Jump to content

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΑ (Formula, Rally, 2-4 τροχοί γενικά)


Macross
 Share

Recommended Posts

Εννοείται αυτόματο, τι συμπλέκτες και δίσκοι ανηφόρες...

Μικτή είχα βάλει εδώ την πρώτη χρονιά που το πήρα, λογικά δεν άξιζε γιατί για μικροδουλειες που θα σκεφτείς να την ενεργοποιήσεις ανεβαίνει το malus τόσο πολύ που ουσιαστικά τις πληρώνεις απ τη τσέπη σου. Λχ βρήκα πεζοδρόμιο και γαμησα τη ζάντα, εμφανισιακά. Να τη φτιάξω αφού έχω μεικτή και πες "την καλύπτει"; Αν δεις που σου πάνε το premium μετά το claim λες νο φακινγκ γουει, άσ'τη μια χαρά είναι. Άρα κακώς πλήρωνα μικτή, πρακτικά. Δεν ξέρω αν Ελλάδα που τα εργατικά/όλα είναι φτηνότερα η φάση είναι αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

Tora exei vgei k mia nea magkia

Nomizo thn exoun xiountai k kia k isos k kapoies allesgia kia kapou diavasa exei k anoniko kivotio me taxythtes alla einai hlektrika opos k o sumplekths

Clutch by wire

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

Αν καταλήξεις σε glx και σου δίνουν ηλιοροφη με 400 παραπάνω, παρτο.

Έχουμε ηλιοροφη στο swift, μετράει.

Η οθόνη είναι απλά οκ.

ΥΓ. Σήμερα είδα πρώτη γρατζουνιά, μικρό βαθουλωμα στην πίσω πόρτα, γτχκτπμ.

Agele poso sou kaiei ethniki odo? 

Logika to4x4 tha kaiei en 0,2, 0,3 parapano

 

 

Ps imt nomizo legetai sto kia

Inteligent manual transmission kapos etsi

 

https://m.youtube.com/watch?v=vzDJXl9t7dU

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CHⓇIS said:

Tora exei vgei k mia nea magkia

Nomizo thn exoun xiountai k kia k isos k kapoies allesgia kia kapou diavasa exei k anoniko kivotio me taxythtes alla einai hlektrika opos k o sumplekths

Clutch by wire

 

Η hyundai το έχει σίγουρα αυτό που λες αλλά δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το σύστημα... 

Έχεις αξιόπιστη info για νεο vitara τον Οκτώβρη; νέο ως προς το μοτέρ ή και facelift; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Η hyundai το έχει σίγουρα αυτό που λες αλλά δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το σύστημα... 

Έχεις αξιόπιστη info για νεο vitara τον Οκτώβρη; νέο ως προς το μοτέρ ή και facelift; 

Ta moter idia tha einai ap oti diavasa k tha einai ligo pio megalo k fardy. Paizei na xeu k plug in ekdosh

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CHⓇIS said:

Εδώ δεν τα καταλαβαίνουμε στα ελληνικά, εσύ τα βάζεις και στα αγγλικά 🤣

Αποκλειστικά 4x4 θέλεις; θα πήγαινα σε yaris cross full hybrid αυτόματο ούτε wire ούτε sopranos 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CHⓇIS said:

Re des edo tis photo. Paixei na nai ap to new. Diarroh k etsi

https://www.cartoq.com/suzuki-vitara-suv-spotted-near-maruti-factory/

Βλέπω μικρές διαφορές, αυτό μπορεί να είναι και το μοντέλο που θα κυκλοφορήσει στην αγορά της Ινδίας, suzuki maruti. Ωραίο δείχνει εξωτερικά, εσωτερικά ελπίζω σε ολικό lifting με καλύτερα υλικά. Ας κρατήσουν και τον boosterjet 1.4 mild hybrid και μια λογική τιμή στα 22k περίπου...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Hades said:

Βλέπω μικρές διαφορές, αυτό μπορεί να είναι και το μοντέλο που θα κυκλοφορήσει στην αγορά της Ινδίας, suzuki maruti. Ωραίο δείχνει εξωτερικά, εσωτερικά ελπίζω σε ολικό lifting με καλύτερα υλικά. Ας κρατήσουν και τον boosterjet 1.4 mild hybrid και μια λογική τιμή στα 22k περίπου...

Kykloforhse to maerouti. Ayto einai vitara pou vghke apo info. Kane emvolio re mlk g na pianoume auta pou leme

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Kykloforhse to maerouti. Ayto einai vitara pou vghke apo info. Kane emvolio re mlk g na pianoume auta pou leme

Εκει κυκλοφορεί ένα μοντέλο vitara brezza. Το οποίο είναι και κακάσχημο. Κανω searching σχεδόν καθημερινά για leaked photos σου λέω δεν έχει βγει τίποτα και αυτές οι φώτο είναι στο διαδίκτυο μήνες... Επισήμως γράφουν και για facelift του s cross. Όλο το ζουμί είναι να διατηρήσει δικό της dna η suzuki και να κόψει τις αλλαξοκωλιες με Toyota στο σχεδιαστικό κομμάτι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

@CHⓇIS
100 km, 90km αττικη οδό, 10km πόλη.

Στην Αττική οδό, 120km/h, adaptive cruise control, clima auto.

Μεση κατανάλωση 5.7l

Πςςς. Μλκ τπτ. 

Το 4χ4 να καιει 6 6,1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
48 minutes ago, CHⓇIS said:

Κάθε μέρα και εγώ ψάχνω κανένα leak και σε έχω στο νου μου να με κάνεις quote 🤣 

Ωραίο αν βγει έτσι, μακάρι να μην πάει σε κουπέ/crossover έκδοση. Φυσικά αυτό που βλέπουμε στις φώτο είναι η φουλ έξτρα έκδοση... Τέλος πάντων δεν αργεί η επίσημη παρουσίαση 

Πριν μισή ώρα έφυγα από Βροχιδη, πήρα προσφορά για Ford puma.. Πολύ καλοί χώροι. Θα δρομολογησω και test drive. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hades said:

Κάθε μέρα και εγώ ψάχνω κανένα leak και σε έχω στο νου μου να με κάνεις quote 🤣 

Ωραίο αν βγει έτσι, μακάρι να μην πάει σε κουπέ/crossover έκδοση. Φυσικά αυτό που βλέπουμε στις φώτο είναι η φουλ έξτρα έκδοση... Τέλος πάντων δεν αργεί η επίσημη παρουσίαση 

Πριν μισή ώρα έφυγα από Βροχιδη, πήρα προσφορά για Ford puma.. Πολύ καλοί χώροι. Θα δρομολογησω και test drive. 

Nai einai oraio to puma. Eida k go ena apo konta

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×