Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (6η Aγ.): 07/10, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Mπάρκας
      0
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκάλο
      1
    • Μπακασέτας
      23
    • Λιβάγια
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      1
  2. 2. Κόοουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      15
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      17
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      4
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      0


Recommended Posts

Δεν θελω να μαντεψω,θα περιμενω να το δω,μη βρισω τσαμπα.

Τι να μη βρίσεις τσάμπα ρε συ,1.05 απόδοση δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Μελισσανιδης ειχε φέρει στον Μαρίνο, αφηστε καθηγηταδες ποδοσφαιρου απέξω, τους δυο παικτες που ζητησε θα βλεπαμε τρομερα πραγματα.

Ειδαμε ηδη μιση ομαδα με Μοραν αλλαγη να δέχεται μολις μια φαση στο δεύτερο ημίχρονο απο ξεκουραστη ομαδα με ολα της τα οπλα.

 

Η.ομαδα ειχε καλουτσικο πρωτο ημίχρονο, κακο δεύτερο παροτι φαίνεται δουλεμένη.

 

Μεγαλος και ο Μανολο, ο Λάζαρος σκια του εαυτού του.

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα για Ελλαδα με αυτο το ροστερ και χωρις τραυματισμους θα κανει χαβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω να δω τους γεροντες του βορρα μεχρι τον Μαη.

Καλα ΟΚ οι γαυροι νομιζω εχασαν σημερα παιχτη με ενα ματς υψηλης εντασης απο μυικο στην γαμπα.

Γενικα... ειναι νωρις.

Εχεις καταλάβει ότι σε κάθε ματς χάνεις από 2 παίχτες?

Τα γερόντια του βορρά με 2 επίσημα παιχνίδια παραπάνω από μας μια χαρά τα βλέπω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

 

Σαν γενικοτερο σχολιο για την σεζον, ο μεγαλοεπενδυτης σε εχει αφησει γυμνο, οποτε δεν τα εχω με τα παιδια που τα δινουν ολα, παρα μονο με αυτον. Για τον ιδιο λογο θεωρω ξεκαθαρο φαβορι τον ζμπαογκ (και οχι για την ως τωρα βαθμολογια, αφου ειδικα το αποτελεσμα στο τηγανι ηταν μαγικη εικονα υπερ του, με εμας του καθησαν καποια πραγματα, ενω με τον Αστερα ευνοηθηκε ξεκαθαρα).

Τον Ουζουνιδη τον εχω κριτικαρει σε καποια ματς (Ευρωπη-Τουμπα) αλλα αποψε δεν του προσαπτω τιποτα. Μονο για τους τραυματισμους εχω πλεον απορια τι γινεται. Ειπαμε παιζουν οι ιδιοι συνεχεια, αλλα καπου νισαφι με τους τραυματισμους.

 

Απο την αλλη μην ξεχναμε ποσοι ελειπαν αποψε. Οικονομου, Λοπες, Αλεφ, Μανταλος, Αλμπανης, Πονσε ( + Γαλανοπουλος και Κλωναριδης κατα την διαρκεια του ματς).

 

Για το ματς εγω ειδα οτι ο γκαιη ειναι γενικα πολυ μετριος (και) φετος, αλλα τουλαχιστον σε 2-3 παικτες εχει μια καποια ατομικη ποιοτητα. Επισης εχει και περισσοτερο βαθος στον παγκο απο μας. Περαν τουτου ουδεν παντως. Απο την αλλη εμεις δειξαμε πιο ψυχωμενοι πιστευω και αυτο το πιστωνω και στα παιδια και στον Ουζουνιδη. Γενικα δικαιο το χ πιστευω. Ευτυχως βεβαια ο βλαξ ο Φετφατζιδης εκανε αυτο που εκανε στο τελος.

 

Ατομικα

 

Μπαρκας

Δεν νομιζω οτι φταιει στο γκολ, γενικα ηταν οκ

 

Μπακακης

Τα δινει ολα αλλα ειναι λειψος ως ταλεντο κι αυτο βγαινει προς τα εξω

 

Χουλτ

Ηταν μια χαρα κι αποψε.

 

Τσιγκρινσκι

Θετικος με καποιες στιγμες αδρανειας παντως.

 

Λαμπροπουλος

Ο,τι μπορει κανει. Λιγος.

 

Σιμοες

Εγω τον βρηκα ανεβασμενο και γενικα θεωρω οτι ηταν αρκετα καλος κι οτι επαιξε με ψυχη, εστω κι αν δεν απεφυγε τα λαθη (στο γκολ θα μπορουσε να αντιδρασει καλυτερα).

 

Γαλανοπουλος

Προσπαθησε αμυντικα, ετρεξε, αλλα καθε φορα που κανει κοντρολ κλεινω τα ματια μου γιατι δεν ξερω πού θα παει η μπαλα. Γενικα επιθετικα δεν κανει βασικα πραγματα σε τετοιο επιπεδο. Τραυματιστηκε κιολας και βγηκε.

 

Γκαλο

Βοηθησε πολυ, δημιουργησε το γκολ, μια κλαση ανωτερος του Μπακακη επιθετικα. Στο τελος κουραστηκε, πουλησε μπαλες και εφταιγε στην ευκαιρια του Φετφατζιδη.

 

Μπακασετας

Δινει και την ψυχη του. Δοκαρι, γκολ, οκ. Αδικειται στο πλαι γιατι ειναι αργος για εκει. Σαφως πιο αρχιδατος παικτης απο κατι Μανταλους. Για μενα δεν πειραζει που και καιει ευκαιριες με τα σουτ του, αφου το εχει πολυ συχνα το πραγμα.

 

Κλωναριδης

Λιγα πραγματα, τραυματιστηκε. Δεν ηταν κακος για μενα, αυτος ειναι ο Κλωναριδης, απλα δεν του εκατσε καποια φαση οσο επαιξε.

 

Λιβαγια

Περιμενω περισσοτερα σε καποιες φασεις απο αυτα που εκανε αποψε.

 

Γιακουμακης

Το γνωστο κριαρι, προσπαθησε το παιδι οκ...

 

Μοραν

Για τα δεδομενα του προσπαθησε. Γενικα δεν κανει.

 

Μπογε

Φανηκε οτι ειναι τεχνιτης και ταυρος, κραταει μπαλα και την προωθει στην επιθεση. Δεν μπορει να κριθει αυστηρα με μετα απο τετοια αποχη, αλλα ποιοτητα εδειξε παλι. Απο τα ποδια του ξεκινησε και η φαση του γκολ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι και λίγο τραγικό πάντως που η ανάπτυξή σου κεντρικά είναι 40αρες μπαλιές του Τσιγκρίνσκι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι το εντυπωσιακό με το αθλητή μπακασετα είναι οτι ανεβαίνει πολλη προς το τελος των αγώνων εκεί που φαίνεται και η κούραση των αντιπάλων δείγμα της καταπληκτικής τους αθλητικής κατάστασης κατι που είχαμε συζητήσει και πέρσι και αυτα που μας ειχε πει , νομιζω ο στυλιανοπουλος ,σχετικά με την αλλαγή της σωματοδομης του με ειδικούς απο Ιταλία που ο ίδιος έκανε ώστε να ανταπεξέλθει στην ΑΕΚ και να διορθώσει το κτιστό και βαρύ κορμη που κουβαλούσε . Το αναφέρω οτι ο παίκτης με μέτριο ταλεντο που συνεχίζει να βελτιώνεται οχι μονο τεχνικα αλλα και σε αλλους τομεις δικαιώνεται στο τέλος και ψηλωνει οσο μπορει ενώ παίκτες προικισμένη με απιστευτο ταλέντο όπως ο πεφτούνης που θα μπορούσαν αν δουλευαν να παίζουν στη ρεαλ να παιζουν που και που στο γαυρο και να κάνουν τη μια βουτια μετα την αλλη και να καταλήγουν να βρίζουν μαθητικές κερκιδες προκαλώντας τη λυπηση μόνο .

Link to comment
Share on other sites

Είναι και λίγο τραγικό πάντως που η ανάπτυξή σου κεντρικά είναι 40αρες μπαλιές του Τσιγκρίνσκι.

Αυτο ειναι επιθετικο πλανο δουλεμενο σε προπονηση οχι σαν περσι, θα στα εξηγησει ομορφα ο Ματζισαν μολις ηρεμησει

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι το εντυπωσιακό με το αθλητή μπακασετα είναι οτι ανεβαίνει πολλη προς το τελος των αγώνων εκεί που φαίνεται και η κούραση των αντιπάλων δείγμα της καταπληκτικής τους αθλητικής κατάστασης κατι που είχαμε συζητήσει και πέρσι και αυτα που μας ειχε πει , νομιζω ο στυλιανοπουλος ,σχετικά με την αλλαγή της σωματοδομης του με ειδικούς απο Ιταλία που ο ίδιος έκανε ώστε να ανταπεξέλθει στην ΑΕΚ και να διορθώσει το κτιστό και βαρύ κορμη που κουβαλούσε . Το αναφέρω οτι ο παίκτης με μέτριο ταλεντο που συνεχίζει να βελτιώνεται οχι μονο τεχνικα αλλα και σε αλλους τομεις δικαιώνεται στο τέλος και ψηλωνει οσο μπορει ενώ παίκτες προικισμένη με απιστευτο ταλέντο όπως ο Φορτούνης που θα μπορούσαν αν δουλευαν να παίζουν στη ρεαλ να παιζουν που και που και να καταλήγουν να βρίζουν μαθητικές κερκιδες προκαλώντας τη λυπηση μόνο .

Ο Μπακασετας στην σωματοδομη- και μονο εκει- θυμιζει Θωμα Μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαλιες Τσιγκρινσκι στα πλαγια ειναι εναλλακτικη επιλογη και επιτυχής με Μπενφικα, σημερα οχι τοσο.

 

Η φυσική κατασταση της ομαδας είναι καλη, υπάρχει όμως θεμα με τη συχνότητα των τραυματισμων που πρέπει να λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία φάση μπορεί να αλλάξει όλη την εικόνα. Ηταν μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ηταν άσχημη αντίδραση για εμάς, θα μπορούσαμε να το αποφύγουμε στην Τούμπα και με την Μπενφίκα. Σήμερα λόγω της μεγάλης θέλησης να πάρουμε το παιχνίδι, είχαμε ανόητη συμπεριφορά στο τέλος. Η φάση αυτή με έχει στενοχωρήσει. Εμείς θα έπρεπε να είχαμε προηγηθεί, εμείς πιέζαμε στο πρώτο ημίχρονο και στη φάση που είμαστε θα μπορούσαμε εντελώς διαφορετικά να διαχειριστούμε το παιχνίδι. Βγάλαμε περισσότερη ενέργεια στο επιθετικό κομμάτι, αλλά και αμυντικά έπρεπε να κάνουμε μεγαλύτερες αποστάσεις. Οπως εξελίχθηκε νομίζω ότι ήταν δίκαιο αποτέλεσμα.

 

Αυτό είπε ο Ουζουνίδης. Δεν ξέρω τί εννοεί όταν λέει ότι αμυντικά έπρεπε να κάνουμε μεγαλύτερες αποστάσεις. Περισσότερο τρέξιμο? Καλύτερο τρανζίσιον? (όντως έχει θέμα σε αυτό).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτό είπε ο Ουζουνίδης. Δεν ξέρω τί εννοεί όταν λέει ότι αμυντικά έπρεπε να κάνουμε μεγαλύτερες αποστάσεις. Περισσότερο τρέξιμο? Καλύτερο τρανζίσιον? (όντως έχει θέμα σε αυτό).

μαλλον αυτο εννοουσε.

 

Η τελευταια φαση παντως του γαυρου ηταν και αποτελεσμα του οτι μετα το 1-1 συνεχισαμε να βγαινουμε μπροστα για το 2-1. Αφου ισοφαρισαμε στο 90 φευγα θα μπορουσαμε να παιξουμε απλα τη μπαλα και να κρατησουμε την ισοφαριση. Για μενα καλα καναμε και βγηκαμε μπροστα, αν θες να παρεις κατι παραπανω πρεπει να ρισκαρεις. Με τη Μπενφικα τη παθαμε, εδω ημασταν τυχεροι στη τελευταια φαση. Ετσι ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Μπακασέτας - καλό - Γαλανόπουλος

 

Λοιπόν για το μπακασέτα το αυτονόητο γιατί με ένα δοκάρι και ένα γκόλ που προέρχεται απο δική του πάσα κλειδί + και πολλά άλλα θετικά δεν νομίζω ότι έχει αντίπαλο . 

 

Καλό για πρώτη φορά το ζουζου ( μέχρι τώρα έχω βάλει απο κακό μέχρι μέτριο ποτέ καλό ) γιατί μου άρεσε το στήσιμο και η διαχείρηση και γενικά δεν έχω κάτι να του πώ ακόμα και ότι έβαλε το μοράν αντί κανα τσοσιτς στην αλλαγή γαλανό είναι υπέρ του όπως ρίσκαρε και έβαλε μπογιέ χωρίς λεπτο συμμετοχής φέτος . Πρέπει να μείνει μέχρι το τέλος φέτος όπως και να πάει η χρονιά .

 

Γαλανό γιατί έπρεπε να διαλέξω κάποιον και διαλέγω αυτόν που απλά μερικές φορές η παρουσία του φαίνεται μη απαραιτητη και ότι ο μοράν μπορεί να σε αντικαταστήσει και να προσφέρει περισσότερα επιθετικά . Δεν είναι επιλογή με βάση την απόδοση στο συγκεκριμένο μάτς αφού δεν νομίζω να πήγε κανένας άσχημα ( ούτε ο μάρκο) άλλα επιλογή με βάση την ποιότητα που βγάζει στο γήπεδο . 

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο εννοουσε.

 

Η τελευταια φαση παντως του γαυρου ηταν και αποτελεσμα του οτι μετα το 1-1 συνεχισαμε να βγαινουμε μπροστα για το 2-1. Αφου ισοφαρισαμε στο 90 φευγα θα μπορουσαμε να παιξουμε απλα τη μπαλα και να κρατησουμε την ισοφαριση. Για μενα καλα καναμε και βγηκαμε μπροστα, αν θες να παρεις κατι παραπανω πρεπει να ρισκαρεις. Με τη Μπενφικα τη παθαμε, εδω ημασταν τυχεροι στη τελευταια φαση. Ετσι ειναι αυτα

 

Τα περισσότερα γκολ που τρώμε είναι μετά από δικές μας επιθέσεις και ενώ έχουμε παίκτες πίσω είμαστε εντελώς ανοργάνωτοι και φαίνεται σαν να τρώμε γκολ στην αντεπίθεση, ενώ μονίμως έχουμε άτομα πίσω. Εξαίρεση το ματς στην Τούμπα, όπου έγιναν λάθη από τους κεντρικούς αμυντικούς.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσουμε εδω πως ο Μοραν επιασε και ενα σουτ καλο σε 20', σουτ που οι Σιμοες-Γαλανοπουλος θελουν 20 αγωνες και αν να πιασουν. Γενικα ξαναλεω δεν ειναι κανας παιχταρας ομως για 5ο χαφ της ομαδας ειναι μια χαρα παιχτης. Εννοειται πως πρεπει να παρει λεπτα συμμετοχης φετος οπως ειμαστε στα χαφ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τον Ολυμπιακο θεωρω αντιπαλο για την κουπα οπως αυτον θεωρουσα και περσι (που εχασε το πρωταθλημα λογω των μεταξυ μας ντερμπι και της τιμωριας που εφαγε, αλλιως ηταν πρωταθλητης). Τωρα εσεις αν θελετε να θεωρειτε αντιπαλο για την κουπα τον βουλγαρο ε ΟΚ, εγω θεωρω πως προηγειται ο γαυρος.

Επισης αποτελεσματα οπως ηττα στην Τουμπα και Χ με γαυρο εντος εδρας ιστορικα δεν τα λες και αποτελεσματα καταδικαστικα στον μαραθωνιο 30 αγωνων.

Με την ίδια λογική και ο ΠΑΟΚ αν δεν έχανε λόγω ενός ρολό χαρτιού το ματς με τον Ολυμπιακό στα χαρτιά, πιθανό να ταν μπροστά μας πριν από το μεταξύ μας παιχνίδι-τίτλου στην Τούμπα.

Άλλο τα ιστορικά μεγέθη και άλλο τα δεδομένα που ισχύουν σε 1 ή και περισσότερες σεζόν. Και τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟΚ πετυχαίνει μεγαλύτερα πράγματα απ' ότι πετύχαινε παραδοσιακά και το ταβάνι του είναι υψηλότερο σαν οργανισμός.

 

Με την λογική σου και η ΑΕΚ θα πρεπε να θεωρηθεί σοβαρή υποψήφια για τον τίτλο σε μια... εφταετία από τη στιγμή που πέρσι το πήρε (Ματζίσιαν πόιντ :D)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τιμωρία για την μπούκα στο ταρτάν ή μαλακίες λένε τα σάιτ?

 

Αυτο ηταν το εξωαγωνιστικο που λεγαμε;

Link to comment
Share on other sites

Οσο τιμωρηθηκε και ο παοκ στην Τουμπα οταν εβαλε γκολ, τοσο θα τιμωρηθουμε και εμεις

Link to comment
Share on other sites

Σιμοες φυσιολογικο Λιβαγια με αστερισκο .

 

Δε μπορει να εισαι ευχαριστημενος με ενα χ στην εδρα σου αλλα οκ εχεις τρυπες στο ροστερ οποτε παλι καλα κ παμε παρακατω .

 

Ο Σιμοες  στα δικα μου ματια σημερα ηταν παντου , ετρεξε οσο μπορουσε ακομα κ μπροστα βγηκε στο πλαι να γεμισει μπαλες στην περιοχη.Ο αλλος σουταρε κ πετυχε ενα γκολ που δε μπαινει καθε μερα . 

 

καπου εδω να πουμε κ ενα ευχαριστω στον Τσιμικα που σηκωσε το ποδαρακι στην σεντρα του  Γκαλο κ πηγε εκει που επρεπε.

 

ο αστερισκος στον Λιβαγια γιατι στο 1ο ημιχρονο τουλαχιστον αναγκαστικα βγηκε απο την περιοχη βοηθωντας στην αναπτυξη μιας κ στο κουτι τον ειχαν κανει σαντουιτς στο 2ο δεν ειχε ανασες .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν έγινε μπούκα , υπάλληλοι της παέ άνοιξαν τη πόρτα και έκαναν μια αλυσίδα όπου τους οδηγησαν στη διπλανή θύρα . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παίζει τιμωρία για την μπούκα στο ταρτάν ή μαλακίες λένε τα σάιτ?

τι μπουκα ρε, ριξαν απ εξω γονα και πηγαν στη διπλα θυρα so simple .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×