Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Άρα με λίγα λόγια στα αγωνιστικά το μέλλον της ΑΕΚ το βλέπεις μαύρο. Μια... Άρσεναλ της Ελλάδος. Ομάδα με δικό της γήπεδο, οικονομικά υγιέστατη, αλλά από τίτλους παίρνει κάθε χρόνο τα @@ μου.

 

Επίσης ελπίζω να κατάλαβες ότι αυτό που έγινε την 31η Αυγούστου δεν αφορούσε καμία υπεραξιολόγηση του ρόστερ. Απλά ο τυπάς είναι σπάγγος μέχρι αηδίας.

Εγω μεταξυ μας αν γινομασταν Αρσεναλ της Ελλαδας (σε ολα ε..) ημουν συμφωνος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεταξυ μας αν γινομασταν Αρσεναλ της Ελλαδας (σε ολα ε..) ημουν συμφωνος.

Ουζουνίδης όπως λέμε βενγκέρ ε? :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

πάντως αν τέλικα πουλήσει σε κανέναν επόμενο τροχανά βάλτε στο σενάριο την μεταφορά της ομάδας στο οακα μετά από μερικά χρόνια γιατί 3εκ ενοίκιο ετησίως μπορεί να μην υπάρχουν πολλοί πρόθυμοι να πληρώσουν

Λες να μην τα εχουμε δει ακομα ολα στην ΑΕΚ?

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μας περσινα εσοδα ηταν κατι παραπανω απο 9 μυρια.

Μαζί με τα τίκετς πας χονδρικά στα 10.

Το θέμα είναι ότι με 10εκ έσοδα μόνο από ευρώπη έριξες φέτος το μπάτζετ σου περίπου 1εκ.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαροί να μαστε. Ας πάρει καμιά νίκη σε όμιλο Τσου Λου στην 3η του προσπάθεια στην διοργάνωση και ας αφήσει τους τελικούς.

Επίσης στους... μπιλλάκους έλεγε ότι και ο Άρθρο ήταν παικτάρα και πολλά άλλα. Αδιάφορο μου είναι λοιπόν τι υποσχόταν στην Original.

2η, την μια του την εφαγε ο Νοβακοβιτς και τα δοκαρια

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεταξυ μας αν γινομασταν Αρσεναλ της Ελλαδας (σε ολα ε..) ημουν συμφωνος.

Ε ιστορικά κάπου εκεί είμαστε. 3η δύναμη της χώρας σε τίτλους (βέβαια η Άρσεναλ δεν έπεσε ποτέ).

Εγώ το θεωρώ κατάρα με βάση την πορεία και την πολιτική της απ' όταν μπήκε στο Έμιρειτς και όχι ιστορικά (γιατί και μπαλάρα έχει παίξει και αήττητο πρωτάθλημα έχει πάρει).

Φουλ ξηρασία σε ότι αφορά τους τίτλους και μηδέν φιλοδοξία να χτυπήσει τους ανταγωνιστές της για το πρωτάθλημα. Να βγούμε Τσου Λου, να πάρουμε τα λεφτά, να μαστε οικονομικά εύρωστοι και μέχρι εκεί. Περισσότερο σαν εταιρεία λειτουργεί η Άρσεναλ την τελευταία δεκαετία, παρά σαν ποδοσφαιρικό κλαμπ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι παραγινομαστε υπερβολικοι και προτρεχουμε.

Δηλαδη ΟΚ χτισαμε το γηπεδο, ηρθε ο επομενος, απετυχε, πηρε και την ομαδα και εφυγε να μην πληρωνει 3εκ ενοικιο.

Ε και εγω λεω οτι την οποια υπεραξια δεν πληρωνει σημερα, θα την καρπωθει αυριο πουλωντας στον επομενο ομαδα+γηπεδο οποτε τιποτα απο ολα αυτα δεν θα συμβουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι παραγινομαστε υπερβολικοι και προτρεχουμε.

Δηλαδη ΟΚ χτισαμε το γηπεδο, ηρθε ο επομενος, απετυχε, πηρε και την ομαδα και εφυγε να μην πληρωνει 3εκ ενοικιο.

Ε και εγω λεω οτι την οποια υπεραξια δεν πληρωνει σημερα, θα την καρπωθει αυριο πουλωντας στον επομενο ομαδα+γηπεδο οποτε τιποτα απο ολα αυτα δεν θα συμβουν.

Το τι θα καρπωθεί αύριο ο μελισσανιδης από ενδεχόμενη πώληση γιατί πρέπει εμένα να αφορά ως οπαδό?

Στο λέω γιατί κάπως έτσι άνοιξε η συζήτηση στις τελευταίες σελίδες.

Να φτιαχτεί το γήπεδο,να πουλήσει ο εθνάρχης γιατί το ρεβύθι θα πάει σύννεφο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ιστορικά κάπου εκεί είμαστε. 3η δύναμη της χώρας σε τίτλους (βέβαια η Άρσεναλ δεν έπεσε ποτέ).

Εγώ το θεωρώ κατάρα με βάση την πορεία και την πολιτική της απ' όταν μπήκε στο Έμιρειτς και όχι ιστορικά (γιατί και μπαλάρα έχει παίξει και αήττητο πρωτάθλημα έχει πάρει).

Φουλ ξηρασία σε ότι αφορά τους τίτλους και μηδέν φιλοδοξία να χτυπήσει τους ανταγωνιστές της για το πρωτάθλημα. Να βγούμε Τσου Λου, να πάρουμε τα λεφτά, να μαστε οικονομικά εύρωστοι και μέχρι εκεί. Περισσότερο σαν εταιρεία λειτουργεί η Άρσεναλ την τελευταία δεκαετία, παρά σαν ποδοσφαιρικό κλαμπ.

Δες λιγο ποιους εχει απεναντι της η Αρσεναλ (απο αποψη ομαδων και επενδυτων) και ποιους εμεις.

Δηλαδη δεν υπαρχει συγκριση.

Επισης αν ποτε η ΑΕΚ γινοταν εταιρικα μια μικρη Arsenal παρεχοντας αντιστοιχες υπηρεσιες θα ημουν ευτυχισμενος και ας παιρναμε ενα πρωταθλημα ανα πενταετια και αν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το τι θα καρπωθεί αύριο ο μελισσανιδης από ενδεχόμενη πώληση γιατί πρέπει εμένα να αφορά ως οπαδό?

Στο λέω γιατί κάπως έτσι άνοιξε η συζήτηση στις τελευταίες σελίδες.

Να φτιαχτεί το γήπεδο,να πουλήσει ο εθνάρχης γιατί το ρεβύθι θα πάει σύννεφο.

Σε αφορα γιατι αν αυριο καποιος σκασει ενα πακετο 100m (πχ) για ομαδα+γηπεδο τοτε αυτος θα ειναι σοβαρη οντοτητα.

Ομαδα που κοστολογειται πολλα υπαρχει λογος που συμβαινει αυτο.

Οποτε ειναι καλυτερο απο το να την δωσει 1€ στον επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αφορα γιατι αν αυριο καποιος σκασει ενα πακετο 100m (πχ) για ομαδα+γηπεδο τοτε αυτος θα ειναι σοβαρη οντοτητα.

Ομαδα που κοστολογειται πολλα υπαρχει λογος που συμβαινει αυτο.

Οποτε ειναι καλυτερο απο το να την δωσει 1€ στον επομενο.

Και η ενικ σοβαρή οντότητα ήταν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και η ενικ σοβαρή οντότητα ήταν.

Μακαρι να εμφανιζοταν ΕΝΙΚ σημερα και να αναλαμβανε την διαχειριση ομαδας πρωταθλητριας, με νεο γηπεδο χωρις (σοβαρα) χρεη.

Και μια χαρα θα πηγαινε σημερα.

Οσο πιθηκες και να μαστε ως λαος εχουμε 2018 πλεον οχι 1996 που γινοταν ειδηση την TV η "μανα ρειβερ" και που ο Λιβι ηταν δαχτυλος των Εβραιων που επιβουλευονταν μεσω της ΑΕΚ την Ορθοδοξια μας (γιατι εχω ακουσει και τετοια).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον η διαρροή βέργη ξεκόβει την αιώνια συζήτηση πως αν ο λαός της ΑΕΚ δεν αγοράσει 4886940037375950 χιλιάδες διαρκείας δεν πρόκειται να δει μεγάλη ομάδα.Αν και ο βέργης έρχεται δεύτερος,ο κεφτές είπε τα ίδια πριν μια εβδομάδα.

Εξαλλου ηταν πολυ σοβαρη συζητηση αυτη, ειδικα μετα το καλοκαιρι που εξασφαλισε 25 και ξοδεψε μηδεν.

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο ποιους εχει απεναντι της η Αρσεναλ (απο αποψη ομαδων και επενδυτων) και ποιους εμεις.

Δηλαδη δεν υπαρχει συγκριση.

Επισης αν ποτε η ΑΕΚ γινοταν εταιρικα μια μικρη Arsenal παρεχοντας αντιστοιχες υπηρεσιες θα ημουν ευτυχισμενος και ας παιρναμε ενα πρωταθλημα ανα πενταετια και αν.

Ε προφανώς και μιλάω αναλογικά ρε συ. Η ΑΕΚ δεν εχει τους αντιπάλους της Άρσεναλ, αλλά ούτε τα έσοδά της, ούτε και τις προοπτικές εκτόξευσής της.

Αν η ΑΕΚ γινόταν όμως εταιρικά μια μικρή Άρσεναλ θα είχε με διαφορά το πιο ακριβό απλό και ακριβό είσιτήριο διαρκείας στην Ελλάδα, χωρίς να ανταμείβει τους οπαδούς της με τίτλους. Ξέρεις πόσες διαμαρτυρίες για την εισιτηριακή και γενικά την εταιριακή πολιτική της Άρσεναλ έχουν κάνει οι οπαδοί της τα τελευταία χρόνια; Στο αγωνιστικό, σόρρυ αλλά όχι πρωτάθλημα δεν παίρνει η Άρσεναλ, αλλά δεν μπορεί να κρατήσει ούτε έναν από τους καλούς της ποδοσφαιριστές και τους πουλά μέχρι και στους ανταγωνιστές της. Και στο ξαναλέω δεν μιλάω ιστορικά, αλλά για την τελευταία δεκαετία (όπου και αυτοί μπήκαν σε καινούργιο γήπεδο και αντί για την αγωνιστική εκτόξευση ήρθε αυτό που σου πα παραπάνω) και φυσικά η σύγκριση γίνεται αναλογικά.

 

Σε αφορα γιατι αν αυριο καποιος σκασει ενα πακετο 100m (πχ) για ομαδα+γηπεδο τοτε αυτος θα ειναι σοβαρη οντοτητα.

Ομαδα που κοστολογειται πολλα υπαρχει λογος που συμβαινει αυτο.

Οποτε ειναι καλυτερο απο το να την δωσει 1€ στον επομενο.

Επειδή το χεις ξαναναλύσει το θέμα διάδοχος του Μελ πέρα απ' το αν θα βρεθεί κάποιος σοβαρός επενδυτής πρέπει να λαμβάνουμε υπόψην τις ''ιδιαιτερότητες'' του ελληνικού ποδοσφαίρου. Γιατί εκτός από κάποιον με φράγκα, θες και κάποιον που να μπορεί να προστατέψει την ομάδα αν θες να πάρεις τίτλους. Γιατί και λεφτά να χε ρίξει ο Μελισσανίδης φέτος, φάνηκε ότι μας την είχαν στημένη με το -3 (όχι ότι αυτό δικαιολογεί το γεγονός ότι δεν έβαλε φράγκο από τα έσοδα του Τσου Λου βέβαια). Όπως και αν πέρσι ο Μελισσανίδης δεν κατάφερνε να... προστατέψει την ομάδα (γιατί το αυτονόητο δυστυχώς θεωρείται προστασία στην Ελλάδα και άνετα δικαιωνόταν ο πιστολέρο σε αυτήν την μπανανία που ζούμε) πρωτάθλημα θα παιρνε ο ΠΑΟΚ.

Δεν είναι εύκολο ότι θα βρεις άνθρωπο που και λεφτά θα πάρει και θα μπορεί να κοντράρει το παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εμφανιζοταν ΕΝΙΚ σημερα και να αναλαμβανε την διαχειριση ομαδας πρωταθλητριας, με νεο γηπεδο χωρις (σοβαρα) χρεη.

Και μια χαρα θα πηγαινε σημερα.

Οσο πιθηκες και να μαστε ως λαος εχουμε 2018 πλεον οχι 1996 που γινοταν ειδηση την TV η "μανα ρειβερ" και που ο Λιβι ηταν δαχτυλος των Εβραιων που επιβουλευονταν μεσω της ΑΕΚ την Ορθοδοξια μας (γιατι εχω ακουσει και τετοια).

Εσύ μιλάς με τα μακάρι κι εγώ με τα αποτελέσματα.

Και η ένικ και η νετμεντ και οι νοτιάδες και οι παπάδες και οι χατζηιωάνου ήταν σοβαρές οντότητες και τελικά τον ήπιαμε μονορούφι.

Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι σήμερα είσαι λιγότερο πίθηκος από το 96 ούτε είμαι σίγουρος πως αν τελικά ο εθνάρχης αποφασίσει να πουλήσει δεν θα φερει πάλι έναν νέο τροχανά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαλλου ηταν πολυ σοβαρη συζητηση αυτη, ειδικα μετα το καλοκαιρι που εξασφαλισε 25 και ξοδεψε μηδεν.

Εχεις προσωπικά με τον γιαννιώτα?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η βασικη διαφορα βεβαια ειναι πως αν πχ εχεις 30,000 διαρκειας και 60,000 μελη, ο Μελισσανιδης μετα το καλοκαιρινο θα χε παρει πουλο (για να μην πω απο την χρονια που ανεβηκαμε που εγραφαν για Λαφερτι και μειναμε με Κρισαντους) με δημοκρατικες διαδικασιες και θα ειχε ερθει ο επομενος που θα ειχε διαθεση να φερει παιχταραδες.

Ενω τωρα που ειμαστε εμεις και εμεις, αν πει να φυγει ο Μελισσανιδης θα ενδιαφερθει ο Σταθακος.

Μονη ελπιδα να αποφασισει να πουλησει αφου ολοκληρωσει το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Φετος ο κόσμος κρατιέται εξαιτίας του πρωταθλήματος. Του χρόνου θα κρατηθεί εξαιτίας του γηπέδου. Τα γαμοσταυριδια δεν θα αργήσουν πάντως ...

Link to comment
Share on other sites

Τα γαμοσταυριδια δεν θα αργήσουν πάντως ...

Το μεγαλυτερο brand της χωρας σφαζεται για τις δοσεις του γηπεδου,παιζει με φτερα Φετφατζιδη και Λαζαρο και ολα αυτα υστερα απο περατζαδα εκατονταδων εκατομμυριων και 20 τιτλων.

 

Το 2ο μεγαλυτερο brand της χωρας παρακαλαει ενα κονσορτσιουμ 4 μηνες να βαλει 1(ΕΝΑ) εκατομμυριο ευρω,που το κονσορτσιουμ με τη σειρα του το πιπωνει η κυβερνηση (μαλακες οι ιστοριες που παιζουν ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ) για να μην σκασει η βαζελα στα χερια της,διοτι η εναλλακτικη ειναι ο Διαστημικος Σταθμος του Γιαννακοπουλου.

 

 

Ας αφησουμε τα γαμοσταυριδια και ας μεινουμε στην κρεβατομουρμουρα για τον Γιακουμακη.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη διαρροή.Ειδικά εκείνο για το ενδιαφέρον πλάνο του Παναθηναικού ίσα που σε κάνει να μην θες να ξανά ασχοληθείς με την ομάδα.Αν είναι δυνατόν να διαβάζουμε τέτοιες μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο brand της χωρας σφαζεται για τις δοσεις του γηπεδου,παιζει με φτερα Φετφατζιδη και Λαζαρο και ολα αυτα υστερα απο περατζαδα εκατονταδων εκατομμυριων και 20 τιτλων.

Το 2ο μεγαλυτερο brand της χωρας παρακαλαει ενα κονσορτσιουμ 4 μηνες να βαλει 1(ΕΝΑ) εκατομμυριο ευρω,που το κονσορτσιουμ με τη σειρα του το πιπωνει η κυβερνηση (μαλακες οι ιστοριες που παιζουν ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ) για να μην σκασει η βαζελα στα χερια της,διοτι η εναλλακτικη ειναι ο Διαστημικος Σταθμος του Γιαννακοπουλου.

Ας αφησουμε τα γαμοσταυριδια και ας μεινουμε στην κρεβατομουρμουρα για τον Γιακουμακη.

Και το 3ο μεγαλυτερο brand της χωρας επαιζε με την Τριγλια Ραφηνας στα χωραφια κι εφαγε ΗΔΗ πολυ μεγαλυτερα σκατα απο αυτα που περιγραφεις.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο brand της χωρας σφαζεται για τις δοσεις του γηπεδου,παιζει με φτερα Φετφατζιδη και Λαζαρο και ολα αυτα υστερα απο περατζαδα εκατονταδων εκατομμυριων και 20 τιτλων.

 

Το 2ο μεγαλυτερο brand της χωρας παρακαλαει ενα κονσορτσιουμ 4 μηνες να βαλει 1(ΕΝΑ) εκατομμυριο ευρω,που το κονσορτσιουμ με τη σειρα του το πιπωνει η κυβερνηση (μαλακες οι ιστοριες που παιζουν ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ) για να μην σκασει η βαζελα στα χερια της,διοτι η εναλλακτικη ειναι ο Διαστημικος Σταθμος του Γιαννακοπουλου.

 

 

Ας αφησουμε τα γαμοσταυριδια και ας μεινουμε στην κρεβατομουρμουρα για τον Γιακουμακη.

Γιατί πάντα στα απλά ερωτήματα που αφορούν την ΑΕΚ θα πρέπει πάντα να μπαίνει σαν μπαμπούλας το τί κάνουν οι άλλοι?

Κι αν είναι να αναφερομάστε στους άλλους γιατί δεν βάζουμε και τον τσετσένο στην συζήτηση?

Στο κάτω-κάτω της γραφής δεν μίλησαν οι γκρινιάρηδες για έσοδα-έξοδα,ο μελισσανίδης τα είπε αυτά στις προγραμματικές του δηλώσεις.

Και όταν μιλούσε για έσοδα-εξοδα μιλούσε για το αγωνιστικό σκέλος,δεν είπε ότι θα τα βουτάει από την παε και θα τα ρίχνει στην επένδυση του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το πρώτο brand έχει πάρει 20 πρωταθλήματα, έχει παίξει 15 φορές τσουλου, έχει γήπεδο κλπ. 2-3 χρονιές μέτριες τις αντέχουν.και από λεφτά έδωσαν φέτος αρκετά... Το άλλο μεγάλο brand παλεύει να μην πέσει , κρατάει την αξιοπρέπεια του και αφήνει ελπίδες. Το 3 μεγαλύτερο brand έφαγε το μεγαλύτερο αγγουρι παίζοντας σε χωράφια, γύρισε , έχει την ευκαιρία να εκτοξευτεί, και αντί αυτού διαβάζουμε τέρατα. Κ όχι μόνο τα διαβάζουμε αλλά είναι ξεκάθαρο ότι κάποιοι θέλουν να κοροϊδέψουν και με διαρροές να παίξουν με τη νοημοσύνη μας. Ε αν πρέπει να λέμε Κ ευχαριστώ που μας κοροϊδεύουν , οκ να πάμε πάσο, και να λέμε ευχαριστώ κύριε Δημήτρη πριν κοιμηθούμε κάθε βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×