Jump to content

ΟΦΗ - Α.Ε.Κ. (5η αγ): 29/09, 20:30, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Γκάλο
      6
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      16
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Χουλτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      6
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      6
    • Κλωναρίδης
      5
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      9
    • Γιακουμάκης
      1
    • Χουλτ
      0


Recommended Posts

Επειδη τα θυμασαι λοιπον, θα θυμασαι και ενα μινι γκαλοπ στο ξεκουδουνο με τον Amd (γυρνα πισω βρε πουστη) στο οποιο μαλιστα ειχα παρει και θεση οτι μεταξυ Χιμενεθ - Μαρινου και Μιλογεβιτς, προτιμω το Βλανταν. Και σημερα να με ρωτουσες, το Μιλογεβιτς θελω στην ΑΕΚ. Ουτε τον Ουζουνιδη ουτε το Χιμενεθ.

Μαζι σου . Θα προτιμουσα τον σερβο αλλα εκει θα ειχαμε παλι μιρλα για τους σερβους που φερνει ο Ντουσκο κτλ κτλ κτλ .... 

Υ.Γ Amd (γυρνα πισω βρε πουστη)

Link to comment
Share on other sites

 Επίσης βλέπω ένα σύστημα που δεν αλλάζει με τίποτα, το οποίο κάνει κακό στην εικόνα των παικτών. Μάνταλος, Simoes, Γαλανόπουλος, Μπακάκης δεν παίζουν χειρότερα απ'ότι πέρσι. Φαίνονται χειρότεροι γιατί απέναντι σε ανταγωνιστικούς αντιπάλους οι απαιτήσεις είναι για Scocco, Κατσουράνη, 2ο Κατσουράνη και Κοπιτσή ξέρω γω.

 

 

Αυτό ακριβώς. Οκ, δεν θέλω να κάνω τον προπονητή της εξέδρας, αλλά 4-4-2 σε ένα ρόστερ χωρίς εξτρέμ και με χαφ τους Σιμόες-Γαλανόπουλο; 

Τι να πω, εύχομαι να ξέρει κάτι παραπάνω και να του βγει στη συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Magician μιας και σε πέτυχα: Με νίκη-ήττα με πάνω από 2 γκολ-ισοπαλία στα επόμενα 3 ματς (αν γίνει το αυριανό) πως το κόβεις, μένει;

Link to comment
Share on other sites

Πανω σε ολα αυτα που συζητάτε τόση ώρα

για Ουζουνίδη ..θα είναι κομβικής σημασίας να μάθουμε

τον λογο που αιφνίδια δήλωσε μικροενόχληση

στο κωλομερι ο Λιβαγια

και δε θα κατεβει αύριο στον σημαντικό αγώνα

με ΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

Πανω σε ολα αυτα που συζητάτε τόση ώρα

για Ουζουνίδη ..θα είναι κομβικής σημασίας να μάθουμε

τον λογο που αιφνίδια δήλωσε μικροενόχληση

στο κωλομερι ο Λιβαγια

και δε θα κατεβει αύριο στον σημαντικό αγώνα

με ΟΦΗ.

Ωχ...

Έχουμε και τέτοια;

Link to comment
Share on other sites

εγω που πιστευω οτι το βασικο προβλημα φετος ειναι οτι δεν πηραμε αυτους τους δυο παιχτες που θελαμε

και εκει ειναι και η βασικη ευθυνη του ουζουνιδη(που δε ξερω ποση ευθυνη του αναλογει) και της διοικησης (που ξερω ποση ευθυνη της αναλογει),

εχω μεινει πολυ πισω?

Περισυ εκανες πραγματα που ξεπερνουσαν τις οποιες προπονητικες ικανοτητες του οποιουδηποτε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Οκ, δεν θέλω να κάνω τον προπονητή της εξέδρας, αλλά 4-4-2 σε ένα ρόστερ χωρίς εξτρέμ και με χαφ τους Σιμόες-Γαλανόπουλο; 

Τι να πω, εύχομαι να ξέρει κάτι παραπάνω και να του βγει στη συνέχεια...

Αν πέρσι έπαιζε κάτι διαφορετικό ή αν τον έβλεπα κάπως ευέλικτο σε διαφορετικά ματς θα πίστευα ότι η επιλογή μπορεί και να είναι γιατί βλέπει κάτι που δεν βλέπουμε οι υπόλοιποι.

Τώρα πιστεύω ότι παίζει να έχει κάνει fix στο κεφάλι του ότι αυτό είναι το καλύτερο σύστημα και παίζει αυτό βρέξει χιονίσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Οκ, δεν θέλω να κάνω τον προπονητή της εξέδρας, αλλά 4-4-2 σε ένα ρόστερ χωρίς εξτρέμ και με χαφ τους Σιμόες-Γαλανόπουλο; 

Τι να πω, εύχομαι να ξέρει κάτι παραπάνω και να του βγει στη συνέχεια...

Ειναι δυσκαμπτος ναι. Αλλα προσπαθει να τους αλλαξει νοοτροπια και ειναι μια πολυ δυσκολη κατασταση διοτι και οι ιδιοι αντιλαμβανονται οτι εκτιθενται γιατι αποκαλυπτονται και οι δυνατοτητες ή οι αδυναμιες τους. Με τον αλλον καθομασταν ολοι πισω, καθοντουσαν μπροστα ο Λαζαρος με τον Κροατη και τον Αραουχο και οτι βγει. Και 0-0 δε μας πειραζε κανεις και πρωταθλημα δεν ζητουσε απο 1η αγωνιστικη κανεις και τη Μπενφικα να κερδισουμε δεν περιμενε κανεις. Στα (πολυ) δυσκολα μπηκε ο Ουζουνιδης εξ ου και δεν εχει πολλες πιθανοτητες να πετυχει. Προσπαθει ομως και του το πιστωνω.

 

Magician μιας και σε πέτυχα: Με νίκη-ήττα με πάνω από 2 γκολ-ισοπαλία στα επόμενα 3 ματς (αν γίνει το αυριανό) πως το κόβεις, μένει;

Μενει.

 

Πανω σε ολα αυτα που συζητάτε τόση ώρα

για Ουζουνίδη ..θα είναι κομβικής σημασίας να μάθουμε

τον λογο που αιφνίδια δήλωσε μικροενόχληση

στο κωλομερι ο Λιβαγια

και δε θα κατεβει αύριο στον σημαντικό αγώνα

με ΟΦΗ.

Προσωπικα δεν ξερω κατι και δεν νομιζω να εχει προβλημα με τον προπονητη ο τρελοκροατης. Αλλα κι αν εχει, κανενας πανω απο την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσω εγώ;   

'Εχει σημασία;

Εκτός να πιστεύεις ότι αν τον τζάσει θα φέρει το Μπιέλσα για καπετάνιο και τον Χιμένεθ για γραμματικό 

Έχει σημασία γιατί ακριβώς επειδή δεν πιστεύω ότι θα έρθει κάποιος της προκοπής θεωρώ ότι, όσο και αν με φοβίζουν οι επιλογές του, είναι η καλύτερη πιθανότητα που έχουμε να μην χαθεί τόσο νωρίς η χρονιά. Όχι για αγωνιστικούς λόγους αλλά γιατί με την απόλυσή του θα πέσουμε ακόμα περισσότερο σε εσωστρέφεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι να χουμε κ τέτοια;

Δε διαβάσεις οτι αισθανθηκε μικροενοχληση

της τελευταίας στιγμής

και τέθηκε εκτός;

 

Όλη την εβδομαδα ανέβαζε φωτογραφίες

στο σκαφος που έκανε βουτιες στη

μίνι κρουαζιέρα τους με το γκομενακι

και σήμερα που έβγαινε αποστολή

θυμήθηκε την ενόχληση.

 

Πίσω απτις λέξεις και επειδή απάντηση

δεν παίρνω απο εκεί που πρεπει

για μένα ξεκάθαρα κάποιος γαμιεται

στο θεματακι αυτο.

 

Αύριο έχουμε δυνατο ματς που αν στραβωσει

θα μας πάρει απο κατω και ολοι

πρεπει να δώσουν τη μάχη τους

απέναντι στον παοκ Κρήτης.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Που αυτοαναιρουμαι μωρε μλκ; Που;

Σε κουρασαμε κιολας που καθομαι κι απανταω λες και ειμαι ξερω γω διοικηση γιατι γραφετε τις απιστευτες εμπαθειες επειδη προπονει το Γαλανοπουλο ο Ουζουνιδης και οχι ο σουπερ Ανδαλουσιανος.

Μα κατα τη γνωμη σου ουτε η διοικηση εχει ευθυνες, ουτε ο μαριναρος που προπονει τον γαλανοπουλο.

Επισης λες ανεβαζουμε τον πηχη, αλλα μετα απο λιγα ποστς λες οτι θα διεκδικησουμε κ ισως παρουμε το πρωταθλημα. Λες κ εμεις συζητουσαμε για την κατακτηση του τσουλου.

Link to comment
Share on other sites

01.38 Στυλιανοπουλος θετει θεμα Λιβαγια αναβοντας φωτιες.

Πάνω που έλεγα να πάω να δω Mr Robot ρε πούστη μου :D

Link to comment
Share on other sites

Ο Στυλ αφιερωνει Δεσποινα Βανδη και "αναβεις φωτιες αναβεις κι ολα τα καις"  στο ΚΜ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μα κατα τη γνωμη σου ουτε η διοικηση εχει ευθυνες, ουτε ο μαριναρος που προπονει τον γαλανοπουλο.

Επισης λες ανεβαζουμε τον πηχη, αλλα μετα απο λιγα ποστς λες οτι θα διεκδικησουμε κ ισως παρουμε το πρωταθλημα. Λες κ εμεις συζητουσαμε για την κατακτηση του τσουλου.

Η διοικηση εχει στο αγωνιστικο τις ευθυνες που της αναλογουν. Αλλα αυτες οι ευθυνες απο την ομολογια Αντρεα και μετα, για μενα προσωπικα περνανε σε δευτεροτριτη μοιρα. 

Ο Μαρινος ρισκαρει και παει με τους γαλανοπουλους να κανει οτι εκανε ο προηγουμενος + να παιξει και πιο επιθετικα. Το λες και επικινδυνη αποστολη #7.

Ανεβαζετε τον πηχη οταν εχω το Μπουκοφσκι να απαιτει γκολ και θεαμα απο Ιουλιο μηνα και περιμενετε ΟΛΟΙ στη γωνια τον προπονητη σε καθε στραβη. Λες και περσι μεχρι 11η αγωνιστικη η ΑΕΚ πηγαινε τραινο. Αλλα ξεχναμε γρηγορα και μενει παντα η τελευταια εικονα. Που η ομαδα ΣΕΡΝΟΤΑΝΕ και χωρις τον Προεδρο ουτε αυτο το πρωταθλημα οπως εξελιχθηκε δεν θα επαιρνε. Τελος παντων, ο καθενας τη γνωμη του ρε Βασιλη. Να βρισω κι εγω τον Ουζουνιδη να συμφωνουμε ολοι να κανουμε χερακια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μπιλ

τι ψάχνεις και συ τώρα..

Μα ειλικρινά.. Υπηρχε περιπτωση

να πάρει ακριβό προπονητη ο τίγρης

που θα του ζητούσε και ακριβούς παίκτες;

Κ α μ ι α .

 

Επίσης επειδή γραψατε πάνω για Λυμπε.

Είναι ξεγραμμενος .

Του χρεώνει πολλά.

Είναι μια τετράδα που θα φύγει αργά η γρήγορα.

Ο πρώτος έφυγε χωρίς καν ανακοίνωση

μέσα στο καλοκαιρι.

Ακολούθησε ο Σέρβος με μια τυπική ανακοίνωση

και ενα τεραστιο ουφ απο ψηλά.

Ο τριτος και ο τεταρτος να δουμε ποτε θα

φύγουν και αν τουλαχιστον προλάβουν

να μαζέψουν τα συμπραγκαλα τους

απο τα Σπάτα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

με τα λεφτα του βρανιες και τα λεφτα απο αποκλεισμο του μπαογκ, τα ειχαμε σηκωσει ηδη ολα τα κατσαρολια εντος ελλάδος φέτος.....

ακομα και με το μαρινο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκαμπτος ναι. Αλλα προσπαθει να τους αλλαξει νοοτροπια και ειναι μια πολυ δυσκολη κατασταση διοτι και οι ιδιοι αντιλαμβανονται οτι εκτιθενται γιατι αποκαλυπτονται και οι δυνατοτητες ή οι αδυναμιες τους. Με τον αλλον καθομασταν ολοι πισω, καθοντουσαν μπροστα ο Λαζαρος με τον Κροατη και τον Αραουχο και οτι βγει. Και 0-0 δε μας πειραζε κανεις και πρωταθλημα δεν ζητουσε απο 1η αγωνιστικη κανεις και τη Μπενφικα να κερδισουμε δεν περιμενε κανεις. Στα (πολυ) δυσκολα μπηκε ο Ουζουνιδης εξ ου και δεν εχει πολλες πιθανοτητες να πετυχει. Προσπαθει ομως και του το πιστωνω.

 

Το πρωτάθλημα το πήρε όμως (το οποίο μια χαρά ζητούσε ο ΑΕΚτζής και μέσα στο φόρουμ και έξω από αυτό) και τις νίκες που έπρεπε να κάνει με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ τις έκανε (3/4 είχε). Με αμυντικογενές πλάνο; Ναι. Ας το πάρει και ο Μαρίνος παίζοντας άμυνα και ακόμη περισσότερο άμυνα κιόλας και πάλι εγώ θα τον παραδεχτώ. Απέχουμε τουλάχιστον 1-2 σερί πρωταθλήματα ακόμα για να τα απαιτούμε και με καλή μπάλα.

 

Οκ, καταλαβαίνω ότι θες να δεις κάτι καλύτερο στο μάτι, αλλά είναι υπερβολικό να κατηγορείς τόσο πολύ τον προηγούμενο που δεν έπαιξε μπαλάρα όταν σε έκανε πρωταθλητή μετά από 24 χρόνια και με το ρόστερ που είχε. Ακόμη κι έτσι όμως παιχνίδια όπως το 2ο ημίχρονο με τον γαύρο (θα μου πεις ότι το ματς έγινε ροντέο στο 0-2 και μαζί σου, αλλά λίγες φορές έχουμε δει την ΑΕΚ να πετά λευκή πετσέτα όταν στραβώνει το ματς; ), το ματς στην Ξάνθη όπου μια χαρά φάσεις έβγαλες, αυτό με την Αούστρια, αυτό στο Κίεβο είχα πολλά χρόνια να τα δω από την ΑΕΚ. Ο Μαρίνος θέλει να το πάρει με μπαλάρα. Εγώ πιστεύω ότι με αυτό το ρόστερ είναι πάρα πολύ δύσκολο και σαν πλάνο καταστροφικό. Μακάρι να τα καταφέρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα Λιβαγια δεν βάζει

μονος του ο Στυλ.

Η μικροενοχληση

που ειπε ο Τσακιρης στο ράδιο

λιγο πριν βγει η αποστολή

στον δεξιό οπισθιο μηριαίο

που αισθάνθηκε ο Λιβαγια

πριν τον σημαντικό αγώνα με

τα πουλημενα στα ρούβλια

οφακια στα

για μένα βρωμαει .

 

Δε ξέρω αν έχει πρόβλημα με

Ουζουνίδη η παιζει τίποτα άλλο

αλλά σταρχιδια μου κιόλας .

 

Για μπάνια ήσουν τοσες μέρες

με Μπενφίκα δεν παίζεις

ε

δώσε λίγο απο τον εαυτό σου αύριο

που σε χει αναγκη

η ΑΕΚ ρε μαλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε ο Σέρβος με μια τυπική ανακοίνωση

και ενα τεραστιο ουφ απο ψηλά.

το μεγαλυτερο λαθος φετος

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα Λιβαγια δεν βάζει

μονος του ο Στυλ.

Η μικροενοχληση

που ειπε ο Τσακιρης στο ράδιο

λιγο πριν βγει η αποστολή

στον δεξιό οπισθιο μηριαίο

που αισθάνθηκε ο Λιβαγια

πριν τον σημαντικό αγώνα με

τα πουλημενα στα ρούβλια

οφακια στα

για μένα βρωμαει .

 

(Μιας και "τη βλέπουμε" μιλώντας για τον εαυτό μας σε τρίτο πρόσωπο) Ο μπαρουτοκαπνισμένος χρήστης Νονός άμα τη προσλήψει Μαρίνου Ουζουνίδεως έγραψε επί λέξει "Δεν θα αργήσει η μέρα που κανας Λιβάγια -ξέρω γω- θα γυρνάει στα αποδυτήρια με την  πούτσα όξω και δεν θα τολμάει κανείς να του μιλήσει".

Ο προπονητής σε ομάδα πάνω ραφιού δεν είναι μόνο 3-5-2, 6-4-1,5, έμπα εσύ έβγα εσύ και να πάρουμε αυτόν για τέρμα.

Άμα κοιτάζεται στα μάτια με τις "βεντέτες" και είναι αυτός που χαμηλώνει το βλέμμα πρώτος, γάματα με κεφαλαία γράμματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×