Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Πες πες κατι θα μεινει παντως. Εχουμε καταληξει εν τελει οτι το λαθος που εγινε το καλοκαιρι ειναι οτι η ΑΕΚ δεν πηρε ''ενα ακομα χαφ''. Λες και η υπολοιπη ομαδα ειναι γεματη, που παιζουμε με βασικο στοπερ το Λαμπροπουλο.

 

Εγκλημα ειναι αυτο που εγινε στην ΑΕΚ το καλοκαιρι, ακομα και για ψυχολογικους λογους. Καταλαβαμε μια για παντα οτι θα ειμαστε εσαει ο φτωχος συγγενης, που θα κατεβαινει ηρωικα να παιρνει που και που καμια κουπα οταν οι αλλοι δεν ειναι στα καλα τους. Πανε οι θεωριες για αθεμιτους ανταγωνισμους με τα λεφτα του Τσουλου, πανε και οι θεωριες για χορηγιες, πωλησεις και τριχες κατσαρες. Ακομα και το ''εσοδα-εξοδα'' προσεφερε μια ελπιδα, οτι καποια στιγμη θα ειχαμε τοσα εσοδα σαν ομαδα (μεσα απο τις επιτυχιες) που θα μας εφερνε μπροστα απο το σωρο. Αντ'αυτου, μπατζετ μικροτερο απο περσι και 3ο φαβορι (στοιχηματικα) για το πρωταθλημα.

 

Γραφουν οι βλακες οι ΑΡΔ μας για τα εκατομμυρια που στρωνονται στα ποδια των παιχτων μας. Υπο αλλες συνθηκες, θα ενδιαφερομασταν. 15 μυρια στο Μπαρκα ξερω γω, γαμαμε, παιρνουμε 4 παιχταραδες του μυριου μ'αυτα τα λεφτα και η ομαδα μεγαλωνει. Τωρα στ'αρχιδια μας, 15 μυρια ο Μπαρκας, Τσιντωτας-Καρνεζης στο τερμα και κανας Πλατελας στα εξτρεμ.

 

Προσπαθουν να μας πεισουν για το διαβοητο πλανο μας. 5 δανεικους εχουμε που με βαση τη λοιπη πολιτικη της ομαδας ειναι σχεδον εγκλημα να μεινουν και του χρονου. Να δωσεις 1 μυριο για τον Οικονομου (+συμβολαιο) για να παιζι βασικο στοπερ ο κλοουν ο Λαμπροπουλος ας πουμε, ειναι σχεδον κωμικο. Αλλαξαμε  5 βασικους με 5 δανεικους απο περσι, αλλα εμεις χτιζουμε κι οχι ας πουμε ο Βου που αναθεμα κι αν εχει κανενα καινουργιο παιχτη σε σχεση με περσι. Πλανο ακαδημιων και ειμαστε η μονη ομαδα που δεν εχει ακαδημιες.

 

Τωρα που το θυμηθηκα, να σχολιασω και αυτη την υποτιθεμενη βλακεια οτι τα λεφτα του ΤσουΛου προτιμηθηκε να πανε στο γηπεδο για να μην παρουμε δανειο. Αν υποθεσουμε οτι εγινε κατι τετοιο, μιλαμε για την περισσοτερο καταφανη μαλακια που μπορει να γινει σε καπιταλιστικο συστημα απο καταβολης Ανταμ Σμιθ. Μενεις δλδ χωρις ρευστο για επενδυσεις, για να γλιτωσεις ξερω γω τα λεφτα που θα εδινες σε τοκους σε βαθος χρονου. Σα να πηγαινει ο Μελισσανιδης να αγορασει 10 βαπορια μαζι, και να σκαει ολα τα φραγκα μπροστα για να γλιτωσει 5 τοκους, και δε γαμιεται, ας μεινει η εταιρια χωρις ρευστο για κανα χρονο.

 

Δε βγαζει κανενα νοημα αυτο που γινεται στην ΑΕΚ απο τον περσινο χειμωνα

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

To ακόμα χειρότερο σέπι είναι πως πολλοί πιστεύουν ότι αυτό το πράγμα με την σφιχτή πολιτική γίνεται μέχρι να μπούμε στην αγιασοφιά που ξαφνικά θα γυρίσει τον διακόπτη ο μελισσανίδης και θα βλέπουμε παρελάσεις παιχταράδων και μεγάλων συμβολαίων.Μου αρέσει που τους γαύρους βορρά και νότου τους λέμε πρόβατα ενώ εμείς έχουμε αξιοπρέπεια και το μεγαλύτερο iq του ποδοσφαιρικού πλανήτη. :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

γκαντεμοφαρα ο ΑΕΚτζης.

μνημονια στην πραγματικη ζωη,μνημονια και στο ποδοσφαιρο

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο ιδιος τα εγραψες ρε συ στο αλλο τοπικ. Αν δεν του εκαναν τη μοντα με τους ξενους ρεφς, σερι θα τα μαζευες και ο αλλος απανω θα πλερωνε σα μαλακας και ο κατω θα περιμενε τον Κουλη στη βροχη. Τον εφαγε η επιλογη Γραμμενου και το αξιωμα οτι τα σκυλια της ΕΠΟ πανω εκει που κρεμονται τα λουκανικα.

 

Ειναι φανερο που παει το πραγμα και το εχω γραψει. Μαζεμα ολου του προτζεκτ σε ενα και πωληση με κερδος. Με ασφαλεια το γηπεδο που θα εξακολουθει να αποδιδει κερδη και μετα την πωληση του "πακετου" ΑΕΚ σε καποιον αλλον που θα δει τα νουμερα και τα κερδη και θα του τρεχουν τα σαλια. Ο αλλος θα αποτυχει και θα καταρρευσει σαν τραπουλοχαρτο οπως ακριβως εγινε και με Τροχανα - ΕΝΙΚ. Ο Μελισσαν επιτυγχανει εκει που οι αλλοι μαζευουν σφαλιαρες. 45 δωσανε οι αλλοι σε μια 8ετια και η ομαδα πτωχευσε και επεσε και κατηγορια. Αυτος θα εχει μαζεψει 45, θα πει οτι τα εβαλε (και θα τον πιστεψουν κιολας) και θα πουλησει και με κερδος ομαδα πρωταθλητρια και με καινουριο γηπεδο. Και πηρε και προπονητικο με τρια οχτακοσα, οταν ο αλλος ειχε ηδη σκασει 18 για το μισο. Μαγκας και εξαιρετικο case study για το ελληνικο επιχειρειν γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

5η την παρεδωσε την ΑΕΚ, κατω απο τον Απολλωνα Αθηνων.

Ειχαμε μια ατυχη χρονια  το 94-95 στις ελληνικες διοργανωσεις, μετα απο 3 συνεχομενα πρωταθληματα, απο τα οποια τα 2 ηταν με αυτον και τον καρρα. Εκεινη την χρονια ειχαμε παιξει και τσου λου με αντιπαλους στον ομιλο τους μετεπειτα φιναλιστ. Δεν το λες και "καμμενη γη" αυτο που παρεδωσε.

Για αυτο και το 95-96 η ΑΕΚ επαιξε μπαλαρα στηριζομενη κυριως στους παικτες που υπηρχαν ηδη, οκ με την προσθηκη μπατιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα αναιρουν το γεγονος οτι παρεδωσε την ΑΕΚ 5η;

Εγραψε καποιος οτι "δεν παρεδωσε καμμενη γη" και συ του απαντησες αναφεροντας  την 5η θεση.

Αναιρουν οτι "παρεδωσε καμμενη γη"

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το 94-95 ηταν σχεδόν όλη τη σεζον τραυματίας ο κετσπαγια. Είχε πάθει ζημια απο το πρώτο ματς με τη ρειντζερς. Γενικά ηταν μια χρονια που δώσαμε βάρος στην Ευρώπη γιαυτο και ο βάζελος πήρε το πρωτάθλημα με μεγάλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Εγραψε καποιος οτι "δεν παρεδωσε καμμενη γη" και συ του απαντησες αναφεροντας  την 5η θεση.

Αναιρουν οτι "παρεδωσε καμμενη γη"

Εκτιμω οτι το να τερματιζει πρωταθλητρια ομαδα που θα εφερνε το τεταρτο πρωταθλημα σερι στην 5η θεση κατω και απο τον Απολλωνα Αθηνων, ειναι καμμενη γη.

Παρα τις θετικες εμφανισεις στο Τσαμπιονς Λιγκ και την καλη εικονα στα 3/4 με Αγιαξ και Μιλαν. 

Εσυ -και προφανως κι αλλοι- θεωρειτε τη σεζον μη κακη και δικαιολογισιμη, εγω οχι. 

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμω οτι το να τερματιζει πρωταθλητρια ομαδα που θα εφερνε το τεταρτο πρωταθλημα σερι στην 5η θεση κατω και απο τον Απολλωνα Αθηνων, ειναι καμμενη γη.

Παρα τις θετικες εμφανισεις στο Τσαμπιονς Λιγκ και την καλη εικονα στα 3/4 με Αγιαξ και Μιλαν. 

Εσυ -και προφανως κι αλλοι- θεωρειτε τη σεζον μη κακη και δικαιολογισιμη, εγω οχι. 

Δεν θεωρω την σεζον 94-95 "μη κακη" στις ελληνικες διοργανωσεις.

Ακομα και ετσι ομως "καμμενη γη" δεν παρεδωσε αφου η ΑΕΚ στηριζομενη σχεδον μονο στους παικτες που υπηρχαν ηδη, επαιξε την καλυτερη ισως μπαλα της ιστοριας της την επομενη.

Η ομαδα του 95-96 ηταν κυριως  αυτη της προηγουμενης χρονιας, με τους παικτες που ειχαν ερθει το καλοκαιρι του 94 πιο "δεμενους"  πλεον με τους υπολοιπους και την προσθηκη μπατιστα και μαλαδενη που δεν επαιζε βασικος.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρω την σεζον 94-95 "μη κακη" στις ελληνικες διοργανωσεις.

Ακομα και ετσι ομως "καμμενη γη" δεν παρεδωσε αφου η ΑΕΚ στηριζομενη σχεδον μονο στους παικτες που υπηρχαν ηδη, επαιξε την καλυτερη ισως μπαλα της ιστοριας της την επομενη.

Η ομαδα του 95-96 ηταν κυριως  αυτη της προηγουμενης χρονιας, με τους παικτες που ειχαν ερθει το καλοκαιρι του 94 πιο "δεμενους"  πλεον με τους υπολοιπους και την προσθηκη μπατιστα και μαλαδενη που δεν επαιζε βασικος.

 

Μάλιστα ο Τροχανάς προπλήρωνε 8 μήνες προτού αναλάβει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρω την σεζον 94-95 "μη κακη" στις ελληνικες διοργανωσεις.

Ακομα και ετσι ομως "καμμενη γη" δεν παρεδωσε αφου η ΑΕΚ στηριζομενη σχεδον μονο στους παικτες που υπηρχαν ηδη, επαιξε την καλυτερη ισως μπαλα της ιστοριας της την επομενη.

Η ομαδα του 95-96 ηταν κυριως  αυτη της προηγουμενης χρονιας, με τους παικτες που ειχαν ερθει το καλοκαιρι του 94 πιο "δεμενους"  πλεον με τους υπολοιπους και την προσθηκη μπατιστα και μαλαδενη που δεν επαιζε βασικος.

Αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κουράγιο εδώ και πολύ καιρό να μπω σε τέτοιες κουβέντες. Ένας απλός οπαδός είμαι που θέλω την ομάδα μου να κερδίζει και να έχει κάποιο αγωνιστικό πλάνο. Σαν απλό μυαλό θα καταλάβω και το ότι είναι πιο ζόρικα τα πράγματα λόγω γηπέδου. Αλλά όλα αυτά που γίνονται στον πλανήτη Α.Ε.Κ. δεν μπορώ. Δεν είναι δουλειά μου, δεν έχω σχέση, τι δουλειά έχω με αυτά σαν οπαδός/πελάτης; Έχω ξενερώσει αφάνταστα. :( Μια ομάδα που καταδικάζει τον εαυτό της να παίρνει 1 πρωτάθλημα την δεκαετία. Ναι ξέρω, αυτοί είμαστε. Σόρρυ, δεν μου κάνει, κράχτε με.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά δικαιώθηκε ο χρήστης Μπουκόφσκι έναντι όλων των υπολοίπων για τον λόγο που ο Μελ ήθελε να έχει Μαρίνο για τα επόμενα χρόνια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και στον πρώτο αρχηγό της αναγέννησης.

Ποιος Μάνταλος τώρα;

 

anakoglou.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αποψεις.

Αλλο αποψεις που στηριζονται σε επιχειρηματα και αλλο αυτες που μας αρεσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Δημήτρη Χατζηχρήστο.

 

"Ρε Μπιν Λάντεεεν, τι να κάνωωωωωωω ..."

 

binxatz.jpg

 

:wub:

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×