Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (6η Aγ.): 07/10, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Mπάρκας
      0
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκάλο
      1
    • Μπακασέτας
      23
    • Λιβάγια
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      1
  2. 2. Κόοουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      15
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      17
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      4
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      0


Recommended Posts

Μονο που εγω δεν θεωρω τους Βουλγαρους αντιπαλους για το πρωταθλημα. Επισης εχουμε ενα γυρο μεχρι να ματς που γραφεις και μεχρι τοτε μπορεις να τα κερδισεις ολα τα παιχνιδια.

Ε τώρα αυτοί ξεκίνησαν με -2 και είναι +3 και όλοι έχουν παίξει με όλους. Μη τους θεωρεις άμα δεν θες αλλα δεν είναι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος παίκτης μας είναι.

θα ηταν πολυ καλυτερος αν επαιζε πισω απο τον επιθετικο/ους πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Επισης να πω πως δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ο Μοραν γενικα δεν παιρνει λεπτα στο ροτεησιον σε παιχνιδια με μικρους..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το Χ σε ντερμπι ρε σεις, φανταστειτε να χαμε παρει Χ στην Τουμπα.

Αλλο οτι επρεπε να κερδισουμε αλλα ΟΚ εφτασες να παιζεις με Μοραν.

Να πουμε εδω βεβαια πως αν ειχε βαλει Μοραν κανας Χιμενεθ θα μας εγραφε ο Ματζισαν οτι το εκανε για να εκθεσει την διοικηση (Ανταμ-Μιλανο).

Με την διαφορα οτι θα ειχες παρει Χ στην Τουμπα, ενω τωρα σου πηραν Χ στην εδρα σου. Διπλα χαμενος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι μια χαρά. Πάντα λαμβάνεις υπ' όψη τη γενικότερη κατάσταση. Σε ένα θεωρητικό σενάριο που θα κυνηγούσες το πρωτάθλημα, αντίπαλος σου θα ήταν ο βου και όχι ο γαύρος. Ε αυτοί έβγαλαν τα ντέρμπι με απόλυτο κι εσύ με ήττα και ένα Χ στην έδρα σου. Επίσης ο γαύρος δεν είναι καλή ομάδα. Γιατί είσαι συ θα μου πεις... Δεν είσαι αλλά έπαιζες στην έδρα σου. Και νομίζω ότι στον Πειραιά θα χάσεις στο σβηστό όπως στην Τούμπα

Τι εννοεις καλη ομαδα?Αν ξερω γω θεωρεις ως καλη ομαδα την ΑΕΚ του08 τοτε ναι τωρα εισαι ανεκδοτο αλλα γενικα με τους τωρινους αντιπαλους δεν υστερεις ενω για μενα εχεις καλυτερη ομαδα απο παοκ και γαυρο αλλα υστερεις στο βαθος ροστερ

Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα δεν υπαρχει. Ο Μπακασετας ΠΛΕΟΝ ειναι μια χαρα παιχτης και για μενα συντομα θα πωληθει και θα μεινουμε με τους Μπακακηδες και τους Μανταλους να λεμε "που σαι ρε Τασο".

Τι θεμα δεν υπαρχει ρε Μπουκο? Περιμενεις σε αυτα τα ματς να σου τραξηξουν τα "ονοματα" σου που δεν εχεις και πολλα και ο Λιβαγια σημερα ηταν αλλου. μπορει να φταιει το συστημα , ο Κλωναριδης, το αναποδο φεγγαρι αλλα οταν δεν τελειωνεις φασεις ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ. Ο Μπακασετας οατν παιζει στον αξονα ειναι μια χαρα και σημερα που ελειπε ο Μανταλος και δεν τρακαρανε μεταξυ τους ηταν πολυ καλος!

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα αυτοί ξεκίνησαν με -2 και είναι +3 και όλοι έχουν παίξει με όλους. Μη τους θεωρεις άμα δεν θες αλλα δεν είναι έτσι

Εχει δρομο ακομα Σταυρο το πραγμα. Εγω λεω πως αν μεχρι Γεναρη ειμαστε στο +-3 απο κορυφη η κουπα ειναι δικια μας.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε εδω βεβαια πως αν ειχε βαλει Μοραν κανας Χιμενεθ θα μας εγραφε ο Ματζισαν οτι το εκανε για να εκθεσει την διοικηση (Ανταμ-Μιλανο).

Ποιος πιστευεις οτι εκτεθηκε με την εισοδο του Μοραν; Σου εχω ξαναπει οτι παντα ειναι win win η κατασταση για τους Χιμενεθ και τους Μαρινους.

Και του βγηκε κιολας του Ουζουνιδη γιατι ηταν καλος ο Ερικ αν σκεφτει κανεις οτι το παιδι ειχε να παιξει απο το Μαιο μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε τουλαχιστον με την διακοπη να επιστρεψουν καλα 3-4 απο τους 6 τραυματιες που εχουμε.

 

Ψαχτειτε ρε μαλακες με το team των γυμναστων..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδαμε σήμερα, είναι 100% ευθύνη του γαμημένου που έχει την Α.Ε.Κ.

Κανένας Ουζουνίδης, κανένας Simoes και κανένας Λαμπρόπουλος δεν φταίει για το οτι η ομάδα είναι γυμνή.

 

Είναι αδιανόητο σήμερα, να μπαίνει κάποιος Moran, επειδή δεν έχεις παίχτες στο κέντρο.

Είναι θλιβερό. Και ακόμα πιο θλιβερό είναι οτι παίχτες όπως ο Simoes για παράδειγμα, είναι σε άθλια αγωνιστική κατάσταση ΧΩΡΙΣ να φταίνει. Τόσο αντέχουν, τόσο μπορούν μιας και είναι ΑΒΟΗΘΗΤΟΙ. Ακόμα και το ψυχολογικό κομμάτι της ανανέωσης, και εκεί ο γαμημένος ο Εθνάρχης φταίει. Δεν τον θες ή δεν τα βρίσκετε; Κάλεσε τον το καλοκαίρι, πριν την έναρξη της χρονιάς και φρόντισε ή να τον ανανεώσεις ή να τον πουλήσεις. Μην σου φύγει και αυτός όπως ο Σουηδός π.χ. και να φροντίσεις να βρεις και αντικαταστάτη.

 

ΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΣΟΡΡΥ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.

Άκου αντικαταστάτη, μια χαρά είναι ο Μπότος εξάλλου...

 

ΤΑ ΣΑΒΑΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΣΕΠΕΣ.

 

Στο αγωνιστικό, μια χαρά το πήγε και ο Μαρίνος και οι παίχτες.

Μιλάμε σήμερα δεν έχασες από τον Ολυμπιακό, έχοντας εκτός τους Οικονόμου, Lopes, Alef, Μάνταλο, Ponce, Αλμπάνη, φανερά ανέτοιμους τον Boye και τον Γιαννιώτα, έχοντας κάνει 2 αναγκαστικές αλλαγές βάζοντας μέσα τον Moran (!). Και εκτός όλων αυτών, τον Μπακάκη, τον Simoes, τον Livaja σε φανερά κακή μέρα/ντεφορμάρισμα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στον προπονητή.

Τα ίδια θα έλεγα βέβαια και αν ο Φετφατζίδης έβαζε το άχαστο στο τέλος.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχω δωσει στην ΑΕΚ τα δεκαπλασια λεφτα απο εσενα.

Αν δεν υπηρχαν κ αυτοι που βριζεις παθζει να σε βαραγαν κ οι πανιωνιοι

Δεν αναφέρθηκα προσωπικά. Παίζει να ισχύει αυτό που λες για τα λεφτά, οι Πανιώνιοι δεν θα με έδερναν ποτέ, διότι δεν δέρνομαι για το ποδόσφαιρο -ούτε και για κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδες τη φαση με το γκολ του Φορτουνη.

Μονος του παιζει στα χαφ, αφου οι παρτενερ του θελουν αλκα δεν μπορουν.

 

Θα χασει και την αυτοσυγκεντρωση του σε καποιες φασεις.

 

Εγω με τον Λιβαγια εχω θεμα περισσοτερο αποψε. Περιμενεις κατι παραπανω σε τετοια παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορα οτι θα ειχες παρει Χ στην Τουμπα, ενω τωρα σου πηραν Χ στην εδρα σου. Διπλα χαμενος.

Αυτη την στιγμη, εισαι βαθμολογικα στο -2 απο περσι.

Περσι βεβαια ειχες κανει κατι γκελαρες στο ΟΑΚΑ στον β γυρο (που ρεφαρες με τα νερμπι).

Φετος ευελπιστεις να μην κανεις εκεινες τις γκελες οποτε θα εισαι κομπλε.

Προσωπικη εκτιμηση πως ανστα παιχνιδια με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο στον β γυρο παρουμε απο 2 βαθμους και πανω ειμαστε φαβορι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Λιβαγια και περσι τετοια εποχη ηταν για τον πουτσο. Καπου εδω ανεβασε στροφες.

Link to comment
Share on other sites

λειπει η περσινη ποιοτητα απτην ομαδα...

μπηκε ο μπογιε που χει να ακουμπησει μπαλα δυο μηνες και ειδες μια ντριμπλα πάνω στη γραμμη...

 

μεσοαμυντικα με τον σιμοες σε κακο φεγγαρι τρωμε φασεις συνεχεια... στο πρωτο βγηκε μπαλια αναμεσα στα 2 στοπερ... τι να λεμε τωρα.. 

 

χωρις να αντικατασταθουν επαξια αραουχο, βρανιες, αυτά που βλέπουμε ειναι απολυτως φυσιολογικα... αν στο μελλον φορμαριστει η ομαδα, επιστρεψουν οι τραυματιες και πονσε μπογιε μοραν σπειρουν ΙΣΩΣ δουμε καλή μπαλα και μεγαλα αποτελεσματα.. προς το παρον αγιος ο θεος..

Link to comment
Share on other sites

Μονο που εγω δεν θεωρω τους Βουλγαρους αντιπαλους για το πρωταθλημα. Επισης εχουμε ενα γυρο μεχρι να ματς που γραφεις και μεχρι τοτε μπορεις να τα κερδισεις ολα τα παιχνιδια.

Ρε μαλακα ο γυφτος ξεκινησε με -2 και ειναι ηδη στο +3 εχοντας βγαλει το τηγανι. Και στο ενδιαμεσο εριξε και μια 4αρα σε εκτος στην Ευρωπη.

Δλδ οκ μην εθελοτυφλουμε. Καβαλα στ αλογο θα μασταν αν ημασταν στη θεση του τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πιστευεις οτι εκτεθηκε με την εισοδο του Μοραν; Σου εχω ξαναπει οτι παντα ειναι win win η κατασταση για τους Χιμενεθ και τους Μαρινους.

Και του βγηκε κιολας του Ουζουνιδη γιατι ηταν καλος ο Ερικ αν σκεφτει κανεις οτι το παιδι ειχε να παιξει απο το Μαιο μπαλα.

Ο Κλαρινος εκτεθηκε γιατι μια χαρα ηταν ο Ερικ και δεν τον χρησιμοποιει καθολου.

ΔΕΝ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη, εισαι βαθμολογικα στο -2 απο περσι.

Περσι βεβαια ειχες κανει κατι γκελαρες στο ΟΑΚΑ στον β γυρο (που ρεφαρες με τα νερμπι).

Φετος ευελπιστεις να μην κανεις εκεινες τις γκελες οποτε θα εισαι κομπλε.

Προσωπικη εκτιμηση πως ανστα παιχνιδια με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο στον β γυρο παρουμε απο 2 βαθμους και πανω ειμαστε φαβορι.

Εξηγησε μου την λογικη σου. Πιστευεις οτι οι βου με τετοια αβαντα απο διαιτησια θα γκελαρουν; Εμεις ας πουμε δεν θα γκελαρουμε σε εκτος εδρας;

Link to comment
Share on other sites

ντωμεταξυ μεσα σεολα τα αλλα μοραν αδικειται απο τη φλωροφατσα του.

ο τυπος ειναι επικο δρεπανι.

δεν υπαρχει ενα ματς που να χει παιξει και να μην μας εχει δωσει φαταλιτι.

απο τη λαρισα και τα μπουκετα περυσι στο κυπελλο μεχρι ττα πλευρα στο χερι του φορτουνη σημερα.

βασκε μακ γκρεγκορ εχω αρχισει και σε συμπαθω .

ελα στη λφσ ρε μαλακα να γινουμε.

Ο Μοραν ειναι Βασκος.

Αποκλειεται να ναι φλωρος δηλαδη.

Εγω πιστευω (το εχω γραψει κιολας αρκετες φορες πριν το σημερινο) πως ειναι ΟΚ παιχτης, οχι ενδεκαδατος φυσικα αλλα για 5ο χαφ μια χαρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρθηκα προσωπικά. Παίζει να ισχύει αυτό που λες για τα λεφτά, οι Πανιώνιοι δεν θα με έδερναν ποτέ, διότι δεν δέρνομαι για το ποδόσφαιρο -ούτε και για κάτι άλλο.

Θα σε εδερναν γιατι υπαρχεις, γιατι δηλωνεις ΑΕΚ. Ειτε θελετε να το παραδεχτειτε ειτε οχι, η ΑΕΚ αποτελειται απο ολους μας κ ολοι εχουν βαλει το λιθαρακι τους για να γινει η ΑΕΚ αυτη που ειναι. Κ αυτοι που δινουν το εισιτηριο κ αυτοι που μοιραζουν φαπες.

Link to comment
Share on other sites

Μονος του παιζει στα χαφ, αφου οι παρτενερ του θελουν αλκα δεν μπορουν.

 

Θα χασει και την αυτοσυγκεντρωση του σε καποιες φασεις.

 

Εγω με τον Λιβαγια εχω θεμα περισσοτερο αποψε. Περιμενεις κατι παραπανω σε τετοια παιχνιδια.

Καθολου μονος του. Ο καλυτερος παικτης ηταν ο Γαλανοπουλος με τη Μπενφικα και σημερα οσο αντεξε αυτος εκανε ολη τη δουλεια στο κεντρο και τους καταπιες στο μισαωρο. 

Αλλα ΟΚ να δεχτω την αυτοσυγκεντρωση και να τον περιμενω μετα τη διακοπη Νικο. Παντως να παιξει μπαλα εχει απο ποτε; Απριλιο; Καπου εκει. 

 

- Ο Λιβαγια αυτος ειναι. Σταθερα μαλακας, σταθερα μη μου απτου. Ειναι παρα πολυ ποιοτικος τεχνικα αλλα παιζει αποκλειστικα για την παρτη του. Και δεν ξεχναω οτι με το αδειο του το κεφαλι ειμαι και μειον εναν παικτη στην Ευρωπη. Αν υποτιθεται τον κρατησες να τραβηξει το καρο μαζι με τον Πετρακη, τοτε ψωνισες απο σβερκο και με τα δυο μαλακισμενα. Ο Μπακασετας ειναι 5 φορες χειροτερος ποιοτικα αλλα δινει και την ψυχη του το παιδι και πεθαινει μεσα στο γηπεδο. Ο Χουλτ τα ιδια. Χθεσινος στην ΑΕΚ ο Χουλτ. Και ακομα πιο χθεσινος ο Μπογε που το παιδι μπηκε με προβλημα και δεν κρυβοταν οπως ο κοτσιδακιας. Αλλα ΟΚ πες μιλανε τα νευρα και ειμαι αυστηρος. Να τους δουμε μεχρι Χριστουγεννα ολους αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε εδερναν γιατι υπαρχεις, γιατι δηλωνεις ΑΕΚ. Ειτε θελετε να το παραδεχτειτε ειτε οχι, η ΑΕΚ αποτελειται απο ολους μας κ ολοι εχουν βαλει το λιθαρακι τους για να γινει η ΑΕΚ αυτη που ειναι. Κ αυτοι που δινουν το εισιτηριο κ αυτοι που μοιραζουν φαπες.

+21

 

Κανενας δεν περισσευει, εννοειται. Η ΑΕΚ πρεπει να ειναι παντου δυνατη. Και εντος και εκτος γηπεδου.

Link to comment
Share on other sites

Εξηγησε μου την λογικη σου. Πιστευεις οτι οι βου με τετοια αβαντα απο διαιτησια θα γκελαρουν; Εμεις ας πουμε δεν θα γκελαρουμε σε εκτος εδρας;

Εχει δρομο Νεστοριδη η Κουπα ειναι 6η αγωνιστικη εισαι στο -3 εχοντας βγαλει πανω τα ντερμπι σου.

Ο ΠΑΟΚ ειναι ο κλασσικος ΠΑΟΚ. Δηλαδη ικσνος να χασει κανα δυο παιχτες στο Χαριλαου συν βαθμους και στον β γυρο να φαει και καμια αφαιρεση βαθμων εξτρα για καγκουριες. Και δεν εχω δει μεχρι στιγμης τα περσινα διαιτητικα υπερ του (δεν ειδα το σημερινο παιχνιδι του). Η ΑΕΚ αν βγαλει τον πρωτο γυρο με Ευρωπη και τραυματισμους και ειναι κοντα στην κορυφη (κοντα σημαινει ενα αποτελεσμα) για εμενα θα ειναι φαβορι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×