Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Το όνειρό μου είναι να είναι η ΑΕΚ όγδοη και το γήπεδο γεμάτο.

 

Το όνειρό μου είναι να είναι η ΑΕΚ τριτοδευτερη και το γήπεδο χτισμένο.

 

Χμ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κραταμε οτι το γηπεδο θα ανηκει στην ερασιτεχνικη...

Για να δουμε..

Το γηπεδο ουτως ή αλλως δεν μπορει παρά να ανηκει στην ερασιτεχνική αφού ειναι ιδιοκτητρια του οικοπέδου. 

Η εμπορικη του εκμεταλλευση του ομως εχει εκχωρηθει, κατοπιν συνελευσης νομιζω, στην Δικεφαλος ΑΕ για 50 χρονια. 

Το κερδος της ερασιτεχνικης θα ειναι μονο τα χρηματα απο τις καρτες φιλου ΑΕΚ, που θα ειναι απαραιτητες για να αγορασει καποιος  διαρκειας. ή και εισιτηριο.

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι εχει κανει λαθος λεει με τους οργανωμενους.Μονο που δεν τιμωρηθηκε η ομαδα εξαιτιας των οργανωμενων.Αν ηταν ετσι θα ειχαν τιμωρηθει και οι αλλοι.

Καταλαβα..

Παντως απο τη στιγμη που ξερει οτι δεν εχει τους δικαστες επρεπε να ειχε κανει τα κουμαντα με τους οργανωμενους δεν το εκανε και το παραδεχτηκε.

Οπως και να χει αυτος φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ηρέμησα. Είπε 5-6 πράγματα και έβαλε τα πράγματα σε μια σειρά είτε μας αρέσει είτε όχι. Να σταματήσουν οι παρατρεχάμενοι να πουλάνε σανό και διαρροές της πλακας και να ακολουθήσουν την γραμμή του. Όχι έχει έξοδα η ΠΑΕ και μπήκε μέσα και θα μπούμε τα λεφτά εκεί. Ούτε μαλακιες για ραντογιες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα..

Παντως απο τη στιγμη που ξερει οτι δεν εχει τους δικαστες επρεπε να ειχε κανει τα κουμαντα με τους οργανωμενους δεν το εκανε και το παραδεχτηκε.

Οπως και να χει αυτος φταιει.

 

Ενταξει τους δικαστες καταλαβαινω δεν μπορεσε μη ζηταμε και πολλα.Τους οργανωμενους ας πουμε ξεχασε να τους πει οτι μας την εχουν στημενη,η εχασε τα τηλεφωνα.Τους μπατσους ποσο δυσκολο ειναι να τους μονταρεις αμα λεγεσαι Μελισσανιδης ωστε να μη σε γαμησουν πατοκορφα στην εκθεση και στο δικαστηριο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ορισμενες παρατηρησεις.

 

- ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μιλησε. Το 95% τα ειχαμε υποθεσει σωστα (οσοι ασχολουμαστε κι εχουμε σωας τας φρενας), αλλα αλλο να τα υποθετεις, αλλο να στα λεει. Τεραστια η διαφορα. Ευτυχως το καταλαβε οτι ηρθε η ωρα να μιλησει.

 

- Μου αρεσε πολυ (εννοω οτι με καλυψε ως κουβεντα) αυτο που ειπε για τον Μανταλο. Δικαιωμα μου να του εχω αδυναμια, εγω αποφασιζω κλπ. Νομιζω ειναι ατακες που ουσιαστικα καλυπτουν τα παντα.

Οτι εγω αυτος ειμαι κι αυτα κανω.

 

- Ελπιζω για το γηπεδο να λεει αληθεια οτι τα λεφτα απο το σεντονι ειναι επιπλεον των 15 με 20 που θα βαλει αυτος. Σε αυτην την περιπτωση το μονο που μπορεις να του καταλογισεις στο οικονομικο ειναι οτι δεν ειχε πει απο την αρχη οτι υπαρχει ενδεχομενο να παιρνει εσοδα της ομαδας. Καλλιο αργα παρα ποτέ παντως.

 

- Προφανως καποια που ειπε μπορει και να μην ειναι αληθεια, αλλα οκ, τουλαχιστον ειπε την πλευρα του.

 

-Γεικα δεν μου εμειναν μεγαλες αποριες εκτος απο 2: 1) απο πού κι ως πού το γηπεδο θα ανηκει για 49 χρονια στην Ερασιτεχνικη κι οχι στην Δικεφαλος 2) πώς επιμεριζονται τα εξοδα για τα Σπατα.

 

 

 

Στα αλλα προσωπικα με ΚΑΛΥΨΕ και το λεω σοβαροτατα: μαγκια του και κλανια του αυτα που κανει κι οποιος ενδιαφερεται ας του κανει προταση.

Με τσουζει λιγο η πραγματικοτητα, αλλα αυτη ειναι, ειτε μας αρεσει ειτε οχι.

Δεν ειδα τι ειπε αλλα για το γηπεδο νομιζω αλλο που θα ανηκει και αλλο ποιος θα το εκμεταλλευεται.

Σαν να εχεις εσυ ενα ακτιστο οικοπεδο και να συμφωνησεις με...το τσιρκο μεντρανο να χτισει εγκαταστασεις και να τις εκμεταλλευεται πχ για 10 χρονια, κατοπιν τιμηματος ή...επειδη εισαι λατρης του τσιρκου. 

Η ερασιτεχνικη εχει αποφασισει μεσω του κορυφαιου οργανου της, της συνελευσης (ασχετα αν παρευρεθηκαν τρεις και ο κουκος σε αυτην) να παραχωρησει την εκμεταλλευση του οικοπεδου για 50 χρονια στην Δικεφαλος. Για αυτο ηταν απαραιτητο το 2013 ο Μελ οταν ανελαβε να ελεγξει πληρως της ερασιτεχνικη. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα τις δηλώσεις του προέδρου.

Πολλά πράγματα δεν μου αρέσουν, αλλά τουλάχιστον έκανε σαφείς τις προθέσεις του, για τις οποίες μέχρι στιγμής κάναμε υποθέσεις μόνο.

Ε λοιπόν, βγήκε και ξηγηθηκε, "αυτός είμαι κι αυτή είναι η πολιτική μας".

Εγώ από δω και πέρα βγάζω τον σκασμο και δέχομαι στο ακέραιο το πλάνο του, εφόσον πλέον το ανέλυσε δημόσια, χωρίς μισολογα.

Μαζί σου πρόεδρε.

Τωρα ειδα οτι γραψαμε τα ιδια.

 

Θελω να ειμαι αντικειμενικος. Θα ξανακραξω αν δω οτι εμφανως λεει ψεματα πανω σε αυτα ή αν ενδιαφερθει καποιος σοβαρος και δεν του την δινει.

 

Λεπτομερειες με πιθανες ψεματουρες για να δικαιολογησει την οικονομικη ανεπαρκεια, τις βρισκω φυσιολογικες για οποιονδηποτε ανθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τους δικαστες καταλαβαινω δεν μπορεσε μη ζηταμε και πολλα.Τους οργανωμενους ας πουμε ξεχασε να τους πει οτι μας την εχουν στημενη,η εχασε τα τηλεφωνα.Τους μπατσους ποσο δυσκολο ειναι να τους μονταρεις αμα λεγεσαι Μελισσανιδης ωστε να μη σε γαμησουν πατοκορφα στην εκθεση και στο δικαστηριο;

Τους μονταρε μια δυο τρεις..

Αν δεν ειχαν γινει μανουρες δεν θα χρειαζοταν τιποτα.Τελοπαντων..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι που λέμε "ο πάντα απρόβλεπτος Δημήτρης Μελισσανίδης". Περίμενα περισσότερη ατάκα και λιγότερη ουσία, όμως ξαφνικά ήταν πάρα πολύ ουσιαστικός και μόνο μία ατάκα είχε κρατημένη για τον Λάζαρο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως συμφωνα με το χρηματοδότη(αχαχαχαχα) δε θα εχει καποιος λαθος να σκεφτει, πως στην περιπτωση που δε θα ειναι πολλα τα εσοδα απο ευρωπη, η ομαδα μπορει και να κατεβει με ροστερ ατρομητου στο πρωταθλημα.

Αυτό το "αν θελουν υψηλα συμβολαια να φυγουν ολοι, θα παρουμε αλλους" ναι θα παρουμε αλλα ποσο φθηνους θα παρουμε;;;

Ε μη γινουμε και χαλκηδονα ξαφνικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενα να ακουσω απο τον ιδιο οτι ναι εκανα μαλακια το καλοκαιρι και οτι τα λεφτα πανε στο γηπεδο και οχι απο τον καθε δηματο.

 

Καλως εδωσε τη συνεντευξη αλλα αργησε εναμιση μηνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα και το "δε βρηκαμε αυτον που θελαμε" μπαζει απο παντου.....ειναι αστειο.

Αμα δινεις κουπονια σκλαβενιτη για συμβολαιο, ε δε θα βρεις αυτα τα χαρακτηριστικα που θες...αμα ψαχνεις παιχταραδες στα 300χιλ. δε θα βρεις.

Και φοβαμαι οτι θα την ακουμε συχνα αυτη την ατακα. Ειναι και μια καλη,οσο και τρελη, δικαιολογια για να μη γινονται μεταγραφες.....

Link to comment
Share on other sites

Τα 6Μ εσοδα καθε χρονο απ το γηπεδο απο που προκυπτουν?

Επισης καπου διαβαζα εδω μεσα για 2Μ ενοικιο το χρονο. Τι ακριβως ισχευει με τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Τα 6Μ εσοδα καθε χρονο απ το γηπεδο απο που προκυπτουν?

Επισης καπου διαβαζα εδω μεσα για 2Μ ενοικιο το χρονο. Τι ακριβως ισχευει με τα παραπανω?

 

Aν κοιταξεις καλυτερα,το λεει πολυ προσεκτικα.Θα φερνει λεει το γηπεδο 6εκ εσοδα.Δεν λεει σε ποιον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Aν κοιταξεις καλυτερα,το λεει πολυ προσεκτικα.Θα φερνει λεει το γηπεδο 6εκ εσοδα.Δεν λεει σε ποιον.

Όπου και να πηγαίνουν τα 6εκ τα όσπρια δεν τα αποφεύγεις.

Αυτό είναι που κρατάμε από την μάζωξη,όχι πως δεν το ξέραμε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

ο Μελισσανιδης εχει κατηγορηθει χοντρικα για 3 πραγματα

 

1) καβουριαση/τζαμπατζιλικι/παει να φτιαξει γηπεδο με τα εσοδα της ΠΑΕ

2) αμπαλοσυνη/ανικανοτητα διοικησης/σκαλωμα με τον τροπο λειτουργιας των 90s

3) δεν δινει λογαριασμο τι ακριβως κανει

 

Για το 1) ειπε οτι βαζει 15 με 20 για το γηπεδο και τιποτε αλλο και οτι πραγματι πιστευει οτι τα εσοδα απο το σεντονι ειναι καλο να πανε στο γηπεδο (περαν αυτων που θα βαλει αυτος).

Για το 2) ειπε οτι αυτος ειναι και αυτα κανει, σε οποιον αρεσουν

Για το 3) εξηγησε επαρκως τις θεσεις του και μαλιστα ειπε οτι αν ενφανιστει καποιος δυνατοτερος του δινει την ΑΕΚ αν τον θεωρησει οκ.

 

Τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες που πανω-κατω τις ξεραμε ή τις ειχαμε καταλαβει. Οι ψευτοδικαιολογιες τυπου «δεν κανουμε επιδειξη πλουτου» ή «δεν παιρνουμε παικτες απλα για να παρουμε» ειναι εντος προγραμματος γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως συμφωνα με το χρηματοδότη(αχαχαχαχα) δε θα εχει καποιος λαθος να σκεφτει, πως στην περιπτωση που δε θα ειναι πολλα τα εσοδα απο ευρωπη, η ομαδα μπορει και να κατεβει με ροστερ ατρομητου στο πρωταθλημα.

Αυτό το "αν θελουν υψηλα συμβολαια να φυγουν ολοι, θα παρουμε αλλους" ναι θα παρουμε αλλα ποσο φθηνους θα παρουμε;;;

Ε μη γινουμε και χαλκηδονα ξαφνικα...

 

Αυτό από που το συμπέρανες? Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι τη φετινή χρονιά είσαι στο +2 (23 έσοδα 21 έξοδα) χωρίς να υπολογίζουμε το Champions League.Και χωρίς Ευρώπη την ίδια ομάδα θα είχες.Άλλωστε όλη η κουβέντα γιαυτό δεν γινόταν ότι μπήκαμε ομίλους και δεν ξοδέψαμε τίποτα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Όπου και να πηγαίνουν τα 6εκ τα όσπρια δεν τα αποφεύγεις.

Αυτό είναι που κρατάμε από την μάζωξη,όχι πως δεν το ξέραμε δηλαδή.

 

Μπα δεν ειναι ετσι.Μπορει το μπατζετ να ειναι οσπρια αλλα να φτιαξει ακαδημιες επιπεδου Αγιαξ

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ειναι ετσι.Μπορει το μπατζετ να ειναι οσπρια αλλα να φτιαξει ακαδημιες επιπεδου Αγιαξ

Του σαράντη είναι οι ακαδημίες.

Link to comment
Share on other sites

Του σαράντη είναι οι ακαδημίες.

 

Το ξερω.Μπορει να τις ξαναπαρει :lol:

Βασικα δεν καταλαβα γιατι εκατσε και εβγαλε ολο αυτο το κατεβατο.Θα μπορουσε να πει μονο "μη μου ζαλιζετε τ αρχιδια με την ΑΕΚ".

Link to comment
Share on other sites

Θα μπούμε μέσα στο 2020. Πάμε καλά το χρονοδιάγραμμα. Περιμένουμε τώρα την υπογειοποίηση, αλλά εμείς προχωράμε κανονικά. Θα βάλω εγώ 15 με 20 εκατ. ευρώ. Πέντε εκατ. ευρώ θα δώσουν ο Παππάς, ο Πόλυς και κάποιοι φίλοι. Έχουμε και ακόμη 20 εκατ. ευρώ από την Περιφέρεια Αττικής. Θα δούμε και το θέμα του ονόματος. Μιλάω για να το πάρει μεγάλη εταιρία για 10 χρόνια και να καλύψουμε από εκεί τα υπόλοιπα χρήματα που χρειάζονται. Αν δεν τα βρούμε και χρειαστεί δάνειο, να ξέρετε θα εγγυηθώ προσωπικά. 

 

Από σπορτ24

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω.Μπορει να τις ξαναπαρει :lol:

Βασικα δεν καταλαβα γιατι εκατσε και εβγαλε ολο αυτο το κατεβατο.Θα μπορουσε να πει μονο "μη μου ζαλιζετε τ αρχιδια με την ΑΕΚ".

Γιατί έχει καταλάβει ότι υπάρχει μουρμούρα και γιατί θέλει να προλάβει μελλοντική μουρμούρα.

Πάντως ανοιχτό βιβλίο είναι,ούτε μια είδηση δεν έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×