Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ατρόμητος (10 αγ.): 11/11, 15:00, Novasports 2


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana

και συμφωνα με ορισμενα ζωα του 365,ηταν μονο ατυχια με 3 δοκαρια και 65% κατοχή.

ρε ουτε τον ιδιο αερα να μην μοιραζόμαστε,μπορω?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή της χρονιάς ανοίχτηκε ένα τόπικ για την πρόγνωση της σεζόν 2018-19.(http://www.kitrinomavro.com/board/index.php?/topic/2218-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%B6%CF%8C%CE%BD-2018-19/)

Όλα ήρθαν και κύλησαν ορθολογικά ,όποιος είχε δεί τα παιχνίδια με την βιντεότον είχε καταλάβει και είχε βγάλει μια χαρά συμπεράσματα.

 

Μέσα είμαι απ ό,τι βλέπω, αν και το τάρταρο δεν είναι μακρυά.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι τις ηττες περιμενουν Γιωργο μου για να κραξουν και να "δικαιωθουν". Ειδικα εδω μεσα που οι περισσοτεροι δεν γουσταρουν και τον προεδρο.

Αστους, θα κραξουν και θα ξεθυμανουν. 

 

Σιγά την δικαίωση ότι τα κανε μουνί ο Κλαρίνος.

Σαν να παντρεύεσαι την Αλεξανδράτου, να σου λένε θα στα φορέσει και όταν στα φορέσει αντί να πεις "τι μαλάκας είμαι" να λες "χαρείτε μαλάκες που δικαιωθήκατε".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα μεινει ο Μαρινος η οχι.Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν επιτρεπεται χαλαρωση απο δω και περα.Ειτε στην επιλογη νεου προπονητη, αν αποφασιστει κατι τετοιο, ειτε απο διοικηση παικτες και οπαδους ακομα.Ειμαστε κατω και απο την Ξανθη αυτη τη στιγμη.Η ομαδα πρεπει να διεκδικησει τις πιθανοτητες της και στο πρωταθλημα για οσο το δυνατον καλυτερη θεση αλλα και τις ελαχιστες στην Ευρωπη.Δεν γινεται να πεταμε χρονιες στα σκουπιδια, αυτα μας φερανε στα χαλια που ζησαμε.Δεν υπαρχει εφησυχασμος οταν εισαι η ΑΕΚ, τελος.Η ομαδα πρεπει να διεκδικησει οτι μπορει και χρειαζεται ψυχραιμια σε οτι κινηση γινει.Επισης αν δεν τιμωρηθουν οι γαυροι με οτι τιμωρηθηκαμε και εμεις στο πρωταθλημα η ομαδα πρεπει να προσφυγει στο CAS οπως λεγανε.Μην γελατε γι' αυτο δεν θα ειμαστε μια ζωη τα κοροιδα εμεις.Και οτιδηποτε γινει απο τους αλλους απο επεισοδια πρεπει να το ανεβαζει ψηλα σαν θεμα η ομαδα οπως κανουν οι αλλοι.Οι αλλοι μας κανουν πολεμο οπως μπορουν και εμεις #aekfamily.Αλλες διεκπεραιωτικες χρονιες δεν αντεχει το κορμι της ΑΕΚ.Δεν υπομεναμε ολοκληρη πεσαδα γι' αυτο.

Link to comment
Share on other sites

και συμφωνα με ορισμενα ζωα του 365,ηταν μονο ατυχια με 3 δοκαρια και 65% κατοχή.

ρε ουτε τον ιδιο αερα να μην μοιραζόμαστε,μπορω?

 

Τι έγραψα στο 0-2 ? ... οι δημοσιογραφοι της ΑΕΚ ειναι πιο προβλέψιμοι από ένα μωρό που κλαίει 

Link to comment
Share on other sites

Και ξανα μανά να βρίσκουμε ακραίο και επιθετικό το καλοκαίρι. Και ξανα να ψάχνουμε για χαφ.

 

Και μόλις έχεις τον Άλεφ να είναι ο καλύτερος παίχτης σου, να έχεις προπονητή που τον βγάζει για να βάλει Γιαννιώτα.

 

Ε άντε μην βρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Α, και για να μην ξεχνιομαστε, θυμαστε εκεινη τη φωτο με τον Μελ να κανει κατσαδα και τους 2 γιουγκους αραχτους να γελανε?

 

Ε, τελικα μαλλον οντως εξυναν τα @@ τους εκεινη την ωρα.

 

Μουνοπανα, καλα σας γαμησε ο Κλιντον κι ο Μλαντιτς

Link to comment
Share on other sites

Ολοι τις ηττες περιμενουν Γιωργο μου για να κραξουν και να "δικαιωθουν". Ειδικα εδω μεσα που οι περισσοτεροι δεν γουσταρουν και τον προεδρο.

Αστους, θα κραξουν και θα ξεθυμανουν. 

Αφου δεν δικαιωθηκες εσυ μαγε μου ασε να τραγουδησει και κανας αλλος τωρα .

 

Α, και σημερα δεν εχασες 1 ποντο οπως εγραψες, εχασες 3 .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εκσελσιορ - Αγιαξ 1-7

Ευκαιρια να παρουμε τον προπονητη της Εκσελσπορ. Παγκοσμιο και δασκαλο θα στον κανει ο ΚΕΦΤΕΣ σε 2-3 μερες.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

έχεις τον Άλεφ να είναι ο καλύτερος παίχτης σου, να έχεις προπονητή που τον βγάζει για να βάλει Γιαννιώτα.

Ακατανοητη αλλαγη. Εντελως τελειως. Δεν ξερω τι ηθελε να κανει, μπορει να ειχε στο μυαλο του το Μπακασετα στο 8 στην Τουμπα; Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ολοι τις ηττες περιμενουν Γιωργο μου για να κραξουν και να "δικαιωθουν". Ειδικα εδω μεσα που οι περισσοτεροι δεν γουσταρουν και τον προεδρο.

Αστους, θα κραξουν και θα ξεθυμανουν. 

Δεν νομιζω να εχει καποιος κατι με τον κ.Ασλανιδη...

Με εναν πουθενα μπακαλη καταχραστη τζαμπατζη κατα φαντασιαν ιδιοκτητη με 0 ευρω εχει προβλημα ο κοσμος

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν δικαιωθηκες εσυ μαγε μου ασε να τραγουδησει και κανας αλλος τωρα .

 

Α, και σημερα δεν εχασες 1 ποντο οπως εγραψες, εχασες 3 .

Που να δικαιωθω εγω ρε τρελε; Απο περσι λεω οτι ο ΠΑΟΚ θα παρει το πρωταθλημα κι εσυ πας απλως να χτισεις. Τελικα δεν χτιζεις για πολλους λογους.

Εναν ποντο θα επαιρνες σημερα αν ο προπονητης δεν πετουσε λευκη πετσετα με την αλλαγη Αλεφ-Γιαννιωτα. Αυτον τον ποντο εννοω οτι χασαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να κρατάς Μάνταλο για να παίξει στην θέση που παίζει κανονικά ο Μπογιέ ενώ ο ίδιος δεν είναι ακραίος.

 

Τον γάμησες τον άνθρωπο με το σύστημα, τον πέταξες και αλλαγή και κράτησες τον μαλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντυπωσιακό πάντως πως στο α' ημίχρονο η γάτα ο Κάναντι καταλαβαίνει ότι τον έχει τρυπήσει με Μπακάκη, φέρνει τον Μπρούνο στη μεριά του Γιαννούλη και φυσικά μετά εμείς δεν προσαρμοζόμαστε φέρνοντας το παιχνίδι στη μεριά του Χουλτ. Στο β' απλά σε καθάρισε σαν κρεμμύδι, όσο περνούσε η ώρα ήταν φανερό ότι αν δεν το βάλεις με καμιά καραμπόλα πας για γκέλα και στο στημένο με την αεροπορία του Ατρομήτου ήταν πλέον αργά.

 

Το εντυπωσιακό με την ΑΕΚ του Μαρίνου είναι οτι σε όσα ματς έχεις δεχτεί γκολ, δεν έχεις κερδίσει(!) (εξαίρεση το ματς με Βίντι εκτός και Σέλτικ εντός που πήγες για αυτοκτονία στα τελευταία λεπτά), ενώ σε όσα ματς εμεινες πίσω στο σκορ δεν μπορουσες να παρεις κατι θετικό (Εξαίρεση το ματς με την Σέλτικ). Πλήρες κοντραστ σε σχεση με πέρσι. Προφανώς, έλλειψη Motivation, κακή διαχείρηση δυνάμεων και ψυχικών αποθεμάτων και φυσικά μονοδιάστατο πλάνο. Του Μαρίνου του πήρε περίπου 4 μήνες για να συνειδοτοποιήσει ότι στο 4-4-2 με τις αποστάσεις που έπαιζε φαινόταν όλη η γυμνια του μονοδιάστατου ρόστερ (Σιμόες, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μάνταλος, Λιβάγια κλπ) ουσιαστικά αναβαθμίζοντας ποιοτικά μόνο τον Κλωναρίδη.

 

Βέβαια, δεν φταιει ο Ουζουνίδης, αλλά αυτοί που τον έφεραν. Πλέον πολύ δύσκολα καλύπτεται η διαφορά και φοβάμαι ότι ακόμα και τον Ατρόμητο δύσκολα θα τον κοντράρουμε με την τακτική προσήλωση και αυταπάρνηση που δείχνουν οι παίχτες του.

 

MVP: Μπακάκης και Άλεφ, θα ψηφίσω τον πρώτο γιατί επανήλθε σε περσινά στανταρ

Σοιλέδης: Μπογιε και Λιβάγια, θα ψηφίσω τον πρώτο γιατί δεν έδωσε τιποτα στο παιχνιδι

Κοουτσάρισμα: Κακό

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα μεινει ο Μαρινος η οχι.Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν επιτρεπεται χαλαρωση απο δω και περα.Ειτε στην επιλογη νεου προπονητη, αν αποφασιστει κατι τετοιο, ειτε απο διοικηση παικτες και οπαδους ακομα.Ειμαστε κατω και απο την Ξανθη αυτη τη στιγμη.Η ομαδα πρεπει να διεκδικησει τις πιθανοτητες της και στο πρωταθλημα για οσο το δυνατον καλυτερη θεση αλλα και τις ελαχιστες στην Ευρωπη.Δεν γινεται να πεταμε χρονιες στα σκουπιδια, αυτα μας φερανε στα χαλια που ζησαμε.Δεν υπαρχει εφησυχασμος οταν εισαι η ΑΕΚ, τελος.Η ομαδα πρεπει να διεκδικησει οτι μπορει και χρειαζεται ψυχραιμια σε οτι κινηση γινει.Επισης αν δεν τιμωρηθουν οι γαυροι με οτι τιμωρηθηκαμε και εμεις στο πρωταθλημα η ομαδα πρεπει να προσφυγει στο CAS οπως λεγανε.Μην γελατε γι' αυτο δεν θα ειμαστε μια ζωη τα κοροιδα εμεις.Και οτιδηποτε γινει απο τους αλλους απο επεισοδια πρεπει να το ανεβαζει ψηλα σαν θεμα η ομαδα οπως κανουν οι αλλοι.Οι αλλοι μας κανουν πολεμο οπως μπορουν και εμεις #aekfamily.Αλλες διεκπεραιωτικες χρονιες δεν αντεχει το κορμι της ΑΕΚ.Δεν υπομεναμε ολοκληρη πεσαδα γι' αυτο.

 

Αν παμε στο CAS θα γινουμε ρεντικωλο. Δεν πας σε ευρωπαικο δικαστηριο με νομικο επιχειρημα ''μα κυριε προεδρε, τα ιδια καναν και οι αλλοι''. Απο Νοτιοβαλκανιο θα σε υποβιβασουν απευθειας σε υποσαχαριοαφρικανο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ηταν εντυπωσιακος ο Καναντι αποψε, αλλα του προσφερε το ματς στο πιατο ο αλλος με τις αλλαγες. Εμενα μου εδειξε οτι του κοβει οταν καταλαβε νωρις το "τρικ" με το Μπακακη, εφερε το Γιαννουλη πανω στο Μιχαλη και το μαυρουκο βοηθεια. Δεν ξανακανε φαση η ΑΕΚ μετα. Μονο το εξωτερικο δοκαρι του Τασου και την καθετη του Πετρου που δεν εκμεταλλευτηκε ο Λιβαγια.

Οταν του εβγαλε και τον Αλεφ, εβαλε τον Καρασαλιδη ο αλλος, ανεβασε τον Νσικουλου πιο κοντα στον Κουλουρη και πηγε να το χτυπησει. Βρηκε το γκολ απο το στημενο που ο Πετρος δεν μαρκαρει και ο Πονσε μενει μονος σε δυο και το τρως. Μετα απο το σοκ τρως και το δευτερο. Πεταξες εναν βαθμο σημερα λογω προπονητη.

Προφανώς και του πρόσφερε το ματς ο άλλος. Μιλάμε για αλλαγές επιπέδου ούτε ερασιτεχνικού πρωταθλήματος. Στο πρώτο FM (τότε CM) που έπαιξα στα 10 μου, τέτοιες μαλακίες δεν έκανα.

 

Στο γκολ δεν έχει ευθύνη ο Μάνταλος (το 30 μάρκαρε σε όλη την φάση και δεν του έφυγε), δεν ξέρω πως κατέληξες σε αυτο. Ούτε ο Ponce μένει 2 με 1, ίσα-ίσα που προσπαθεί να τον βοηθήσει και ο Μπακασέτας. Απλά χάνει την κεφαλιά γιατί έχει κακή θέση.

Link to comment
Share on other sites

Ban Viveur αυτό το "χτίζουμε γήπεδο με το πρωτάθλημα θα ασχολούμαστε;" μου θυμίζει το "έχουμε μνημόνια με τα δικαιώματα προσφύγων/gay/μειονοτήτων θα ασχολούμαστε;"

Και εκτός του ότι μου το θυμίζει έχει και την ίδια σοβαρότητα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Μπογε που λετε, φανηκε πλεον οτι δεν ειναι καθαρο εξτρεμ. Παιζει αριστερα με αναποδο ποδι και συγκλινει προς το κεντρο, οπως οταν παιζουν Μανταλος και Μπακασετας στα ακρα (ο πρωτος συνηθως αριστερα και ο δευτερος δεξια). Ουσιαστικα παιζουμε με 3 δεκαρια στο κεντρο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×