Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

5-6 φορες ακομα εσοδα απο ΤΣΛ και θα ολοκληρωθει. Θα ειναι το μοναδικο ημιτελες γηπεδο του κοσμου που εμεινε στην μεση και κοστισε οσο το Καμπ Νου....

 

1308048.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελειωσει το θεμα παιδια, μην ανησυχειτε. Και εχει τελειωσει και η χρηματοδοτηση και εχει βρεθει και ο αναδοχος. Αφηστε τι συμβαινει επικοινωνιακα και πως πρεπει να βγουν προς τα εξω καποια πραγματα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πληροφόρηση έχετε όσοι γράφετε.

Εγώ ΕΝΑ ξέρω και μαζί με εμένα άλλα 8-9 εκατομμύρια κόσμος.

Μέσα στο έργο θα είναι ΚΑΙ ο Μπόμπολας.

Μα με 80%, μα με 50, μα με 3, έργο στο Ελλάντα χωρίς τον Μπόμπολα ΔΕΝ γίνεται !!!

 

:D 

Link to comment
Share on other sites

erm, οχι. εκτος αν ξαναβγει ο ηλιος του ΠΑΣΟΚ καπου

 

Θα σε στενοχωρήσω.

Όχι, δεν εννοώ ότι θα ξαναβγεί ο Ήλιος του Κινήματος.

Ησύχασε.  :lol: 

Αλλά κάνε έναν κόπο και ψάξε ΟΛΕΣ τις κοινοπραξίες που έχουν αναλάβει από μεσαία έργα και πάνω επί ΠΑΣΗΣ κυβερνήσεως και ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΕΙΣ !!!

Ο Γιώργαρος είναι σαν την κοκακόλα. Πάει με όλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελειωσει το θεμα παιδια, μην ανησυχειτε. Και εχει τελειωσει και η χρηματοδοτηση και εχει βρεθει και ο αναδοχος. Αφηστε τι συμβαινει επικοινωνιακα και πως πρεπει να βγουν προς τα εξω καποια πραγματα.

 

 

Έχει βρεθεί ήδη η ανάδοχος εταιρεία για την υπογειοποίηση

 

17757235_1850354121881966_84513027266431

Link to comment
Share on other sites

Το πώς εχει βρεθει ηδη αναδοχος ενω θα γινει δημοσιος διαγωνισμος, μονο εσεις το ξερετε παιδες. Ακουτε κι εμενα, κατι ξερω απο τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ειναι τοσο απλο, ποσο μαλλον για να το ξερουν μεχρι και χρηστες εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και το προηγούμενο Σάββατο έτσι και σήμερα ο Δημήτρης Μελισσανίδης επισκέφθηκε τα έργα στη Νέα Φιλαδέλφεια. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ επιθεώρησε τις εργασίες για την ανέγερση της Αγια Σοφιάς και ενημερώθηκε από πρώτο χέρι για την πορεία τους από τους υπεύθυνους. Σε τακτά χρονιά διαστήματα ο Δημήτρης Μελισσανίδης πηγαίνει στη Νέα Φιλαδέλφεια για να έχει προσωπική εικόνα για την ανέγερση του Ναού και να μιλάει με τους ανθρώπους που έχουν αναλάβει το ιστορικό έργο για την ΑΕΚ.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Οι μάγκες φοράνε μαύρα" και οι σκληροί καργιόληδες σιδεροκέφαλοι δεν φοράνε κράνη στα εργοτάξια αυτής της Γης.

 

paiktes+aek.jpg

 

:D

 

ΥΓ Το γιδοτάγαρο ΣΝ έχει υπΕρετήσει και τού 'χει μείνει το "ψαρωτικό" με το κατεβασμένο γείσο ???  :lol: 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οταν ρωτησε καποιος απο τους παικτες "ποτε μπαινουμε μεσα"?,σιωπη επικρατησε και καμια φωνη δεν απαντησε.

Link to comment
Share on other sites

Λαμπρο και μπακακης βγαλαν το κρανος μη χαλάσει το μαλλί και ο Τσόσιτς με τη γάτου πιο πολλή ασχολείται με το στιλ παρα με τη μπάλα .

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε την ενημέρωση της ΠΑΕ για την εξέλιξη των έργων, όσον αφορά την κατασκευή των πυλώνων

Οι εργασίες της κατασκευής του γηπέδου της ΑΕΚ προχωρούν με γοργούς ρυθμούς. Οπως διαβάσατε από το aek365 ήδη ήρθε από την Ιταλία το πρώτο κομμάτι του στεγάστρου του γηπέδου. Η ΠΑΕ ενημέρωσε σχετικά, τονίζοντας πως τις τελευταίες δύο ημέρες υπήρξε  μια σημαντική εξέλιξη όσον αφορά την κατασκευή των πυλώνων του γηπέδου. Τοποθετήθηκαν τα πρώτα μεταλλικά ένθετα, οπως λέγονται, τα οποία είναι μια μεταλλική κατασκευή βάρους 6 τόνων (το κάθε ένθετο). Κάθε πυλώνας έχει δύο: Ένα στα 25 μέτρα και ένα στα 39, που είναι και το τελικό του ύψος.

Χθες και σήμερα τοποθετήθηκαν τα πρώτα ένθετα στους δύο πυλώνες που βρίσκονται από την πλευρά του Αλσους. Και στους δύο τοποθετήθηκαν τα πρώτα, αυτά που μπαίνουν στα 25 μέτρα, προκειμένου να συνεχιστεί η σκυροδέτηση μέχρι να φτάσουν στα 39 μέτρα. Τις επόμενες ημέρες θα μπει το ένθετο και στον πυλώνα της άλλης πλευράς που έχει ήδη κατασκευαστεί. Το επίσης σημαντικό είναι πως μέσα στο επόμενο 10ήμερο θα ξεκινήσει και η κατασκευή του τέταρτου και τελευταίου πυλώνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μεινω εδω. Εσυ λες οπως τον βολευε, εγω οπως το πιστευε. Και για μερικους το πιστευει ακομα. Τα λεφτα δεν εμειναν στην τσεπη. Το εχουμε πει και γραψει 433 φορες. Να το γραψουμε 434: τα λεφτα πανε στο γηπεδο. Δεν θα παρεις δανειο για να χτισεις το γηπεδο. Επισημως ο ιδιος ο Δηματος τα εγραψε, οχι εγω, δεν βγηκαν απο την κοιλια μου.

 

Ματζ μου, το "τσέπη τα λεφτά" έχει και την εξ αντανακλάσεως ανάγνωση και σε αυτήν θα πρέπει να δώσουμε βάση.

ΟΚ, πιστεύουμε Δημάτο ότι ΑΥΤΑ τα λεφτά θα πάνε γήπεδο.

Θα πάνε βέβαια εις βάρος της ομάδας και της ενδυνάμωσης της.

Αν δεν πήγαιναν γήπεδο και αντ' αυτού ισχυροποιούσαν την ομάδα θα "έλειπαν" -θα μου πεις- από το γήπεδο.

Όταν κάποτε έγινε η ερώτηση "Και αν δεν καλυφθεί όλο το ποσό για την ανέγερση του γηπέδου, τι θα γίνει με το υπόλοιπο ?", ΚΑΠΟΙΟΣ απήντησε "ΤΑ ΕΓΓΥΩΜΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΣ".

Άρα, εξ αντανακλάσεως -όπως προείπα- τα λεφτά που "πήγαν γήπεδο" ΓΛΥΤΩΣΑΝ κάποιον από το "εγγυώμαι προσωπικώς" άρα βάζω το χέρι στην τσέπη.

Είναι ένα ιδιόμορφο "τσέπωμα", νες πά ?

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ματζ μου, το "τσέπη τα λεφτά" έχει και την εξ αντανακλάσεως ανάγνωση και σε αυτήν θα πρέπει να δώσουμε βάση.

ΟΚ, πιστεύουμε Δημάτο ότι ΑΥΤΑ τα λεφτά θα πάνε γήπεδο.

Θα πάνε βέβαια εις βάρος της ομάδας και της ενδυνάμωσης της.

Αν δεν πήγαιναν γήπεδο και αντ' αυτού ισχυροποιούσαν την ομάδα θα "έλειπαν" -θα μου πεις- από το γήπεδο.

Όταν κάποτε έγινε η ερώτηση "Και αν δεν καλυφθεί όλο το ποσό για την ανέγερση του γηπέδου, τι θα γίνει με το υπόλοιπο ?", ΚΑΠΟΙΟΣ απήντησε "ΤΑ ΕΓΓΥΩΜΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΣ".

Άρα, εξ αντανακλάσεως -όπως προείπα- τα λεφτά που "πήγαν γήπεδο" ΓΛΥΤΩΣΑΝ κάποιον από το "εγγυώμαι προσωπικώς" άρα βάζω το χέρι στην τσέπη.

Είναι ένα ιδιόμορφο "τσέπωμα", νες πά ?

 

http://www.aek365.com/a-562061/aukshsh-m-k-21-000-000-eurw-gia-thn-agia-sofia-h-oikogeneia-melissanidh-tha-balei-ta-15.htm

 

Το μαγικό νούμερο 21 που τελικά ανακλήθηκε τον περασμένο μήνα και όχι απλώς πέρασε στα ψιλά αλλά θάφτηκε εντελώς.

Μάντεψε αυτά τα 21 από που θα προέλθουν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ο ηγέτης της ΑΕΚ είχε δεσμευτεί στην παρουσίαση του έργου ότι θα βάλει 10.000.000 ευρώ όμως επειδή στο προσκλητήριο που έχει κάνει δεν υπήρξε η… τεράστια ανταπόκριση το ποσό που θα καταθέσει η οικογένεια Μελισσανίδη αναμένεται να φτάσει τα 15.000.000 ευρώ όπως αναφέρει το ρεπορτάζ της Live Sport! Μετρητά! Από εκεί και πέρα οι Πέτρος Παππάς και Πόλυς Χατζηιωάννου θα τηρήσουν την δέσμευση τους και θα βάλουν από 2.000.000 ευρώ ο καθένας. Προσωπικός φίλος του Μελισσανίδη και γνωστός ΑΕΚτζής που όμως την παρούσα φάση δεν επιθυμεί για προσωπικούς λόγους να γίνει γνωστό το όνομα του θα δώσει 1.000.000 ευρώ και από εκεί και πέρα το ποσό αναμένεται να καλυφθεί από συνδυασμό δωρεών. Για το εκατομμύριο που λείπει αλλά και για το υπόλοιπο ποσό μέχρι να χτιστεί ο ΝΑΟΣ εγγυάται προσωπικά ο Μελισσανίδης.

Κλαίω.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.aek365.com/a-562061/aukshsh-m-k-21-000-000-eurw-gia-thn-agia-sofia-h-oikogeneia-melissanidh-tha-balei-ta-15.htm

 

Το μαγικό νούμερο 21 που τελικά ανακλήθηκε τον περασμένο μήνα και όχι απλώς πέρασε στα ψιλά αλλά θάφτηκε εντελώς.

Μάντεψε αυτά τα 21 από που θα προέλθουν.

αν εισαι σιγουρος οτι ανακληθηκε, τα εγραψες ολα σε 1,5 γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το γηπεδο θα κοστισει πολυ περισσοτερα χρηματα, για να μας πουν οτι  τελικα εβαλε και ο μεγαλος 25 μυρια.....

να χωρεσει καπου και η δκη του δωρεα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×