Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ατρόμητος (10 αγ.): 11/11, 15:00, Novasports 2


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana

επίτηδες το κανει ο μαρινος για να σπασουμε το ρεκόρ των ονλαιν μελων και θεατων.κοντευουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικο προβλημα μας σαν συλλογος ειναι οτι ειμαστε ΑΕΚακι, κι ετσι μας βλεπουν ολοι και φυσικα ο Μελ. 20 χρονια λεμε για τον αθεμιτο ανταγωνισμο του ΟΣΦΠ με τα χρηματα του Τσουλου, κι οταν ηρθε η σειρα μας, αντι να εκμεταλλευτουμε τη συγκυρια, καταντησαμε να πανηγυριζουμε ολο το καλοκαιρι για τα φραγκα που θα πιασει ο ενας και  ο αλλος στο μεταγραφικο παζαρι. Λες και ειμαστε μετοχοι σε ακαδημια ποδοσφαιρου.

 

Σοβαρα τωρα, διαβαστε την καλοκαιρινη αρθρογραφια μας. Αντι να μιλαμε για μεταγραφαρες και παιχταρες και σημαιες για παντα στον ιστο, βομβαρδισμος πανηγυρικων για τα 15 μυρια του Μπαρκα απο τη Ρομα και δεν ξερω γω τι αλλο. Αντι να θελουμε τους υποτιθεμενους παιχταραδες για παντα στην ΑΕΚ, το διακυβευμα ηταν το ποσα φραγκα θα τσιμπησουμε απ'τον καθεναν τους. Λες και θα μοιραστουν τα χρηματα απ'την πωληση στους κατοχους διαρκειας.

 

Bottomline, δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να τολμησει ο Χ Γαυρος ΑΡΔ να πουλησει ''φυλλα'' στα ..προβατα γραφοντας αρθρα του στυλ ''αλλη μια τετοια χρονια ο Τζολε κι ερχεται η Γιουβε με 20 εκατομμυρια ευρω''. Απο ολες τις ομαδες, μονο στην ΑΕΚ των ηλιθιων εχει συμβει κατι τετοιο

Τα υποτιθέμενα 15εκ ξέρω γω του μπάρκα θα είχαν νόημα για πανηγύρια αν ήξερες από πριν ότι η διάθεση της διαχείρισης θα ήταν να επενδυθούν στην ομάδα.Αλλά όταν σου το ξεκόβει ο διαχειριστής ότι επίδειξη πλούτου δεν κάνεις με την καμία και ότι η επένδυση στην ομάδα μετά την πρόκριση στους ομίλους του τσλ είναι ο γιαννιώτας τότε προφανώς μόνο αν είσαι δραπέτης από το νταού πεντέλης μπορείς να πανηγυρίσεις για τα έσοδα που θα σου φέρουν οι μπάρκες και οι πετρομάνταλοι.Βασικά είμαστε όμηροι σε μια κωλοκατάσταση που λόγω του νέου γηπέδου και λόγω της γ'εθνικής ο κόσμος καταπίνει τα πάντα ακόμα κι αν βγει το βράδυ ο μελισσανίδης και μας πει ότι μας γαμάει τις μάνες.

Link to comment
Share on other sites

"Sepultura21"

 

Το βασικο προβλημα μας σαν συλλογος ειναι οτι ειμαστε ΑΕΚακι, κι ετσι μας βλεπουν ολοι και φυσικα ο Μελ. 20 χρονια λεμε για τον αθεμιτο ανταγωνισμο του ΟΣΦΠ με τα χρηματα του Τσουλου, κι οταν ηρθε η σειρα μας, αντι να εκμεταλλευτουμε τη συγκυρια, καταντησαμε να πανηγυριζουμε ολο το καλοκαιρι για τα φραγκα που θα πιασει ο ενας και ο αλλος στο μεταγραφικο παζαρι. Λες και ειμαστε μετοχοι σε ακαδημια ποδοσφαιρου.

 

Σοβαρα τωρα, διαβαστε την καλοκαιρινη αρθρογραφια μας. Αντι να μιλαμε για μεταγραφαρες και παιχταρες και σημαιες για παντα στον ιστο, βομβαρδισμος πανηγυρικων για τα 15 μυρια του Μπαρκα απο τη Ρομα και δεν ξερω γω τι αλλο. Αντι να θελουμε τους υποτιθεμενους παιχταραδες για παντα στην ΑΕΚ, το διακυβευμα ηταν το ποσα φραγκα θα τσιμπησουμε απ'τον καθεναν τους. Λες και θα μοιραστουν τα χρηματα απ'την πωληση στους κατοχους διαρκειας.

 

Bottomline, δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να τολμησει ο Χ Γαυρος ΑΡΔ να πουλησει ''φυλλα'' στα ..προβατα γραφοντας αρθρα του στυλ ''αλλη μια τετοια χρονια ο Τζολε κι ερχεται η Γιουβε με 20 εκατομμυρια ευρω''. Απο ολες τις ομαδες, μονο στην ΑΕΚ των ηλιθιων εχει συμβει κατι τετοιο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτάθλημα τελείωσε σήμερα οριστικά.

 

Θα μου κάνει τεράστια έκπληξη αν δεν φύγει σήμερα το βράδυ ο Ουζουνίδης από μόνος του.

 

Τελείωσε οριστικά σήμερα και το παραμυθι των Ελλήνων προπονητών ποδοσφαίρου.

 

Τελείωσε και κάθε επιχείρημα πλέον και για τους παίχτες ότι έχουν μικρότερα συμβόλαια σε σχέση με την πραγματική τους αξία.

 

Καλή μέρα για τον Μελισσανίδη η σημερινή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος να μου το λέγε καλοκαίρι ότι θα βρισκόμασταν σε αυτή τη θέση θα έδινα μούντζες. Τώρα τι κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Πόστ για πολλά λάικς

 

Πάντως ..

Η τσέπη είναι κοινή, 

το ίδιο και η πρόκληση προς τη κοινή γνώμη 

 

Εσύ μπορεί να ασχολείσαι και με το γυναικείο χόκεϊ. Ο κύριος Δημούτρης, τα έβαλε κάτω και αδυνατεί 

 

Δεκτό ότι αδυνατεί.

Από την άλλη βέβαια, για αυτά που αδυνατεί υποτίθεται πληρώνει ένα κάρο μαλάκες.

Link to comment
Share on other sites

Ban Viveur αυτό το "χτίζουμε γήπεδο με το πρωτάθλημα θα ασχολούμαστε;" μου θυμίζει το "έχουμε μνημόνια με τα δικαιώματα προσφύγων/gay/μειονοτήτων θα ασχολούμαστε;"

Και εκτός του ότι μου το θυμίζει έχει και την ίδια σοβαρότητα.

Ναι χτίζεις γήπεδο και θα μπεις μέσα με τους μάνταλους και τους μπακάκηδες και θα σπέρνεις τον τρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπη ρε μαλακα ντροπη αυτο που γινεται πεντε μηνες τωρα.

Τουλαχιστον λιγο πολυ τα λεγαμε εδω μεσα και θα πρεπει αμεσα να χαλαρωσουμε και να μη μας ενοχλει τοσο.να το παρουμε αποφαση.

Αν δε θελει η νοικοκυρα, καλο φαι δε θα φαμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι χτίζεις γήπεδο και θα μπεις μέσα με τους μάνταλους και τους μπακάκηδες και θα σπέρνεις τον τρόμο.

 

Δεν υπάρχουν αυτά ΠΟΥΘΕΝΑ.

Έφηβος ακόμα δεν τολμούσα καν να πω μετά από ένα κακό τεστ στους γονείς μου "ναι αλλά πήρα μετάλλιο στο Taekwondo" και το αντίστροφο.

Τώρα πως έχει φτάσει ένας 70αρης να πουλάει σανό επιπέδου "ναι αλλά φτιάχνω γήπεδο" σε μερικές εκατοντάδες χιλιάδες μαντράχαλους είναι να απορεί κανείς.

 

Αφήνω τους Μανταλομπακάκηδες εκτός αφού με κανονικό κόουτς είναι και αυτοί χρήσιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

κουραστηκαν τα παιδια στον αγωνα με την μπαγιερν,λεει.,και δεν απεδωσαν.

παλι καλα που δεν ειπε για απληρωτους παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Και μη ξεχασουμε να γραψουμε πως η ΑΕΚ του Μαρινου δεν τρωει γκολ απο κορνερ πλεον,

Link to comment
Share on other sites

Που να δικαιωθω εγω ρε τρελε; Απο περσι λεω οτι ο ΠΑΟΚ θα παρει το πρωταθλημα κι εσυ πας απλως να χτισεις. Τελικα δεν χτιζεις για πολλους λογους.

Εναν ποντο θα επαιρνες σημερα αν ο προπονητης δεν πετουσε λευκη πετσετα με την αλλαγη Αλεφ-Γιαννιωτα. Αυτον τον ποντο εννοω οτι χασαμε.

Μη κανεις τον κινεζο, δε δικαιωθηκες με τον φιλο σου τον Μαρινο που θα γαμησει κ θα δειρει γιατι θα παιξει επιθετικα  και μπλα μπλα μπλα ..

Οταν παιζεις στην εδρα σου με τον ατρομητο περαν του 3ποντου οποιοδηποτε αλλο αποτελεσμα ειναι αποτυχια  .

Link to comment
Share on other sites

Τα υποτιθέμενα 15εκ ξέρω γω του μπάρκα θα είχαν νόημα για πανηγύρια αν ήξερες από πριν ότι η διάθεση της διαχείρισης θα ήταν να επενδυθούν στην ομάδα.Αλλά όταν σου το ξεκόβει ο διαχειριστής ότι επίδειξη πλούτου δεν κάνεις με την καμία και ότι η επένδυση στην ομάδα μετά την πρόκριση στους ομίλους του τσλ είναι ο γιαννιώτας τότε προφανώς μόνο αν είσαι δραπέτης από το νταού πεντέλης μπορείς να πανηγυρίσεις για τα έσοδα που θα σου φέρουν οι μπάρκες και οι πετρομάνταλοι.Βασικά είμαστε όμηροι σε μια κωλοκατάσταση που λόγω του νέου γηπέδου και λόγω της γ'εθνικής ο κόσμος καταπίνει τα πάντα ακόμα κι αν βγει το βράδυ ο μελισσανίδης και μας πει ότι μας γαμάει τις μάνες.

 

Ρε μας θεωρουν πανηλιθιους. Εχω διαβασει 25 αρθρα απ'το καλοκαιρι μονο για τα λεφτα που μπορει να πιασει σαν μεταγραφη ο Γαλανοπουλος. Ενας δεν εγραψε ρε παιδι μου ''μακαρι να εξελιχθει, να γινει Σαμπανατζοβιτς το παιδι, να εχουμε χαφαρα για 15 χρονια''. Δε μας ενδιαφερει ρε παιδι μου η πιθανοτητα να εχουμε καλους παιχτες, να τους ραταμε και να χτιζουμε πανω τους. Ενας δεν εγραψε '' να παιξει ο Γαλανοπουλος να αναδειχτει'' σαν χαφ της ΑΕΚ...οχι, το διακυβευμα ειναι να αναδειχθει για να τον πουλησουμε ετσι ωστε να παρε τη θεση του ο Φοιβος Μποτος. Λες και ειμαστε ο Πανιωνιος

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κλίμα στην ΑΕΚ δύσκολα γυρίζει για προπονητές και με πολύ μεγάλα αποτελέσματα νομίζω ότι όσο γρηγορότερα απομακρυνθεί ο Μαρίνος τόσο το καλύτερο και για τους δύο.

 

Και επιτέλους η ΑΕΚ πρέπει να αποφασίσει πως θα κινηθεί στο ποδοσφαιρικό γίγνεσθαι. Θα μπει σε παιχνίδια με μανατζερ για να πουλάει και να παίρνει ακριβά? Θα επενδύσει σε 10 ανθρώπους που ξέρουν απο ακαδημίες και θα τους δώσει τα κλειδιά για την επόμενη 10ετία? Σε κάθε περίπτωση η ομάδα δεν έχει ταυτότητα, κάθε χρόνο κουτουρού. Εδώ και 3 χρόνια παίζεις με δανεικό βασικό επιθετικό. Εδω και 3 χρόνια δεν έχεις χαφ δικό σου που να μπορεί να πασάρει στα 20 μέτρα. Εδω και 3 χρόνια δεν έχεις δικό σου εξτρεμ που να μπορεί να ανοιξει μια άμυνα με ατομική ενέργεια.

 

Καλό το γήπεδο, καλές οι εγκαταστασεις και τα στρέματα στα Σπάτα, αλλά πρέπει η ΑΕΚ να αποφασίσει ΠΡΙΝ αποχωρήσει ο Μελισαννίδης πως θα συνεχίσει να πορεύεται. Νομίζω η ΑΕΚ του Μελισαννίδη έκανε το peak της πέρσι και δύσκολα θα δούμε τα επόμενα 2-3 χρόνια κάτι παρόμοιο σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Μη κανεις τον κινεζο, δε δικαιωθηκες με τον φιλο σου τον Μαρινο που θα γαμησει κ θα δειρει γιατι θα παιξει επιθετικα  και μπλα μπλα μπλα ..

Οταν παιζεις στην εδρα σου με τον ατρομητο περαν του 3ποντου οποιοδηποτε αλλο αποτελεσμα ειναι αποτυχια  .

Δεν συμφωνω. Καλυτερη επιθετικη λειτουργια εχει η ΑΕΚ σε σχεση με περσι με εξαιρεση τα δυο τελευταια παιχνιδια.

Μην υποτιμας τον Ατρομητο, το εγραψα και στο Μπιλ που νομιζε οτι τρολαρω. Αηττητος εινα ο Ατρομητος και με προπονητη που νιωθει. Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο και ποιοτικα υπολειπεται σαφως της ΑΕΚ, αλλα ειναι συμπαγης και δυσκολοκαταβλητη ομαδα. Σημερα πηγαινες σε σβηστο 0-0 επειδη τον κλειδωσε ο Καναντι. Και προσφερες το ματς στον Ατρομητο επειδη δεν μπορουσες να σπασεις αυγα για να κανεις ομελετα. Αυτο δεν ειναι θεμα επιθετικοτητας ή μη της ομαδας. Ειναι θεμα προσωπικοτητας του προπονητη. Ο οποιος αποδεικνυεται οτι καπου το εχει χασει και δεν ειναι το μεγεθος που θα κανει πχ αλλαγη το Λιβαγια ή το Μανταλο στο ημιχρονο. Τελος παντων, ας ειμαι εγω ο μπουκωμενος και ας το μαζεψει η ΑΕΚ. Με αλλον προπονητη απο τους διαθεσιμους εκτιμω οτι θα ηταν απειρως χειροτερα τα πραγματα και θα ημασταν ενωπιον καταστασης Μοραις. Αυτο ειναι το ροστερ και δυστυχως δεν βοηθηθηκαν οι υπαρχοντες ποιοτικοι παικτες σε σεζον που εχει περισσοτερες απαιτησεις απο την περσινη λογω Τσ.Λ.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ παιρνει αυτα ακριβως που αξιζουν σε αυτον που την διοικει.

 

Η περσινη χρονια ηταν η εξαιρεση, οχι ο κανονας.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Με άλλον προπονητή μάγε μου πήρες πρωτάθλημα πέρσι όμως...

 

Αλλά ξέχασα, ήταν ύπνος και φέραμε τον ξύπνιο φέτος...

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

που θα παει…..

καποια στιγμη ,θα σταματήσουμε να ανεβάζουμε πιεση με την ομαδα,να αφιερώνουμε καπου αλλου τον χρονο μας.

Link to comment
Share on other sites

Εμετικός Κετσε που ανεβάζει στις ειδήσεις άρθρα για...στήριξη του κακού Χιμένεθ στην Ισπανία. Λίγο ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Ουζουνίδης: Δεν νιώθω πίεση για τη θέση μου, δεν θα τα παρατήσουμε

 

ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΛΙΓΟ ΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο stand της Αγ.Σοφιας θα δωκουμε το ονομα ΜΑΡΙΝΟΣ ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ?

Σε μια απο τις τουαλετες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμετικός Κετσε που ανεβάζει στις ειδήσεις άρθρα για...στήριξη του κακού Χιμένεθ στην Ισπανία. Λίγο ντροπή.

Η περσινή κούπα πόνεσε πολλούς μέσα στον οργανισμό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα.

Ήρθε από τους Πανιώνιους, τους Αστέρες, τις Ξάνθες και τον διαλυμένο Βάζελο στην ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΕΚ μένει εκτός στόχων από τον Νοέμβριο και δηλώνει "δεν νιώθω πίεση".

Ρε πουτάνας παιδί σήκω φύγε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×