Jump to content

Παναιτωλικός - Α.Ε.Κ. (11η αγ.): 24/11, 19:00, ΕΡΤ1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Εγω πιστευω οτι το προβλημα ξεκιναει οτι σαν οπαδοι δεν δεχομαστε οτι εχει δικαιωμα να μας κερδιζει και ο Παναιτωλικος και ο Ατρομητος στην εδρα μας.Που ελεγε και μια ψυχη

Κοιτα αν θες να λεγεσαι ΑΕΚ και πας για πρωταθλημα δεν δεχομαστε .. Αν θελεις να εισαι κατι σαν Ξανθη Αστερας Νιονιος ολοι εχουν δικαιωμα στο ονειρο 

Link to comment
Share on other sites

Μαγε βαριεμαι να απανταω στα σεντονια σου. Ελα αυριο μπασκετ να σε μαχαιρωσουμε με τον σταυρο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το έχουμε νιώσει και το έχουμε καταλάβει εδώ και 4 μήνες.

Καιρός να το νιώσουν και να το καταλάβουν και οι ... "άλλοι".

Ποιοι ειναι οι "αλλοι" ρε Κωστα; Θα το κανουμε και προσωπικο; Οταν μιλαω σοβαρα το καταλαβαινετε οι περισσοτεροι εδω μεσα. Και με τους περισσοτερους εχω πιει και ενα κρασι και ξερετε. Απο περσι που πεταγατε στα συννεφα σας ειπα στη μαζωξη οτι το κυπελλο ΔΕΝ θα το παρεις διοτι δεν εισαι εκει που ειναι ο αλλος. Τι να κανουμε τωρα; Ο τυπος δινει πολλα λεφτα, εσυ δινεις λατερνες. Σκορπαει; Σκορπαει. Αν ειχες εσυ τα λεφτα του θα ειχες 15 φορες καλυτερη ομαδα. Δεν τα εχεις, δεν τα δινεις, τελειωσαμε. Αυτο το γηπεδο θα τελειωσει καποια στιγμη, θα βγει στη γυρα να δωσει το "πακετο" και παμε παρακατω. Απλα, κυνικα και ομορφα.

 

Δεν υπαρχει λεει θεμα με Μαρινο στα αποδυτηρια, κ αυτος βγαινει κ λεει οτι αδυνατει να βρει motivated παικτες. Προφανως δηλωνει αδυναμια ο ΙΔΙΟΣ να τους κανει motivate. 

Και δεν υπαρχει ΕΝΑΣ να ρωτησει, ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ χασανε το motivation οι παικτες σου? Ειναι απληρωτοι? Οχι. Εχουν παρει 100 κουπες? Οχι. 

Που το εστιαζει.

Θες να σου πω εγω που πιστευω; Αυτα τα "παιδια" πηραν πρωταθλημα, μπηκαν ομιλους Γιουροπα και τους βγαλανε αηττητοι, μπηκαν ομιλους Τσ. Λ. και βγαινει ο ιδιοκτητης και λεει "οτι κι αν καναετε ΤΟΣΑ ειναι". Ο παικτης σημερα παιζει κατα 90% μονο για τα φραγκα. Το υπολοιπο 10% ειναι κανα μουνι απο ινστα και η ψιλοεξουσια των αποδυτηριων που εχουν οι Μανταλοι. Κι οταν βγαινεις σαν Σιμοες της πρωταθλητριας Ελλαδας στην αγορα να βρεις 700 χιλιαρικα και δεν βρισκεις ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ να στα δινει, ε καπου λες αντε γαμηθειτε ολοι και το κλεινεις το μαγαζι. Ετσι λεω εγω με το φτωχο μου το μυαλο. Και η κουπα βγαινει μπουμερανγκ και λεφτα δεν αρπαζεις. Και ξαναγυρνας στα κυβικα σου αφου  το να σου βγαινει η γλωσσα δεν βγαζει πουθενα.

 

Υπάρχει και πιο σύντομος δρόμος που είναι η αλλαγή προπονητή.Κατά 99% αυτός ευθύνεται για την εικόνα που έχουμε.

Ασπιρινη. Δεν λυνεται το προβλημα της ΑΕΚ ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μανάρια, δεν πάτε πουθενά αλλού να συζητήσετε για Τίγρηδες και Ουζουνίδηδες ?

Τόσα σχετικά τόπιτς έχει το φόρουμ. (Εποχή Ουζουνίδη, Τίγρη όταν έρθεις , φύγεις, ξαναέρθεις)

Υπάρχουμε και κάποιοι εδώ μέσα που θέλουμε να μάθουμε Ισπανικά.

Μη μας τη σπάτε.

:D 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαγε βαριεμαι να απανταω στα σεντονια σου. Ελα αυριο μπασκετ να σε μαχαιρωσουμε με τον σταυρο

Να απαντας γιατι αλλιως θα σταματησω να γραφω κι εγω σοβαρα και θα επιστρεψω στο τρολινγκ να τελειωνουμε.

Και μιας και ειπες μπασκετ. Στο μπασκετ γιατι το αποδεχεσαι οτι εισαι τριτος; Γιατι δεν εχεις απαιτησεις να πατησεις στο κεφαλι το Γιαννακοπουλο και τα αδερφια; Ετσι για να χουμε και καλο ρωτημα. Και σε σενα και στους σταυρους το ερωτημα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν εφυγε ο Μοραις και ηρθε ο Χιμενεθ, ειχαμε μια βελτιωση. Γιατι να μην δοκιμασουμε το ιδιο, αυτη τη φορα διωχνοντας ουζου;

Χειροτερα δεν θα τα παμε σιγουρα, οποτε το μονο που θα χαθει θα ναι τα χρηματα της αποζημιωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ειναι οι "αλλοι" ρε Κωστα; Θα το κανουμε και προσωπικο; 

 

Καθόλου προσωπικό Χρηστάρα μου !

Οι "άλλοι" είναι εκείνοι που όταν εγώ -ας πούμε για να μην μπλέκω άλλους- έγραφα πριν 4 μήνες όσα γράφεις εσύ σήμερα μου απαντούσαν ότι "δεν είμαι ΑΕΚ" και θα περιμένω "να χάνει η ΑΕΚ για να χαίρομαι" και "θα ξεπονέσουνε τα μάτια μου από την άμυνα Χιμένεθ με την επιθετική μπαλάρα Ουζουνίδη".

Φαντάζεσαι αν είχε γίνει το θαύμα και τα πράγματα ήταν τούμπα ΤΙ θα άκουγα σήμερα ?

Ε, ο γαμιόλης ο τροχός γυρίζει, γυρίζει, κάπου "κάθεται" στο τέλος.

Και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Να απαντας γιατι αλλιως θα σταματησω να γραφω κι εγω σοβαρα και θα επιστρεψω στο τρολινγκ να τελειωνουμε.

Και μιας και ειπες μπασκετ. Στο μπασκετ γιατι το αποδεχεσαι οτι εισαι τριτος; Γιατι δεν εχεις απαιτησεις να πατησεις στο κεφαλι το Γιαννακοπουλο και τα αδερφια; Ετσι για να χουμε και καλο ρωτημα. Και σε σενα και στους σταυρους το ερωτημα.

Γιατι δεν είσαι ίδιο μέγεθος εδώ και πεντακόσιες εκατόν τριάντα πέντε χιλιάδες χρόνια. Γιατί στην πραγματικότητα δεν υπάρχει μπάσκετ στην Ελλάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μάκης πήρε κούπες και έφερε ξένο αναγνωρισμενο κόουτς.

 

Ο Μελ πήρε κούπα και έφερε αυτόν που λέγαμε ότι θα στείλουμε στον οσφπ να τους διαλύσει.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ας παραδεχτουμε για αρχη οτι το σχεδιο τιγρη -Λυμπε -Μαρινου δεν βγηκε. Οτι ξεφτιλιστηκε το σχεδιο τους. Οτι τελικα τα παιδια μετρηθηκαν και ηταν λιγα... 

Οι επιλογες λοιπον ηταν αυτες ΜΟΝΟ αφου λεφτα δεν υπαρχουν. Τοτε ολη η κοροιδια του καλοκαιριου για προτασεις συμφωνιες κτλ σταχτη στα ματια και φερουν ευθυνη ολοι. Ε λοιπον αφου δεν σου βγηκε το σχεδιο τοτε το αλλαζεις . Και σκουπιζεις οσους δεν μπορουν να σου κανουν την δουλεια. Και αν χρειαζεται κινητρο να μην χασεις απο τον Δελλα σορρυ αλλα κατι πολυ λαθος γινεται στην ομαδα. ΚΑι οταν δεν βρισκεις λεφτα απο αλλου για χ ψ λογους πουλας ....εστω και οπως τον Βρανιες και οχι 8  μυρια προταση  και δεν τον εδωσα 

 Τον δινεις για να μην φτασεις σε αυτο το σημειο. και για να πληρωσεις και κατι παραπανω οσους αξιζουν να τα παρουν και να μην παιζουν μονο για το φιλοτιμο 

Edited by Vargas21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοι αρδ που αποδομησαν Μανολο, θα τον κανουν τον Μαρινο του αλατιου. Δε ξερει σε ποια ΑΕΚοσφαιρα εμπλεξε ο Μαρινος. θα το καταλαβει σα χριστουγεννιατικο μποναμα.

Δεν νομιζω φιλε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι  αρχισαν παντως και δεν θα μαζευτουν

 

Η πλειοψηφια θα στηριξει στρατηγο με τον τροπο της

Link to comment
Share on other sites

Κι ο κετσ κράζει κι αυτός (μόνο τίτλο είδα) αλλά αυτό αλλάζει άμεσα σε αποθέωση αν χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοι αρδ που αποδομησαν Μανολο, θα τον κανουν τον Μαρινο του αλατιου. Δε ξερει σε ποια ΑΕΚοσφαιρα εμπλεξε ο Μαρινος. θα το καταλαβει σα χριστουγεννιατικο μποναμα.

 

Δεν είμαι σίγουρος, τον Μπάγιεβιτς για παράδειγμα τον στήριξαν μέχρι την τελευταία ρανίδα του αίματός τους.Με τον Δέλλα κράτησαν μετριοπαθή στάση, τον Κετσπάγια τον ξέσκισαν και στον Μοράις έδειχναν οίκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτ-απαντησεις

 

-Γιατι εφυγε ο Χιμενεθ ή τουλαχιστον δεν αντικαταστηθηκε απο καναν σοβαρο;

-Γιατι δεν υπηρχαν τα ΧΡΗΜΑΤΑ για να γινει εστω ενα απο τα δυο

 

-Γιατι εφυγε ο Αραουχο;

- Γιατι δεν ειχες τα ΧΡΗΜΑΤΑ να τον κρατησεις κι αλλο

 

-Γιατι εφυγε ο τρελο-Βρανιες;

-Γιατι ηθελε πολυ περισσοτερα ΧΡΗΜΑΤΑ για να μεινει, διαφορετικα ηθελε να παει στην Αντερλεχτ που σου εδινε καλα ΧΡΗΜΑΤΑ

 

-Γιατι τα εσπασες με Λαζαρο;

-Γιατι ηθελε περισσοτερα ΧΡΗΜΑΤΑ που του τα εδινε αλλος

 

-Γιατι οι παικτες που εφυγαν δεν αντικατασταθηκαν επαρκως;

-Γιατι κινεισαι μονο με δανεικους και ελευθερους, αφου δεν εχεις ΧΡΗΜΑΤΑ

 

-Γιατι δεν εχεις σοβαρο τεχνικο διευθυντη;

-Γιατι οι σοβαροι τεχνικοι διευθυντες θελουν ΧΡΗΜΑΤΑ

 

-Γιατι δεν ενισχυθηκες επιπλεον;

-Γιατι δεν υπηρχαν τα ΧΡΗΜΑΤΑ

 

-Γιατι δεν εκμεταλλευτηκες ουτε ευρω απο την εξοδο στο τσαμπιονς λιγκ;

-Γιατι σου ελειπαν τα μισα ΧΡΗΜΑΤΑ, για το γηπεδο, οποτε τα λεφτα θα πανε εκει

 

-Γιατι καποιοι παικτες που ειναι να ανανεωσουν δεν παιζουν μπαλα φετος;

-Γιατι δεν τα εχεις βρει μαζι τους στα ΧΡΗΜΑΤΑ

 

-Γιατι ο Ιβαν πλεον σε εχει χαλαρα;

-Γιατι εχει πολυ περισσοτερα ΧΡΗΜΑΤΑ

 

Αυτα απο μενα. Δεν ειναι και καθε μερα του Αη-Γιαννιου να ξερετε. Δυστυχως.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

To mr dhmatos dn vlepo k anhsuxo.

Να ποσταρει από το πούλμαν; Κάτσε να φτάσουν Αθήνα, να πάει κι απ'το σπίτι και μετά θα μας γράφει ότι είμαστε μουνόπανα που δεν εκτιμάμε που ήταν η ΑΕΚ πριν 5 χρόνια κλπ ντραμα κουιν φάση

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα που ΛΥΣΣΑΓΕ, τώρα μυρίζει… πτωμαΐνη!

Μπορούμε κάλλιστα να κράξουμε συγκεκριμένους παίκτες, για τα χάλια τους, αλλά το συνολικό χάλι της ομάδας, ξεπερνά τα πάντα. Κι όταν υπάρχει ομαδικό χάλι, δεν μπορεί να μπει σε συζήτηση, το ποιος έχει τη βασική ευθύνη.

Με όλους τους παίκτες, πλέον στη διάθεσή του και μετά από διάστημα διακοπής του πρωταθλήματος, όπου υποτίθεται πως έγινε, τόσο αγωνιστική, όσο και ψυχολογική προετοιμασία, βλέπεις αυτό το έκτρωμα στο Αγρίνιο, που κατόρθωσε να ξεπεράσει και τη χάλια εμφάνιση στο ματς με τον ΠΑΟ.

Μπορείς να πεις για λανθασμένες επιλογές, μπορείς να πεις για έλλειψη εναλλακτικών λύσεων παιχνιδιού από τη στιγμή που βλέπεις ότι αυτό που θες να παίξεις, δεν… τσουλάει. Αλλά και πάλι, είναι πολύ δευτερεύοντα όλα αυτά, μπροστά στην κατάθλιψη που βγάζει η ΑΕΚ.

Και είμαι πεπεισμένος πλέον ότι τη βγάζει αυτή την κατάθλιψη, γιατί πολύ απλά, η ομάδα διακατέχεται από κατάθλιψη. Κι αν υπάρχει μια πολύ βασική διαφορά σε σχέση με πέρυσι, δεν πρέπει να την αναζητούμε τόσο σε αγωνιστικές συγκρίσεις και σε αριθμούς, αλλά στο ότι η ομάδα που κατέθετε την ψυχή της, που είχε αυτοπεποίθηση που τσάκιζε κόκαλα, που δεν εγκατέλειπε καμία μάχη όσο χαμένη κι αν φαινόταν, που είχε ενέργεια 200%, που με μια λέξη ήταν ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΗ, αυτή τη στιγμή μυρίζει… πτωμαΐνη!

Πάνος Λούπος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, τον Μπάγιεβιτς για παράδειγμα τον στήριξαν μέχρι την τελευταία ρανίδα του αίματός τους.Με τον Δέλλα κράτησαν μετριοπαθή στάση, τον Κετσπάγια τον ξέσκισαν και στον Μοράις έδειχναν οίκτο.

Μετα την τεσσαρα απο γαυρο παντως, το πρωτοσελιδο της ωρας ηταν η προαναγγελια του τελους του Δελλα.

Αν βγουν 365 και ωρα να θαψουν μαρινο, θα ναι γραμμη από "επάνω"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×