Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

Ολη αυτη η ιστορια με το γηπεδο ειναι πραγματικα φαση να το ονομασει "Δημητρης Μελισσανιδης" ο συλλογος.

Ειλικρινα δεν υπαρχει αλλος ανθρωπος να μπορουσε να κανει αυτο το εργο με τις συγκεκριμενες συνθηκες και το συγκεκριμενο περιβαλλον στην Ελλαδα.

Ειναι απιστευτο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ειδα χθες μετα απο ΠΟΛΥ καιρο βιντεο απο τα εργα

 

ρε σεις τί ειναι αυτο?? εχω παθει σοκ

 

εχω να περασω και καιρο απο εκει γιατι πλεον δουλευω Χολαργο και μου επεσε το σαγονι

 

δεν εχω ξαναδει ολοκληρο βιντεο στο youtube με οικοδομικες εργασιες

 

ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ολη αυτη η ιστορια με το γηπεδο ειναι πραγματικα φαση να το ονομασει "Δημητρης Μελισσανιδης" ο συλλογος.

Ειλικρινα δεν υπαρχει αλλος ανθρωπος να μπορουσε να κανει αυτο το εργο με τις συγκεκριμενες συνθηκες και το συγκεκριμενο περιβαλλον στην Ελλαδα.

Ειναι απιστευτο.

 

Μιλάς όμορφα.

Ωραία τοποθέτηση.

Και η αξία της αυξάνεται από τη στιγμή που -εξ όσων γνωρίζω- πλην της "αμαρτωλής" υπόθεσης Παρακμιακού δεν έχεις παιδιά να βαστάς μια πισινή όπως ο ΣτΕλιανόπουλος -ας πούμε-.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

To σκαλοπατακι ενδοιαμεσα το βαλανε για να μην σκονταφτει ο μανταλος ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Η σκαλα που θα οδηγει στον παραδεισο για τους καλους και στην κολαση για τους κακους, παραφράζοντας αυτο που που ηταν γραμμενο στο δωματιακι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα που λενε Ναο οι γαυροι κ τα ζμπαουγκ το γηπεδο τους, γιατι οκ δε γινεται να μην το αντιγραψουν. Προτεινω να το λεμε Πατριαρχειο εμεις, ετσι για να γινει φαση που λεμε κ στα 80ς.

 

Καλα γουστα θα ηταν , να ειχαμε "αντιστοιχια" απο την οριτζιναλ Αγια Σοφια.

Πχ υπηρχαν χαρακτηριστικα της Αγ.Σοφιας που θεωρουνται σημαντικα. πχ η θεση της αυτοκρατειρας με τους πρασινους κιονες. η μαρμαρινη πυλη (οχι η χρυσοπορτα), η τεραστια πυλη του αυτοκρατορα.... 

Αφου κανουμε αναφορα του ονοματος κ στο βυζαντινο, ε κατι πρεπει να γινει αντιστοιχο.. Οχι μονο ενα ψηφιδωτο δηλαδης..

 

Emperor-Door.jpg

Οι βυζαντινες επιρροες στην  εξωτερικη οψη παντως δεν αρεσαν στο κεντρικο συμβουλιο αρχιτεκτονικης και αφαιρεθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο αν γινει οπως το εχουμε δει στο βιντεο παρουσιασης θα ειναι πολυ ωραιο. Ειδικα για μεσα δεν εχω καμια αμφιβολλια.

 

Στο εξω εχω μια μικρη αμφιβολλια για ορισμενα πραγματα, αλλα και παλι ωραιο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα τα βιντεο που εχουν ανεβει και τις φωτογραφιες και φανταζομουν, για αλλη μια φορα, πως θα ειναι η τελετη εναρξης κτλ.

Μαλακια να μην ειναι ο Αντρές ο Σιμόες σε αυτήν. Για μενα θα επρεπε να μπει σαν Αρχηγος, αλλα οκ το περβραχιονιο το φοραει η αδυναμια του προεδρου.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ τη χαζή ερώτηση της ημέρας ? Αν κ εφόσον με το καιρό θέλουμε κ τρίτο διάζωμα αλλά μπομπονέρα , υπάρχει η δυνατότητα ?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ τη χαζή ερώτηση της ημέρας ? Αν κ εφόσον με το καιρό θέλουμε κ τρίτο διάζωμα αλλά μπομπονέρα , υπάρχει η δυνατότητα ?

Μπα. Το ξεκοψε και ο ανδριοπουλος. "Αν στο μελλον η ΑΕΚ θελει μεγαλυτερο γηπεδο, θα ψαξει αλλου".

Αλλα αυτο δεν θα συμβει στο ορατο μελλον, ετσι δυσκολο που ειναι να χτισεις γηπεδο στην ελλαδα και εφοσον θα χουμε ηδη την αγιασοφια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×