Jump to content

ΟΦΗ - Α.Ε.Κ. (5η αγ): 29/09, 20:30, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Γκάλο
      6
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      16
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Χουλτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      6
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      6
    • Κλωναρίδης
      5
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      9
    • Γιακουμάκης
      1
    • Χουλτ
      0


Recommended Posts

Και ο Μπουκοφσκι εγραψε τις προαλλες πως καμια μερα ο Λιβαγια θα αρχισει στις γρηγορες τον Σαχλαμαρινο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μη χρειαστει να πηγαινει και φετο ο τιγρης στα σπατα να καθαριζει.Εξαλλου γι αυτο δεν φεραμε βραχο Μαρινο(Μιχαλακη να φερω κανα καφεδακι; ) στη θεση του τρελου;

Link to comment
Share on other sites

Στα δυσκολα μπορεις να παιξεις με τσιγκρι οικονόμου μαζί, και Τσόσιτς μπροστα τους αμυντικο χαφ.

 

Στα ευκολα να βάλει το Σβάρνα, να βάλει κανα Γιαννούτσο, να βάλει στην τελική και τον Μπακακη μαζί με Οικονόμου/Τσιγκρι. Ή να βαλει τσίγκΡι Μαριο μαζί και να φέρει πιο πίσω το ένα το χαφ. Τρόποι υπάρχουν, στο 4 2 4 του εννοειται δεν γίνεται να τους βάλεις μαζί αλλά αυτός είναι ο οριαμός του μαλακα προπονητη που πάίζει κάτι που δεν ταιριάζει στην ομάδα που έχει, που δεν αποδιδει καλα και που γαμάει το ηθικό και την αξία των παικτών έτσι.

Και μια που είπες Μαγε οτι προσπαθεί, μππρεις να μας πεις απο οσο ξερεις πόσο και πως έχει δουλεψει την τακτική του με το ρόστερ ο Μαρίνος? Τος δείχνει σε πίνακα, τους δίνει σχεδιαγράμματα, τους κάνει σενάρια κατοχής ανα μέρος του γηπέδου, τι ασκήσεις τους έχει κάνει, άν έχει δείξει καποιο βίντεο, τι προσωπικές οδηγίες τους έχςι δώσει κλπ? Ρωτάω γιατι έχοντας ακούσει έντονα το ποσο θελει να αλλαξει ο Μαρινος την ομάδα και ποσο διαφορετικα θέλει να παίζουμε, υποθέτω ότι καποια πραγματα πρεπει και να τα διδαξει και να τα εξηγήσει καο συνηθως το ελληνικό ρεπορταζ μολις δουν καποιον να δουλευει κατι το γραφουν. Για Μαρινο, σε τακτική, περα από αυτο με τα 2 χαφ, το ένα να γίνεται 5ος παικτης ψηλα να πρεσαρει και το αλλο να πεφτει βαθια να βοηθαει στην αμυνα, δεν έχω διαβάσει κατι περαιτερω για ιδέες τακτικές σχέδια κτλ. Και μέσα στον αγώνα και απο δηλώσεις και πραγματα που γραφονταο δεξια ή αριστερα, δεν έχω εικονα να τους λεει κατι διαφορετικο πέρα από 'παιξτε καλα, μπορέίτε, είστε τα καλύτερα παιδια'.

 

Μετέφερε μας κάτι σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ελεεινη καρναβαλική

μασκότ ειχαν βγαλει μια χρονιά τότε

στο γεντί κουλέ

κατι μεταξύ φιδιού,κροκοδειλου και Φλωρινιώτη

και ειχαμε αποπειραθει οταν μας πλησίασε

να την κάψουμε .

 

 Επανερχομαι στο θέμα της αποπειρας εμπρησμου

 της τοτε μασκοτ του ΟΦΗ 

 καθως βρέθηκε εικονα της.

 

vz6om16a.jpg

 

Για λίγο δεν προλαβα να του τραβήξω την ουρά οταν μας ηρθε πεταλο

 να τον κλαιει ακομα

 η σαυρα η μάνα του .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες εσύ, εδώ ο Μπιλάκος και οι άλλοι ήθελαν να κάψουν τον φουκαρά τον Χάγκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πετάω καπνογόνα

-καλα τωρα δεν πετάω τιποτα λεμε για παλιά πάντα-

σε δικα μας παιδιά.

Απλά η μασκοτ φιδιου Φλωρινιωτη μας είχε πλησιασει στο ενα μετρο

 και τότε το αιμα εβραζε

δεν καναμε ριφρέσ στο ΚΜ.

 

Λοιπον οποιος θελήσει να κάψει Χάγκα,μπόμπιρα ,Παντα Παντού,Ροζ Γιώργο 

και γενικα ολο το γραφικο συναπαντημα των μασκοτ μας

ειναι εχθρος της ΑΕΚ 

όσο και το sdna .

 

Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τα διαβαζω και γράφτηκε παραπανω οτι έχουμε το καλύτερο προπονητικό στην Ελλάδα αλλα αυτό δεν ισχύει γιατί αυτή τη στιγμή το καλύτερο το έχει ο γαύρος μακραν με ξενωνες για ομαδα ακαδημια και πολλους βοηθητικους χωρους μεχρι αιθουσα σαν σινεμα για ομιλιες και αν θελουμε να τπ φτάσουμε ξεπεράσουμε χρειάζονται κάποια εκατομμύρια και κάποιες άδειες οικοδομών . Οχι πως έχει σημασία γιατί τα προπονητικα δεν παίζουν μπάλα και απλα έχουν να κάνουν με πρεστίζ μελλον και ανέσεις για τους παίκτες ειδικά τους σπουδαίους .

Link to comment
Share on other sites

Στα του παιχνιδιού τώρα δεν βλέπω αλλο κεντρο εκτος γαλανο μοραν και ο θεος βοηθος γιατι σιμοες δεν γίνεται 3 σερι και το είδαμε με τις ενοχλήσεις στη τούμπα , και δεν υπάρχει άλλος εκτός μοραν αινταρεβιτς ( μπορεί και αυτός) και οι υπηρεσιακοί μανταλος μπακασετας .

Μανταλος αριστερα εκτος αν παίξει χουλτ πισω με λοπες μπροστά για αποφορτωση νευρων του Πέτρου , δεξια μπακασετας γιΤι η εναλλακτική είναι ο πολλη κακος μεχρι τωρα Γιαννιώτες . πονσε στανταρακι και πισω βικτωρας εκτός και αν το κρατάει για Μπενφίκα ( να παίξει κάνα 60λεπτο πιθανών) . Αυτα

 

Μπαρκας

Μπακακης τσιγκρισκι τσοσιτς Λοπες

Γαλανο Μοραν

Μπακασετας κλωναριδης Μανταλος

Πονσε

Link to comment
Share on other sites

Ο μπακακης δεν πρεπει να παρει ανασες σε καποιο ματς; ας βαλει και το γκαλο, στο ιδιο περιπου επιπεδο ειναι οι δυο αυτοι παιχτες

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει καμια στραβοκλωτσια και το φαμε,μπορει να αντιδρασει η ομας;νομιζω, καλυτερα να το μαθουμε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρίσιαν, αρχίζω και υποψιάζομαι ότι τα λες σοβαρά όλα αυτά για ζούζου και ομάδα και μου δημιουργείς κάποια αμηχανία.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει καμια στραβοκλωτσια και το φαμε,μπορει να αντιδρασει η ομας;νομιζω, καλυτερα να το μαθουμε σημερα.

Καλυτερα να μην το μαθουμε...μπορουμε αλλωστε να το φανταστουμε
Link to comment
Share on other sites

Αφου πιασαμε τα σοβαρα κ αγνοουμε πλεον τον μαγο, δηλωνω  οτι ο βαζελας Χαγκα πρεπει να καει. Βαζελας παραμενει κ ως παντα παντου, αλλα ειναι πιο ευχαριστος με αυτη τη στολη οποτε του την χαριζουμε στο μπασκετ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα πριν καμια ωρα με Ηρακλειο, λιακαδα μου ειπανε. 

Φοβουνται λιγο για το βραδυ μηπως εχει κανα γυρισμα ο καιρος, αλλα αυτη τη στιγμη το ματς παει καρφι για να γινει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ζαστρίσιαν, αρχίζω και υποψιάζομαι ότι τα λες σοβαρά όλα αυτά για ζούζου και ομάδα και μου δημιουργείς κάποια αμηχανία.

Σπυρο μου τελειωσανε οι μεταγραφες. Στα καγκελα ημουν που δεν πηρε χαφ + Κονε (εγω προσωπικα εγραφα και για φορ) αλλα ΤΩΡΑ ειναι ανωφελο να συζηταω για μεταγραφες και τι ΘΑ γινοταν ΑΝ επαιρνε τον χ-ψ Ραντογια. Τελειωσε αυτο, 29 Σεπτεμβριου εχουμε. 

 

Υπηρξε ενας προβληματισμος για τη μειωση του μπατζετ, συμμετειχα και εγω στον προβληματισμο, βγηκε ο Δηματος, μας ειπε γιατι τα λεφτα μπηκαν στην ακρη. Παει και αυτο.

 

Απο Ιουνιο υπαρχει και ο προβληματισμος για την αλλαγη του Χιμενεθ. Τα γραψαμε, τα αναλυσαμε, τα ξεψαχνισαμε. Εφυγε ο Ισπανος, ηρθε ο Μαρινος που παρουσιαζει κατι διαφορετικο. Προσωπικα συμφωνω με την αλλαγη φιλοσοφιας, εγω απο περσι εγραφα οτι η ομαδα ταβανωσε με τον Ανδαλουσιανο και ειτε θα εκανε τρομερο upgrade ειτε θα επρεπε να τον σφουγγαρισει. Καλως σφουγγαριστηκε γιατι ο προγραμματισμος ελεγε downgrade και ρισκο. 

 

Να καθισω τωρα να κλαιω επειδη εφυγε ο Χιμενεθ, σορρυ αλλα δεν θα το κανω. Κοιταζω τι μπορω να κανω και που μπορω να φτασω με τα δεδομενα που εχω. Τα δεδομενα μου λοιπον στη σεζον ειναι να μεινω κοντα και χωρις τραυματισμους μεχρι το Γεναρη που θα φυγει ο βραχνας του τσαμπιονς λιγκ απο τη μεση. Εκει ειμαι ο,τι παρω στο ΟΑΚΑ με Μπενφικα και Αγιαξ και ο,τι εμπειριες μαζεψω. Δεν ειμαι για παραπανω.

 

Βλεπω και τους ανταγωνιστες, ο Ολυμπιακος μονταρεται αλλα εχει πολλα θεματα κυριως στη μεση και στο εναλλακτικο πλανο αναπτυξης οταν οι κοντοι δεν του παιζουν. Δεν με φοβιζει.

Ο ΠΑΟΚ Ιουλιου-Αυγουστου με φοβισε, αλλα νομοτελειακα θα εχει σκαμπανεβασματα και θα βγαλει κουραση επειδη οι καλοι του παικτες ειναι μεταξυ 31 και 33 χρονων και δεν βγαζουν αγωνες καθε τριημερο.

 

Που θελω να καταληξω. Οτι φαβορι θα ειναι οποιος Γεναρη μηνα εχει κατορθωσει να εχει τις λιγοτερες απωλειες στο πρωταθλημα. Η ΑΕΚ δεν εχει και υποχρεωση προκρισης στην Ευρωπη, που ο ΠΑΟΚ πχ ή ο Ολυμπιακος οφειλουν να κυνηγησουν. Επειδη εμεις σαν οργανισμος ειμαστε λιγο κουρδισταν, πολλα θα εξαρτηθουν και για το Μαρινο απο το ματς με τον Ολυμπιακο στο ΟΑΚΑ. Αν η ΑΕΚ παρει αυτο το ματς, θα εχουμε μια ηρεμη σεζον. Αν το χασει θα τεθει και θεμα Ουζουνιδη. Δυστυχως οι αεκτζηδες των τελευταιων χρονων, τα ματς με τον Ολυμπιακο τα εχουν αναγαγει σε τρομερη υποθεση, ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι κατι τρομερο.

 

Εγω θελω η ομαδα να παιζει καλα, να βελτιωθει επιθετικα και να μη χασμουριεμαι στο γηπεδο. Να μεινει κοντα στην κορυφη μεχρι την ανοιξη κι οτι μπορεσει να κανει στην τελικη ευθεια του πρωταθληματος. Αυτο το ροστερ εχω, αυτο μπορει, αυτο απαιτω εντος εισαγωγικων. Να ζηταω ανεδαφικα πραγματα απο αυτη την ομαδα και το συγκεκριμενο υλικο, σορρυ αλλα δεν μπορω να το κανω. 

 

Καθαρα και ξαστερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο περισσότερη εκτίμηση για τον προπονητή που ήρθε σε μία χρονιά με αποτελέσματα ανάλογα των σεζόν που προηγήθηκαν του υποβιβασμού και σου την τελείωσε αξιοπρεπώς και την επόμενη σου πήρε το πρωτάθλημα με το συντριπτικό ποσοστό της επιτυχίας να πιστώνεται αντικειμενικά στον ίδιο. Λες ότι χωρίς Μελισσανίδη δεν έπαιρνες πέρυσι πρωτάθλημα διότι σύμφωνα με εσένα ο Τίγρης ενεργοποιήθηκε μετά τον Φλεβάρη και έκανε αυτά που πρέπει. Η απάντηση στο ερώτημα "χωρίς Μελισσανίδη το έπαιρνες; " προφανώς είναι αρνητική. Αλλά αυτά τα πούστικα τα δικηγορικά δεν θα τα λες σε μας γιατί υπάρχει και η ερώτηση "χωρίς Χιμένεθ θα υπήρχε λόγος να ενεργοποιηθεί ο Μελισσανίδης; " Και η απάντηση είναι "όχι γιατί χωρίς Χιμένεθ θα ήσουν 190 βαθμούς πίσω από τον παοκ και 150 πίσω από το γαύρο". Τα ξέρουμε, τα ζούμε κάθε χρόνο και παίζει σοβαρά να τα ξαναζήσουμε και φέτος.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, το νόημα είναι ένα.

Η ομάδα έχει χειρότερο ρόστερ από πέρσι και παίζει και χειρότερα. Και αμυντικά και επιθετικά. Φταίει ο Μελισσανίδης για την αποδυνάμωση, και φταίει και ο προπονητής για την τραγική αμυντική λειτουργεία και την ανύπαρκτη επίθεση στα κουτουρού. Δεν πείθει ότι μπορεί να βγάλει φάση η ομάδα εκτός από το ματς με Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ.

Ας έφερνε τουλάχιστον κανονικό προπονητή, αλλά όπως έπεσε περικοπή στο ρόστερ έτσι έπεσε και στο προπονητικό τιμ.

Υγ. Ακόμη μια φορά να τονίσω ότι δεν με ενδιαφέρει κανένας Χιμένεθ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την περιβοητη ενεργοποιηση τιγρη απο το Φλεβαρη και μετα μπορουμε να την κανουμε πενηνταρακια;Τι ακριβως εκανε δηλαδη;Μονο να εταξε στον Πανοπουλο κανα μπετονι μπετζινα μπορω να φανταστω για να κατεβει για τουρισμο στο οακα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υποθετουμε οτι χωρις μελισσανιδη, το γκολ του Γιακουμακη θα ειχε ακυρωθει στο φαληρο, ενω θα ειχε μετρησει το γκολ του Βαρελα στην τουμπα. 

Προφανως αν ειχαμε μεινει πισω βαθμολογικα, κατι διολου απιθανο χωρις Χιμενεθ, δεν θα ειχαν νοημα τετοιες λεπτομερειες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι δεν είναι ευρέως αποδεκτό ότι "παίζεις ξεκάθαρα καλύτερα από πέρυσι". Τρως γκολ για πλάκα, η μεσαία σου γραμμή είναι θλιβερή, μεσοεπιθετικά στερείσαι εμφανώς ποιότητας και "φάσεις" παρήγαγες μόνο με τον Πανιώνιο. Δεν θα κρίνουμε τώρα από ένα ματς. Ας πούμε με τον Πανιώνιο δεν έκανες τόσες φάσεις όσες πέρυσι με την Τρίπολη στο ΟΑΚΑ, ούτε καν τόσο καλές. Πήγε 4-0 με 2 γκολ εκτός περιοχής του Κλωναρίδη και μία ενέργεια του Μπακασέτα, που φυσιολογικά σε άλλη μέρα αυτά καταλήγουν πολύ άουτ. Σε κανένα άλλο παιχνίδι δεν έκανες και τόσες φάσεις πια, ενώ πίσω ήσουν τρύπιος και όταν έπαιζες με ομάδες σαν τον Άγιαξ αλλά και απέναντι σε ομάδες σαν την Βίντι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρινός είναι ο καιρός στο Ηράκλειο λίγες ώρες πριν την έναρξη του αγώνα ΟΦΗ-ΑΕΚ για την πέμπτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Παρά τους φόβους για αναβολή του αγώνα ο κυκλώνας πέρασε δυτικά της Κρήτης και όπως φαίνεται κι από την φωτογραφία που έχει τραβηχτεί πριν λίγη ώρα κοντά στο γήπεδο του ΟΦΗ, ο καιρός θυμίζει καλοκαίρι. Το ότι ο αγώνας θα αρχίσει κανονικά στις 8.30 το απόγευμα φαντάζει πλέον το πιο πιθανό σενάριο αφού και ο άερας δεν ξεπερνάει τα 3-4 μποφόρ. Οπως φαίνεται και στην φωτογραφία η πρόβλεψη για την ώρα του αγώνα είναι ότι το φαινόμενο θα είναι πολύ μακριά από την πόλη του Ηρακλείου.

 

http://www.aek365.com/a-614824/kalokairi-sto-hrakleio.htm

Link to comment
Share on other sites

Θα χτυπησει ο τυφωνας Βικτωρας (Κλωναριδης) στο Ηρακλειο σημερα και οχι ο Ζορμπας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι δεν είναι ευρέως αποδεκτό ότι "παίζεις ξεκάθαρα καλύτερα από πέρυσι". 

 

Βασικά δεν έχω ακούσει άνθρωπο που να το λέει από τους γνωστούς μου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς Βρανιες δεν θα έβλεπες ούτε να ενεργείται ο Τίγρης, αφού η ΑΕΚ θα έπαιζε με βασικό και ανανεωμένο με αυξημένο συμβόλαιο τερματοφυλακα τον επαγγελματικά παραπληγικό και καθυστέρα Γιάννη Ανέστη.

 

Επειδή ο μεγάλος βλέπει και μπάλα, λολ.

 

Η επιστημονικά ορθή ερώτηση είναι ceteris paribus θα το σηκωνες με άλλο προπονητή περισυ; Θεωρώ, λόγο των ιδιαιτεροτητων του οργανισμού ΑΕΚ, πως ούτε με τον Φεργκιουσον.

Οπότε η κριτική του Ζαστρου στον Χιμένεθ, επιστημονικά μιλώντας, είναι γκεμπελικη. Η ΑΕΚ είχε και έδιωξε τον καλύτερο προπονητή του σύμπαντος της. Το μόνο που χρήζει διανοητικής ανάλυσης είναι ο λόγος, ε και ο λόγος δεν είναι "για να παίξει και λίγο μπάλα" ή "γιατί πιστεύει ο μεγάλος τον προπονητή Μαρίνο". Αυτά είναι αρκουδιες και δυστυχώς για τον Οσελοτο το διαισθάνονται εύκολα άπαντες.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×