδης, αλλα να κριθει δικαια και οχι να του ζηταμε τον ουρανο με τ αστρα.

Αστρα μην με μαλωνετε..... ε δεν νομιζω οτι ειναι ουρανος με αστρα να μην χασεις στην τουμπα η να προσεξεις την αμυνα σου 

Link to comment
Share on other sites

Ματζισιαν, στ' αρχιδια μας ο Ουζουνίδης ρε μάν. Πραγματικά πιο στ' αρχιδια μας δεν έχει, εκτός αν πιστεύει έστω κι ένας ΑΕΚτζης ότι ο Ουζουνίδης είναι μια κανονική επιλογή προπονητή κι όχι απλά ένας αναλώσιμος.

 

Το ότι η ομάδα είναι αγωνιστικά ένα τριμπουρδελο μας πειράζει και ότι μιλάμε για μια ομάδα που εκτόξευσε έσοδα και την ίδια ώρα μείωσε δραματικά την ποιότητα της.

 

Στο τέλος θα έχουμε το νέο γήπεδο και δεν θα πατάει άνθρωπος. Με ΑΕΚ να μας βγάζει κάθε χαρά από τη μύτη, περιμένετε ορισμένοι σολντ άουτ για καμία 5ετια. Πτωχοί μου... Αν η ομάδα παραμείνει σε αυτή τη λογική από τα μισά της πρώτης σεζόν στην αγια σοφια δεν θα πατάει άνθρωπος

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο προπονητης Ουζουνιδης δεν ανηκει στο Champions League. Η ΑΕΚ μια χαρα ανηκει.

 

Επισης το καλοκαιρι δεν εγιναν αστοχιες και λαθος επιλογες/εκτιμησεις. Το καλοκαιρι εγινε ΑΡΠΑΧΤΗ.

 

Και επειδη τρια χρονια τωρα, εχουμε το λιβανισμα για το οτι "αν δεν παιρνεις διαρκειας δεν θα εχεις παιχτες" ε φετος ο Μελισσανιδης μας απαντησε. Πουλησες αισθητα περισσοτερα διαρκειας (οχι κανα τρελο αριθμο παντως περισσοτερα) απο περσι και τελικα εχεις μικροτερο μπατζετ απο περσι.

 

Γενικα η ομαδα φετος ειναι οτι πιο αντιτουριστικο μεταπρωταθληματικα εχει εμφανιστει ποτε στο ποδοσφαιρο. Και ΝΑΙ σε αυτο φταινε και τα μουτρα του ξινομαλακα βαζελου στο παγκο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μετα στο δευτερο γυρο ηρθε το 1-2 στο Καραϊσκακης και μονο τοτε αποφασισε και ο Μελ και η ομαδα να διεκδικησει ενα πρωταθλημα που δεν ειχε κανενα προβλημα να το παρει ο Σαββιδης. 

 

 

 

Επιβεβαιωση ατροπου γι αλλη μια φορα.Να βαλετε μια φωτογραφια του Χιμενεθ στο κομοδινο και να τη φιλατε καθε βραδυ πριν πεσετε για υπνο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ειχαν γινει και με Κετσπαγια ...και τα ιδια ειχαν γινει και την χρονια με τον Δελλα στο Πηλιο που αναγκαστηκε ο ηγετης να παρει παικτες αλλιως θα γελουσαν μαζι μας. Για φετος δεν φταιει μονο ο Μιμης... φταιει και το διδυμο Τεχνικων διευθυντων που εχεις ... 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εχει μεταφερει στο DNA της ομαδας την μιζερια και την κακομοιρια ο ''φιλαθλος'' με τις γεματες απο τα εσοδα τσεπες.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ εχουμε παιξει φετος 8 επισημα παιχνιδια και εχουμε δεχτει 9 γκολ.

Αμυνα γρανιτης!! 

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ειχαν γινει και με Κετσπαγια ...και τα ιδια ειχαν γινει και την χρονια με τον Δελλα στο Πηλιο που αναγκαστηκε ο ηγετης να παρει παικτες αλλιως θα γελουσαν μαζι μας. Για φετος δεν φταιει μονο ο Μιμης... φταιει και το διδυμο Τεχνικων διευθυντων που εχεις ...

 

Sorry ο Τιμουρ δεν βγηκε να δουλεψει τον κοσμο της ΑΕΚ λεγοντας "τωρα οπου να ναι κλεινουμε δυο παιχτουρες η μια σχεδον εχει κλεισει". Ο Τιμουρ ΟΝΤΩΣ ειπε ΔΗΜΟΣΙΩΣ πως θελει παιχτες. Επισης ο Τιμουρ ηταν προπονητης καλος η κακος δεν εχει σημασι, παντως προπονητης που κατι ειχε δειξει καπου σε βαθος χρονου. Ο Κλαρινος ειναι ενας αποτυχημενος γυρολογος που ειναι και πονηρουλης (βαζελος γαρ) και νομιζει θα μας δουλεψει στον μηνα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινω σε συγκριση προπονητων. Για μενα και οι 2 δεν κανουν. Ας με διαψευσει ο ζουζου. Τον γΚετσμπαια τον ειδαμε. Εγω μιλαω για την μεταγραφικη πολιτικη.Ο ζουζου ειπε οτι του ειπαν.... βιαστηκε να μιλησει .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εχω για ψηλοτερα - και ολοι φανταζομαι - αλλα η ομαδα χτιζει το γηπεδο της και οπως μας ενημερωσε ο Διευθυντης Επικοινωνιας, το κανει διχως τραπεζικο δανεισμο. Αρα κατι πολυ καλο συμβαινει. 

 

Το αγωνιστικο συμφωνω μαζι σου, επρεπε να προσεχθει περισσοτερο. Τωρα ομως οι επιλογες εγιναν, αστοχιες υπαρχουν, λαθος εκτιμησεις επισης. Ο προπονητης ειναι μια καλη επιλογη απο τις διαθεσιμες που υπηρχαν, εχει βελτιωσει την ομαδα στο επιθετικο μερος, πισω ειναι συμπαγης. Εχει ομως το ντεζαβανταζ οτι πλεον την ΑΕΚ την αντιμετωπιζουν αλλιως + οτι στην Ευρωπη βρεθηκε σε ενα επιπεδο στο οποιο αντικειμενικα δεν ανηκει. Δεν ανηκει στο τσαμπιονς λιγκ η ΑΕΚ οσο κι αν μας ποναει η διαπιστωση. 

 

Θα κριθει λοιπον και ο Ουζουνιδης, αλλα να κριθει δικαια και οχι να του ζηταμε τον ουρανο με τ αστρα.

1ον Σε αυτό σου χα ξαναπαντήσει και ίσως δεν το είδες. Προσωπικά του ζήταγα να βάλει τα 3 μύρια που πήρε από τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ να φέρει ένα χαφ (δλδ ήμαρτον που πάμε να βγάλουμε σεζόν με 3 χαφ, όπου ο 1 είναι στάσιμος και ο άλλος άγουρος και τακτικά ανύπαρκτος) και με τα ρέστα ένα έστω μέτριο εξτρέμ. Τα υπόλοιπα ας τα ριχνε στο γήπεδο και με τις ευχές μου. Εκτός αν συζητάμε ότι αν πέρναγε ο ΠΑΟΚ την Μπενφίκα θα παίρναμε δάνειο για την Αγιά Σοφιά. Δεν το κανε και για μένα το θέμα του χαφ συνιστά προδοσία και εσκεμμένο χαμήλωμα του ταβανιού της ομάδας. Και Λάμπαρντ να πίστευε ο μεγάλος ότι είναι ο Γαλανόπουλος δεν γίνεται να πίστευε ότι με 3 χαφ βγαίνει η σεζόν. Απλά δεν γίνεται. 

2ον Ο Ουζουνίδης ήξερε που ήρθε. Σε μια ομάδα πρωταθλήτρια μετά από 24 χρόνια, όπου ο προηγούμενος με ρόστερ μικρότερης ποιότητας από του άμεσου ανταγωνιστή, με πολύ μικρότερο βάθος, πολύ πιο φορτωμένο πρόγραμμα, με 2 σημαντικότατες απώλειες μέσα στη σεζόν που δεν καλύφθηκαν ποτέ, έκανε τρομερό overachieve και σε Ελλάδα και σε Ευρώπη παίρνοντας κυριολεκτικά το 110% από το ρόστερ του. Και δίκαιο ή άδικο σε όλες τις δουλειές και ειδικά στο ποδόσφαιρο κρίνεσαι σε ένα βαθμό και με βάση τα όσα προσέφερε ο προηγούμενος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινω σε συγκριση προπονητων. Για μενα και οι 2 δεν κανουν. Ας με διαψευσει ο ζουζου. Τον γΚετσμπαια τον ειδαμε. Εγω μιλαω για την μεταγραφικη πολιτικη.Ο ζουζου ειπε οτι του ειπαν.... βιαστηκε να μιλησει .

Ο Ζουζου εχει προπονησει οτι σκατοσυλλογο υπαρχει στην Ελλαδα και παραγοντες υφους και ηθους Μελισσανιδη τους ξερει καλυτερα και απο την πουτσα του. Δεν ηξερε ο Δελλας να το δεχτω. Δεν ηξερε ο Ουζουνιδης και βιαστηκε να μιλησει ο καημενος ουτε μια στο δισεκατομμυριο. Περσι δουλευε τον Μπεργκ και τους υπολοιπους απληρωτους, συν τον κοσμο του Παναθηναικου για λογαριασμο του Αλαφουζου. Εφαγε τριμπαλο απο εμας στο ΟΑΚΑ κλαψουριζε στην συνεντευξη τυπου για την κοκκινη και στο αφτερ εκανε ντηλ μεσω Λυμπε για τον επομενο σταθμο της καριερας του και επειδη ετσι εχει μαθει νομιζει θα δουλεψει και εμας.. Ε λιγες οι μερες του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα ο Λυμπε μου φταιει που εφαγε τον ισπανο και πιπιλιζε τον ηγετη για τις ικανοτητες του ζουζου .... Εχουν βαση δηλ τα γραφομενα της περιοδου 

Link to comment
Share on other sites

  1. Απολογηθειτε μαλακες ΑΕΚτζηδες που εχετε απαιτηση να μην πεφτει επιπεδο η ομαδα σας.
  2. Απολογηθειτε που εχετε απαιτηση να διεκδισετε το πρωταθλημα.
  3. Απολογηθειτε που δεν αποδεχεστε οτι ειστε πανιωνιος.
  1. Κι εγω γκρινιαζα που εριξε το επιπεδο ΑΛΛΑ βγηκε ο Αντρεας και εξηγησε τους λογους. Επομενως στηριζω την επιλογη διοτι σε βαθος χρονου ειναι η σωστη.
  2. Μια χαρα θα το διεκδικησεις και αν πανε ολα καλα θα το παρεις κιολας.
  3. Α ναι; Εισαι Πανιωνιος που παιζεις με τη Μπαγερν και χτιζεις γηπεδο, εχεις το καλυτερο προπονητικο στην Ελλαδα και παιρνεις τιτλους; Να χαρω εγω πανιωνιους.

Αστρα μην με μαλωνετε..... ε δεν νομιζω οτι ειναι ουρανος με αστρα να μην χασεις στην τουμπα η να προσεξεις την αμυνα σου 

Στην Τουμπα εχασες συγκυριακα. Αν δεν το βλεπετε, σορρυ αλλα δεν φταιω εγω. Υπερεχει ποιοτικα ο ΠΑΟΚ αλλα ακομα κι ετσι ησουν καλυτερος, εκανες περισσοτερες φασεις και αν ηταν σε καλη μερα 2-3 ατου σου, θα ειχες φυγει με διπλό χαλαρουιτα.

 

Ματζισιαν, στ' αρχιδια μας ο Ουζουνίδης ρε μάν. Πραγματικά πιο στ' αρχιδια μας δεν έχει, εκτός αν πιστεύει έστω κι ένας ΑΕΚτζης ότι ο Ουζουνίδης είναι μια κανονική επιλογή προπονητή κι όχι απλά ένας αναλώσιμος.

 

Το ότι η ομάδα είναι αγωνιστικά ένα τριμπουρδελο μας πειράζει και ότι μιλάμε για μια ομάδα που εκτόξευσε έσοδα και την ίδια ώρα μείωσε δραματικά την ποιότητα της.

 

Στο τέλος θα έχουμε το νέο γήπεδο και δεν θα πατάει άνθρωπος. Με ΑΕΚ να μας βγάζει κάθε χαρά από τη μύτη, περιμένετε ορισμένοι σολντ άουτ για καμία 5ετια. Πτωχοί μου... Αν η ομάδα παραμείνει σε αυτή τη λογική από τα μισά της πρώτης σεζόν στην αγια σοφια δεν θα πατάει άνθρωπος

Δεν ειπα οτι θα γραφτει με χρυσα γραμματα στην ιστορια της ΑΕΚ ο Μαρινος. Και ναι, κανονικη επιλογη ειναι, δεν ειναι Μοραις. Σορρυ που στο χαλαω δλδ. 

300 φορες απαντησα για τα εσοδα.

Το τελευταιο που γραφεις ειναι ενας κινδυνος, ναι. Αλλα και παλι θεωρω οτι η ομαδα οταν φτασει σε ενα επιπεδο που θελει ο ιδιοκτητης θα βγει στην αγορα για νεα ιδιοκτησια. Το αν θα βρει ή οχι ειναι αλλη κουβεντα.

 

Στο μεταξυ εχουμε παιξει φετος 8 επισημα παιχνιδια και εχουμε δεχτει 9 γκολ.

Καλα ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ο Λυμπε μου φταιει που εφαγε τον ισπανο και πιπιλιζε τον ηγετη για τις ικανοτητες του ζουζου .... Εχουν βαση δηλ τα γραφομενα της περιοδου

 

Βασικα τα καβουρια φταινε και το οτι ο Μελισσανιδης ηθελε προπονητη+τημ που να κοστιζουν 50,000€/τριετια συνολικα. Σιγα τωρα που συμβουλευεται τον Λυμπε. Βεβαια οτι ο Λυμπε πριονιζε τον Μανολο (και ολο το κακο βατραχοσυναπαντημα) ειναι ενα γεγονος.

Link to comment
Share on other sites

Μαγε το ειδαμε τυφλοι δεν ειμαστε. Και ουτε ειπαμε να φυγει ο Ζουζου. Να προσεξει ειπαμε. Εχει δεχτει γκολ στις αρχες του ημιχρονου, Θελει πιο πολυ συγκεντρωση? θελει να συμμαζεψει καποιους ? θα το μαθουμε συντομα. 

Link to comment
Share on other sites

1ον Σε αυτό σου χα ξαναπαντήσει και ίσως δεν το είδες. Προσωπικά του ζήταγα να βάλει τα 3 μύρια που πήρε από τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ να φέρει ένα χαφ (δλδ ήμαρτον που πάμε να βγάλουμε σεζόν με 3 χαφ, όπου ο 1 είναι στάσιμος και ο άλλος άγουρος και τακτικά ανύπαρκτος) και με τα ρέστα ένα έστω μέτριο εξτρέμ. Τα υπόλοιπα ας τα ριχνε στο γήπεδο και με τις ευχές μου. Εκτός αν συζητάμε ότι αν πέρναγε ο ΠΑΟΚ την Μπενφίκα θα παίρναμε δάνειο για την Αγιά Σοφιά. Δεν το κανε και για μένα το θέμα του χαφ συνιστά προδοσία και εσκεμμένο χαμήλωμα του ταβανιού της ομάδας. Και Λάμπαρντ να πίστευε ο μεγάλος ότι είναι ο Γαλανόπουλος δεν γίνεται να πίστευε ότι με 3 χαφ βγαίνει η σεζόν. Απλά δεν γίνεται. 

Κοιτα, υπαρχουν και καποια οικονομικοεπιχειρηματικα δεδομενα που δεν ειναι για το φορουμ. Δεν γινοτα να πεσουν λεφτα φετος στην ομαδα, ας το παρεις ετσι για να ειμαστε ΟΚ.

Συμφωνω οτι με τους χαφ εχει γινει τεραστια αστοχια αλλα και υπερεκτιμηση της αξιας του Γαλανοπουλου. Απο τους πρωτους τα εχω γραψει.

2ον Ο Ουζουνίδης ήξερε που ήρθε. Σε μια ομάδα πρωταθλήτρια μετά από 24 χρόνια, όπου ο προηγούμενος με ρόστερ μικρότερης ποιότητας από του άμεσου ανταγωνιστή, με πολύ μικρότερο βάθος, πολύ πιο φορτωμένο πρόγραμμα, με 2 σημαντικότατες απώλειες μέσα στη σεζόν που δεν καλύφθηκαν ποτέ, έκανε τρομερό overachieve και σε Ελλάδα και σε Ευρώπη παίρνοντας κυριολεκτικά το 110% από το ρόστερ του. Και δίκαιο ή άδικο σε όλες τις δουλειές και ειδικά στο ποδόσφαιρο κρίνεσαι σε ένα βαθμό και με βάση τα όσα προσέφερε ο προηγούμενος.

Και ετσι θα κριθει. Δεν λεμε το αντιθετο. Αλλα δωστε του το γαμημενο το μπενεφιτ του ανθρωπου και ενα ευλογο διαστημα να σας πεισει. Η ομαδα ηδη στα μικρα ματς δεν δυσκολευεται και σκοραρει, κανει φασεις, τη χαιρεσαι. Εχει πλανο, αναπτυξη, ενα σχεδιο. Περσι ειχε μπαρμπουτσαλα απο τη μεση και μπροστα. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον και τα εγραφα απο περσι και μου τη λεγατε παλι. Στο θεμα ψυχολογιας πρεπει να τον δω κι αλλο το Μαρινο, να δουμε αν μπορει να πιασει επιπεδα συσπειρωσης Μανολο. Το θεωρω το πιο δυσκολο κομματι της δουλειας του, σε συνδυασμο με το πολυ δυσκολο εργο να αλλαξει η νοοτροπια του "ολοι πισω" που εχει η ομαδα απο τον εναμιση χρονο του Ισπανου. Με την επιλογη να παιξεις πιο επιθετικα, κατι κερδιζεις, κατι χανεις. Περιπου το Φεβρουαριο θα εχω κατασταλαξει αν αξιζε τον κοπο. Θα ειμαι δικαιος και τοτε, οπως προσπαθω να ειμαι δικαιος και τωρα χωρις να ζηταω τον ουρανο με τ αστρα απο τον ανθρωπο Σεπτεμβρη μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καταφερνεις κ αυτοαναιρεισαι πλεον απο ποστ σε ποστ.Κουραστηκα.

Συμφωνω με εσενα λοιπον. Η διοικηση ειναι η καλυτερη κ ειχε απλα καποιες αστοχιες, ο προπονητης ο καλυτερος και ο χιμενεθ απλα κωλοφαρδος.

Α κ εμεις μιζεροι.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιον λογο υπαρχε γκρινια ειδικα εδω μεσα και οι απαιτησεις ειναι στο Θεο. Συγκεκριμενες ειναι οι δυνατοτητες, εμφανεστατη η βελτιωση στο επιθετικο κομματι. Κι εγω εχω επισημανει τα κενα, εχω δει αστοχιες, αναγνωριζω τη σφιχτη πολιτικη σε μεταγραφες/συμβολαια, αλλα αυτο το πραγμα και αυτη τη μιρλα για μια ομαδα που παιζει πολυ καλυτερα απο περσι και με χειροτερο ροστερ, σορρυ αλλα δεν την καταλαβαινω.

Προσωπικά δεν βλέπω πως η ομάδα παίζει "πολύ καλύτερα" από πέρσι. Βλέπω μια ομάδα που παράγει περισσότερες φάσεις αλλά αφήνει πολύ μεγαλύτερα κενά πίσω (λογικό, κάτι κερδίζεις-κάτι χάνεις, αλλά δεν είναι βελτίωση είναι αλλαγή νοοτροπίας). Επίσης βλέπω ένα σύστημα που δεν αλλάζει με τίποτα, το οποίο κάνει κακό στην εικόνα των παικτών. Μάνταλος, Simoes, Γαλανόπουλος, Μπακάκης δεν παίζουν χειρότερα απ'ότι πέρσι. Φαίνονται χειρότεροι γιατί απέναντι σε ανταγωνιστικούς αντιπάλους οι απαιτήσεις είναι για Scocco, Κατσουράνη, 2ο Κατσουράνη και Κοπιτσή ξέρω γω.

 

That being said, συμφωνώ ότι η τόση γκρίνια δεν δικαιολογείται. Σαν αποτελέσματα είμαστε πάρα πολύ οκ (εντός προγράμματος οι ήττες σε CL και Τούμπα) και προφανώς δεν είναι δίκαιο να συντηρείται αυτή η γκρίνια όσο τα αποτελέσματα είναι έτσι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω Βαρκας λεω απ οταν ηρθε, οσο πιο γρηγορα φυγει τοσο το καλυτερο. Αν ειναι να περιμενουμε να αποτυχει για να φυγει τοτε θα ναι αργα.. Στο μεταξυ περσι εμπαινες δευτερο ημιχρονο και ξεκινουσες ανατροπες, φετος μπαινεις στο δευτερο ημιχρονο και τρως γκολ νωρις νωρις - προφανως για να σου φυγει το αγχος..

Link to comment
Share on other sites

Αρα ο Λυμπε μου φταιει που εφαγε τον ισπανο και πιπιλιζε τον ηγετη για τις ικανοτητες του ζουζου .... Εχουν βαση δηλ τα γραφομενα της περιοδου 

Επειδη τα θυμασαι λοιπον, θα θυμασαι και ενα μινι γκαλοπ στο ξεκουδουνο με τον Amd (γυρνα πισω βρε πουστη) στο οποιο μαλιστα ειχα παρει και θεση οτι μεταξυ Χιμενεθ - Μαρινου και Μιλογεβιτς, προτιμω το Βλανταν. Και σημερα να με ρωτουσες, το Μιλογεβιτς θελω στην ΑΕΚ. Ουτε τον Ουζουνιδη ουτε το Χιμενεθ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καταφερνεις κ αυτοαναιρεισαι πλεον απο ποστ σε ποστ.Κουραστηκα.

Συμφωνω με εσενα λοιπον. Η διοικηση ειναι η καλυτερη κ ειχε απλα καποιες αστοχιες, ο προπονητης ο καλυτερος και ο χιμενεθ απλα κωλοφαρδος.

Α κ εμεις μιζεροι.

Που αυτοαναιρουμαι μωρε μλκ; Που; 

Σε κουρασαμε κιολας που καθομαι κι απανταω λες και ειμαι ξερω γω διοικηση γιατι γραφετε τις απιστευτες εμπαθειες επειδη προπονει το Γαλανοπουλο ο Ουζουνιδης και οχι ο σουπερ Ανδαλουσιανος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×