Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IV


NIS 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Το επόμενο βήμα είναι η υπογραφή του αρμόδιου υπουργού, ? άνου Σκουρλέτη, η οποία χρονικά τοποθετείται έως το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Ακολούθως, σειρά στην προσπάθεια έκδοσης οικοδομικής άδειας παίρνει η κατάθεση του ολοκληρωμένου φακέλου στη Διεύθυνση Οικονομικών και Κτιριοδομικών Κανονισμών.

Οι γραφειοκρατικές εκκρεμότητες, σύμφωνα με το ρεπορτάζ, εκτιμάται να τακτοποιηθούν μέχρι τις αρχές καλοκαιριού και στη συνέχεια θα μπουν στον χώρο οι μπουλντόζες για να αρχίσουν την κατασκευή.

Οι γραφειοκρατικές εκκρεμότητες, σύμφωνα με το ρεπορτάζ, εκτιμάται να τακτοποιηθούν μέχρι τις αρχές καλοκαιριού και στη συνέχεια θα μπουν στον χώρο οι μπουλντόζες για να αρχίσουν την κατασκευή.

:lol:  Το δουλεμα του αιωνα....

Link to comment
Share on other sites

:lol:  Το δουλεμα του αιωνα....

 

Κλαίω. Υπάρχουν άνθρωποι που τα γράφουνε και υπάρχουν που τα διαβάζουνε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Τωρα που θα ξεκινησει η ? εριφερεια τους δρομους γυρω-γυρω θελω τον Αρη να κυλιεται στην πισσα. Αιντε.

.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η μελετη εχει εγκριθει καιρο τωρα, εχουμε βαλει και το ρημαδι το εγγραφο. Τωρα το πηρε ειδηση ο Τσαταλης;;!!;;

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

καλα ακομα περιμενετε γηπεδο???

 

2,5 χρονια περασαν απο την επισημη παρουσιαση και ακομα δν εχουμε βγαλει αδεια.   

 

κ ακομα δν εχουμε παει στα δυσκολα σημεια του εγχειρηματος.     δλδ στο χρημα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο πατερας ? αϊσιος μου ειχε πει οτι θα ειμαι 53 ετων και θα περασω την ? υλη του Βοσπορου κρατωντας ενα χαρτι στα χερια μου που θα γραφει Α11-21.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Φτάσαμε εκεί που δεν είχαμε φτάσει ποτέ έως τώρα.

Αργά ? Με παραλείψεις ? Με λάθη ? Με το τέρας της γραφειοκρατίας ?

Φτάσαμε. Και ξεκινάει νέος αγώνας δρόμου έως τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

 Και ξεκινάει νέος αγώνας δρόμου έως τον Ιούλιο.

 

Ως τον Ιούλιο είναι ένα τετράμηνο.... γιατί το βλέπεις τόσο μακριά? Υποτίθεται ότι όλα είναι πια έτοιμα, οι όποιες αντιδράσεις από τα καρτούν της Ν.Φ, ΑΒες, Μάλλιους και λοιπούς συριζοταλιμπάν έχουν πια μειωθεί σημαντικά και υποτίθεται επίσης ότι στη φάση αυτή πρέπει να πιέσει λίγο κι ο Δημητράκης να τρέξουν οι διαδικασίες.... Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με το χαρτί για τα συνοδά που λέει κι ο Ζάστρος.. (απαιτούμε ενημέρωση σχετικά).

Τεσπα, η ουσία είναι να συμπέσουν μπουλντόζες και διαρκείας αλλιώς θα υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κανα 20 ημερο να παρεις αδεια - πασχα - να βγει αναδοχος - να ξεκινησουν και τα συνοδα 

 

αισιοδοξο σεναριο ο ιουλιος

Link to comment
Share on other sites

Ιουλιο; ιουλιο στα αρχιδια μας. Τοσα χρονια υπομονη δεν κολλαμε σε λιγους μηνες.

Απλα αν δεν ξεκινησει το καλοκαιρι τερμα ολα. Τερμα το διαρκειας μετα απο πολλααα χρονια, τερμα η παρουσια βρεξει χιονισει, τερμα τα ταξιδια.

Καθε φορα βαζω κ αλλη ημερομηνια ληξης, αυτη την φορα θα την τηρησω.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο πατερας ? αϊσιος μου ειχε πει οτι θα ειμαι 53 ετων και θα περασω την ? υλη του Βοσπορου κρατωντας ενα χαρτι στα χερια μου που θα γραφει Α11-21.

Α11-21 ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΙΘΜΟΣ ? ΤΗΣΗΣ ΤΗΣ AEGEAN ΘΑ ΕΝΝΟΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Από τη στιγμή που θα πάρεις την άδεια νομίζω τελείωσε το θέμα, το γήπεδο ΘΑ ΓΙΝΕΙ. Δεν το σταματάνε όσο και να προσπαθήσουν, άντε να πετύχουν κάποιες μικροκαθυστερήσεις. Σιγά σιγά έχουν αρχίσει να το χωνεύουν και να το εμπεδώνουν πια μέχρι και οι "πολέμιοι"....

Και τότε, όταν ξεκινήσει το έργο και πέσουν τα πρώτα μπετά, ο Φίλαθλος θα γνωρίσει πρωτοφανή αποθέωση!

Γιατί όσο και να του τα χώνουμε που δεν επενδύει κτλπ, η αλήθεια είναι ότι τα βασικά θέματα της ΑΕΚ : Γήπεδο - παράγκα- ομάδα, τα προχωράει τελικά.

Μπορεί σε ρυθμό χελώνας και πολύ πιο αργά απ ότι περιμέναμε και στα 3 μέτωπα, τα προχωράει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ιουλιο; ιουλιο στα αρχιδια μας. Τοσα χρονια υπομονη δεν κολλαμε σε λιγους μηνες.

Απλα αν δεν ξεκινησει το καλοκαιρι τερμα ολα. Τερμα το διαρκειας μετα απο πολλααα χρονια, τερμα η παρουσια βρεξει χιονισει, τερμα τα ταξιδια.

Καθε φορα βαζω κ αλλη ημερομηνια ληξης, αυτη την φορα θα την τηρησω.

Κάτι θα βρουν να παραμυθιαστείς ξανά.

Εγώ το έχω ξεγράψει από το μυαλό μου το θέμα του γηπέδου κι έχω βρει την ησυχία μου.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα πάρεις την άδεια νομίζω τελείωσε το θέμα, το γήπεδο ΘΑ ΓΙΝΕΙ. Δεν το σταματάνε όσο και να προσπαθήσουν, άντε να πετύχουν κάποιες μικροκαθυστερήσεις. Σιγά σιγά έχουν αρχίσει να το χωνεύουν και να το εμπεδώνουν πια μέχρι και οι "πολέμιοι"....

Και τότε, όταν ξεκινήσει το έργο και πέσουν τα πρώτα μπετά, ο Φίλαθλος θα γνωρίσει πρωτοφανή αποθέωση!

Γιατί όσο και να του τα χώνουμε που δεν επενδύει κτλπ, η αλήθεια είναι ότι τα βασικά θέματα της ΑΕΚ : Γήπεδο - παράγκα- ομάδα, τα προχωράει τελικά.

Μπορεί σε ρυθμό χελώνας και πολύ πιο αργά απ ότι περιμέναμε και στα 3 μέτωπα, τα προχωράει όμως.

Όσα κωλόχαρτα και να χεις στα χέρια σου χωρίς γκαφρά δεν ξεκινάει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Δεν ξέρει κανείς για Ιούλιο αλλα όταν ακούς Μάϊο βάζεις μόνος σου και κάτι ακόμα. Ελλάδα είμεθα.

Link to comment
Share on other sites

κατσε να υπαρχει Ελλαδιστάν τον ιουλιο και βλεπουμε ......

πιο πιθανο να βγαζουμε αδειες παραμονης σε κανα μαροκο η καμια γιουσα

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Αααα,τοσο καιρο εννοουσαν την αδεια για τη Μ? Ε,οχι τη οικοδομικη,μαιστα,εγω παντως μαρτη φορεσα στο δεξι μου χερι αλλα με κιτρινη κλωστη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξεκινησει η Ρενα τα συνοδα, δεν ξεκουναει ο Μελισσανιδης. ? ρωτα θα δεθει ο γαιδαρος και μετα τα υπολοιπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×