Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ατρόμητος (10 αγ.): 11/11, 15:00, Novasports 2


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Σε ποια θεση ειχε αφησει ο Δωνης τον παοκ;

Αποκλειστηκε Αυγουστο μηνα απο την Ευρωπη (Ραπιντ)

Αποκλειστηκε στο Κυπελλο με ηττα 2-0 στην Τριπολη - ειχε κερδισει 2-1 στην Τουμπα

Οταν απολυθηκε ηταν 2ος. Δευτερος αλλα με τους υπολοιπους να ειναι ο Ατρομητος, ο Αστερας και τα Γιαννενα. Δλδ ετρεχε μονος του πισω απο τον Ολυμπιακο.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστηκε Αυγουστο μηνα απο την Ευρωπη (Ραπιντ)

Αποκλειστηκε στο Κυπελλο με ηττα 2-0 στην Τριπολη - ειχε κερδισει 2-1 στην Τουμπα

Οταν απολυθηκε ηταν 2ος. Δευτερος αλλα με τους υπολοιπους να ειναι ο Ατρομητος, ο Αστερας και τα Γιαννενα. Δλδ ετρεχε μονος του πισω απο τον Ολυμπιακο.

 

Μια χαρα πρωταθλητισμο εκανε δηλαδη για τα δεδομενα του παοκ που τερματιζει δευτερος μια φορα στα 15 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε μιας και δεν ειδες το ματς δεν ειναι οτι δεν βλεπομασταν.Εγω καπως ετσι το περιμενα και να ειμαστε ακομα χειροτεροι μην σου πω, γι αυτο και το φοβομουνα το ματς και ελεγα μισο μηδεν και φυγαμε, ασχετα αν το επαιξα 2-0.Απλα το τρως στο '88, ειναι στραβο το κλιμα, ε και καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε μιας και δεν ειδες το ματς δεν ειναι οτι δεν βλεπομασταν.Εγω καπως ετσι το περιμενα και να ειμαστε ακομα χειροτεροι μην σου πω, γι αυτο και το φοβομουνα το ματς και ελεγα μισο μηδεν και φυγαμε, ασχετα αν το επαιξα 2-0.Απλα το τρως στο '88, ειναι στραβο το κλιμα, ε και καταλαβαινεις.

 

Χάλια ήμασταν.

Εμένα με πόνεσαν τα μάτια μου επί 90' με την αηδία που έβλεπα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης καπου να σταματησει και η γελοιοτητα με τη συγκριση του περσινου με του φετινου ροστερ.

Το οτι ηρθαν παιχτες χειροτεροι απ αυτους που εφυγαν δεν αποτελει ελαφρυντικο για τον προποπονητη. Δικη του ευθυνη ηταν να φερει τουλαχιστον ισαξιους.

Λες κι ο Μανολο περσι ειχε κανα χωστη προεδρο και ηταν ανετος στις μεταγραφες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ReBo με τρομάζει περισσότερο η Νιρβάνα του κόσμου μας.

Αν στο επόμενο εντός δεν έχει καντήλια, μαντήλια και "Μανόλο Χιμένεθ οε οε οε" τότε καλά κάνουν οι Δημάτοι και οι Λυμπερόπουλοι.

Link to comment
Share on other sites

ρε τι συζηταμε τωρα; ο τυπος σε 8 παιχνίδια αυξημενης δυσκολίας (4τσου λου και παοκ θρηνο βαζελο σπανο) δεν εχει φερει νικη.

αντε με ολα τα παλιαρχιδα που μπλεξαμε

Link to comment
Share on other sites

Μπουκοφσκι ετσι το περιμενα το ματς και φανταζομαι πανω κατω ολοι αυτο περιμεναν, αλλα μια νικη θα μας εκανε να ξεχασουμε οτι ειδαμε και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Στρουθοκαμηλισμός για τα δοκάρια

Είναι σαφώς πιο εύκολο το να φτάσεις στην κορυφή, από το να παραμείνεις σε αυτήν. Σοφή κουβέντα, την οποία πρώτος πρέπει να βάλει κάτω και να διαχειριστεί ο ίδιος ο προπονητής της ΑΕΚ. Γράφει ο Βαγγέλης Αρναούτογλου.

Δεν είναι πάντοτε δόκιμο ή δίκαιο να επιστρέφεις στο παρελθόν για να εξηγήσεις μια κατάσταση στο παρόν, έστω κι αν αυτό (το παρελθόν) είναι πολύ πρόσφατο. Ακριβώς επειδή όμως είναι διάφοροι εκείνοι που προσπαθούν να «κουκουλώσουν» την αδυναμία της ΑΕΚ να νικήσει σε απαιτητικά ματς, επινοώντας μια αστεία σύγκριση των πεπραγμένων της περυσινής με τη φετινή σεζόν στο αντίστοιχο χρονικό διάστημα, ας μετρήσουμε τα εξής:

Σε οχτώ ματς του Champions League και του πρωταθλήματος, παιχνίδια στα οποία η απαίτηση είναι υψηλή και η προσδοκία για μία (έστω μία ρε αδερφέ) υπέρβαση μεγάλη, η ΑΕΚ του Ουζουνίδη έχει καταφέρει το εξής φοβερό: μηδέν νίκες! Ναι καλά διαβάζεις. Μηδέν νίκες σε οκτώ τέτοια ματς. Τυχαίο;

Αναμφίβολα, εμπεριέχει ένα μικρό θράσος να επιρρίπτεις τις ευθύνες στους δημοσιογράφους λέγοντάς τους στο Μόναχο ότι «εσείς δημιουργείτε την αμφισβήτηση» και στο αμέσως επόμενο ματς, να βάζεις μπροστά τα δοκάρια για να υπερασπιστείς τον εαυτό σου και την αποτυχία της ομάδας να πάρει έστω το ματς με τον Ατρόμητο! Ναι, έστω αυτό… Είναι κομματάκι πιο εύκολο από Μπάγερν (μέσα - έξω), Μπενφίκα, Αγιαξ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό και ΠΑΟ. Αλλά τελικά, ούτε αυτό…

Σύμφωνοι, τα ίδια έπαθε και ο Χιμένεθ πέρυσι στο ΟΑΚΑ. Το τελικό σκορ έγραψε 0-1, πάλι σε κεκλεισμένων των θυρών ματς. Ναι, είναι αλήθεια ότι δε νίκησε στην Τρίπολη, «χλαπάτσα» έφαγε και τεράστια μάλιστα. Πρέπει να θυμίσω όμως, αυτό που λησμονούν οι περισσότεροι:  τότε η ΑΕΚ δεν ήταν μια ομάδα πρωταθλήτρια, όπως επίσης ότι προερχόταν από ένα σωρό επιλογές άκυρων προπονητών, οι οποίοι της μετέδωσαν όλα τα κακά του κόσμου και το μόνο που δεν την έμαθαν, ήταν να νικά.

Του πήρε χρόνο, όμως ο Χιμένεθ τους το έμαθε από την αρχή. Έφτιαξε ένα σύνολο ικανό να κερδίζει. Ανέδειξε την ομάδα πρωταθλήτρια, την οδήγησε σε αήττητο σερί στην Ευρώπη, την έφτασε μέχρι τον τελικό του Κυπέλλου.  Με εμφατικές νίκες, ανατροπές και (σε κάποιες - αρκετές στιγμές) «ξεσηκωτικό» παιχνίδι στα τελειώματα των αγώνων. Ήταν τα ματς που, μετά το 60’, οι άλλοι έσβηναν και η ΑΕΚ άλλαζε την ταχύτητά της. Τώρα παρακολουθείς μια ομάδα που παίζει καλά για ένα ημίχρονο, «σκάει» γρήγορα και στο φινάλε πελαγοδρομεί… Τέτοια ανημποριά, πέρυσι δεν την είχε.

Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ…

… είναι μια δύσκολη υπόθεση.  Άπαντες, δεν εξαιρώ τον εαυτό μου ασφαλώς, εξυμνήσαμε την προσπάθεια του Ουζουνίδη να αναβαθμίσει την ποιοτική ποδοσφαιρική στάθμη. Του αναγνωρίσαμε ότι καταφέρνει να παρουσιάζει σύνολο περισσότερο ελκυστικό στο μάτι. Στην πορεία ωστόσο, η αναποτελεσματικότητα με την οποία αντιμετωπίζει τα ματς, ξεπερνά το επιχείρημα της ατυχίας. Δεν είναι δυνατόν να μετράς οκτώ παιχνίδια υψηλής απαίτησης χωρίς νίκη, χωρίς έστω μία νίκη. Έστω μία βρε αδερφέ να έχεις κάπου να πατήσεις.

Έχει φροντίσει η ομάδα να του παρέχει τις κατάλληλες προϋποθέσεις σε έμψυχο υλικό, προκειμένου να φτάσει εκεί που προσδοκά και στοχεύει; Σίγουρα όχι. Τι έκανε ο ίδιος ο Ουζουνίδης γι αυτό; Επί της ουσίας συναίνεσε: «Δεν πήραμε παίκτη για να πούμε ότι πήραμε». Με τέτοια τρύπα στη μεσαία γραμμή, αν δεν μπορείς να σηκώσεις μπαϊράκι, τουλάχιστον δεν μιλάς. Άσε τη σιωπή σου να εκφράσει μια αντίθεση στα κακώς κείμενα.

Στο -9 από την κορυφή, έστω στο -6 να πάει η ιστορία εφόσον η προσφυγή στο CAS φέρει ανατρεπτικό αποτέλεσμα, το πρωτάθλημα δεν το παίρνεις. Ασφαλώς και έχει δίκιο ο Ουζουνίδης λέγοντας «δεν θα τα παρατήσουμε». Ούτε είναι γόνιμη επίσης η συζήτηση περί αντικατάστασής του αυτή την περίοδο. Και ποιος να έρθει αλήθεια; Δεν είναι αυτό το θέμα. Σημασία έχει αν αφυπνιστούν άπαντες, με πρώτο εκείνον, να κατέβουν από το συννεφάκι και να αντιληφθούν ότι η μάχη θα δοθεί για τη δεύτερη θέση.

Βλέπεις δεν χάνουν οι άλλοι βαθμούς (αυτό είναι πλέον το νέο σλόγκαν να λένε, προκειμένου να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα) όπως έχαναν πέρυσι, δεν χάνει και αυτός ο κερ@@@ ο Ατρόμητος. Κοινώς, το πρόβλημα δεν είναι ότι η ΑΕΚ αδυνατεί να νικήσει, αλλά ότι οι άλλοι οι «σατανάδες» δεν λένε να αφήσουν βαθμό. Συλλογιστική απαξίωσης της ίδιας της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκοφσκι ετσι το περιμενα το ματς και φανταζομαι πανω κατω ολοι αυτο περιμεναν, αλλα μια νικη θα μας εκανε να ξεχασουμε οτι ειδαμε και ολα καλα.

 

Το ξαναγράφω σε πείσμα των Ματζίσανς.

Η ομάδα φέτος ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ (Προσωπικά όποτε παίζει η ομάδα ψάχνω αγωνιωδώς μήπως έχω κάτι άλλο να κάνω)

Το ότι έβγαλε χαφ και έβαλε Γιαννιώτα (το χε κάνει και ο 15 χρόνια νεότερος και άρα πιο άπειρος Δέλλα στο Καραϊσκάκης) και άρπαξε 2 γκολ είναι λόγος ΑΠΕΛΑΣΗΣ όχι απόλυσης

Link to comment
Share on other sites

αστο τι περιμεναν οι πιο πολλοι και τι παπαρες γραφονταν για τον ουζουνιδη με το που ανακοινωθηκε στη θεση του μανολο.

αστο

γιατι θα χαλασουμε τις καρδιες μας και δεν εχει και σημασια πλεον

Ρε συ Γιωργο εγω το στηριξα σε καποια επιχειρηματα, προσπαθωντας να ερμηνευσω καπως και τη λογικη της διοικησης (ποιας διοικησης δλδ του Μελισσανιδη)

Δεν χαλαμε τις καρδιες μας, μια χαρα καθομαι και απολογουμαι ενω δεν θα πρεπε απλως επειδη δεν τα ριχνω ολα στον Ουζουνιδη και βλεπω οτι εχει κανει και 5 καλα πραγματα σε σχεση με τον προηγουμενο. Εγω τη χιμενεθολαγνεια δεν αντεχω. Πως να στο πω; Κι αν θες να μου την πεις, πιστεψε με δεν θα τις χαλασουμε τις καρδιες μας.

 

εντιτ: ειδα και το ποστ του Αγγελου, δεν ξερω αν το συνδεεις με χωρους εκτος ΚΜ ή με αποχωρησαντες απο το ΚΜ. Τοτε αλλαζει η κουβεντα και οντως δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας, ειδικα για ανθρωπους που δεν ειναι εδω για να γραψουν την αποψη τους

Link to comment
Share on other sites

Εγω και με το περσινο ροστερ να ειμασταν παντως (το οποιο παρεπιπτοντως δεν το θεωρουσαμε και σουπερ το καλοκαιρι του '17), δεν θεωρω πως ο συγκεκριμενος θα μπορουσε να καταφερει κατι καλυτερο.Οπως δεν μπορει με το φετινο που για μενα ειναι μια χαρα ροστερ για Ελλαδα.Ακομα και ο Γιαννιωτας με τον Βικτωρα, μην τρελαθουμε δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ τα μουνόπανα (Κετσε, Καζα και λοιπά πουτανογεννήματα) ακόμα να ψελλίσουν κιχ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το μεγάλο λάθος να πιστέψω ότι το περσινό πρωτάθλημα και όλα τα υπόλοιπα θαύματα του τελευταίου ενάμιση χρόνου

ήταν έργο κατά 90% δικό σου ...

Συγχώρεσέ με διότι αποδεικνύεται ότι το ποσοστό που σου αναλογούσε  τελικά ήταν 100-0 και

ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ το γρηγορότερο...

 

hime_koypa.jpg?itok=RF-3D8Wi

Link to comment
Share on other sites

Της πούτσας δοκάρια εντωμεταξύ. Σουτ του Μάνταλου από τα 200 μέτρα, σουτ του Μπακάκη που είναι τύχη ότι χτύπησε δοκάρι και δεν έφυγε έξω -αν πήγαινε προς τα μέσα θα χτυπούσε στον Άλεφ και εκεί θα ήταν όντως ατυχία και αδύναμη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Μπακασέτα, της πλάκας, χτυπάει ουσιαστικά στο πάνω μέρος του δοκαριού και αν πήγαινε προς τα μέσα θα το έβγαζε ο Μέγιερι σχετικά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Τον Δώνη και τον Κάναντι εσύ μου τους έβγαλες καλύτερους απ' τον Ουζουνίδη. Εγώ κάνεναν απ' τους 2 δεν θα θελα στην ΑΕΚ αν θες την γνώμη μου. Ο Μάρτινς έχοντας 2 ντεσαβαντάζ (ήρθε σε ξένο πρωτάθλημα που δεν γνωρίζει ακόμη + ότι ανέλαβε ομάδα που χτίζεται από το μηδέν, όχι πρωταθλήτρια έστω και αποδυναμωμένη) είναι από πάνω σου στο 1/3 του πρωταθλήματος.

Κακώς λοιπόν που στον 4ο χρόνο σου δεν μπορείς να φέρεις σοβαρό προπονητή. Που όποιος έρχεται και μιλάει μαζί σου, είτε την κάνει τρέχοντας, είτε σε ξεφωνίζει στα σάιτ. Και ακόμη χειρότερα που όταν σου κάθεται ο ένας σοβαρός, 1 που με τα όποια καλά του και στραβά του ταιριάζει με τα χνώτα σου, τον διώχνεις γιατί ''παίζει φοβικά'' και τρέχεις να κλείσεις τον Μαρίνο που βγήκε 11ος με τον βάζελο και θεωρούνταν επιτυχία, μην τυχόν και χάσεις το κελεπούρι.

Ειναι καλυτεροι σε συνθηκες μη πιεσης. Στην ΑΕκ εγω δεδομενων των συνθηκων ηθελα το Μιογεβιτς και το ειχα γραψει. Στα υπολοιπα δεν εχω καταλαβει που διαφωνουμε, ισως στον τροπο εκφρασης.

 

Τέλος, αλλά σόρρυ καλά κάνουμε και έχουμε ξενολαγνεία. Μακρία από Έλληνες προπονητές, μακριά. Πού την μάθανε οι Έλληνες προπονητές την μπάλα και την σωστή εκγύμναση ποδοσφαιριστών; Που μάθαμε γενικά οι Έλληνες σαν λαός το σωστό ποδόσφαιρο; Όλοι ακόμα στα '90s είμαστε και δοξάζουμε τον Μπάγεβιτς. Έναν δάσκαλο χρειαζόμαστε να μας μάθει το άθλημα και να μας οργανώσει, για να πάρουμε μπρος. Τέτοιον φέραμε στην Εθνική και ζήσαμε την καλύτερη δεκαετία μας, τέτοιους φέρναμε στην ΑΕΚ όταν πετυχαίναμε πράγματα με το 3ο μπάτζετ πάντα. Δεν μπορείς να φέρεις έναν τέτοιο, γιατί οι εποχές έχουν αλλάξει; Κράτα τον κόουτς που σου ρθε ουρανοκατέβατος, σου φέρνει αποτελέσματα, σου αναβαθμίζει το υλικό και προσαρμόζεται σε αυτό. Ας κάνει και... μπάφους πριν από ορισμένα ματς, ας μην παίζει και μπαλάρα, τι να κάνουμε. Την σούμα κοιτάς στο τέλος και η σούμα ήταν θετικότατη. Οι Ουζουνίδηδες και οι Δώνηδες είναι για καμιά Ξάνθη το πολύ...

Ρε Αλεξ το θεμα ειναι να βαζεις στην εξισωση και τις συνθηκες στην ομαδα. Ποιος ειναι ο ιδιοκτητης, ποιος ειναι ο οργανισμος, ποιες ειναι οι προτεραιοτητες, ποιο ειναι το κοινο, η επικοινωνια, το οικονομικο. Ολα. Το Λουτσεσκου ειχε προκρινει ο Μελισσανιδης πριν βγει 2ος ο Χιμενεθ και σωσει τη δουλεια του. Να ξερουμε τι λεμε, τι εχουμε και που παμε. Ο κοουτς που ηθελες να κρατησεις ελεγε στον ιδιοκτητη οτι η ομαδα ΔΕΝ μπορει να ξανακανει το περσινο πραγμα και συν τοις αλλοις ζητησε και 900 χιλιαρικα που η ομαδα ΔΕΝ τα δινει για προπονητη. Θες να συνεχισουμε να κουβεντιαζουμε επι φανταστικων σεναριων; Και γιατι να βαλουμε το Χιμενεθ και να μη βαλουμε το Μπιελσα; Εγω λοιπον να βριζω επειδη δεν ηρθε ο Μπιελσα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη εγω δεν εγραφα το καλοκαιρι αλλα διαβαζα μονο, και να εγραφα ομως και εγω θα συμφωνουσα οτι ο συγκεκριμενος προπονητης δεν κανει για μας.Και επειδη νομιζω σταλεγακιας δεν θελει να ειναι κανενας τουλαχιστον με την ΑΕΚ, Μαρινο παρε ολα τα ματς και μπουκωσε μας, παρε και τον τιτλο και θα σε αποθεωνουμε στο ανοιχτο το πουλμαν και θα λεμε μεινε εδω για παντα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορεί να γίνει σασταλεγάκιας όποιος βλέπει τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ αμέσως μόλις γίνουν τις ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙ έντονα και βγαίνει και τρελός ή υπερβολικός.

Δεν γίνεται να το βουλώνουμε όταν γίνονται μαλακίες για να μην είμαστε τρελοί, να τα βουλώνουν και όταν δουν όλοι τις μαλακίες επειδή θα είμαστε σασταλεγάκηδες.

Δεν είναι ο ρόλος μας μόνο τα παλαμάκια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρινο παρε ολα τα ματς και μπουκωσε μας, παρε και τον τιτλο και θα σε αποθεωνουμε στο ανοιχτο το πουλμαν και θα λεμε μεινε εδω για παντα.

 

Να πάει στον διάολο το γρηγορότερο και αυτός και όσοι εντός ΠΑΕ τον στηρίζουν και προσπαθούν να τον επιβάλλουν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

γιατι απαντας λες και απευθηνθηκα σε σενα ρε μαλακα χρηστο?

Γιατι ουσιαστικα ειμαι ο μονος που εδωσε πιστωση χρονου στον Ουζουνιδη εδω μεσα. Και τροπον τινα ο μονος που προσπαθει να εξηγησει συμπεριφορες και επιλογες.

Τεσπα, τα υπολοιπα τα παρελειψα γιατι συμφωνω. Ειναι ανωφελο εντελως να γινεται κουβεντα για επιστροφες κλπ.

Θα σου πω απλως - επειδη τα ξερω - στο κομματι με τους ρεπορτερ που αναφερεις, οτι οι συγκεκριμενοι ηξεραν τι και πως για την περσινη σεζον και "ξεσπαθωσαν" οταν εφυγε ο Ισπανος. Εχω αναφερει κι εγω καποια πραγματα για τη διαχειριση Χιμενεθ και ισχυουν. Αλλα δεν εχει σημασια διοτι μετραει παντα το αποτελεσμα. Δεν τον γουσταραν ποτέ οι ρεπορτερ της ΑΕΚ το Χιμενεθ και δεν τον γουσταρε και ο περιγυρος του προεδρου. Και επαψε να τον γουσταρει και ο προεδρος οταν μετα την αναλυση του οραματος για τη μεγαλη ΑΕΚ ειπωθηκε το μαγικο νουμερο "900". Εκει εληξε το εργο και καλως εληξε γιατι ο Χιμενεθ δεν ειναι σε καμια περιπτωση προπονητης του εκατομμυριου. Πεταξε ενα νουμερο γιατι ηθελε να την κανει και την εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ Μπουκο αλλα δεν μπορει και οι δυο να εχουν δικιο.Στο τελος η μια αποψη θα δικαιωθει.Αλλοι δεν τον θελαν τον Ουζουνιδη και δικαιωνονται τωρα που μιλανε και αλλοι του εδωσαν πιστωση χρονου και μαλλον δεν βγαινει αυτη η επιλογη.Τον Αυγουστο ομως ηταν διαφορετικα τα πραγματα.Τεσπα και εγω του εδωσα πιστωση χρονου και ακομα και τωρα που μιλαμε πιστευω οτι θα τα παρει ολα τα μικρα ματς μεσα εξω (αν και φοβαμαι λιγο την ψυχολογια), το ερωτημα ειναι τον πιστεψε η διοικηση;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα υπάρχουν αυτοί που το καλοκαίρι έβλεπαν τα εγκλήματα και έβριζαν.

Υπάρχουν αυτοί (Ματζίσαν πχ) που έβλεπαν τα εγκλήματα και έλεγαν πάλι καλά γιατί με αυτούς που αποφασίζουν υπάρχουν και χειρότερα και εννοείται είχαν δίκιο και αυτοί (μπορούσαμε πχ να μην έχουμε περάσει ούτε Γιουρόπα Λιγκ).

Από την άλλη υπάρχουν αυτοί που θεωρούν τον Ουζουνίδη νέο Πεπ και τον Δέλλα νέο Κλόπ και τώρα απλά ίσως σοκάρονται που δεν είναι έτσι.

Υπάρχουν και αυτοί που απλά θεωρούν γαύρους όσους έκραζαν το καλοκαίρι τις ηλιθιότες του γεροξεκούτη και τώρα βρίζουν όσους έκραζαν το καλοκαίρι ότι δικαιώθηκαν σε βάρος της ομάδας.

 

Αυτά σε γενικές γραμμές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

δε διαφωνουμε καπου. αλλα τι σχεδιασμο να κανουν οι αχυρανθρωποι που υπαρχουν στην ΠΑΕ?

Εχουμε καθε λογης Λυμπε κ Νικοστρατους. Δε γινεται δουλεια με τετοιο casting.

Ο μοναδικος σχεδιασμος που κανουν ειναι οικονομικος και πως θα εξοικονομησουν περισσοτερα φραγκα.....οι επιπτωσεις αυτων των επιλογων δεν τους απασχολουν. Ολα γινοντε κατα τυχη οπως και το περσυνο πρωταθλημα που το πηρε μονος του ο Χιμενεθ και κανανε μεγαλη ΜΠΑΖΑ ενω ειχαν υπολογισει στα ψιχουλακια του Γιουροπα οι μπακαληδες οι ψιλικατζηδες....!

Ε τους ηρθαν ουρανοκατεβατα τα τσεπωσαν και ουτε για τα ματια του κοσμου δεν εφεραν αυτους που καιγονταν η ομαδα.....για τετοιους εμπορομαναβηδες μιλαμε....ξεπουλανε στην λαικη και αντι να παρουν το επομενο εμπορευμα πανε και τα τρωνε στις Βουλγαρες στην Εθνικη και μετα φταιει το ΤΕΒΕ και η ΔΟΥ....!

Καθε χρονο τα ιδια εκτος απο περσυ που εγινε το θαυμα Χιμενεθ....και τον ξαποστειλαν γρηγορα γρηγορα μην αρχισουν οι απαιτησεις....

Link to comment
Share on other sites

Flint η ΑΕΚ εκτός από ποδοσφαιρική ομάδα είναι και ΠΑΕ.

Και ως τέτοια έχει πάντα ως στόχο το κέρδος το οποίο έρχεται αυξάνοντας τα έσοδα και μειώνοντας τα έξοδα.

Σε αγωνιστικό επίπεδο είσαι πρωταθλητής.

Σε διοικητικό επίπεδο, σε επίπεδο ΠΑΕ είσαι κερδοφόρος (εκτός αν προκύψουν άλλα θέματα που δεν νομίζω).

Οπότε μην λέμε ξανά και ξανά τα ίδια ότι κοιτάζει τα φράγκα και να βγάλει από την μύγα ξύγκι δηλαδή ΟΚ αυτή είναι η δουλειά του.

Να τον κράξουμε άμα είναι που είναι ψώνιο, άμπαλος, ξεροκέφαλος και κάνει επιλογές του πούτσου είναι κάπως πιο παραγωγικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×