Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Sorry, αλλά είναι ντροπή, να αναρτείται στο ΚΜ αρθρογραφία του Γαβαθιώτη. Είπαμε, αλλά έχει και η πίκρα όρια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά στα ταμεία της παε και να πα να γαμηθεί η γατούλα.

Ετσι κι αλλιώς η ουσιαστική του παρέμβαση στα της ΑΕΚ είναι αντίστοιχη με αυτή του πορτοσάλτε ξέρω γω.

Τον γκόμενο του και πούλο λέμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά είναι ντροπή, να αναρτείται στο ΚΜ αρθρογραφία του Γαβαθιώτη. Είπαμε, αλλά έχει και η πίκρα όρια.

 

Το ανέβασα μόνο και μόνο για να έχουμε προσεχώς ένα μέτρο σύγκρισης με τον Κετσετζόγλου-Καζατζόγλου ας πούμε. Να δούμε ρε παιδί μου αν αξίζει να ενημερωνόμαστε από αυτούς ή από τους γαβαθιώτηδες. Επίσης είναι που την έχει ξανακάνει σαν κλέφτης ο Μελισσανίδης από την ΑΕΚ οπότε ποτέ δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το σενάριο. ? άντως αρκετά εξαφανισμένος είναι εδώ και μήνες.

 

Αλήθεια, η συνέντευξη τύπου για το γήπεδο που μας είπαν την προηγούμενη βδομάδα πως θα γίνει σύντομα, πότε περίπου προβλέπεται να συμβεί;

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά στα ταμεία της παε και να πα να γαμηθεί η γατούλα.

Ετσι κι αλλιώς η ουσιαστική του παρέμβαση στα της ΑΕΚ είναι αντίστοιχη με αυτή του πορτοσάλτε ξέρω γω.

Τον γκόμενο του και πούλο λέμε.

 

Βασικά τα λεφτά στο ταμείο και να φροντίσει να βρει κάποιον να δώσει την ομάδα. Τσάμπα εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε ειστε σοβαροι πειτε μου ενα λογο που θα φυγει ο ποντιος απο το υπαρχων καθεστως

 

ενα λογο που να συμφερει αυτον και οχι την ΑΕΚ εννοειτε

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον ήταν ένα πλάνο που από την αρχή καταδίκαζε την ΑΕΚ στην αποτυχία αλλά που σθένος το καλοκαίρι του 2013 να το δει κανείς αυτό; Η ομάδα είχε καταστραφεί και εμφανίστηκε ο μύθος της να δηλώνει ότι θα γαμήσει και θα δείρει κόσμο. Μπήκε και ? ρόεδρος του ποδοσφαιρικού τμήματος εκείνη τη χρονιά. Κανονικά έπρεπε κάποια πράγματα να μας προβληματίσουν από την αμέσως επόμενη χρονιά. Θα τολμήσω να δηλώσω λίγο πιο ήσυχος με τη συνείδησή μου γιατί ήμουν από τους λίγους που εξέφραζαν κάποιους προβληματισμούς για κάποια πράγματα όπως οι άπειρες παραχωρήσεις της ερασιτεχνικής ΑΕΚ στην ? ΑΕ κι ενώ ταυτόχρονα ο Μελισσανίδης δεν ήταν πουθενά.

 

Το ότι το ονοματάκι του Μελισσανίδη δεν εμφανίζεται σε κανένα "χαρτί" της ΑΕΚ έπρεπε να το είχαμε λάβει πολύ πιο σοβαρά υπόψη. Είναι ένα πάρα πολύ σοβαρό θέμα γιατί είναι άλλο πράγμα να εμφανίζεται και να δεσμεύεται ο ίδιος με το ονοματάκι του από το να είναι και να μην είναι πισινός κάποιου.

 

Βέβαια όταν κάποιος ψέλλιζε ότι αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα, μέσα της ΑΕΚ όπως το 365 που δίνουν τον τόνο, τον απέρριπταν ως εμπαθή/εγκάθετο/γαύρο. Αν η ΑΕΚ δεν αφορούσε μόνο βλακες θα μπορούσαμε να πούμε ότι όλο αυτό είναι ένα πολύ ωραίο δίδαγμα για το μέλλον. Ότι δηλαδή όταν οι Κετσετζόγλου είναι ενθαρρυντικοί, ετοιμάστε τα κόλλυβα. Ουδέν κακόν αμιγές καλού αλλά στην ΑΕΚ είμαστε τσακωμένοι με την πραγματικότητα οπότε αυτή η ιστορία μόνο κακό θα φέρει. Θα μπορούσαμε να ξεκολλήσουμε από το παρελθόν και να πάμε μόνο μπροστά. Κανένας Μελισσανίδης, κανένας Νικολαϊδης, κανένας βάτραχος και κανένας Μανωλάς. Μόνο μπροστά.

 

Αλλά όχι. Η ιστορία της ΑΕΚ τα τελευταία 20 χρόνια είναι γεμάτη επιτυχίες κι εμείς θα κάνουμε ανακύκλωση αυτών των υλικών. Όταν κάνεις μόνο λάθη, ε είσαι και λίγο άξιος της μοίρας σου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε ειστε σοβαροι πειτε μου ενα λογο που θα φυγει ο ποντιος απο το υπαρχων καθεστως

 

ενα λογο που να συμφερει αυτον και οχι την ΑΕΚ εννοειτε

 

1. Γιατί δεν βάζει μία σε μεταγραφές (έγραψα προχτές αν ήθελε αγόραζε 5,000 διαρκείας των 800 ευρώ σας πούμε και να σου τα 4,000,000 το καλοκαίρι. ? οιος θα τον ήλεγχε γι αυτό?)

2. Γιατί η ομάδα είναι εντελώς απροστάτευτη (σε Ξάνθη, Τούμπα, Καραϊσκάκη)

3. Γιατί έχει επαναφέρει τον Ντούσαν και όλους τους γαύρους

4. Γιατί έχει συστήσει ένα κάρο εταιρίες άσχετες με την ? ΑΕ και πάνε πέρα δώθε τα έσοδα της ομάδας (θέλω να δω αν την κάνει πριν ανακοινώσει ισολογισμό)

5. Γιατί στο γήπεδο δεν έχει γίνει τίποτα μετά από τρία χρόνια

6. Γιατί δεν έκανε τίποτα απολύτως ενώ πήρε την ομάδα με μηδέν χρέη

 

Την ίδια στιγμή ο Ντέμης πήρε την ομάδα με (ρυθμισμένα) χρέη και την τρίτη χρονιά βλέπαμε τα εξής:

1. Φερέρ στον πάγκο

2. Νίκες στο CL

3. Νεότερη ομάδα ηλικιακά των ομίλων

 

ΝΑ ? Ω ΕΔΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:

Δεν τρελαινόμουν ποτέ για την πάρτη του, δεν θα κλάψω κιόλας αν φύγει. Αν όμως συμβεί αυτό σημαίνει ότι δεν μπορεί. Εφόσον συμβαίνει αυτό, δεν βρίσκω λόγο να μείνει. Δηλαδή τί φοβάται η ΑΕΚ; Μην φύγει και τρώει 4 η ομάδα από τον γαύρο ή μην μείνουμε χωρίς γήπεδο; Απλά ευελπιστώ να δώσει την ομάδα σε κάποιον σοβαρό άνθρωπο με διάθεση να επενδύσει το 1/5 όσων ο Ιβάν στον ? ΑΟΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που η νεα κυβερνηση χαθηκε στο οπορτουνιστικο μονοπατι και ο αποκεφαλισμος των αστων στις Βερσαλλιες πηρε παραταση για καμια δεκαετια ακομα,ο τοτε προεδρος και τωρα φιλαθλος δεν ειναι οτι εχει αμεση αναγκη την ΑΕΚ ως ασπιδα οπως την ειχε περσι ή προπερσι για παραδειγμα.

 

Food for thought κι ετσ'.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που η νεα κυβερνηση χαθηκε στο οπορτουνιστικο μονοπατι και ο αποκεφαλισμος των αστων στις Βερσαλλιες πηρε παραταση για καμια δεκαετια ακομα,ο τοτε προεδρος και τωρα φιλαθλος δεν ειναι οτι εχει αμεση αναγκη την ΑΕΚ ως ασπιδα οπως την ειχε περσι ή προπερσι για παραδειγμα.

 

Food for thought κι ετσ'.

 

Κάπως έτσι.. Ήταν ο Ο? Α? , ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ που τον απειλούσε, ΟΚ χρειαζόταν την ΑΕΚ. Τώρα που τα βρήκε με Φλαμπουράρη δεν γαμιέται και η ΑΕΚ; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να είναι τόσο πλούσιος και να έλεγα να πάει να γαμηθεί και η ΑΕΚ. Δηλαδή οκ με κάποιο τρόπο θα τη βοηθούσα. Βέβαια γι αυτό ακριβώς δεν θα γίνεις ποτέ πλούσιος θα απαντούσε κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να είναι τόσο πλούσιος και να έλεγα να πάει να γαμηθεί και η ΑΕΚ. Δηλαδή οκ με κάποιο τρόπο θα τη βοηθούσα. Βέβαια γι αυτό ακριβώς δεν θα γίνεις ποτέ πλούσιος θα απαντούσε κάποιος.

 

Ε ναι. Αλλά ο Τόλης έχει πει κάποτε ότι σχολιάσε για την ομάδα "μη μου σκοτίζετε τα αρχίδια με την ΑΕΚ"...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ειχα ΔΙΣ ή τα λεφτα του Μελ, θα εκανα επιχειρηση την ομαδα να βγαλω τα λεφτα μου πισω διπλασια το μινιμουμ. Αλλοιως δε θα μπαινα.

Και κραταω το αρμα χωρις χρεος, και θα με σταματησει ποιος? Ο χιπο με ανακοινωση για μια ηττα? χχαχαχαχα

 

Δηλαδή έχει την ομάδα ο Μελισσανίδης τώρα; Διαθέτει μετοχές ΑΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

Γαβαθιώτη ευχαριστούμε που μας ανοίγεις τα μάτια.

Βαγγέλα σε ευγνωμονούμε που μας αποκάλυψες την εναλλακτική του Ντέμη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εκτος απο την μεγαλη ηττα απο τον γαυρο πως εχει αποτυχει το εγχειρημα Μελισσανιδη?

Τελειωσε το πρωταθλημα και η ομαδα ειναι 6η?

Δεν βγαινει η οικοδομικη αδεια επειδη το λεει ο ....Γαβαθιωτης?

Τελειωσε το θεμα της Ε? Ο , των στημενων και του πρεζοκαραβου?

 

Αντε οκ γιατι και η υστερια εχει τα ορια της.

 

Θα γραψει κανεις το ρεζουμε της υποθεσης?

ΝΑΙ το ροστερ ειναι αδυνατο.

ΝΑΙ την διαιτησια την εχει ο γαυρος.

ΝΑΙ το γηπεδο παει αργοτερα απο οτι πρεπει σε μια Ελλαδα που απο τοτε που ανελαβε το αριστερο καθεστως υπολειτουργει το λιγοτερο.

ΚΑΙ?

Ξαφνικα με μια μεγαλη ηττα κατερρευσε το συμπαν? Λιγο σοβαροτητα δε βλαπτει.

Σου πω εγώ που απέτυχε.

Απέτυχε γιατί η ομάδα σου είναι μπουρδέλο και έχει αφεθεί στα χέρια ανθρώπων που πλέον είναι εκτός εποχής. Όλη η ομάδα είναι εκτός εποχής και σε όλα της.

 

Επίσης, είναι ποδόσφαιρο. ? ου σημαίνει ότι παίζεις με το συναίσθημα και τις εντυπώσεις. Δεν είναι ο ψυχρός χώρος των κοινών επιχειρήσεων, οι ? ΑΕ είναι ειδική περίπτωση επιχείρησης και πάντα πρέπει να λαμβάνεται υπόψη το παραπάνω που με μία λέξη περιγράφεται ως "κλίμα". Δε μπορεί 2 χρόνια να φτιάχνεις κλίμα στον κόσμο σου και τελικά να εμφανίζεις μια ομάδα αδύναμη, αστεία και με βατραχίσια λογική. Επίσης δε μπορεί να απειλείς του εχθρούς της ΑΕΚ ότι θα τους μπουμπουνίσεις και στην πραγματικότητα να βλέπουμε μια ΑΕΚ το ίδιο απροστάτευτη που ήταν επί προηγούμενων διοικήσεων. 1-2-3 το χάνεις το κλίμα σιγά-σιγά. Και είναι ένα στοιχείο ζωτικής σημασίας όταν αναφερόμαστε σε ποδοσφαιρικές ομάδες. Επίσης χάνεις το κλίμα όταν ως διοίκηση κρύβεσαι. Δεν είναι ωραίο πράγμα αυτό, δεν είναι πιασάρικο δεν είναι νοικοκυρεμένες δουλειές αυτές. Ο Μελισσανίδης έστω και με το ονοματάκι του πρέπει να δεσμεύεται απέναντι στην ΑΕ. ? ρέπει να είναι ο ? ρόεδρος της ΑΕΚ.

 

Τώρα για το γήπεδο τι να σου πω, πρέπει να είσαι ο μόνος που πιστεύει ότι φταίει η ...αριστερά για το ότι δεν μπορείς να ξεκινήσεις τα έργα. Το ότι δεν υπάρχει σάλιο ας πούμε δεν το υποθέτεις καν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Είδαν τη Φιλαδέλφεια Χάρις – Βιντιάδης

 

Οι υποψήφιοι επενδυτές "πέταξαν" με ελικόπτερο πάνω από το χώρο όπου πριν χρόνια ήταν το γήπεδο της ΑΕΚ.

 
Από "αέρος" είδαν το χώρο της Νέας Φιλαδέλφειας οι Δημήτρης Βιντιάδης και Κιθ Χάρις νωρίς το μεσημέρι του Σαββάτου. Σύμφωνα με πληροφορίες από την ? ΑΕ (κανείς από τη διοίκηση δεν τους ακολούθησε), οι υποψήφιοι επενδυτές, μαζί με Έλληνες συνεργάτες τους, "πέταξαν" με ελικόπτερο για λίγα λεπτά πάνω από τη Νέα Φιλαδέλφεια βλέποντας το χώρο όπου υπάρχει η προοπτική να χτιστεί εκ νέου εκεί το γήπεδο της ΑΕΚ. Έτσι μετά από τα Σπάτα οι Βιντιάδης και Χάρις είδαν και το χώρο της Νέας Φιλαδέλφειας,έχοντας και γι' αυτό άποψη.
 
? ηγή : aek365 
 
Άστο ρε Mitsaklas τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η αριστερα φταιει για ολα τα στραβα της χωρας, οχι μονο για το γηπεδο της ΑΕΚ.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Θα σου εκανε διαφορα εαν ειχε? Την λεζα κ την ευθυνη ποιος την εφαγε μετα το ντορτι? Ο Ασλανιδης ή η Αρκαδη?

 

Η ΑΕΚ.. Αυτή έπιασε στο στόμα του ο Μαρινάκης. Δεν ανέφερε κανέναν Μελισσανίδη στα όσα είπε.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται διάλογος εδώ και 1 ώρα εξ αφορμής ενός άρθρου του Γαβαθιώτη. 

Μήπως το έχουμε χάσει κάπου; 

Link to comment
Share on other sites

Mitsaklas ο ένας (Καραπαπάς) πέρσι πήρε την ομάδα από το γήπεδο στο χαλαρό και μετά μόνο πουτσοσκάμπιλα δεν μοίρασε στο ΟΑΚΑ στην συνέντευξη τύπου. Ξαναλέω ΣΤΟ ΟΑΚΑ.

Ο άλλος σε 7 μήνες μόλις έχει κάνει 3 φορές χαβαλέ και επίδειξη δύναμης στον γατούλη και προχτές του απάντησε κιόλας στα ίσια μετά από τεσσάρα και όχι σε "πηγαδάκια".

Αν είχαν κάνει το 2% αυτού οι Μελισσανίδης-Δημάτος θα χαμε υστερίες από κιτρινόμαυρα πλήθη. Καλά δεν μιλάω να χε μπει όταν χρωστάγαμε και να έσκαγε 50 μύρια.

Τέσπα, ή να δείξει κάτι ή να δώσει την ομάδα σε κάποιον με μεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Και η ΑΕΚ του απαντησε. ? αρακατω.

 

Τα ξαναέγραψα χτες η ΑΕΚ απαντάει σε ομάδες όχι σε πρόσωπα. Απλά η ΑΕΚ δεν έχει ούτε έναν να βγει να απαντήσει και κρύβονται όλοι πίσω από την ΑΕΚ. Όπως τότε που η ΑΕΚ είπε τον μπουχέσα Φίλη "μπουχέσα" μέσω επίσημου λογαριασμού της στο fb για ένα θέμα που δεν την αφορούσε καν (ένα πλοίο του Μελισσανίδη αφορούσε).

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε Τσουκαλά στα αποδυτήρια, προβληματιζόμαστε με τις αλήθειες του Βαγγέλα και διαμορφώνουμε άποψη από τα άρθρα του Γαβαθιώτη. 

Χάνω κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν περίμενα κανέναν Γαβαθιώτη να εκφράσω όσα εξέφρασα και παραπάνω. Με διαφορετικά λόγια και με διαφορετικά κίνητρα, λίγο-πολύ τα ζητήματα αυτά έχουν θιχτεί κι εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×