Jump to content

ΟΦΗ - Α.Ε.Κ. (5η αγ): 29/09, 20:30, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Γκάλο
      6
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      16
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Χουλτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      6
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      6
    • Κλωναρίδης
      5
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      9
    • Γιακουμάκης
      1
    • Χουλτ
      0


Recommended Posts

Βασικά δεν έχω ακούσει άνθρωπο που να το λέει από τους γνωστούς μου.

Ενταξει κ εμενα με εκνευριζει πλεον, αλλα οχι να τον θεωρω κ αγνωστο. Μην το χοντραινεις ρε Σπυρακλα. Εναν ξερουμε, εκτος να το κανει για χαβαλε κ αυτο. Τον προτιμουσα παντως και σαν γρια, και σαν σκουληκι, και σαν βου και σαν γαυρο. Ειναι ο χειροτερος ρολος του ο φετινος.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Θα χτυπησει ο τυφωνας Βικτωρας (Κλωναριδης) στο Ηρακλειο σημερα και οχι ο Ζορμπας 

και θα λεγεται τυφωνας "Ντοριαν" απο σημερα :D

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες κρινετε με βαση τη δικη σας λογικη. Σας τα χω ξαναπει. Ο οσελοτος που λεει κι ο Πετρος ειχε την εντυπωση οτι η ομαδα ΔΕΝ επαιξε οσο μπορουσε περσι. Οτι ηταν φοβικη και δεν εκμεταλλευτηκε το ταλεντο της. Οτι ο Χιμενεθ του ζαλιζε τ αρχιδια με τις ανασφαλειες του και αναγκαζοτανε να κατεβαινει Σπατο να ξετσαλακωσει τον ψυχισμο του Ανδαλουσιανου. Ο Μελισσαν πιστευει οτι εχουμε παιχταραδες, οτι πεταμε φωτιες και ειναι ο πιο μαγκας της γης γιατι με το 1/3 των χρηματων φτιαχνει καλυτερες ομαδες απο τους Σαββιδηδες και τους Βαγγεληδες. Υπαρχει μια λογικη πολυ μακρια απο τη δικη μας, μια ποδοσφαιρικη κριση αν θετε που ειναι εκτος πλαισιου. Ζητησε και τα μαλλια της κεφαλης του ο σπανιολος, λογικο να παρει την αγουσα. Το οικονομικο ειναι ο #1 παραγοντας, ακολουθως η φιλοσοφια και το "οραμα" Μελισσανιδη που στο μυαλο του ο Γαλανοπουλος ητανε Πογκμπα, ο Μπακασετας Μμπαπε και ο Σιμοε ειναι Λαμπαρντ.

 

Κανενας γκεμπελικος Ζαστρος λοιπον και καμια εμπαθεια στον ανδαλουσιανο. Εχω αποψη και καταγραφεται για τον προπονητη Χιμενεθ, αποψη που βασιζεται και σε μαρτυριες ποδοσφαιριστων και ρεπορτερ και ατομων που την ομαδα τη ζουν καθημερινα και ξερουν και πραγματα που δεν γραφτηκαν περσι. Και μετα λογου γνωσεως σας μεταφερω οτι ο Χιμενεθ αν εμενε με το συγκεκριμενο υλικο, θα ειχε ηδη απολυθει. Αν θετε το κρατατε, αν δε θετε το πατε με τη δικη σας λογικη κι ευαισθησια. Δεν υποχρεωσαμε κανεναν να το δει αλλιως. Αλλα ακουστε και μια αποψη παραπανω, δε χαθηκε ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

περιττο να γραψω ότι απο 1ης του σεπτεμβρη,δεν υπαρχει δικαιολογια του τυπου "τραυματισμοι,ελλιπες ροστερ,κουραση " κπλ.

η ομαδα είναι υποχρεωμενη να κερδιζει ακομα και αν παιζει με τερματοφυλακα τον γιακουμακη .

Link to comment
Share on other sites

Κανενας γκεμπελικος Ζαστρος λοιπον και καμια εμπαθεια στον ανδαλουσιανο. Εχω αποψη και καταγραφεται για τον προπονητη Χιμενεθ,

 

Αλλα ακουστε και μια αποψη παραπανω, δε χαθηκε ο κοσμος.

Η άποψη γίνεται γκεμπελισμος, δηλαδή πρακτική, όταν χρησιμοποιείται. Αν έλεγες τα ίδια πράγματα περί Χιμένεθ την επόμενη του πούλμαν, θα είχες απαντήσεις περί του πόσο αμπαλος ή εμπαλος είσαι. Όταν τα λες όμως στο πλαίσιο της "πιστέψτε / αφεθείτε στο βαρουφακειο βλέμμα του Μαρίνου Ουζουνιδη", προφανώς ο Μπιλάκος και κάθε άλλος τριανταπενταχρονος αγνός ΑΕΚτζης θα την απορρίψει ως δικηγορική και άρδικη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, δεν είμαι μομπστερ!

 

Με τον Μαστρο μας ενώνουν πολλά. Με κάποιες του περσονες όχι :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες κρινετε με βαση τη δικη σας λογικη. Σας τα χω ξαναπει. Ο οσελοτος που λεει κι ο Πετρος ειχε την εντυπωση οτι η ομαδα ΔΕΝ επαιξε οσο μπορουσε περσι. Οτι ηταν φοβικη και δεν εκμεταλλευτηκε το ταλεντο της. Οτι ο Χιμενεθ του ζαλιζε τ αρχιδια με τις ανασφαλειες του και αναγκαζοτανε να κατεβαινει Σπατο να ξετσαλακωσει τον ψυχισμο του Ανδαλουσιανου. Ο Μελισσαν πιστευει οτι εχουμε παιχταραδες, οτι πεταμε φωτιες και ειναι ο πιο μαγκας της γης γιατι με το 1/3 των χρηματων φτιαχνει καλυτερες ομαδες απο τους Σαββιδηδες και τους Βαγγεληδες. Υπαρχει μια λογικη πολυ μακρια απο τη δικη μας, μια ποδοσφαιρικη κριση αν θετε που ειναι εκτος πλαισιου. Ζητησε και τα μαλλια της κεφαλης του ο σπανιολος, λογικο να παρει την αγουσα. Το οικονομικο ειναι ο #1 παραγοντας, ακολουθως η φιλοσοφια και το "οραμα" Μελισσανιδη που στο μυαλο του ο Γαλανοπουλος ητανε Πογκμπα, ο Μπακασετας Μμπαπε και ο Σιμοε ειναι Λαμπαρντ.

 

Κανενας γκεμπελικος Ζαστρος λοιπον και καμια εμπαθεια στον ανδαλουσιανο. Εχω αποψη και καταγραφεται για τον προπονητη Χιμενεθ, αποψη που βασιζεται και σε μαρτυριες ποδοσφαιριστων και ρεπορτερ και ατομων που την ομαδα τη ζουν καθημερινα και ξερουν και πραγματα που δεν γραφτηκαν περσι. Και μετα λογου γνωσεως σας μεταφερω οτι ο Χιμενεθ αν εμενε με το συγκεκριμενο υλικο, θα ειχε ηδη απολυθει. Αν θετε το κρατατε, αν δε θετε το πατε με τη δικη σας λογικη κι ευαισθησια. Δεν υποχρεωσαμε κανεναν να το δει αλλιως. Αλλα ακουστε και μια αποψη παραπανω, δε χαθηκε ο κοσμος.

 

Ενστερνίζεσαι την άποψη του Μελ που περιγράφεις στην πρώτη παράγραφο; Ναι ή όχι;

Φυσικά θα είχε απολυθεί γιατί δεν τον γούσταρε το αφεντικό. Το ζήτημα είναι το υπάρχον υλικό να ήταν καλύτερο και όχι χειρότερο από πέρσι. Και μετά πιάνουμε την προπονητολογία.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελεγα Ζαρα μου καλε. Και στη μαζωξη πριν τον τελικο τα ελεγα και με χτυπουσαν φιλικα στην πλατη ή γελουσαν νομιζοντας οτι τρολαρω. 

Η ΑΕΚ περσι τελειωσε τη σεζον κερδιζοντας α) λογω Μελισσανιδη και β) λογω Μελισσανιδη. Ε ενα ματς δεν μπορουσε να το παρει μονος του ο Μελισσανιδης και σφυριξε απωλεια κυπελλου με εμφαντικο τροπο κιολας. Θες επειδη ειχες αδειασει; Θες επειδη εκανε ανω κατω η ιστορια Χριστοδουλοπουλου την ομαδα; Θες επειδη αρκετοι ξερανε οτι τελειωσανε; Ενα καρο λογους μπορω να σου αραδιασω αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο.

 

Το θεμα ειναι οτι εγω απο περσι γκρινιαζω και κανω κριτικη στο Χιμενεθ, τις ανασφαλειες του, το κακο του ποδοσφαιρο και τις συγκυριες που του επετρεψαν να μεινει στη διεκδικηση του τιτλου και τελικα να το παρει. Ναι εκανε τρομερα συμπαγη και αγαπησιαρα ομαδα, ποδοσφαιρικα ομως απο τη σεντρα και μπροστα εκανε το απολυτο μηδεν. Χαος, χάλι, πως το λενε. Τρια-τεσσερα ματς θυμαμαι κι αυτα στην αρχη της σεζον. Το ματς στο Καραϊσκακη το πηγαινε καρφι για ισοπαλια, μας "εκατσαν" μια σειρα πραγματα, του εκατσαν μια σειρα παραλογισμοι γιατι σαν καλος λαϊκιστης φροντιζε να φυλαει τον κωλο του για να εχει ησυχο το κεφαλι του με τους μπιλλακους και τους σταυρους αυτης της γης.

 

Και ξαναγραφω γιατι πιθανον δεν το ειχες δει ουτε τοτε ουτε τωρα που το ξαναγραψα. Εγω το Βλανταν ηθελα. Αυτον θεωρω καταλληλο και πολυ ανωτερο του Ουζουνιδη. Περασε ομως ο Αστερας, χαθηκε η ευκαιρια, παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελεγα Ζαρα μου καλε. Και στη μαζωξη πριν τον τελικο τα ελεγα και με χτυπουσαν φιλικα στην πλατη ή γελουσαν νομιζοντας οτι τρολαρω. 

Η ΑΕΚ περσι τελειωσε τη σεζον κερδιζοντας α) λογω Μελισσανιδη και β) λογω Μελισσανιδη. Ε ενα ματς δεν μπορουσε να το παρει μονος του ο Μελισσανιδης και σφυριξε απωλεια κυπελλου με εμφαντικο τροπο κιολας. Θες επειδη ειχες αδειασει; Θες επειδη εκανε ανω κατω η ιστορια Χριστοδουλοπουλου την ομαδα; Θες επειδη αρκετοι ξερανε οτι τελειωσανε; Ενα καρο λογους μπορω να σου αραδιασω αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο.

 

Το θεμα ειναι οτι εγω απο περσι γκρινιαζω και κανω κριτικη στο Χιμενεθ, τις ανασφαλειες του, το κακο του ποδοσφαιρο και τις συγκυριες που του επετρεψαν να μεινει στη διεκδικηση του τιτλου και τελικα να το παρει. Ναι εκανε τρομερα συμπαγη και αγαπησιαρα ομαδα, ποδοσφαιρικα ομως απο τη σεντρα και μπροστα εκανε το απολυτο μηδεν. Χαος, χάλι, πως το λενε. Τρια-τεσσερα ματς θυμαμαι κι αυτα στην αρχη της σεζον. Το ματς στο Καραϊσκακη το πηγαινε καρφι για ισοπαλια, μας "εκατσαν" μια σειρα πραγματα, του εκατσαν μια σειρα παραλογισμοι γιατι σαν καλος λαϊκιστης φροντιζε να φυλαει τον κωλο του για να εχει ησυχο το κεφαλι του με τους μπιλλακους και τους σταυρους αυτης της γης.

 

Και ξαναγραφω γιατι πιθανον δεν το ειχες δει ουτε τοτε ουτε τωρα που το ξαναγραψα. Εγω το Βλανταν ηθελα. Αυτον θεωρω καταλληλο και πολυ ανωτερο του Ουζουνιδη. Περασε ομως ο Αστερας, χαθηκε η ευκαιρια, παμε παρακατω.

 

Οκ, άμα το εννοείς σοβαρά, και δεν τρολάρεις, ότι αυτό που βλέπουμε είναι ανώτερο σε οποιαδήποτε πτυχή του παιχνιδιού από τα περσινά, τότε οκέι, βλέπουμε εντελώς διαφορετική μπάλα, δεν πειράζει, έχουμε πολλά άλλα να συζητήσουμε. Όχι επειδή έχουμε διαφορετικές απόψεις, επειδή δεν υπάρχει ούτε ένας κοινός παρανομαστής στον τρόπο που βλέπουμε το ποδόσφαιρο.

Και μην τα γυρίσεις τώρα στο ότι με το υλικό που έχει. Είπαμε, το υλικό είναι χειρότερο και φταίει το αφεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Πολλη κουβεντα για τον μετριο νυν προπονητη, για τον πετυχημενο πρωην και για το πώς σκεφτεται και τι πιστευει ενας ασχετος μιζερος τζαμπατζης που διοικει.

 

Μου αρεσει να συζηταω ολη μερα για την ΑΕΚ, αλλα εν προκειμενω εχω αρχισει και δεν καταλαβαινω τι υπεραναλυετε πανω στα συγκεκριμενα θεματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ενστερνίζεσαι την άποψη του Μελ που περιγράφεις στην πρώτη παράγραφο; Ναι ή όχι;

Συμφωνω οτι στα μικρα ματς η ομαδα επαιζε υπερβολικα πισω. Ηταν τραγικη εικονα να παιζει η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με ΠΑΣ ή Πανιωνιο και να περιμενει πισω απο τη σεντρα. 

Στο υπολοιπο κομματι διαφωνω γιατι θεωρω λαθος την αποτιμηση των ικανοτητων του ροστερ. Για μενα το ορθο στα δυσκολα ματς ηταν αυτο που πρεσβευε ο Χιμενεθ ή αν θελεις ο Πογετ. Πισω, πισω και πισω.

Φυσικά θα είχε απολυθεί γιατί δεν τον γούσταρε το αφεντικό. Το ζήτημα είναι το υπάρχον υλικό να ήταν καλύτερο και όχι χειρότερο από πέρσι. Και μετά πιάνουμε την προπονητολογία.

Το υλικο ειναι "διαφορετικο". Σε καποιες θεσεις ειναι χειροτερο, σε καποιες αλλες αν μπουν ολοι, ειναι πληρεστερο. Σε γενικες γραμμες, ειναι πολυ μεγαλες απωλειες και ο Βρανιες και ο Γιοχανσον και ο Αραουχο. Λιγοτερο ο Χριστοδουλοπουλος για τον οποιο πιστευα και πιστευω οτι δεν θα μπορουσε να επαναλαβει τη σεζον 17/18 ερχομενος απο τον παγκο.

Επισης θεωρω οτι εφοσον επελεγη ο Ουζουνιδης επρεπε να στηριχθει και το αγωνιστικο του πλανο και να μην τον αφησεις με ενα υλικο που δεν εχει καμια σχεση με αυτο που θελει να παρουσιασει - και υποτιθεται τον προσελαβες γι αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός θέματος όμως, κομψά, με το να λέμε ότι υπάρχουν 100 καλύτεροι προπονητές από τον σουβλακοφαγο αεκτζη Μανώλη Χυμενο.

 

Το πινάκιο είναι αν τον απομακρυναμε για να φέρουμε έναν εξ αυτών.

Και αυτό το θέμα δεν αγορευεται από την μεριά του πόσο μαλακας ήταν ο Χιμένεθ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, άμα το εννοείς σοβαρά, και δεν τρολάρεις, ότι αυτό που βλέπουμε είναι ανώτερο σε οποιαδήποτε πτυχή του παιχνιδιού από τα περσινά, τότε οκέι, βλέπουμε εντελώς διαφορετική μπάλα, δεν πειράζει, έχουμε πολλά άλλα να συζητήσουμε. Όχι επειδή έχουμε διαφορετικές απόψεις, επειδή δεν υπάρχει ούτε ένας κοινός παρανομαστής στον τρόπο που βλέπουμε το ποδόσφαιρο.

Και μην τα γυρίσεις τώρα στο ότι με το υλικό που έχει. Είπαμε, το υλικό είναι χειρότερο και φταίει το αφεντικό.

Σπυρο καλα ολα και ξερεις οτι δεν εχω κανενα θεμα. Αλλα πες μου σε παρακαλω που και ποτε επαιξες καλα περσι. Να ειδες την ΑΕΚ και να ευχαριστηθηκες ποδοσφαιρο. Αν μου βαλεις κι εσυ μεσα το ματς με τον Ολυμπιακο, ΟΚ μαλλον κακως συζηταμε κι ας πουμε για σειρες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι στα μικρα ματς η ομαδα επαιζε υπερβολικα πισω. Ηταν τραγικη εικονα να παιζει η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με ΠΑΣ ή Πανιωνιο και να περιμενει πισω απο τη σεντρα. 

 

Εδω στα χαιλαιτς της νοβα βλεπουμε το σφυροκοπημα του Πανιωνιου με την ΑΕΚ στο μισο γηπεδο.Ο Τσιντωτας εφυγε απο το οακα με τα οξυγονα.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός θέματος όμως, κομψά, με το να λέμε ότι υπάρχουν 100 καλύτεροι προπονητές από τον σουβλακοφαγο αεκτζη Μανώλη Χυμενο.

 

Το πινάκιο είναι αν τον απομακρυναμε για να φέρουμε έναν εξ αυτών.

Και αυτό το θέμα δεν αγορευεται από την μεριά του πόσο μαλακας ήταν ο Χιμένεθ.

Αναμεσα σε Ουζουνιδη και Μανολο ειναι το ερωτημα; Ο Χιμενεθ ηταν καταλληλοτερος αλλα πρεπει να βαλουμε στην εξισωση ολες τις παραμετρους. Κοστη, κολλατεραλ, επικοινωνια, ισορροπια οργανισμου, ολα. 

Και τον Ουζουνιδη θα τον κρινω στα μεσα της σεζον, δεν θα πεσω στα καγκελα απο Αυγουστο μηνα οπως εκαναν οι περισσοτεροι. Τωρα προσπαθω να δω τι θελει να κανει, του πιστωνω μια συνεχεια και μια σταθεροτητα στη σκεψη του, οπως του πιστωνω και την ακαμψια στο να προσαρμοσει κι αλλο το πλανο του σε αυτο που εχει και οχι σε αυτο που περιμενε οτι θα εχει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης πως πηρε το πρωταθλημα περσι μονος του, δεν εχω καταλαβει ακομα.

Μας πηγαν σπρωχνοντας κ δεν το πηρα χαμπαρι; ( αν ναι μην μου το πειτε, θα ξενερωσω)

Με τον μοραν κ τον μασουντ που εφερε το χειμωνα;

Πως σκατα του πιστωνεται ολη η επιτυχια;

Link to comment
Share on other sites

1.93 τωρα.Το λιγουρευεστε;

 

Εννοείται... :D

 

και το διπλό του ΠΑΣ αν έμενε πάνω από 5 λιγουρευόμουνα.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο καλα ολα και ξερεις οτι δεν εχω κανενα θεμα. Αλλα πες μου σε παρακαλω που και ποτε επαιξες καλα περσι. Να ειδες την ΑΕΚ και να ευχαριστηθηκες ποδοσφαιρο. Αν μου βαλεις κι εσυ μεσα το ματς με τον Ολυμπιακο, ΟΚ μαλλον κακως συζηταμε κι ας πουμε για σειρες.

 

Σε αρκετά. Με αποκορύφωμα το πρώτο ημίχρονο με Ξάνθη στο ΟΑΚΑ που είχα να δω τέτοια μπάλα από Α.Ε.Κ. 25 χρόνια. Αλλά σημασία έχει η όλη εικόνα που αποκόμισα από την ομάδα. Φέτος ακόμα περιμένω. Ματς όπως με τον Πανιώνιο φέτος κάναμε πέρσι καμιά δεκαριά και βάλε. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης πως πηρε το πρωταθλημα περσι μονος του, δεν εχω καταλαβει ακομα.

Μας πηγαν σπρωχνοντας κ δεν το πηρα χαμπαρι; ( αν ναι μην μου το πειτε, θα ξενερωσω)

Με τον μοραν κ τον μασουντ που εφερε το χειμωνα;

Πως σκατα του πιστωνεται ολη η επιτυχια;

Ο,τι ειδες τα ειχε υπολογισει ολα.

 

Με επιστημονικο τροπο, παρεα με τον Στηβ Κακετση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εδω στα χαιλαιτς της νοβα βλεπουμε το σφυροκοπημα του Πανιωνιου με την ΑΕΚ στο μισο γηπεδο.Ο Τσιντωτας εφυγε απο το οακα με τα οξυγονα.

 

 

καλά που το έβαλες, γιατί κι εγώ το είχα στο μυαλό μου ως το μοναδικό ματς που έπαιξε "αμυντικά" ο Μανώλης

επειδή θυμόμουν από το γήπεδο που ήμουν...

τον τερματοφύλακα του γαυρο-μπαοκο-παραρτήματος να κατεβαίνει στην περιοχή μας στο τελευταίο λεπτό σε ένα κόρνερ...

και γενικά υπήρχε πολύ άγχος εκείνη τη μέρα... και τα είχα ψιλοπάρει με το Μανόλο... να κλειστούμε ΕΣΤΩ για ένα ματς με μικρή ομάδα (βλέπε Πογιέτ κλπ)? αδικαιολόγητο..

Τελικά από το βίντεο αποδεικνύεται

ότι ο Νιονιος σχεδόν δεν πέρασε τη σέντρα

και εμείς χάσαμε πολλά σίγουρα γκολ...

Και αν θυμηθούμε γενικότερα τα ματς που χάθηκαν βαθμοί πέρσι...

δεν πρέπει να υπήρχαν πάνω από 1-2 ματς σε όλο το πρωτάθλημα, που ο αντίπαλος στον αγωνιστικό χώρο

να ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ... άρα, σχεδόν όλους τους βαθμούς που χάσαμε, τους χάσαμε "άδικα", ας πούμε...

Ήταν τελικά ένα πραγματικό Θαύμα η περσινή ΑΕΚ και ο προπονητής της..

και το ζήσαμε όλοι και αρχίσαμε να το πιστεύουμε νωρίς νωρίς ...από το 3-2 με το γαύρο εντός...

όπου μετά το 0-2 η ΑΕΚ έβαλε τη μπάλα κάτω, με 18 τελικές και τον χτύπησε στο β ημίχρονο κάτω σαν χταπόδι ... τον κονιορτοποίησε...

Μετά το ματς θυμάμαι τσιμπιόμουνα στην εξέδρα να δω αν είναι αλήθεια ή όνειρο αυτό που ζω...

αφού δεν θυμάμαι ποτέ στο παρελθόν να έχει ξαναδείξει κάτι τέτοιο η ΑΕΚ... τόσο ολοκληρωμένο...

τέτοια ανατροπή με υπερ-ποδόσφαιρο ταυτόχρονα δλδ με το μέταλλο κ το πνεύμα του νικητή...

από εκείνο το βράδυ, ήμουν σίγουρος για το πρωτάθλημα.

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΜΑΝΟΛΟ ΧΙΜΕΝΕΘ !!!

(κ Ο Θεός βοηθός φέτος, με τους Κλαρίνους)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Απο ολα τα παιχνιδια περισυ η ΑΕΚ ηταν συνολικα χειροτερη απο τον αντιπαλο σε 5.

2 με τους Ρωσους

1 με Μιλαν στο εκτος

Τριπολη εξω

Τελικο κυπελλου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στο Κίεβο έπαιξε λίγη μπαλιτσα μωρέ, εκεί που λίγο καλύτερα να είχε βάλει το ποδαράκι ο Μασούντ θα περνούσες.

Link to comment
Share on other sites

και με τη Μίλαν στο εκτός μόνο για κανα εικοσαλεπτο αμυντικά, έτσι?

στο διάστημα που έβγαλε ο Ανέστης... όλο το υπόλοιπο ματς ΣΤΑ ΙΣΑ !! μες στο Μιλάνο...

Αρα μένει στο πρωτάθλημα μόνο η Τρίπολη, που εκείνη τη μέρα πρέπει να έλειπαν περίπου 10 παίκτες..

α, και ο τελικός που οι παίκτες ρεύονταν τα ξίδια από τα πανηγύρια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×