Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (6η Aγ.): 07/10, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Mπάρκας
      0
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκάλο
      1
    • Μπακασέτας
      23
    • Λιβάγια
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      1
  2. 2. Κόοουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      15
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      17
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      4
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      0


Recommended Posts

Αν μεινει 15 ποντους πισω, ευκολα ξεχνιεται η Σελτικ, εκτος αν παρει κυπελλο. Ετσι πιστευω.

Αν το παλεψει μεχρι τελους, αλλαζει η κουβεντα.

Αυτο που μενει ειναι οτι δεν πηρες πρωταθλημα, τωρα -5 με -15 μικρη σημασια εχει, ουτως η αλλως θεωρω πως κατι τετοιο δεν παιζει. Απο την στιγμη ομως που με το καλημερα εκανε υπερβαση στην Ευρωπη ε εχει κερδισει με το σπαθι του πιστωση. Επισης ασχετα τι λεμε εμεις εδω αποτελεσματα οπως 2-0 στην Τουμπα και 1-1 με gay ακομα και εντος εδρας, ε προφανως και ειναι νορμαλ αποτελεσματα. Αν κανει και ενα δυνατο σερι τωρα με νικες μεχρι τα Χριστουγεννα και δεν τον ξεκωλιασει καμια Μπαγερν ε ΟΚ καβαλα στο αλογο θα ναι,

Link to comment
Share on other sites

κλαειν μαειν, μια προκριση δεν ειναι επιτυχια. Θες συνεχεια. Αν κανει ολο ηττες στο ΤΣΛ, κ βγουμε 3ο4οι κ εκτος κυπελλου, τι θα πεις? Α οκ υστεροφημια? Πηρα την πρωταθλητρια κ φιναλιστ κυπελλου, προκριθηκα κ μετα μαζευα φαπες?

Μια χαρα επιτυχια ειναι, οπως μια χαρα επιτυχια ειναι και το τριμπαλο περσι στην Μπριζ. Μολις 5η φορα βγαινεις CL στην ιστορια σου δεν ειναι οτι το χεις και ψωμοτυρι. Επισης μολις εσκασε η κληρωση με τον ομιλο εσυ ελεγες οτι τον ηπιαμε με αυτους που πεσαμε και μονο απο τα ευρωπαικα τους καταλαβαινεις. Δηλαδη ΟΚ εσυ πρεπει και να το ψιλοπεριμενες, εγω που περιμενα και 5 βαθμους τι να πω;

Τωρα αν γινει αυτο που λες λογικα θα φυγει το καλοκαιρι αλλα δυσκολα να φορτωθει τον τιτλο του αποτυχημενου, μαλλον ως αδιαφορος θα φυγει,

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω Μπουκο οτι δεν παιζει ρολο η διαφορα.

 

Αλλο να ερθεις 3ος με 2 ποντους διαφορα κι αλλο 3ος με 15.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να τα διαχωρίσουμε.

Το να πετύχει καποιος φέτος στην ΑΕΚ είναι δύσκολο εξορισμού.

Η ομάδα έχει χίλια δυο προβλήματα με τραυματισμούς, και το ρόστερ έχει 1 τρύπα στα χαφ, και είναι οριακά στις άλλες θέσεις ποσοτικά, που σημαίνει οτι αν έχεις 1 τραυματισμό φαινονται κιάλλες τρύπες, με 7 8 που έχουμε εμείς μοιάζει το ρόστερ γυμνό, ενώ εντάξει, δεν είναι. Απο κει και πέρα το πρωτάθλημα μοιάζει κούρσα για 3, με άλλες 3 ομάδες μέσα και μια 10αρα κομπάρσους. μένει να αποδειχθεί στο πως θα πανε τα ματς με ατρομαχτο αρη παο για τους 3 πρώτους.

 

Εμένα δεν με χαλάει στον Μαρίνο η βλαχιλα του. Δεν με χαλάει που είναι έλληνας, δεν με ενοχλέί που είναι βαζέλα. Στα παπάρια μου αν βγάζει και καμιά μιζούλα με συμβόλαια. Μου τη σπάει η τεράστια ασπίδα και ασυλία που έχει απο τα μμε, αλλα δεν θα τον εγκαλολυσα για αυτό, τα μμε γαμιούνται κυρίως. Αλλα, 2 πράγματα απλά και ποδοσφαιρικά, είναι που με χαλάνε, για το ένα μαλιστα δεν είμαι τόσο σίγουρος και θα φανει, αλλα το 2 είναι τρισμεγιστη.

 

1) ο τρόπος που παίζει με τις μικρότερες ομάδες. Εμένα μαρέσει το θέαμα που βγάζει η ομάδα. Δεν έχει πολλή τακτική, αλλα βλέπω μια παρουσία σχεδίου για να φτάσουμε στα γκολ, στη νίκη. Εννοείται βασίζεται ξεκάθαρα στην υπεροχή των ποδοσφαιριστών και βάζει μέσα απλή αναπτυξη, δεν περιμένω πρώτη σεζόν και κατι περισσότερο γιατί και νωρίς ςίναι και οι ελληνικές ομάδες και δη ο ελληνογενλης κορμός αργεί να αφομοιώσει μια φιλοσοφία οταν αλλάζει ριζικά. Αυτό που με χαλάει στην όλη ιστορια, χωρίς να ξέρω και παλι λέω αν ισχύει η όχι, είναι αν ο Μαρινος έχει υποψιν του τη διαχείρηση μακροπροθεσμα τοτ υλικού ώστε να μη βγάλει τραυματισμούς, και να μη σκασει. Γνωρίζω ότι για ροτεισον δεν έχει πολλές επιλογές, εγώ μιλάω για ρυθμό και αποστάσεις που επιλέγει να παίζει. Αμφιβάλλω αν έχει υπολογιαμςνο πως θα βγάλουν οι παίκτες του τη σεζόν, ειδικά αφού έχει και τη δικαιολογια έτοιμη για τις μεταγραφές, ελπίζω να κάνω λαθος και να με διαψεύσει, θα φανούν στην πορεία αυτα.

 

2) το ποδοσφαιρο που παίζει στα ντέρμπι και στην Ευρώπη. Μην μπερδευεστε που τα χώρισα, το ίδιο ποδοσφαιρο παίζει παντου, και αυτό ειναι που με τρελαινει. Και εντάξει πέρα απο χιμενεθομαχους και ματζισιανιστες και κατι τέτοια που πετάμε εδω μέσα, εγώ δεν καταλαβαίνω πως δεν το βλέπετε ρε παιδια για πρόβλημα αυτό. Ειδικά Μαγε εσύ, που απο αυτά που γράφεις θα περίμενα να του το καταλόγιζες αυτό στον Mr. O. έχεις γράψει οτι ο Γαλανό δεν είναι ούτε θα γίνει Λαμπάρντ(σωστά), έχεις γράψει ότι ο Σιμόες δεν είναι η χαφάρα που μας έκανε να νομλιζουμε ότι είναι(σωστα), έχεις γράψει κατα καιρούς για τους παίκτες μας που εκτίθεντε οι αδυναμίες τους ετσι οπως παίζουμε(σωστα). Δηλαδή, εσύ το βλέπεις. Εγώ το βλέπω. Ε δεν σε τρελαίνει που δεν το βλέπει ο Μαρίνος και να κάνει κάτι?

Εγώ αυτό θέλω να έχει ο προπονητής της ομάδας μας. Να μπορέί να δει, και να κάνει το κάτι που απαιτείται για να καλύψει μια ή εκατό αδυναμίες που έχει το ρόστερ. Αυτός που έχουμε, δεν το κανει. Αυτός ξέρει ένα ποδόσφαιρο, διαλέγει 11 παίκτες και τους λέει να παίξουν αυτο το ποδοσφαιρο. Αυτό δεν είναι προπονητής, αυτό είναι Προκρούστης, με το ζόρι να παίξουν ένα ρόλο ανεξαρτητα αν μπορούν.

Αμα το φτιάξει αυτό, ας κατσει και του χρόνου και χωρίς να παρουμε κατσαρόλι φετος.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω Μπουκο οτι δεν παιζει ρολο η διαφορα.

Αλλο να ερθεις 3ος με 2 ποντους διαφορα κι αλλο 3ος με 15.

Για εμας εδω μεσα μετραει. Εκει εξω ειτε με -5 ειτε με -15 ουδεις θα δει διαφορα 1-2 μηνες μετα εφοσον δεν ηρθε ασημικο.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά Μαγε εσύ, που απο αυτά που γράφεις θα περίμενα να του το καταλόγιζες αυτό στον Mr. O. έχεις γράψει οτι ο Γαλανό δεν είναι ούτε θα γίνει Λαμπάρντ(σωστά), έχεις γράψει ότι ο Σιμόες δεν είναι η χαφάρα που μας έκανε να νομλιζουμε ότι είναι(σωστα), έχεις γράψει κατα καιρούς για τους παίκτες μας που εκτίθεντε οι αδυναμίες τους ετσι οπως παίζουμε(σωστα). Δηλαδή, εσύ το βλέπεις. Εγώ το βλέπω. Ε δεν σε τρελαίνει που δεν το βλέπει ο Μαρίνος και να κάνει κάτι?

Κατα πρωτον, ωραιο ποστ.

 

Δευτερον, στο μερος που με αφορα εχω ηδη δωσει μια ερμηνεια σε αυτο το εμμονικο χαρακτηριστικο του προπονητη. 

 

29 Σεπτεμβριου:

 

 

Αυτα που μαθαινω εγω ειναι οτι υπαρχει και εναλλακτικο πλανο αλλα θελει να τους αλλαξει τη νοοτροπια και να μην παιζουν πισω που ειχαν μαθει.

 
Μ αυτον τον τροπο βεβαια και σφαλιαρες θα φας και κυριως εγω βλεπω κινδυνο οτι μπορει να χασει πχ το Σιμοες γιατι θα εκτιθεται συνεχως στα δυσκολα παιχνιδια.
 
Δεν ξερω αν θα του βγει του Στραταρχη, ξερω οτι εχει μια ιδεα και προσπαθει να την εφαρμοσει.

 

Και μετα τη Μπενφικα αυτο: 

 

Κανενα φλεξιμπιλιτι στο τακτικο κομματι. Εντυπωσιακη η ομαδα να τη βλεπεις, η χαρα του φιλαθλου και του οπαδου, αλλα διαολε δεν εχεις τα συστατικα να μαγειρεψεις αυτο που θες να φας.

Καταλαβαινω οτι ζηταμε το 120% απο το ροστερ, αλλα εδω ζηταμε απο το Σιμοες και το Γαλανοπουλο το 220%. Ειδικα με Μπακασετα και Μανταλο που δε μαρκαρουν σχεδον ποτέ στο δευτερο "2" του 4-2-2-2 του Λουξεμπουργκο.

 

Εχω ξαναγραψει οτι το ποδοσφαιρο του στα μικρα ματς ειναι μαννα εξ ουρανου για την ΑΕΚ των χασμουρητων και του "ολοι πισω", αλλα δεν παιζεις καθε φορα με τους σουπερλιγκατους Στρατηγε.

Ειναι ωραια η ΑΕΚ του, τη φχαριστιεσαι, "γεμιζεις" στο γηπεδο, αλλα παιζει κατι που κατα την αποψη μου με το υπαρχον υλικο δεν μπορει να παιξει. Εκτιθενται σταθερες οπως ο Σιμοες που ολοι νομιζουν οτι ειναι αλλος παικτης, ενω ειναι ο ιδιος αμπαλαεα αμυντικος χαφ που ηταν παντα, απλως πλεον εκτιθεται. Ο Γαλανο δεν ειναι ο Τζεραρντ στα καλα του, ο Μανταλος δεν ειναι ο Περισιτς κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτά αναφέρομαι. Σωστά τα βλέπεις. Αυτός γιατί δεν τα βλέπει, και γιατί δεν βοηθάει λίγο την ομάδα να ανέβει. Γιατί να μην παίξει λίγο πιο φύλα τον κόλο σου στην Τούμπα στην Ολλανδία, με Μπενφίκα και με γαβρο, να βγαλει 2 3 καλύτερα αποτελεσματα και σιγά σιγά να πάέι για αυτήν την αλλαγή.

Εγώ βλέποντας αυτά τα εξοφθαλμα, δεν τον πιστευω, δεν πιστευω ότι έχει αυτό που μπορεί να δώσει ένας προπονητης σε μια ομαδα, που θα την κανει να παρει και 5 βαθμούς παραπάνω από όσο αξίζει. Αλλά επειδή εγώ είμαι εγώ, μιλούνια μιλια μακρυα, και δεν επηρεάζω και τίποτα, το θέμα είναι οτι και αυτός που τον έφερε δεν πρέπει να τον πιστευει. Γιατι αν τον πίστευε θα του φερνε 2 ραντόγιες να μπορει να πάίζει 4 2 4 και οι δύο να ναι τόσο καλοι που να κατουράνε τις κρεμασμένες γαβροβουλγάρικες γλώσσες, δεν πα να χουν και 3αδα στα χαφ. Αντ αυτού τον άφησε με μείον ενα χαφ σε σχέση με πέρσι, και του έφερε τον Αλεφ(πολύ ωραίος πάίκτης, πολύ αταίριαστος με την τακτική μας, ακόμα και στο 4 2 3 1 θα ήτο καλός και θα γραφόντουσαν διθυραμβοι εδω μέσα).

Πάλι καλά δεν φέρανε τον Αυστριακό που είναι παικτούρα και θα τον βγάζαν παλτό στο 4-2-4.

 

Ε αν δεν τον πιστεύεις τι τον Εφερνεις ρε φίλαθλε?

Link to comment
Share on other sites

Μας τα εξηγείς ωραία Γιωργη .

Kαρλος Μπιλαρδο φιλε παγκοσμιος πρωταθλητης 1986..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ωραιες περιγραφες του Καρλος πως επαιξε με την Αργεντινη τους αντιπαλους του.

Ο Καρλος εννοειται , μια 10ετια μετα τον Ρινους, διαφημιζει την πρακτικη της υπεραριθμιας στα χαφ.

Με Αγγλια ειναι φανερο οτι ζοριστηκε περισσοτερο τακτικα κ τους επαιξε ενα ιδιορρυθμο 3-2-3-2 .. Ουσιαστικα δλδ μια στενη παραλλαγη του 3-5-2, για να χτυπησει σε counter. Περιγραφει ποσο φοβοταν τον Μπαρνς, κ οτι γενικα ο Μπαρνς τους εκανε πουτανα. Λογικο, γιατι απλα δεν νικησε τους Αγγλους τακτικα, ο Μαραντονα πηρε το ματς με την πουστια που εκανε με το χερι, αλλοιως θα ειχανε χασει. Εναντια στους Γερμανους κ στους Ιταλους τα πραγματα ηταν πιο ευκολα, γιατι κ οι 2 ομαδες επικεντρωθηκαν να κανουν nullify τον Ντιεγκο κ αφησαν Μπουρουσαγα κ Βαλντανο να κανουνε παρτυ.

Η μονη ομαδα με καθαρους wingers κ πλατος που μπορουσε να διαλυσει το 3-5-2 του, ηταν η Αγγλια. Κ εκει οτι εγινε, ειναι πλεον history.

και να σκεφτεις οτι ο Ρομπσον εβαλε αλλαγη τον Μπαρνς στο '74..

Link to comment
Share on other sites

ενας Ματατζης κοιτουσε επιμονα την εξεδρα.

αν το ισχυριστουμε αυτο σοτ δικαστηριο ισως να αποφυγουμε την οποια βαρια ποινη

ελπιζω να το σκεφτηκαν στην παε

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη

θεωρειτε τυχαιο το γεγονος πως την ιδια ημερα της εκδικασης ακουστηκαν και τα ονοματα 2 πραγματικα καλων χαφ;; ( ραντογια-κριστιτσιτς )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×