Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Ρε αρχίδι ματζίσιαν, μου την λες με αυτά τα μπακσπέις και τα σπέις; -_-

 

Χρήστη Βασιλομπίλαρε, τί να συγκρίνω ρε συ;

Μιλάμε για την βούρτσα με την πούτσα...

Link to comment
Share on other sites

Τι σε τι να τον συγκρινω? ποιος ειναι πιο μαγκας με νοιαζει σαν οπαδο, οχι πιο αλητης (αν αυτο εννοειτε).

 

Επισης αν ο Κοκκαλης ειναι και καλα ασυγκριτος, ας τον συγκρινουμε με τον Μαρινακη ή ακομα και τον Σαββιδη (που εχει πλασαριστει ως πολυ μικροτερο μεγεθος).

 

? ρος το παρον ουτε συγκριση με τον Αλαφουζο δεν σηκωνει ποδοσφαιρικα.

 

Μια συγκριση με τον Θανοπουλο και τον Αδαμιδη θα ηταν πιο νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αρχίδι ματζίσιαν, μου την λες με αυτά τα μπακσπέις και τα σπέις; -_-

 

Χρήστη Βασιλομπίλαρε, τί να συγκρίνω ρε συ;

Μιλάμε για την βούρτσα με την πούτσα...

Μην αφήνεις την πίκρα να σε οδηγεί σε μηδενισμό.

Τον Σωκράτη ακόμα τον πληρώνουμε. Μην πέφτεις σε λούμπα σύγκρισης.

Άλλο το επιχειρηματικό κι άλλο το ποδοσφαιρικό.

Link to comment
Share on other sites

Καμία πίκρα Μπίλαρε μου.

Δυστυχώς είναι η πραγματικότητα.

 

Όσο για το "ακόμα τον πληρώνουμε", δεν πληρώνουμε μόνο αυτόν, αλλά όλους αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Εκει εγινε η μαλακια. Απο την ανυπαρξια των προηγουμενων αναγορευτηκε αυτος σαν ο γαμαω του συμπαντος. Ε τελικα δεν ειναι και απολυτα φυσιολογικα δεν ειναι λεω εγω διοτι δεν εχουμε 2002 για να ρεει αφθονο το χρημα. Μετρανε ολοι και το ευρω πλεον με πρωτο και καλυτερο το κρατος. Το λαθος το δικο του ειναι οτι γουσταρει πολυ την αποθεωση και το γλειψιμο και ποτέ δε βουλωσε το στομα ολων αυτων που πιπιλαγανε τα αυτια του ΑΕΚτζη για το μεγαλο γαμια που θα ερθει και θα εινια ο Ροκκο της ΑΕΚ. Αυτες τις μαλακιες πληρωνουμε. Γι αυτο επιμενω τοσο πολυ στους πουστηδες τους αρδ και τονιζω με καθε ευκαιρια το κακο που εχουνε κανει στον οργανισμο. Θες δε θες τοσα χρονια, αυτοι πιπιλαγανε τα αυτια μας και ο αλλος αφηνε τους Σηφακηδες να γραφουνε για εκατονταδες εκατομμυρια και γαμησια παρα φυσιν σε αλλοθρησκους. Και τελικα παγωτο χωνακι με Ανακογλου και εσοδα/εξοδα.

Οσο και να εχουν λυσσαξει διαφοροι οτι δεν εχει και πολλα λεφτα και ειναι μπροστινος αλλων, λεφτα ΕΧΕΙ παρα παρα πολλα.

 

Δεν βγαζει νοημα οταν λενε οτι δεν εχει.

 

Επομενως το προβλημα δεν ειναι το μεγεθος του, το προβλημα ειναι οτι εχει το συνδρομο της κουτιπονηριας και της φοβιας που εχει ο Νικαιωτης που ξεκινησε ξυπολυτος και φοβαται μην τα χασει.

Αφου αυτος ειναι, καλο ειναι να μην εμπλεκε ποτέ ομως, ουτε σαν αντιπολιτευση, ουτε τωρα.

 

Αλλα μαλλον δεν ειναι τοσο ξυπνιος οσο νομιζα. Και εκτεθηκε και τα γαμησε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Καμία πίκρα Μπίλαρε μου.

Δυστυχώς είναι η πραγματικότητα.

 

Όσο για το "ακόμα τον πληρώνουμε", δεν πληρώνουμε μόνο αυτόν, αλλά όλους αυτούς.

Αδερφέ Αβραάμ ... Κόκκαλης δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να ξαναβγεί στο ελληνικό Κράτος. ? έρασε σαν οδοστρωτήρας χωρίς εμπόδιο.
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

1) ? ληρωνεις παραπανω απο τα εσοδα και φερνεις παιχταραδες

2) Βγαζεις απο εσοδα στο ΟΑΚΑ με τους παιχταραδες που εφερες απο τον διψασμενο-πεινασμενο ΑΕΚτζη 3 φορες οτι εβαλες.

3) ? αιρνεις πισω αυτα που εβαλες και κατι παραπανω φυσικα ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ομαδα που γαμαει και σε προσκυναει ο κοσμος..!

4) Με την ομαδα που γαμαει μαζευεις του κοσμου τα λεφτα απο χορηγους και ΕΥΡΩ? Η 2-3 χρονια και πας μετα ΜΑΓΚΑΣ και ΗΓΕΤΗΣ και ΧΤΙΖΕΙΣ γηππεδο Ο? ΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ με τα ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ παλι ως επενδυση.

5) Ολα τα αλλα ειναι παπαριες και σε θεμα ομαδας και σε θεμα γηπεδου.Με το Τζαμπα θα παιρνεις ψειρες...ψειρες θα βαζεις και θα καταντησεις την ΑΕΚ ? ανιωνιο στο τελος...!

 

Αυτα πιστευω πρεπει να κανει και τελος.

Γηπεδο οπως παει να το κανει δεν θα το κανει ? -Ο-Τ-Ε και χωρις να γυρισει ο κοσμος αναποδα....! Αυτος σε λιγο θα περιμενει να ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ αναποδα για να κανει ΓΗ? ΕΔΟ ετσι οπως εχει μπλεξει το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ σας εβαλα σε τρυπακι οφφ τοπικ.

 

Οποιος θελει να ξαναγραψει για αυτα, καλυτερα στα διοικητικα ή στο τοπικ τιγρη οταν φυγεις.

Link to comment
Share on other sites

Το λαθος το δικο του ειναι οτι γουσταρει πολυ την αποθεωση και το γλειψιμο και ποτέ δε βουλωσε το στομα ολων αυτων που πιπιλαγανε τα αυτια του ΑΕΚτζη για το μεγαλο γαμια που θα ερθει και θα εινια ο Ροκκο της ΑΕΚ. Αυτες τις μαλακιες πληρωνουμε. Γι αυτο επιμενω τοσο πολυ στους πουστηδες τους αρδ και τονιζω με καθε ευκαιρια το κακο που εχουνε κανει στον οργανισμο. Θες δε θες τοσα χρονια, αυτοι πιπιλαγανε τα αυτια μας και ο αλλος αφηνε τους Σηφακηδες να γραφουνε για εκατονταδες εκατομμυρια και γαμησια παρα φυσιν σε αλλοθρησκους. Και τελικα παγωτο χωνακι με Ανακογλου και εσοδα/εξοδα.

Δεν είπε κανένας Α.Ρ.Δ. πάντως οτι "Το 2015 θα μπούμε στην Αγιά Σοφιά με πρωταθληματική ομαδάρα."

Ούτε τα "Ερχόμαστε" κ.λ.π. τα είπαν οι Α.Ρ.Δ.

 

? ρώτος και κύριος υπεύθυνος, είναι ο ίδιος με τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ που είπε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανένας Α.Ρ.Δ. πάντως οτι "Το 2015 θα μπούμε στην Αγιά Σοφιά με πρωταθληματική ομαδάρα."

Ούτε τα "Ερχόμαστε" κ.λ.π. τα είπαν οι Α.Ρ.Δ.

 

? ρώτος και κύριος υπεύθυνος, είναι ο ίδιος με τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ που είπε.

Για δειξτα μου αυτα που γραφεις. Γιατι εγω άλλα θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά ο Δημήτρης Μελισσανίδης υποστήριξε:

"Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους παράγοντες, τους σπόνσορες αλλά πάνω απ' όλα τους παίκτες και το τεχνικό τιμ για όλα αυτά που έκαναν αυτά τα δυο χρόνια και τη στήριξη. ? εράσαμε την άγονη γραμμή και τώρα ελπίζω θα δούμε την ΑΕΚ του παρελθόντος.

 

Δυο είναι οι στόχοι μας.

? ρώτο είναι να φτιάξουμε το γήπεδο μας στη Νέα Φιλαδέλφεια και εδώ θέλω να παρακαλέσω και από αυτό το βήμα το Υπουργείο να μας εκδώσει την άδεια.

Και ο δεύτερος στόχος είναι να φτιάξουμε μια ομάδα ανταγωνιστική γιατί η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που από την φύση της πρέπει να πρωταγωνιστεί".

 

Θα βρω και για το "Στόχος μας είναι να μπούμε το 2015 στην Αγιά Σοφιά".

 

Edit, το βρήκα.

 

http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/melissanidhs-epistrofh-me-omadara-kai-ghpedo.2224980.html

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω

 

? αρτε εναν μαλακα στην 5η θεση

 

http://thecurlysue.com/2015/02/14/filthy-rich-greeks/

Αυτοι που τονε ξερουνε καλα παντως, λενε οτι μιλαμε για μια 200αρα και τα νουμερα που βλεπουν δημοσιοτητα ειναι παπαριες καμαρωτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα βρω και για το "Στόχος μας είναι να μπούμε το 2015 στην Αγιά Σοφιά".

 

Edit, το βρήκα.

 

http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/melissanidhs-epistrofh-me-omadara-kai-ghpedo.2224980.html

Αυτα που εβαλες ειναι μεταφορες οπαδων. Ο ιδιος τα περι ομαδαρας δεν τα εχει πει ? ΟΤΕ. 

Επισης οπως δειχνουν κι αυτα που παρεθεσες: 1. παρακαλει το Υπουργειο να δωσει αδεια και 2. εχει στοχο να φτιαξει ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ομαδα επειδη η ΑΕΚ λογω ιστοριας πρεπει να πρωταγωνιστει. ? εριμενω να δω λοιπον αυτα που υποτιθεται εχει πει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εβαλες ειναι μεταφορες οπαδων. Ο ιδιος τα περι ομαδαρας δεν τα εχει πει ? ΟΤΕ. 

Επισης οπως δειχνουν κι αυτα που παρεθεσες: 1. παρακαλει το Υπουργειο να δωσει αδεια και 2. εχει στοχο να φτιαξει ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ομαδα επειδη η ΑΕΚ λογω ιστορια πρεπει να πρωταγωνιστει. ? εριμενω να δω λοιπον αυτα που υποτιθεται εχει πει.

Τί θα πει "μεταφορές οπαδών";

Δηλαδή ο Μελισσανίδης τους είπε "Στόχος μου είναι να φτιάξουμε το γήπεδο μέσα στην χιλιετία του 2000-3000 και να κάνουμε ομαδάρα μέσα σε αυτό το χρονικό πλαίσιο" και οι οπαδοί μετέφεραν άλλα;

Επειδή όλοι ξέρουμε τον Μελισσανίδη, πιστεύεις οτι δεν τα είπε αυτά;

Όσο για το ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, είπε και το "η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που από την φύση της πρέπει να πρωταγωνιστεί"

Link to comment
Share on other sites

Τί θα πει "μεταφορές οπαδών";

Δηλαδή ο Μελισσανίδης τους είπε "Στόχος μου είναι να φτιάξουμε το γήπεδο μέσα στην χιλιετία του 2000-3000 και να κάνουμε ομαδάρα μέσα σε αυτό το χρονικό πλαίσιο" και οι οπαδοί μετέφεραν άλλα;

Επειδή όλοι ξέρουμε τον Μελισσανίδη, πιστεύεις οτι δεν τα είπε αυτά;

Όσο για το ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, είπε και το "η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που από την φύση της πρέπει να πρωταγωνιστεί"

Οχι δεν ειπε αυτο. Ειπε ανταγωνιστικη Ε? ΕΙΔΗ η ΑΕΚ απο τη φυση της πρεπει να πρωταγωνιστει.

Τα παρακαλετα βλεπω τα αντιπαρηλθες. ? αμε τωρα στους οπαδους. Κι εσενα σε ειπε καβλιαρη. ? αει να πει οτι εισαι; Στους οπαδους ειπε αυτο που θελανε να ακουσουν διοτι αν προσεξεις η συναντηση ειναι Απριλιο 13 που η ΑΕΚ ειχε πεσει και εψαχνες μαλλια να πιαστεις. Ναι, κι εγω πιστευω οτι τα ειπε, πιθανον να ειπε και περισσοτερα και να του ξεφυγε και η ευρωπαϊκη κουπα που ειχε πει κι ο Mike. Αυτα τα ειπε ομως ? ΡΙΝ αναλαβει. ΑΦΟΥ ανελαβε ειναι παρακαλετο και "αριστη διαιτησια". Η μοναδικη φορ απου ξεφυγε ηταν το "ειπε μαμα στα 20" και το off the record "φορανε φουρο". 

Για την ομαδα εχει πει επ ακριβως οτι θα ανηκει στον κοσμο της και πρεπει να ξαναγινει αυτο που ηταν. 

Στο γηπεδο επικοινωνιακα εκανε το ανοιγμα με την παρουσιαση για να τσιμπησουμε και μετα προεκυψαν ρυθμιστικα, Βασιλοπουλοι, Συριζες και μυριζες.

Και φτασαμε στο σημειο να κανει συνεντευξη Τυπου στο Ζαππειο και να λεει οτι χωρις τη Δουρου δεν υπαρχει γηπεδο. Αυτες ειναι κουβεντες του, υπαρχουνε ηχητικα, υπαρχουν ντοκουμεντα. Οι μεταφορες οπαδων ή αυτα που μπορει να ειπε σε μενα και σε σενα ειναι παπαριες καμαρωτες. ? ΟΤΕ ΜΑ ? ΟΤΕ δεν μιλησε για πρωταθληματα και ομαδαρες. ? ΟΤΕ. 

Και το επαναλαμβανει σε καθε ευκαιρια ειτε μεσω Δηματου ειτε μεσω Ντουσαν. Εσοδα-εξοδα μεροδουλι μεροφάι και παρε κοσμε κειας και μετοχες.

Υπογειως ναι, το δουλευει γι αυτο και το "θα τους ενημερωσω εγω" εχει παει περιπατο. Δεν εχει ενημερωσει γιατι δεν ηρθαμε ακομα. Τοσο απλα.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο αυτό το έσοδα-έξοδα έχει εξελιχθεί στο μεγαλύτερο ανέκδοτο έβερ.

Κι αν θέλουμε να ψειρίσουμε τη μαιμού με τα έσοδα θα καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι ο μόνος που μπορεί να μας διαφωτίσει για τα ποσά και που πάνε είναι ο σδοε.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, ο,τι και να λενε και χωρις να θελω να ψαχνω και παρα πολυ, οταν ολα τα site παρουσιαζουν

 

τζιρο επιχειρησεων Μελισσανιδη απο 5 δις δολαρια εως 10 δις δολαρια τον χρονο

 

Και τζιρο επιχειρησεων Σαββιδη 500 εκ ευρω τον χρονο (οσα μαυρα και να εχει ο Ρωσος)

 

Οταν ειναι εισηγμενος στη Νεα Υορκη, εχει τοσους σταθμους ανεφοδιασμου καυσιμων, κυριος προμηθευτης αμερικανικου στολου, εχει τοσα βαπορια, τοσα βενζιναδικα, εχει μετοχες του Ο? Α? , και οσο και να ειναι μπροστινος αλλων σε διαφορες δουλειες

 

δεν μπορω να μην θεωρω τον Μελισσανιδη το μεγεθος που νομιζαμε και νομιζουμε οτι ειναι.

 

Εδω βλεπεις ξεκαθαρα οτι ατομα που ειναι στην εφοπλιστικη και επιχειρηματικη πιατσα (Μαρινακης, ? αππας, Νοτιας, Χατζηιωαννου, Σαββιδης, Αλαφουζος) τον θεωρουν κι αυτοι πολυ σοβαρο μεγεθος (φαινεται απο την συμπεριφορα τους απεναντι του).

 

Επιμενως το να μην εχει διαθεση να βαζει πχ εστω ενα ταληρο τον χρονο για καποια χρονια στην ΑΕΚ εξακολουθει να μου φαινεται αδιανοητο, ειδικα απο την στιγμη που επιτελους αποφασισε να ανακατευτει.

Ξεφτιλιζει το επιχειρηματικο του προφιλ με αυτα που κανει και στο οικονομικο κομματι και στα υπολοιπα. Ετσι το βλεπω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τελικα στο τελος θα μας ζητησει και μισθο διαχειριστη...για 3 χρονια.

Ωραιο συστημα παντως. Μιλαει ? ΑΝΤΟΥ για αυτα που γραφει ο Αμπρα οι ΑΡΔ τα αναπαραγουν ...ουδτεποτε τα διαψευδει και ο ΜΥΘΟΣ μεγαλωνει...! Ξαφνικα οταν φτανει η στιγμη να ζητησεις τα ρεστα σου λεει ''Εγω δεν ειπα ποτε τιποτα''...! Μαγκας μπραβο του.....! Η ουσια παντως ειναι οτι ειναι ενα ΜΗΔΕΝ σε ολα και δεν χρειαζεται να το δηλωσει....ΤΟ ΒΛΕ? ΟΥΜΕ οσοι εχουμε ματια απο το 2013 ...

Link to comment
Share on other sites

Νίκο κανείς δεν είπε να βάζει ο βενζινάς από την τσέπη του,εξάλλου ο τύπος δεν είναι τίποτα στην ΑΕΚ πέρα του γηπέδου και το έχει ξεκαθαρίσει αυτό 1000 φορές.

Τα έσοδα να επενδύονται στην ομάδα ζητάει ο κόσμος κι εμείς ακόμα δεν ξέρουμε ποιοί είναι οι διαχειριστές των χρημάτων του λαού της ΑΕΚ.

Είναι η αρκάδη,ο ευαγγελάτος,ο μητσικώστας,ο πορτοσάλτε,ένας στον πούτσο μπορεί να μου απαντήσει ποιός διαχειρίζεται αυτά τα γαμημένα τα έσοδα και που τα ξοδεύει?

Και αφού στο θέμα της οικονομικής διαφάνειας επικρατεί το απόλυτο σκότος μπορεί να που πει κάποιος το σδοε τι στον πούτσο περιμένει και δεν μπουκάρει μέσα στο λογιστήριο της παε να τα κάνει φύλλο και φτερό?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο κανείς δεν είπε να βάζει ο βενζινάς από την τσέπη του,εξάλλου ο τύπος δεν είναι τίποτα στην ΑΕΚ πέρα του γηπέδου και το έχει ξεκαθαρίσει αυτό 1000 φορές.

Τα έσοδα να επενδύονται στην ομάδα ζητάει ο κόσμος κι εμείς ακόμα δεν ξέρουμε ποιοί είναι οι διαχειριστές των χρημάτων του λαού της ΑΕΚ.

Είναι η αρκάδη,ο ευαγγελάτος,ο μητσικώστας,ο πορτοσάλτε,ένας στον πούτσο μπορεί να μου απαντήσει ποιός διαχειρίζεται αυτά τα γαμημένα τα έσοδα και που τα ξοδεύει?

Και αφού στο θέμα της οικονομικής διαφάνειας επικρατεί το απόλυτο σκότος μπορεί να που πει κάποιος το σδοε τι στον πούτσο περιμένει και δεν μπουκάρει μέσα στο λογιστήριο της παε να τα κάνει φύλλο και φτερό?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Στην ρεβανς με Μπαογκ στο ΟΑΚΑ ο Ασλανιδης να καλεσει στις Σουιτες τον Τρεγια τον Μαναβη και τον Μασκοφορο.

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση σε όλα τα επίπεδα. Δυστυχώς. Από τον πρώτο τύποις φίλαθλο μέχρι τον τελευταίο που είμαι εγώ, είμαι απογοητευμένος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×